Рішення № 83209724, 23.07.2019, Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
23.07.2019
Номер справи
243/7185/19
Номер документу
83209724
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Номер провадження 2/243/2334/2019

Номер справи 243/7185/19

РІШЕННЯ

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

«23» липня 2019 року Слов`янський міськрайонний суд Донецької області у складі:

Головуючого - судді Хаустової Т.А.,

за участю:

-секретаря судового засідання - Кобець О.М.,

-позивача - ОСОБА_1 ,

-представника відповідача - Слов`янської міської ради Донецької області - Кучеренко О.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі № 19 Слов`янського міськрайонного суду Донецької області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Слов`янської міської ради Донецької області про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Слов`янського міськрайонного суду Донецької області з позовною заявою до Слов`янської міської ради Донецької області про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що він є внутрішньо переміщеною особою, що підтверджується Довідкою № 0000035973 від 17 листопада 2016 року, а також є учасником бойових дій, що підтверджується Посвідченням серія НОМЕР_1 , виданим 18 травня 2015 року Управлінням персоналу штабу управління оперативного командування «Південь».

14 грудня 2018 року Військовою частиною А1736 видана Довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Довідка є підставою для надання особі статусу учасника бойових дій.

19 лютого 2019 року він звернувся з усіма необхідними документами до Слов`янської міської ради з Заявою про прийняття його на квартирний облік як внутрішньо переміщеної особи із числа учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України відповідно до інформаційної картки адміністративних послуг «Прийняття на квартирний облік внутрішньо переміщених осіб з числа учасників бойових дій» згідно Рішення виконавчого комітету «Про затвердження переліку адміністративних послуг, що надаються виконавчими органами Слов`янської міської ради».

28 лютого 2019 року відповідач надав відповідь за №7732-06-10, в якій повідомив про відмову у наданні адміністративної послуги у зв`язку з відсутністю повного пакету документів, а саме Довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпечені її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України згідно з додатком 1 до Порядку.

Зазначає, що він, відповідно опису справи про реєстрацію адміністративної послуги, 19 лютого 2019 року надав всі документи, передбачені інформаційною карткою, в якій зазначено, в пункті 4 - Довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції забезпечені її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, яка відповідає вимогам Порядку.

Вважає таку відмову протиправною та такою, що порушує його житлові права.

Просить суд визнати протиправним та скасувати Рішення Слов`янської міської ради Донецької області щодо відмови йому, ОСОБА_1 , у прийнятті на квартирний облік, як внутрішньо переміщеної особи із числа учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України відповідно до інформаційної картки адміністративних послуг «Прийняття на квартирний облік внутрішньо переміщених осіб з числа учасників бойових дій» згідно Рішення виконавчого комітету «Про затвердження переліку адміністративних послуг, що надаються виконавчими органами Слов`янської міської ради». Зобов`язати Слов`янську міську раду Донецької області прийняти його, ОСОБА_1 , Заяву на постановку на квартирний облік, як внутрішньо переміщену особу із числа учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України відповідно до інформаційної картки адміністративних послуг «Прийняття на квартирний облік внутрішньо переміщених осіб з числа учасників бойових дій» згідно Рішення виконавчого комітету «Про затвердження переліку адміністративних послуг, що надаються виконавчими органами Слов`янської міської ради» з урахуванням наданих документів, у тому числі Довідки надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України №17/14-12 12 від 14 грудня 2018 року.

Представник відповідача Слов`янської міської ради Донецької області - Кучеренко О.Ю., яка діє на підставі Довіреності №01.01-12/2155 від 28 грудня 2018 року, в судовому засіданні позовні вимоги ОСОБА_1 не визнала. Також у наданих суду Запереченнях на позовну заяву ОСОБА_1 зазначила, що Слов`янська міська рада Донецької області не визнає позовні вимоги ОСОБА_1 , вважає їх необґрунтованими та такими, що не відповідають чинному законодавству з тих підстав, що правовими положеннями Цивільного процесуального кодексу України, а саме ст. ст. 4, 10, 19, 175, 177 на які посилається позивач, не передбачена можливість висування вимог щодо визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Тобто, позовні вимоги щодо визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії не підпадають під розгляд за правилами, встановленими Цивільним процесуальним кодексом України.

