
Заводський районний суд м. Запоріжжя
69106 Україна м. Запоріжжя вул. Лізи Чайкіної 65 тел.(061) 236-59-98
Справа № 332/1607/19
Провадження №: 3/332/431/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 липня 2019 р. суддя Заводського районного суду м. Запоріжжя Яцун О.С., за участю секретаря судового засідання Фурсової О.І., прокурора Кульчитської О.В.., розглянувши матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, ІПН НОМЕР_1 , працюючого інженером технічного нагляду на ТОВ «Нові інженерні технології», який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та мешкає за адресою: АДРЕСА_2 (інші відомості не відомі);
- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Відносно ОСОБА_1 складено протоколи №208 від 26.04.2019 року та №207 від 26.04.2019 р. за ч.1 ст.172-6 КУпАП, згідно з якими він, припинивши обіймати посаду начальника групи технічного нагляду геодезії та картографії ВКБтаІП КП «Водоканал», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та, відповідно до п.1 примітки до ст. 172-6 КУпАП та п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: за період, не охоплений раніше поданими деклараціями – перед звільненням; та за минулий рік – наступного року після припинення такої діяльності; у порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.08.2016 року №3, подав їх несвоєчасно, а саме 31.03.2019 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Прокурор у судовому засіданні просив визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
ОСОБА_1 вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення визнав та в обґрунтування своїх доводів надав суду такі пояснення. Так, 21.03.2017 року він подав щорічну декларацію за 2016 рік. Декларацію перед звільненням у червні 2017 року та за минулий рік після звільнення подав 31.03.2019 року у зв`язку з особистою необізнаністю в галузі права.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши доводи прокурора, пояснення особи, відносно якої складено протокол, суд приходить до таких висновків.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суб`єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу.
Відповідно до підпункту 2 та 3 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року: декларація суб`єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення; декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
На підтвердження вчинення ОСОБА_1 даних правопорушень до протоколів надані такі докази: пояснення ОСОБА_1 (т.1 а.с.12-13, т.2 а.с.12-13), копії паспорту та ІПН останнього (т.1 а.с.14-15, т.2 а.с.14-15), роздруківки декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2017 рік (т.1 а.с.16-23) та декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування перед звільненням за 2017 рік (т.2 а.с.16-23) з сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, скріншоти Єдиного державного реєстру декларацій стосовно ОСОБА_1 (т.1 а.с.24, т.2 а.с.24), копії запиту про надання документів №1958/39/107/01-2019 від 19.03.2019 р. (т.1 а.с.25-27, т.2 а.с.25-27), копії відповіді КП «Водоканал» №3925 від 27.03.2019 р. (т.1 а.с.28, т.2 а.с.28), копії наказу №1145/п від 30.06.2017 р. про звільнення ОСОБА_1 (т.1 а.с.29, т.2 а.с.29), копії наказу №1583/к від 08.10.2012 р. про призначення останнього на посаду начальника групи технічного нагляду ВКБтаІП (т.1 а.с.30, т.2 а.с.30), копії заяви про звільнення за угодою сторін від 26.06.2017 р. (т.1 а.с.31, т.2 а.с.31), копії посадової інструкції начальника групи технічного нагляду, геодезії та картографії ВКБтаІП КП «Водоканал» (т.1 а.с.32-48, т.2 а.с.32-48), копії статуту КП «Водоканал» (т.1 а.с.50-62, т.2 а.с.50-62), копії положення про підрозділ (т.1 а.с.63-73, т.2 а.с.64-81).
Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 обіймав посаду, яка має адміністративні функції, повноваження з управління персоналом та був наділений організаційно-розпорядчими функціями, тому є суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ст.172-6 КУпАП.
Даний факт ОСОБА_1 не заперечується, як і факт подання ним декларацій до Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування несвоєчасно - 31.03.2019 року, проте наголошував на тому, що на момент звільнення з посади 30.06.2017 року не був обізнаний про необхідність подання декларацій перед звільненням та після звільнення.
Втім, згідно з публічною частиною Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (гіперпосилання на Реєстр - https://public.nazk.gov.ua) начальник групи технічного нагляду геодезії та картографії ВКБта ІП КП «Водоканал» ОСОБА_1 в строк подав лише декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2016 рік шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua, але після написання заяви про звільнення за згодою сторін від 26 червня 2017 року у встановлений законом строк не подав декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, та декларацію наступного року після припинення діяльності особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, за минулий рік (в строк до 01.04.2018 року), а подав їх лише 31.03.2019 року.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до протоколів, вищевказані правопорушення були виявлені посадовою особою органу Національної поліції в день оцінки зібраних доказів у сукупності, а саме у день складання протоколу – 26.04.2019 року.
Відповідно до ст.8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності. Виходячи зі змісту статті 57 Конституції України, в державі діє презумпція знання закону всіма громадянами, якщо закон був доведений до їх відома шляхом його офіційного оприлюднення. Закон України «Про запобігання корупції» опубліковувався у офіційних виданнях.
Отже, ОСОБА_1 повинен був знати всі вимоги закону, який був доведений до його відома шляхом офіційного оприлюднення та не допускати правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються один і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Дослідивши матеріали справи, враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд вважає за необхідне визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Згідно з ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 40-1, 172-6 ч.1, 245, 268, 280, 283, 284 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП – несвоєчасне подання без поважних причин декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або державного самоврядування – та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850,00 грн. (розрахунковий рахунок: 31115106008004, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО: 899998, ЄДРПОУ отримувача: 38025372, отримувач: УК у Заводському районі м. Запоріжжя, код – 21081100).
Згідно до ч.2 ст.308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, призначеного судом.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 384,20 грн. (розрахунковий рахунок: 31219206008004, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО: 899998, ЄДРПОУ: 38025372, отримувач: УК у Заводському районі м. Запоріжжя, код – 22030101, (Державна судова адміністрація України, 050).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Запорізького апеляційного суду через Заводський районний суд м. Запоріжжя.
Суддя: О.С. Яцун