
Справа № 234/11252/19
Провадження № 3/234/2613/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 липня 2019 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Пікалова Н.М.,
за участю секретаря судового засідання Романенко К.П.,
прокурора – Чередниченко О.В. ,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,
захисника Рябошапка А.М.,
розглянувши матеріали, що надійшли з Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Краматорськ Донецької області, РНКОПП НОМЕР_1 , одруженого, який працює начальником Донецького обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, проживає в АДРЕСА_1 , зареєстрований за адресою : АДРЕСА_2 , якому роз`яснені право на відвід, ст. 63 Конституція України, права та обв`язки, передбачені ст. 268 КУпАП,-
за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-7 та ч.2 ст. 172-7 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до наказу Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України № 208-к від 13.10.2015 ОСОБА_1 призначено на посаду виконуючим обов`язки начальника Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.
Відповідно до наказу Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України № 4-к від 19.01.2016 ОСОБА_1 призначено на посаду начальника Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.
30.12.2016 відповідно до наказу Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України № 367-к з ОСОБА_1 продовжено трудові відносини на посаді начальника Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.
08.06.2017 відповідно до наказу Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України № 112-к з ОСОБА_1 продовжено трудові відносини на посаді начальника Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.
Згідно контрактів № 4 від 20.06.2016 та № 4 від 08.06.2017, укладеним між Комітетом та фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та ОСОБА_1 , начальник Філії має права та несе обов`язки, що випливають з відповідних актів законодавства та передбачені у том числі Законами України «Про освіту», «Про фізичну культуру та спорт», Положеннями про Комітет, про філію і Контрактом.
Відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону як посадову особу юридичної особи публічного права - начальника Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, та є відповідальним за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією.
Статтею 81 Цивільного кодексу України визначено види юридичних осіб. Юридична особа може бути створена шляхом об`єднання осіб та (або) майна. Юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права.
Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Відповідно до ч.3 ст.65 Господарського кодексу України – керівник підприємства, головний бухгалтер, члени наглядової наради (у разі її утворення), виконавчого органу та інших органів управління підприємства відповідно до статуту є посадовими особами цього підприємства. Статутом підприємства посадовими особами можуть бути визнані й іншу особи.
Згідно п.1 Положення про Донецьке обласне відділення (філію) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України: Донецьке обласне відділення (філія) є відокремленим підрозділом Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України і створене на підставі наказу Комітету від 01.07.2013 № 181 «Про реорганізацію Донецького обласного відділення» та здійснює управлінські та організаційно-методичні функції з фізичного виховання та спорту в навчальних закладах Донецької області.
Згідно п.2 Положення про Донецьке обласне відділення (філію) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України: Повне найменування і місцезнаходження Філії: Донецьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.
Поштовий індекс, адреса: 84313, Донецька область, м. Краматорськ, вулиця Марата, будинок 5.
Згідно п.3 Положення про Донецьке обласне відділення (філію) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України: Філія у своїй діяльності керується Конституцією та Законами України, актами президента України і Кабінету Міністрів України, наказами МОН, Комітету та цим Положенням.
Згідно п.10.1 Положення про Донецьке обласне відділення (філію) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України: Начальник Філії несе персональну відповідальність за виконання покладених на філію завдань;
Згідно п.10.2 Положення про Донецьке обласне відділення (філію) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України: представляє інтереси Філії у Донецькій області (в судах, відносинах з підприємствами, установами і організаціями незалежно від форм власності підпорядкування);
Згідно п.10.3 Положення про Донецьке обласне відділення (філію) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України: Призначає на посади та звільняє з посад працівників Філії;
Згідно п.10.4 Положення про Донецьке обласне відділення (філію) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України: розподіляє обов`язки між співробітниками;
Згідно п.10.5 Положення про Донецьке обласне відділення (філію) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України: Затверджує посадові інструкції працівників Філії;
Згідно п.10.6 Положення про Донецьке обласне відділення (філію) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України: Забезпечує виконання наказів Комітету організовує перевірку її виконання;
Згідно п.11.1 Положення про Донецьке обласне відділення (філію) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України: Філія фінансується за рахунок коштів загального фонду державного бюджету, виділеним Комітетом;
Згідно п.11.2 Положення про Донецьке обласне відділення (філію) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України: коштів місцевих бюджетів, для виконання календарного планових спортивно-масових заходів серед учнівської та студентської молоді Донецької області;
Згідно п.13 Положення про Донецьке обласне відділення (філію) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України: Припинення існування Філії здійснюється за рішенням Комітету, відповідно до законодавства;
Згідно п.14 Положення про Донецьке обласне відділення (філію) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України: Штатний розпис філії, кошторис доходів і видатків на її утримання розробляються Філією і затверджується Комітетом.
