
№ 415/5343/19
№ 3/415/902/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18.07.19 року місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Березін А.Г. розглянувши матеріал, який надійшов від Управління патрульної поліції в Луганській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Привілля, Луганської області, громадянина України, перебуває на обліку в центрі занятості населення, особою з інвалідністю не являється, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 від 12.07.2019 року, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В :
12.06.2019 року о 23 годині 09 хвилин, ОСОБА_1 , керував транспортним засобом мопедом іноземним, що належить ОСОБА_2 , по АДРЕСА_2 Ломоносов, 32 міста Привілля, з ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння в установленому законом порядку, як на місці зупинки, так і в медичному закладі відмовився у присутності двох свідків, чим порушив п.2.5 ПДР України.
У суді ОСОБА_1 провину у вчинені правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП визнав та пояснив, що він дійсно 12.06.2019 року о 23 годині 09 хвилин керував мопедом, що належить ОСОБА_2 , в АДРЕСА_3 , перебуваючи з ознаками алкогольного сп`яніння.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази суд встановив:
- з протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №122940 від 12.06.2019 р., що протокол складений у відношенні ОСОБА_1 ., який керував транспортним засобом мопедом іноземним, за порушення вимог п. 2.5 Правил дорожнього руху України;
- з копії постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ВР №300413 від 12.06.2019 р., що до ОСОБА_1 застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 510 грн., за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 126 КУпАП;
- з письмових пояснень свідків ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , що 12.06.2019 р. були запрошені у якості свідків працівниками патрульної поліції, в їх присутності ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляду на вживання алкоголю, як на місці, так і в медичному закладі;
- з рапорту інспектора роти №3 батальйону УПП в Луганській області ДПП лейтенанта поліції Іванова Р., що 12.06.2019 р. під час патрулювання у складі екіпажу Цейлон №К140 близько о 23:10 годині у м. Привілля по вул. Ломоносова помітили мопед, який рухався без увімкнених габаритних вогнів, було прийнято рішення зупинити даний транспортний засіб. Під час спілкування з водієм, яким виявився ОСОБА_1 було встановлено, що він не має права керування даним транспортним засобом, також у нього були виявлені ознаки алкогольного сп`яніння, а саме запах алкоголю з порожнини рота та порушення мови, йому було запропоновано пройти медичний огляд у встановленому законом порядку на місці в присутності двох свідків або в медичному закладі, на що він відмовився.
Досліджений в судовому засіданні відеозапис повністю підтверджує обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.
Згідно довідки, наданої інспектором адміністративної практики УПП в Луганській області ДПП старшого лейтенанта поліції Залуцького С., що за даними «НАІС» ГСЦ МВС України, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , посвідчення водія не отримував.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Диспозиція ч. 1 ст. 130 КУпАП визначає склад правопорушення, який полягає у керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 1 розділу ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ 07.11.2015 № 1395, водії, стосовно яких у поліцейських є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Згідно п. 2, п. 3 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого Постановою КМУ від 17.12.2008 року № 1103, огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп`яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС. Огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров`я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
З огляду на вищевикладене, дослідивши наявні в матеріалах справи докази та оцінивши їх в сукупності, суд вважає доведеним вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, за яке передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Що ж стосується стягнення, то враховуючи обставини справи, особу правопорушника, можливі наслідки вчиненого, обставину, що пом`якшує відповідальність - щире розкаяння, а також відсутність обставин, які б обтяжували відповідальність, суд вважає доцільним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП, у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 грн., оскільки він прав не отримував, то й підстав застосовувати позбавлення керування транспортними засобами, суд не вбачає.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 40-1, 130, 221, 268, 280, 284, 287-291 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним за ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО: 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня її винесення, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови.
Суддя А.Г.Березін