Позивач звернувся до Міського голови м. Слов`янська із заявою про взяття на квартирний облік як внутрішньо переміщеної особи з числа учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Згідно до ст. 34 Житлового Кодексу України, пункту 13 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених Постановою Ради Міністрів Української РСР і Української Республіканської Ради професійних спілок від 11 грудня 1984 р. N 470 (далі - Правила), на квартирний облік беруться громадяни, які потребують поліпшення житлових умов.

Потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни:

8) внутрішньо переміщені особи з числа учасників бойових дій відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 та особи з інвалідністю внаслідок війни, визначені в пунктах 10-14 частини другої статті 7, та члени їх сімей, а також члени сімей загиблих, визначені абзацами четвертим - восьмим, чотирнадцятим, шістнадцятим - двадцять другим пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Внутрішньо переміщені особи, визначені у підпункті 8 пункту 13 цих Правил (в редакції станом на 24.04.2018 року), крім заяви про взяття на квартирний облік, подають такі документи:

-Довідку про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України згідно з додатком 1 до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. N 413.

19 лютого 2019 року ОСОБА_1 була надана Заява та інші документи, у тому числі ксерокопія Довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України від 14 грудня 2018 року, яка видана командиром військової частини.

У той час, як відповідно до пункту 13 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених Постановою Ради Міністрів Української РСР і Української Республіканської Ради професійних спілок від 11 грудня 1984 р. N 470 надається Довідка (а не ксерокопія) про безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, яка була підставою для отримання статусу учасника бойових дій на підставі якої було надано статус учасника бойових дій.

Крім того, згідно до копії Посвідчення серія НОМЕР_1 виданого Управлінням персоналу штабу управління оперативного командування «Південь», ОСОБА_1 встановлений статус учасника бойових дій у 2015 році.

Даний факт свідчить про те, що ксерокопія наданої ОСОБА_1 до міської ради Довідки від 14 грудня 2018 року не була підставою для надання йому статусу учасника бойових дій у 2015 році.

Тому, Слов`янською міською радою листом від 28 лютого 2019 року № 7732-06-10 повідомлено ОСОБА_1 , що для вирішення питання до наданих документів необхідно надати Довідку про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення або копію Довідки про безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України за формою згідно з додатком 1 до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. N 413, на підставі якої йому було надано статус учасника бойових дій.

Також, Слов`янською міською радою Листом від 20 березня 2019 № 1-В-764-2 було запропоновано ОСОБА_1 звернутися до військової частини (органу, підрозділу), установи чи закладу, у складі яких він проходив службу, за отриманням Довідки встановленого діючим законодавством України зразку, на підставі якої йому було надано статус учасника бойових дій.

Порядок прийняття на квартирний облік здійснюється Міською радою у відповідності з вимогами діючого законодавства України.

Так, на підставі Закону України «Про адміністративні послуги» рішенням виконкому затверджений Перелік адміністративних послуг, що надаються виконавчими органами міської ради.

Згідно до інформаційної картки адміністративної послуги: прийняття на соціальний квартирний облік внутрішньо переміщених осіб з числа учасників бойових дій.

Для отримання цієї послуги необхідно надати документи згідно переліку до суб`єкта надання адміністративної послуги - Центру надання адміністративних послуг міста Слов`янська.

При цьому, заява подається до ЦНАП міста Слов`янська при умові наявності вичерпного переліку документів, необхідних для отримання адміністративної послуги. Перелік встановлений відповідно до вимог Житлового Кодексу України, Правил обліку громадян які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених Постановою Ради Міністрів Української РСР і Української Республіканської Ради професійних спілок від 11 грудня 1984 р. N 470, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положення про Відділ з обліку та розподілу житлової площі.

Враховуючи, що надана ОСОБА_1 Довідка про безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, яка була підставою для отримання статусу учасника бойових дій не відповідала вимогам діючого законодавства України, а саме формі згідно з додатком 1 до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. N 413, йому було відмовлено у наданні адміністративної послуги.

Просить суд відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог у повному обсязі (а.с.19-24).

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримав позовні вимоги, просив суд їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, а також надав до суду Відповідь на відзив, в якому зазначив, що вважає посилання представника відповідача такими, що не заслуговують на увагу в частині Відзиву, щодо надання ним 19 лютого 2019 року відповідачу ксерокопії Довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпечені її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України від 14 грудня 2018 року, яка видана командиром Військової частини А1736, оскільки, відповідно до пункту 4 переліку поданих документів опису справи про реєстрацію адміністративної послуги зазначено саме оригінал довідки, а не копія. В частині Відзиву, щодо відповідності Довідки вимогам пункту 13 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених Постановою Ради Міністрів Української РСР і Української Республіканської Ради професійних спілок від 11 грудня 1984 року № 470 зазначає, що цей пункт не містить вимог до Довідки «бути підставою для отримання статусу учасника бойових дій на підставі якої було надано статус учасника бойових дій».