Відповідно до п.1 Контракту: Працівник призначається на посаду начальника Донецького обласного відділення (філії) Комітету (далі-Філія).
Відповідно до п.2 Контракту: Цей контракт є трудовим договором. На підставі цього контракту між Працівником і Комітетом виникають права та обов`язки, що передбачені законодавством про працю та іншими актами законодавства.
Відповідно до п.3 Контракту: Після підписання цього контракту Комітет видає наказ про призначення Працівника на посаду начальника Філії (далі-начальник Філії).
Відповідно до п.4 Контракту: З часу призначення на посаду начальник Філії представляє Комітет на території Донецької області і діє на підставі довіреності, виданої Комітетом.
Відповідно до п.5 Контракту: У своїй роботі начальник Філії підзвітній і підконтрольний Комітету.
Відповідно до п.13 Контракту: Начальник Філії має право:
- самостійно вирішувати всі питання керівництва діяльністю Філії окрім, тих які актами законодавства віднесені до компетенції Комітету, інших державних органів;
- представляти інтереси Філії в державних органах, установах, організаціях, підприємствах;
- укладати від імені Комітету на підставі довіреності господарські та інші угоди (договори) і контролювати їх виконання;
- призначати і звільняти з роботи працівників Філії;
- самостійно визначати свій трудовий розпорядок, про що своєчасно доповідати Комітету.
Відповідно до п.14 Контракту: Начальник Філії зобов`язаний:
- під час виконання свої трудових обов`язків діяти відповідно до законів та інших актів законодавства;
- забезпечувати якісний підбір та розстановку кадрів, організацію підвищення їх кваліфікації;
- розпоряджатися відселеними Комітетом коштами лише за їх цільовим призначенням.
Начальник Філії несе персональну відповідальність за виконання покладених на Філію завдань.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено поняття реального конфлікту інтересів, як суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Відповідно до ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані:
- вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;
- повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;
- не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;
- вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Відповідно п.12 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
У відповідності до п.11 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що приватний інтерес - це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі тими, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
26.07.2017 ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, прийняв рішення про преміювання працівників Донецького обласного відділення (філії) КФВС Міністерства освіти і науки України до складу яких входила його дружина ОСОБА_2 , за липень 2017 року.
При цьому, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, 26.07.2017 в період часу з 8-00 до 17-00 (точний час не встановлений), перебуваючи в кабінеті начальника Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, розташованому в будівлі за фактичною адресою: Донецька область, м. Краматорськ, б-р Машинобудівників, будинок 30 офіс 304, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку Національне агентство з питань запобігання корупції та безпосереднього керівника, а саме Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, або іншу уповноважену особу КФВС Міністерства освіти і науки України, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про виплату премії за липень 2017 року наказом № 7/Пр. від 26.07.2017 працівникам Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, до складу яких входила його дружина ОСОБА_2 , яка перебувала на посаді спеціаліст (зі спорту) І категорії.
25.04.2018 ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, прийняв рішення про преміювання працівників Донецького обласного відділення (філії) КФВС Міністерства освіти і науки України до складу яких входила його дружина ОСОБА_2 , за квітень 2018 року.
При цьому, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, 25.04.2018 в період часу з 8-00 до 17-00 (точний час не встановлений), перебуваючи в кабінеті начальника Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, розташованому в будівлі за фактичною адресою: Донецька область, м. Краматорськ, б-р Машинобудівників, будинок 30 офіс 304, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку Національне агентство з питань запобігання корупції та безпосереднього керівника, а саме Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, або іншу уповноважену особу КФВС Міністерства освіти і науки України, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про виплату премії за квітень 2018 року наказом № 4/Пр. від 25.04.2018 працівникам Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, до складу яких входила його дружина ОСОБА_2 , яка перебувала на посаді спеціаліст (зі спорту) І категорії.
