
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
22 липня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/3189/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної служби України з надзвичайних ситуацій про визнання протиправною бездіяльності щодо невиплати одноразової грошової допомоги,-
ВСТАНОВИВ:
18 липня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, в якому просив суд визнати протиправним бездіяльність Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області щодо невиплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), травми або поранення, захворювання чи інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, та зобов`язати відповідача виплатити одноразову грошову допомогу, яка передбачена законодавством, у разі загибелі (смерті), травми або поранення, захворювання чи інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.
Пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 160, 161, 172 цього Кодексу.
Суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху для усунення недоліків з таких підстав.
Так, відповідно до частини п`ятої статті 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів (пункт 4).
Як вбачається з наданих до позовної заяви матеріалів та тексту позовної заяви позивач вказує двох відповідачів, а саме Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державну службу України з надзвичайних ситуацій, при цьому позовні вимоги заявляє лише до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Суддя також зазначає, що в тексті позовної зави відсутнє обґрунтування позовних вимог до Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Таким чином, у розумінні вимог статей 9, 42, частини 5 статті 160 КАС України, позивачу необхідно уточнити суб`єктний склад відповідачів у справі та обґрунтувати позовні вимоги щодо відповідача - Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної служби України з надзвичайних ситуацій про визнання протиправною бездіяльності щодо невиплати одноразової грошової допомоги підлягає залишенню без руху з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків протягом 5 (п`яти) календарних днів з дня отримання копії даної ухвали суду.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної служби України з надзвичайних ситуацій про визнання протиправною бездіяльності щодо невиплати одноразової грошової допомоги - залишити без руху.
Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків протягом 5 (п`яти) календарних днів з дня отримання копії даної ухвали шляхом надання суду:
- уточненої позовної заяви, яка має узгоджуватись з вимогами статей 9, 42, частиною 5 статті 160 КАС України КАС України, а саме з визначенням суб`єктного складу відповідачів у справі та обґрунтувати позовні вимоги щодо Державної служби України з надзвичайних ситуацій разом з копіями позовної заяви відповідно до кількості відповідачів у справі.
У разі не виконання вимог ухвали, позовна заява буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяЄ.О. Кисельова