Відповідно до пункту 18 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених Постановою Ради Міністрів Української РСР і Української Республіканської Ради професійних спілок від 11 грудня 1984 року № 470 до Заяви про взяття на квартирний облік, крім інших документів, додається «Довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України згідно з Додатком 1 до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів У країни від 20 серпня 2014 р. № 413». (В редакції станом на 19 лютого 2019 року, а саме день подачі документів до Слов`янської міської ради).

Пункт 18 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених Постановою Ради Міністрів Української РСР, Української Республіканської Ради професійних спілок від 11 грудня 1984 року № 470 також не містить вимог до Довідки «бути підставою для отримання статусу учасника бойових дій на підставі якої було надано статус учасника бойових дій».

В частині зазначення Відповідачем, що довідка не є підставою надання йому статусу учасника бойових дій зазначає, що відповідно до пункту 5 Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення затвердженого Постановою КМУ від 20 серпня 2014 року №413 рішення про надання та позбавлення статусу учасника бойових дій приймається: комісіями з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утвореними в Міноборони, МВС, Мін`юсті, Національній поліції, Національній гвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Генеральній прокуратурі України, Управлінні державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, ДСНС, ДФС.

У зв`язку з цим Відповідач не має повноважень щодо вирішення питань про призначення або позбавлення вищевказаного статусу, який підтверджується окрім Довідки ще й Посвідченням учасника бойових дій.

В частині зазначення Відповідачем, що в Листі від 28.02.2019 №7732-06-10 вказано, що документи повернені з метою приведення їх до вимог чинного законодавства, зазначає, що документи для постановки на квартирний облік були подані до Відповідача в повному обсязі і у відповідності до діючого законодавства на дату подання. З огляду на вищезазначене Відповідачем не прийнято рішення та нездійсненно юридично значимих й обов`язкових дій на користь заінтересованих осіб, які на підставі закону та/або іншого нормативно-правового регулювання віднесені до компетенції суб`єкта владних повноважень, були об`єктивно необхідними і реально можливими для реалізації, але фактично не були здійснені.

Просить суд задовольнити його, ОСОБА_1 , позовні вимоги в повному обсязі (а.с. 42-44).

Суд, розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Слов`янської міської ради Донецької області про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, підлягають задоволенню з огляду на їх законність та обґрунтованість.

Європейський суд з прав людини у рішенні в справі «Руїз Торіха проти Іспанії» від 09 грудня 1994, заява № 18390/91 вказав, що відповідно до практики, яка відображає принцип належного здійснення правосуддя, судові рішення мають в достатній мірі висвітлювати мотиви, на яких вони базуються. Межі такого обов`язку можуть різнитися залежно від природи рішення та мають оцінюватися у світлі обставин кожної справи.

Згідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

З Довідки № 0000035973 від 17 листопада 2016 року про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, виданої Управлінням праці і соціального захисту населення, вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фактично зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає як внутрішньо переміщена особа за адресою: АДРЕСА_2 (а.с.7).

Відповідно до статті 8 Конституції України, Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 22 Конституції України, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів, не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Статтею 24 Конституції України встановлено, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних,релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Відповідно до ст. 64 Конституції України, конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень. Не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 24, 25, 27, 28, 29, 40, 47, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 Конституції України.

Відповідно до ст. 1 Конституції України, Україна є правовою державою. Людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю ( стаття 3 Конституції України ).

Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» № 405/2014 від 14 квітня 2014 року, який набрав чинності 14 квітня 2014 року, введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України».

Згідно із Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», період проведення антитерористичної операції - це час між датою набрання чинності Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» № 405/2014 від 14 квітня 2014 року та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.

Є загальновідомим факт, що антитерористична операція в Україні не завершилась на теперішній час.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 року №1706-VII. внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру. Адресою покинутого місця проживання внутрішньо переміщеної особи в розумінні цього Закону визнається адреса місця проживання особи на момент виникнення обставин, зазначених у частині першій цієї статті.