24.02.2018 року ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, прийняв рішення про преміювання працівників Донецького обласного відділення (філії) КФВС Міністерства освіти і науки України до складу яких входила його дружина ОСОБА_2 , за лютий 2018 року.
При цьому, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, 24.02.2018 в період часу з 8-00 до 17-00 (точний час не встановлений), перебуваючи в кабінеті начальника Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, розташованому в будівлі за фактичною адресою: Донецька область, м. Краматорськ, б-р Машинобудівників, будинок 30 офіс 304, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку Національне агентство з питань запобігання корупції та безпосереднього керівника, а саме Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, або іншу уповноважену особу КФВС Міністерства освіти і науки України, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про виплату премії за лютий 2018 року наказом № 2/Пр. від 24.02.2018 працівникам Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, до складу яких входила його дружина ОСОБА_2 , яка перебувала на посаді спеціаліст (зі спорту) І категорії.
23.08.2017 року ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, прийняв рішення про преміювання працівників Донецького обласного відділення (філії) КФВС Міністерства освіти і науки України до складу яких входила його дружина ОСОБА_2 , за серпень 2017 року.
При цьому, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, 23.08.2017 в період часу з 8-00 до 17-00 (точний час не встановлений), перебуваючи в кабінеті начальника Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, розташованому в будівлі за фактичною адресою: Донецька область, м. Краматорськ, б-р Машинобудівників, будинок 30 офіс 304, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку Національне агентство з питань запобігання корупції та безпосереднього керівника, а саме Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, або іншу уповноважену особу КФВС Міністерства освіти і науки України, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про виплату премії за серпень 2017 року наказом № 8/Пр. від 23.08.2017 працівникам Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, до складу яких входила його дружина ОСОБА_2 , яка перебувала на посаді спеціаліст (зі спорту) І категорії.
25.09.2017 року ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, прийняв рішення про преміювання працівників Донецького обласного відділення (філії) КФВС Міністерства освіти і науки України до складу яких входила його дружина ОСОБА_2 , за вересень 2017 року.
При цьому, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, 25.09.2017 в період часу з 8-00 до 17-00 (точний час не встановлений), перебуваючи в кабінеті начальника Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, розташованому в будівлі за фактичною адресою: Донецька область, м. Краматорськ, б-р Машинобудівників, будинок 30 офіс 304, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку Національне агентство з питань запобігання корупції та безпосереднього керівника, а саме Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, або іншу уповноважену особу КФВС Міністерства освіти і науки України, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про виплату премії за вересень 2017 року наказом № 9/Пр. від 25.09.2017 працівникам Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, до складу яких входила його дружина ОСОБА_2 , яка перебувала на посаді спеціаліст (зі спорту) І категорії.
25.10.2017 року ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, прийняв рішення про преміювання працівників Донецького обласного відділення (філії) КФВС Міністерства освіти і науки України до складу яких входила його дружина ОСОБА_2 , за жовтень 2017 року.
При цьому, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, 25.10.2017 в період часу з 8-00 до 17-00 (точний час не встановлений), перебуваючи в кабінеті начальника Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, розташованому в будівлі за фактичною адресою: Донецька область, м. Краматорськ, б-р Машинобудівників, будинок 30 офіс 304, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку Національне агентство з питань запобігання корупції та безпосереднього керівника, а саме Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, або іншу уповноважену особу КФВС Міністерства освіти і науки України, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про виплату премії за жовтень 2017 року наказом № 10/Пр. від 25.10.2017 працівникам Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, до складу яких входила його дружина ОСОБА_2 , яка перебувала на посаді спеціаліст (зі спорту) І категорії.
27.11.2017 р. ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, прийняв рішення про преміювання працівників Донецького обласного відділення (філії) КФВС Міністерства освіти і науки України до складу яких входила його дружина ОСОБА_2 , за листопад 2017 року.
При цьому, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, 27.11.2017 в період часу з 8-00 до 17-00 (точний час не встановлений), перебуваючи в кабінеті начальника Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, розташованому в будівлі за фактичною адресою: Донецька область, м. Краматорськ, б-р Машинобудівників, будинок 30 офіс 304, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку Національне агентство з питань запобігання корупції та безпосереднього керівника, а саме Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, або іншу уповноважену особу КФВС Міністерства освіти і науки України, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про виплату премії за листопад 2017 року наказом № 11/Пр. від 27.11.2017 працівникам Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, до складу яких входила його дружина ОСОБА_2 , яка перебувала на посаді спеціаліст (зі спорту) І категорії.
