
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24 липня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/3198/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., перевіривши адміністративний позов адвоката Усової Катерини Вікторівни в інтересах товариства з обмеженою відповідальністю «АКШ» до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
19.07.2019 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов адвоката Усової Катерини Вікторівни в інтересах товариства з обмеженою відповідальністю «АКШ» до Головного управління ДФС у Луганській області, в якому заявлено вимоги про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень від 23.04.2019 № 00000271402, № 00000291402 та № 00000301402.
За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Перевіривши матеріали адміністративного позову, суд встановив його невідповідність вищевказаним вимогам КАС України, з огляду на таке.
Відповідно до пункту 7 частини першої статті 4 КАС України у цьому Кодексі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні: суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Пунктом 1 частини першої статті 19 КАС України, визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з частиною третьою статті 43 КАС України здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Частиною третьою статті 46 КАС України визначено, що відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до пункту 2 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Позивачем не зазначено ідентифікаційний код юридичної особи - Головного управління ДФС у Луганській області, в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, що є недотриманням вимог пункту 2 частини п`ятої статті 160 КАС України.
Отже представнику позивача необхідно надати уточнену позовну заяву із зазначенням ідентифікаційного коду юридичної особи-відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
Крім того, частиною першої статті 21 КАС України визначено, що позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов`язані між собою.
В одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги (частина перша статті 172 КАС України).
В адміністративному позові заявлено вимоги про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень:
- від 23.04.2019 № 00000271402, яким ГУ ДФС у Луганській області за порушення підпункту 266.1.1 пункту 266.1, підпункту 266.2.1 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України на підставі пункту 123.1 статті 123, підпункту 54.3.2 пункту 54.3 статті 54, пунктів 58.1, 58.2 статті 58 Податкового кодексу України збільшено ТОВ "АКШ" суму грошового зобов`язання за платежем податок на нерухоме майно 18010400 на суму 118 207,93 грн, в тому числі за податковими зобов`язаннями 94566,34 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями 23641,59 грн;
- від 23.04.2019 № 00000291402, яким ГУ ДФС у Луганській області за порушення пункту 44.3 статті 44, пункту 85.2 статті 85 Податкового кодексу України на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54, пункту 121.1 статті 121 Податкового кодексу України застосовано до ТОВ "АКШ" адміністративні санкції у розмірі 510,00 грн;
- від 23.04.2019 № 00000301402, яким ГУ ДФС у Луганській області згідно з підпунктом 54.3.2 пункту 54.3 статті 54, пунктом 58.1 статті 58, статтею 120-1, пунктом 198.5 статті 198, пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України попереджено ТОВ "АКШ" про необхідність скласти та зареєструвати податкові накладні у строк, визначенний пунктом 120-1.2 статті 120-1 Податкового кодексу України та застосовано штраф у розмірі 50% у сумі 483 931,53 грн за платежем податок на додану вартість із вирблених в України товарів (робіт, послуг) 14010100.
При цьому в тексті позову відсутнє обґрунтування заявлення кількох вимог в одній позовній заяві та в чому полягає їх пов`язаність між собою, позивачем не обґрунтовано неможливість розгляду зазначених податкових повідомлень - рішень в різних провадженнях, та яким чином об`єднання зазначених податкових повідомлень - рішень в одній позовній заяві буде сприяти встановленню обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які братимуть участь у справі, та інших обставин, що мають значення для правильного вирішення справи протягом розумного строку, зважаючи на обсяг доказів, які мають бути досліджені при розгляді справи.
Пунктами 4 та 5 частини п`ятої статті 160 КАС України встановлено, що в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповічів; виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Позивачем заявлено позовну вимогу про визнання протиправним та скасування від 23.04.2019 № 00000291402, яким ГУ ДФС у Луганській області за порушення пункту 44.3 статті 44, пункту 85.2 статті 85 Податкового кодексу України на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54, пункту 121.1 статті 121 Податкового кодексу України застосовано до ТОВ "АКШ" адміністративні санкції у розмірі 510,00 грн.
При цьому в позовній заяві відсутній виклад обставин, якими позивач обгрунтовує таку вимогу, що є недодержанням вимог до позовної заяви, передбачених пунктами 4 та 5 частини п`ятої статті 160 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на вищевикладене, суд вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху, з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву адвоката Усової Катерини Вікторівни в інтересах товариства з обмеженою відповідальністю «АКШ» до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень залишити без руху.
Позивачу протягом восьми календарних днів з дня отримання даної ухвали надати до суду:
- уточнену позовну заяву, оформлену з дотриманням вимог статей 160, 161 КАС України (з зазначенням ідентифікаційного номера юридичної особи - відповідача, викладом обставин, якими позивач обгрунтовує вимогу про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 23.04.2019 № 00000291402), та її копію з усіма доданими додатковими документами, в разі їх надання, для надіслання відповідачеві;
- письмові пояснення щодо неможливості розгляду податкових повідомлень - рішень від 23.04.2019 №№ 00000271402, 00000291402, 00000301402 в окремих провадженнях та доцільність об`єднання в одній позовній заяві зазначених рішень.
У разі ненадання вищевказаних документів позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
СуддяА.Г. Секірська