Відповідно пункту 2 Порядку, статус учасника бойових дій надається: військовослужбовцям (резервістам, військовозобов`язаним) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовцям військових прокуратур, особам рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції ДФС, поліцейським, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям МВС, Управління державної охорони, Держспецзв`язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.

На підставі п. 6 Порядку, необхідний перелік дій для надання статусу учасника бойових дій: особам, зазначеним в абзацах другому і третьому пункту 2 цього Порядку, які брали участь в антитерористичній операції, командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів) або інші керівники підприємств, установ та організацій у місячний строк після завершення особами виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення (після видання відповідного наказу керівника Антитерористичного центру при СБУ або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ) зобов`язані подати на розгляд комісії, утвореної міністерством, центральним органом виконавчої влади чи іншим державним органом, у підпорядкуванні яких перебували військові частини (органи, підрозділи), установи та заклади, у складі яких проходили службу особи, довідки за формою згідно з додатком 1 та документи, передбачені пунктом 4 цього Порядку, які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій. У разі коли місце постійної дислокації військової частини (органу, підрозділу) або підприємства, установи та організації розташоване безпосередньо в районі проведення антитерористичної операції, документи командирами (начальниками) або іншими керівниками підприємств, установ та організацій подаються на розгляд комісії не раніше ніж через 30 календарних днів після зарахування осіб до списків військової частини (органу, підрозділу) або підприємства, установи та організації чи призначення їх на відповідні посади.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій, про що свідчить Посвідчення серія НОМЕР_1 , видане 18 травня 2015 року Управлінням персоналу штабу управління і оперативного командування «Південь» (а.с. 8).

З Довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України № 17/14-12 від 14 грудня 2018 року, виданої Командиром військової частини № А1736, полковником ОСОБА_3 , вбачається, що сержант ОСОБА_1 дійсно в період з 28 листопада 2014 року по 21 грудня 2014 року, з 12 січня 2015 року по 19 березня 2015 року, з 29 березня 2015 року по 26 травня 2015 року, з 04 червня 2015 року по 10 серпня 2015 року, з 11 серпня 2015 року по 04 квітня 2016 року безпосередньо приймав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі / районах проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей (а.с. 9).

Також ОСОБА_1 має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій, про що свідчить Посвідчення серія НОМЕР_1 , видане 18 травня 2015 року Управлінням персоналу штабу управління и оперативного командування «Південь» (а.с. 8).

З Довідки Управління соціального захисту населення Слов`янської міської ради Донецької області № 05-41/28 від 19 лютого 2019 року, вбачається, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_3 ), як особа, що має статус учасника бойових дій, внесений до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги з 10 січня 2019 року(а.с. 30).

В судовому засіданні встановлено та не заперечується сторонами, що 19 лютого 2019 року ОСОБА_1 звернувся із Заявою до Слов`янської міської ради про прийняття на квартирний облік як внутрішньо переміщена особа із числа учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України відповідно до інформаційної картки адміністративних послуг «Прийняття на квартирний облік внутрішньо переміщених осіб з числа учасників бойових дій» згідно Рішення виконавчого комітету «Про затвердження переліку адміністративних послуг, що надаються виконавчими органами Слов`янської міської ради». Також до Заяви ОСОБА_1 додав: Копії документів, що посвідчують громадянина та членів його сім`ї, завірені належним чином; копії довідок про присвоєння ідентифікаційного номеру громадянинові та членам його сім`ї, завірені належним чином; Довідку про безпосередню участь в антитерористичній операції , забезпеченні її проведення і захисті незалежності; копію Посвідчення встановленого зразка згідно з додатком 2; Довідку органу соціального захисту населення про перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги учасника бойових дій; копію Довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи кожного члена сім`ї; швидкозшивач пластиковий прозорий з файлами (а.с. 11).

28 лютого 2019 року Слов`янська міська рада Донецької області Листом за №773206-10 відмовила у наданні адміністративної послуги щодо прийняття на квартирний облік внутрішньо переміщених осіб з числа учасників бойових дій у зв`язку з відсутністю повного пакету документів, а саме: Довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення або копії Довідки про безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України за формою згідно з додатком 1 до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. N 413, на підставі якої йому було надано статус учасника бойових дій (а.с. 26).