25.12.2017 ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, прийняв рішення про преміювання працівників Донецького обласного відділення (філії) КФВС Міністерства освіти і науки України до складу яких входила його дружина ОСОБА_2 , за грудень 2017 року.
При цьому, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, 25.12.2017 в період часу з 8-00 до 17-00 (точний час не встановлений), перебуваючи в кабінеті начальника Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, розташованому в будівлі за фактичною адресою: Донецька область, м. Краматорськ, б-р Машинобудівників, будинок 30 офіс 304, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку Національне агентство з питань запобігання корупції та безпосереднього керівника, а саме Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, або іншу уповноважену особу КФВС Міністерства освіти і науки України, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про виплату премії за грудень 2017 року наказом № 12/Пр. від 25.12.2017 працівникам Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, до складу яких входила його дружина ОСОБА_2 , яка перебувала на посаді спеціаліст (зі спорту) І категорії.
26.01.2018 р. ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, прийняв рішення про преміювання працівників Донецького обласного відділення (філії) КФВС Міністерства освіти і науки України до складу яких входила його дружина ОСОБА_2 , за січень 2018 року.
При цьому, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, 26.01.2018 в період часу з 8-00 до 17-00 (точний час не встановлений), перебуваючи в кабінеті начальника Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, розташованому в будівлі за фактичною адресою: Донецька область, м. Краматорськ, б-р Машинобудівників, будинок 30 офіс 304, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку Національне агентство з питань запобігання корупції та безпосереднього керівника, а саме Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, або іншу уповноважену особу КФВС Міністерства освіти і науки України, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про виплату премії за січень 2018 року наказом № 1/Пр. від 26.01.2018 працівникам Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, до складу яких входила його дружина ОСОБА_2 , яка перебувала на посаді спеціаліст (зі спорту) І категорії.
27.03.2018 р. ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, прийняв рішення про преміювання працівників Донецького обласного відділення (філії) КФВС Міністерства освіти і науки України до складу яких входила його дружина ОСОБА_2 , за березень 2018 року.
При цьому, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, 27.03.2018 в період часу з 8-00 до 17-00 (точний час не встановлений), перебуваючи в кабінеті начальника Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, розташованому в будівлі за фактичною адресою: Донецька область, м. Краматорськ, б-р Машинобудівників, будинок 30 офіс 304, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку Національне агентство з питань запобігання корупції та безпосереднього керівника, а саме Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, або іншу уповноважену особу КФВС Міністерства освіти і науки України, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про виплату премії за березень 2018 року наказом № 3/Пр. від 27.03.2018 працівникам Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, до складу яких входила його дружина ОСОБА_2 , яка перебувала на посаді спеціаліст (зі спорту) І категорії.
29.10.2018 р. ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, прийняв рішення про преміювання працівників Донецького обласного відділення (філії) КФВС Міністерства освіти і науки України до складу яких входила його дружина ОСОБА_2 , за жовтень 2018 року.
При цьому, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, 29.10.2018 в період часу з 8-00 до 17-00 (точний час не встановлений), перебуваючи в кабінеті начальника Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, розташованому в будівлі за фактичною адресою: Донецька область, м. Краматорськ, б-р Машинобудівників, будинок 30 офіс 304, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку Національне агентство з питань запобігання корупції та безпосереднього керівника, а саме Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, або іншу уповноважену особу КФВС Міністерства освіти і науки України, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про виплату премії за жовтень 2018 року наказом № 48-с (п). від 29.10.2018 працівникам Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, до складу яких входила його дружина ОСОБА_2 , яка перебувала на посаді спеціаліст (зі спорту) І категорії.
27.09.2018 року ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, прийняв рішення про преміювання працівників Донецького обласного відділення (філії) КФВС Міністерства освіти і науки України до складу яких входила його дружина ОСОБА_2 , за липень 2017 року.
При цьому, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, 27.09.2018 в період часу з 8-00 до 17-00 (точний час не встановлений), перебуваючи в кабінеті начальника Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, розташованому в будівлі за фактичною адресою: Донецька область, м. Краматорськ, б-р Машинобудівників, будинок 30 офіс 304, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку Національне агентство з питань запобігання корупції та безпосереднього керівника, а саме Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, або іншу уповноважену особу КФВС Міністерства освіти і науки України, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про виплату премії за вересень 2018 року наказом № 46-с(п) від 27.09.2018 працівникам Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, до складу яких входила його дружина ОСОБА_2 , яка перебувала на посаді спеціаліст (зі спорту) І категорії.