Згідно до ст. 34 Житлового Кодексу України, потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни: забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначається в порядку, встановленому Радою Міністрів Української РСР і Українською республіканською радою професійних спілок; які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам; які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв`язку з чим не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім`ї. Перелік зазначених захворювань затверджується Міністерством охорони здоров`я Української РСР за погодженням з Українською республіканською радою професійних спілок; які проживають за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів; які проживають тривалий час за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності; які проживають у гуртожитках. Громадяни визнаються потребуючими поліпшення житлових умов і з інших підстав, передбачених законодавством Української РСР. Громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, беруться на облік для одержання жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду та вносяться до Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, порядок ведення якого визначає Кабінет Міністрів України.

Так, відповідно до п. п. 8 п. 13 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, потребуючими поліпшення житлових умов визнаються внутрішньо переміщені особи з числа учасників бойових дій відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 та особи з інвалідністю внаслідок війни, визначені в пунктах 10-14 частини другої статті 7, та члени їх сімей, а також члени сімей загиблих, визначені абзацами четвертим - восьмим, чотирнадцятим, шістнадцятим - двадцять другим пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Внутрішньо переміщені особи, визначені у підпункті 8 пункту 13 цих Правил (в редакції станом на 24.04.2018 року), крім Заяви про взяття на квартирний облік, подають такі документи:

- Довідку про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України згідно з додатком 1 до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. N 413.

З матеріалів справи, вбачається, що підставою відмови у прийнятті Заяви ОСОБА_1 про прийняття його на квартирний облік як внутрішньо переміщеної особи із числа учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України відповідно до інформаційної картки адміністративних послуг «Прийняття на квартирний облік внутрішньо переміщених осіб з числа учасників бойових дій» згідно Рішення виконавчого комітету «Про затвердження переліку адміністративних послуг, що надаються виконавчими органами Слов`янської міської ради».

Відповідач, відмовляючи у прийнятті Заяви зазначив, що згідно до копії Посвідчення серія НОМЕР_1 , виданого Управлінням персоналу штабу управління оперативного командування «Південь», ОСОБА_1 встановлений статус учасника бойових дій у 2015 році. Даний факт свідчить про те, що ксерокопія наданої ОСОБА_1 до міської ради Довідки від 14 грудня 2018 року не була підставою для надання йому статусу учасника бойових дій у 2015 році.

Тому, Слов`янською міською радою Листом від 28 лютого 2019 року № 7732-06-10 повідомлено ОСОБА_1 , що для вирішення питання до наданих документів необхідно надати Довідку про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення або копію Довідки про безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України за формою згідно з додатком 1 до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. N 413, на підставі якої йому було надано статус учасника бойових дій.

Також, Слов`янською міською радою Листом від 20 березня 2019 № 1-В-764-2 було запропоновано ОСОБА_1 звернутися до військової частини (органу, підрозділу), установи чи закладу, у складі яких він проходив службу, за отриманням Довідки встановленого діючим законодавством України зразком, на підставі якої йому було надано статус учасника бойових дій.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 22 Конституції України, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів, не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Так, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 19 грудня 2018 року надав всі документи відповідно опису справи про реєстрацію адміністративної послуги, передбачені інформаційною карткою, в якій зазначено в пункті 4 - Довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, яка відповідає вимогам Порядку.

Рішення, яке прийняла Слов`янська міська рада Донецької області щодо відмови у прийнятті Заяви про прийняття на квартирний облік внутрішньо переміщених осіб з числа учасників бойових дій відносно ОСОБА_1 , є протиправним, оскільки порушує житлові права позивача, так як у зв`язку з відмовою ОСОБА_1 , маючи на руках всі відповідні Довідки, які не є скасованими та не визнані недійсними, не має можливості отримати виплати грошової компенсації, належні для отримання жилого приміщення для внутрішньо переміщених осіб із числа учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, що передбачено п. 4 Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб із числа учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, затвердженого Постановою КМУ від 18.04.2018 року №280, субвенція спрямовується на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення у прийнятих в експлуатацію житлових будинках на первинному та вторинному ринку нерухомості або на інвестування в об`єкти житлового будівництва відповідно до Законів України "Про інвестиційну діяльність " та Закону України " Про кооперацію " шляхом призначення та виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення внутрішньо переміщеним особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні її здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи відповідно до пункти 11-14 частини другої статті 7 або учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19- 20 частини першої статті 6 Закону України " Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ", та які потребують поліпшення житлових умов та перебувають не менш як один рік на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб.