ОСОБА_1 з моменту коли дізнався або повинен був дізнатись про наявність у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів, зобов`язаний повідомляти належним чином про це не пізніше наступного робочого дня Національне агентство з питань запобігання корупції та безпосереднього керівника, а саме Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, або іншу уповноважену особу КФВС Міністерства освіти і науки України.
З моменту видачі та підписання наказу про преміювання у ОСОБА_1 виникла суперечності між приватним інтересом (майновим інтересом), зумовленого особистими відносинами з ОСОБА_2 , та його службовими повноваженнями, а саме наявність статусу близької особи - дружини ОСОБА_2 , що вплинула на об`єктивність та неупередженість дій ОСОБА_1 під час підписання наказу з метою отримання додаткових грошових коштів для задоволення власних потреб ОСОБА_2 , так як це є формою отримання матеріальної вигоди у цьому і вбачається його зацікавленість у вирішенні даного питання, що охоплюється поняттям приватного інтересу, визначеного у п.11 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції».
В протоколі зазначено, що факт вказаного правопорушення підтверджує свідок ОСОБА_3 : яка пояснила, що в період часу з 01.06.2018 по 17.09.2018 остання займала посаду головного спеціаліста Донецького обласного відділення (філії) Комітету фізичної культури і спорту Міністерства освіти і науки України, до цього в період часу з 02.12.2015 по 01.06.2018 вона займала посаду головного бухгалтера цього ж закладу. В її функціональні обов`язки входило ведення бухгалтерського обліку, робота з казначейством, здача фінансової та бюджетної звітності та інше. Її безпосереднім керівником був начальник відділення ОСОБА_1 . Донецьке обласне відділення (філія) Комітету фізичної культури і спорту Міністерства освіти і науки України зареєстровано за адресою: м Краматорськ, вул. Марата, 5, а фактично розташований за адресою: м Краматорськ, б-р. Машинобудівників, 30 офіс 304. Відділення здійснює діяльність, пов`язану з організацією спортивних заходів в структурах, які відносяться до МОН України (школи, училища, технікуми і вузи). ОСОБА_3 пояснила, що по штату на відділенні значилося 13 осіб, з них 1 посада вакантна. В штат співробітників входили: начальник відділення - ОСОБА_1 , головний бухгалтер (головний спеціаліст бухгалтерії) – ОСОБА_3 , головний спеціаліст ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , провідні фахівці ОСОБА_2 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , фахівці 1-ої категорії Баліхін В.І., Шалімова ОСОБА_8 .М., секретар Бабинська Г.М., водій ОСОБА_9 і прибиральниця службового приміщення ОСОБА_10 . Також остання відзначила, що на посаді провідного спеціаліста відділення працює дружина ОСОБА_1 - ОСОБА_2 , якій протягом усього часу роботи незаконно виплачувалася премія. Накази про її преміюванні підписував особисто її чоловік ОСОБА_1 , що є порушенням Закону України «Про протидію корупції». Пояснила, що преміювання ОСОБА_2 здійснювалося в 100 і 200% розмірах, що є набагато більше, ніж усім іншим співробітникам.
Діяльність Донецького обласного відділення (Філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України здійснювалася на підставі Положення про Донецьке обласне відділення (філію) комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти и науки України, так само Комітет є державною бюджетною неприбутковою установою, яка належить до сфери управління Міністерства освіти і науки України. Комітет діє на підставі Положення про Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 12.02.2018 № 241, та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.04.2018 за №411 / 31863. Преміювання працівників, в тому числі адміністрації, здійснюється на підставі: Положення про Донецьке обласне відділення (філію) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти и науки України, Положення про матеріальне стимулювання працівників Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти и науки України», Положення про матеріальне стимулювання працівників Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти и науки України», контракту начальника. Зазначені факти фіксуються наказом за підписом начальника Донецького обласного відділення (філії) КФВС МОН України, також ОСОБА_3 доповнила, що табеля обліку робочого часу про вихід всіх співробітників на робочі місця, а також контроль за виконанням ними своїх службових обов`язків здійснює начальник відділення ОСОБА_1 , на підставі зазначених табелів обліку робочого часу всім співробітникам виплачується заробітна плата, надбавки і премії.
Начальник відділення ОСОБА_1 керувався при підписанні вищевикладених наказів Положенням про Донецьке обласне відділення (філію) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, Положенням про матеріальне стимулювання працівників Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України», Положення про матеріальне стимулювання працівників Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти и науки України, контрактом. Місце підписання вищевказаних наказів, здійснювалося в приміщенні відділення, розташованому за фактичною адресою: м Краматорськ, б-р. Машинобудівників, 30 офіс 304, в період часу з 09:00 до 18:00 години.
Про реальний конфлікт інтересів при підготовці і підписанні вищевказаних проектів наказів начальник відділення ОСОБА_1 , не повідомляв. Про існування наказу №146 від 22.06.2017 «Про встановлення зовнішнього контролю за прийняттям рішень по близьким особам» КФВС МОН України, (п.3 про обов`язкове узгодження всіх прийнятих рішень начальником відділення Нестеренка І.Ю ОСОБА_11 про преміювання ОСОБА_2 , їй нічого не відомо, будь-яких узгоджених з Головою Комітету, бухгалтерською службою і уповноваженою особою з протидії та виявлення корупції Комітету, розпоряджень та інших документів, пов`язаних з преміюванням ОСОБА_2 на адресу Донецького відділення не надходило. У журналах обліку вхідної кореспонденції наказ № 146 від 22.06.2017 та інші документи, пов`язані з преміюванням ОСОБА_2 не надходили і не реєструвалися.
За результатом преміювання ОСОБА_2 будь-які документи про повідомлення Комітету ФВС МОН України не складалися, не реєструвалися і не направлялися. Премія ОСОБА_2 нараховувалося відповідно до вищезазначених наказами за підписом начальника Донецького відділення ОСОБА_1 .
В протоколі також зазначено, що факт вказаного правопорушення підтверджує свідок ОСОБА_6 , яка поясняла з 01.02.2016 по 01.08.2018 остання займала посаду провідного спеціаліста Донецького обласного відділення (філії) Комітету фізичної культури і спорту Міністерства освіти і науки України. В її функціональні обов`язки входило: організація проведення спортивних заходів в професійних навчальних закладах, ведення обліку вхідної та вихідної кореспонденції, виконання доручень і вказівок начальника відділення. Її безпосереднім керівником був начальник відділення ОСОБА_1 . Донецьке обласне відділення (філія) Комітету фізичної культури і спорту Міністерства освіти і науки України зареєстровано за адресою: м Краматорськ, вул. Марата, 5, а фактично розташований за адресою: м Краматорськ, б-р. Машинобудівників, 30 офіс 304.
В період часу з 01.01.2017 до 01.08.2018 в Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України від посадових осіб Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України заяви про наявність реального або потенційного конфлікту інтересів при виконанні останніми посадових обов`язків не надходили, будь-які документи про повідомлення Комітету ФВС МОН України не складалися, не реєструвалися і не направлялися. Про існування наказу №146 від 22.06.2017 «Про встановлення зовнішнього контролю за прийняттям рішень по близьким особам» КФВС МОН України, (п.3 про обов`язкове узгодження всіх прийнятих рішень начальником відділення Нестеренка І.Ю. про преміювання ОСОБА_2 ), їй нічого не відомо, будь-яких узгоджених з Головою Комітету, бухгалтерською службою і уповноваженою особою з протидії та виявлення корупції Комітету, розпоряджень та інших документів, пов`язаних з преміюванням ОСОБА_2 на адресу Донецького відділення не надходило. У журналах обліку вхідної кореспонденції наказ № 146 від 22.06.2017 та інші документи, пов`язані з преміюванням ОСОБА_2 не надходили і не реєструвалися.
Згідно актовому запису про шлюб за № 1232 від 19.08.1978 наданим за вих. № 15.13-25-2332 від 16.04.2019 Головним територіальним управлінням юстиції у Донецькій області Краматорським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є дружиною гр. ОСОБА_1 (актовий запис № 1232).