Відповідно п. 2 Порядку виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, право на отримання грошової компенсації відповідно до цього Порядку мають внутрішньо переміщені особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи відповідно до пунктів 11 - 14 частини другої статті 7 або учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19- 20частини першої статті 6 Закону України " Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Стаття 47 Конституції України гарантує, що кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду.

Таким чином суд приходить до переконання, що Слов`янська міська рада Донецької області незаконно відмовила ОСОБА_1 у прийнятті Заяви про прийняття на квартирний облік внутрішньо переміщених осіб з числа учасників бойових дій відносно ОСОБА_1 , оскільки Посвідчення серії НОМЕР_1 , видане 18 травня 2015 року Управлінням персоналу штабу управління і оперативного командування «Південь» та Довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України № 17/14-12 від 14 грудня 2018 року, ніким не скасована та на підставі даної Довідки Управлінням соціального захисту населення Слов`янської міської ради Донецької області Власова А.В. внесено до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, як особу, що має статус учасника бойових дій, які мають право на пільги з 10 січня 2019 року.

Крім того, Слов`янська міська рада Донецької області не має повноважень щодо вирішення питань про призначення або позбавлення вищевказаного статусу, який підтверджується окрім Довідки ще і Посвідченням учасника бойових дій, а тому дії Слов`янської міської ради Донецької області є незаконними та такими, що порушують право ОСОБА_1 на житло.

Відмова ОСОБА_1 в прийнятті Заяви про прийняття на квартирний облік внутрішньо переміщеної особи з числа учасників бойових дій з підстав того, що Довідка від 14 грудня 2018 року, надана ОСОБА_1 до міської ради не була підставою для видачі ОСОБА_1 Посвідчення серія НОМЕР_1 виданого Управлінням персоналу штабу управління оперативного командування «Південь», на підставі якого ОСОБА_1 встановлено статус учасника бойових дій у 2015 році не є підставою, відповідно до якої Слов`янська міська рада Донецької області має право відмовити у прийнятті Заяви про прийняття на квартирний облік, оскільки право на соціальний захист та право на житло, гарантовано кожному громадянину Конституцією України.

Також суд не приймає до уваги посилання Відповідача в тій частині, що позовні вимоги щодо визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії не підпадають під розгляд за правилами, встановленими Цивільним процесуальним кодексом України, оскільки відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року (далі - Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

До компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій, крім спорів, для яких законом установлений інший порядок судового вирішення.

Публічно-правовий спір має особливий суб`єктний склад. Участь суб`єкта владних повноважень є обов`язковою ознакою для того, щоб класифікувати спір як публічно-правовий. Проте сама собою участь у спорі суб`єкта владних повноважень не дає підстав ототожнювати спір із публічно-правовим та відносити його до справ адміністративної юрисдикції.

Під час визначення предметної юрисдикції справ суди повинні виходити із суті права та/або інтересу, за захистом якого звернулася особа, заявлених вимог, характеру спірних правовідносин, змісту та юридичної природи обставин у справі.

Визначальною ознакою справи адміністративної юрисдикції є суть (зміст, характер) спору. Публічно-правовий спір, на який поширюється юрисдикція адміністративних судів, є спором між учасниками публічно-правових відносин і стосується саме цих відносин.

Разом з тим приватноправові відносини вирізняються наявністю майнового чи немайнового інтересу учасника. Спір має приватноправовий характер, якщо він обумовлений порушенням або загрозою порушення приватного права чи інтересу (як правило майнового) конкретного суб`єкта, що підлягає захисту в спосіб, передбачений законодавством для сфери приватноправових відносин, навіть якщо до порушення приватного права чи інтересу призвели управлінські дії суб`єктів владних повноважень.

Як встановлено в судовому засіданні, позивач звернувся до суду з позовом, направленим на поновлення порушеного відповідачем права щодо постановлення його на квартирний облік з правом першочергового одержання житла як внутрішньо переміщену особу із числа учасників бойових дій, які захищали суверенітет України.

Отже, цей позов подано на поновлення прав позивача у сфері житлових відносин.

Критеріями відмежування справ цивільної (господарської) юрисдикції від інших є, по-перше, наявність у них спору про право цивільне (справи за позовами, що виникають з будь-яких правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства), по-друге, суб`єктний склад такого спору.

Відповідно до частини першої статті 4 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

На підставі частини першої статті 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають із цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Згідно з пунктом 10 частини другої статті 16 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) до способів захисту цивільних прав та інтересів належить, зокрема, визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.

Частиною першою статті 21 ЦК України передбачено, що суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси. Таким чином, визнання незаконними рішень суб`єкта владних повноважень може бути способом захисту цивільного права або інтересу.

За змістом наведених правових положень суд шляхом вчинення провадження у справах здійснює захист осіб, права й охоронювані законом інтереси яких порушені або оспорюються. Розпорядження своїм правом на захист є приписом цивільного законодавства і полягає в наданні особі, яка вважає свої права порушеними, невизнаними або оспорюваними, можливості застосувати способи захисту, визначені законом або договором.

Установивши наявність в особи, яка звернулася з позовом, суб`єктивного матеріального права або охоронюваного законом інтересу, про захист якого подано позов, суд з`ясовує наявність чи відсутність факту його порушення або оспорення і відповідно ухвалює рішення про захист порушеного права або відмовляє позивачу в захисті, встановивши безпідставність та (або) необґрунтованість заявлених вимог.

Аналогічний висновок щодо застосування норм процесуального права у подібних відносинах викладено в Постановах Великої Палати Верховного Суду від 11 квітня 2018 року у справі № 522/16204/15-а , від 17 квітня 2018 року у справі № 2-а/87/11 (провадження № 11-97апп18) та від 20 вересня 2018 року у справі № 815/2551/15 (провадження № 11-640апп18), а також у справі №826/19681/16 від 13 лютого 2019 року.

Відповідно до частини третьої ст. 89 Цивільного процесуального кодексу України, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Слов`янської міської ради Донецької області про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Згідно з ч.1 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Відповідно до вимог ст.4 Закону України "Про судовий збір", за подання позовних заяв в порядку цивільного судочинства майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі один відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати, за подання позовної заяви немайнового характеру 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» від 23 листопада 2018 року № 2629-VIII, розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи на 01 січня 2019 року складає 1921,00 грн.

Однак, відповідно до п. 13 ч. 1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору звільняються учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.

Згідно з ч.6 ст. 141 ЦПК України, якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Якщо обидві сторони звільнені від оплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 , а тому з Слов`янської міської ради Донецької області на рахунок держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 768,40 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 12, 13, 76, 78, 81, 89, 128, 141, 229, 235, 259, 263, 264, 265, 268, 353, 355, 356 ЦПК України, ст. ст. 15, 16, 21 Цивільного Кодексу України, ст. ст. 34,40 ЖК України, Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України», Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», Положенням «Про затвердження Порядку надання позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет, територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення» Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Слов`янської міської ради Донецької області про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати Рішення Слов`янської міської ради Донецької області щодо відмови ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , у прийнятті на квартирний облік, як внутрішньо переміщеної особи із числа учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України відповідно до інформаційної картки адміністративних послуг «Прийняття на квартирний облік внутрішньо переміщених осіб з числа учасників бойових дій» згідно Рішення Виконавчого комітету «Про затвердження переліку адміністративних послуг, що надаються виконавчими органами Слов`янської міської ради».

Зобов`язати Слов`янську міську раду Донецької області прийняти у ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , Заяву на постановку на квартирний облік, як внутрішньо переміщеної особи із числа учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України відповідно до інформаційної картки адміністративних послуг «Прийняття на квартирний облік внутрішньо переміщених осіб з числа учасників бойових дій» згідно Рішення Виконавчого комітету «Про затвердження переліку адміністративних послуг, що надаються виконавчими органами Слов`янської міської ради» з урахуванням наданих документів, у тому числі Довідки надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України №17/14-12 12 від 14 грудня 2018 року.

Стягнути з Слов`янської міської ради Донецької області, код ЄДРПОУ 04052821, за рахунок бюджетних асигнувань судовий збір у розмірі 768 грн. 40 коп. (сімсот шістдесят вісім грн. 40 коп.) до державного бюджету коштів на доходний рахунок 31211256026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код ЄДРПОУ 37993783, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Рішення може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Донецького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

У відповідності до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Розділу ХІІІ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Рішення прийнято, складено і підписано в нарадчій кімнаті складом суду, який розглянув справу.

Повний текст судового рішення складено 24 липня 2019 року.

Головуючий:

Суддя Слов`янського

міськрайонного суду Т.А. Хаустова