Згідно листа Міністерства освіти і науки України за № 1/12-2430 від 24.04.2019, що за наявною інформацією до Міністерства повідомлень від начальника Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і наука України ОСОБА_1 про наявність реального чи потенційного конфлікту інтересів під час виконання останніми посадових обов`язків не надходило.
Згідно листа Голови комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України за № 04-18/408від 23.05.2019, у період з 01.01.2017 по 01.01.2019 від начальника Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і наука України або інших посадових осіб Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України інформації про наявність реального чи потенційного конфлікту інтересів під час виконання останніми посадових обов`язків не надходило.
Вищевикладене свідчить про те, що ОСОБА_1 , будучи начальником Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, був наділений повноваженнями щодо видання наказів по Донецькому обласному відділенню (філії) КФВС Міністерства освіти і науки України та мав особисту зацікавленість приватний інтерес (майновий інтерес) зумовленого особистими відносинами з ОСОБА_2 , та його службовими повноваженнями, а саме наявність статусу близької особи - супруги ОСОБА_2 , вплинула на об`єктивність та неупередженість ОСОБА_1 під час підписання вищезазначеної винагороди, що полягала у можливості отримання певних матеріальних благ, покращення ОСОБА_2 матеріального становища, що свідчить про його перебування в умовах реального конфлікту інтересів, але за даних обставин останній не повідомив про це безпосереднього керівника, а саме Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, або уповноважений орган/особу з питань запобігання та протидії корупції.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи, посадовою особою юридичної особи публічного права – начальник Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і наука України, згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, усвідомлюючи про наявну суперечність між його приватними інтересами та службовими повноваженнями начальника Донецького обласного відділення (філії) КФВС Міністерства освіти і науки України, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку Національне агентство з питань запобігання корупції та безпосереднього керівника, а саме Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України або іншу уповноважену особу КФВС Міністерства освіти і науки України, про наявність у нього реального конфлікту інтересів.
Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Відповідальність за ч.1 ст.172-7 КУпАП настає у випадку неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи, посадовою особою юридичної особи публічного права – начальник Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і наука України, згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, усвідомлюючи про наявну суперечність між його приватними інтересами та службовими повноваженнями начальника Донецького обласного відділення (філії) КФВС Міністерства освіти і науки України, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів.
Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Відповідальність за ч.2 ст.172-7 КУпАП настає у випадку вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів - тягне за собою накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч.1 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції», за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в ч.1 ст.3 цього Закону, притягаються, у тому числі, до адміністративної відповідальності.
Відповідно до п.10 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушення, пов`язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність
Обставини, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, передбачені ст.34 КУпАП– не встановлені.
Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, передбачені ст.35 КУпАП– не встановлені.
Місце вчинення правопорушення є кабінет начальника Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України, розташованому в будівлі за фактичною адресою: Донецька область, м. Краматорськ, б-р Машинобудівників, будинок 30 офіс 304.
Фактичним моментом виявлення правопорушення слід вважати дату з`ясування всіх необхідних даних, у тому числі щодо наявності (відсутності) повідомлення особою про наявність у неї реального конфлікту інтересів, оскільки лише після їх отримання можливо встановити всі ознаки складу правопорушення за ч.1 ст.172-7 КУпАП та складання протоколу про адміністративне правопорушення, тобто 19.06.2019 року.
Відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. І ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону як посадову особу юридичної особи публічного права, та є відповідальним за вчинення корупційних правопорушень.
В судовому засіданні захисник Рябошапка А.М. заявив клопотання про закриття справи в зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення на підставі того, що згідно до п.10.3 наказу Генерального прокурора України від 25 червня 2013 року № 10 гн у разі виявлення під час досудового розслідування адміністративного корупційного правопорушення слідчий або прокурор, які його виявили чи прийняли рішення про закриття кримінального правопорушення, зобовязані невідкладно скласти протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення і з відповідними матеріалами надіслати до суду. Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адіміністративне правопорушення мають занчитися відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності. До відомостей про особу правопорушеника, окрім його призвища, ім`я та по батькові, відноситься також інформація про паспортні дані, місце народження та проживання, дату народження. Як вбачається з протоколів про адміністративне правопорушення від 19.06.2019 року зазначена інформація про місце проживання ОСОБА_1 не відповідає дійсності. Якщо під час судового розгляду справи буде встановлено, що протокол не відповідає вимогам закону суддя зобовязаний своєю постановою закрити справу в зв`язку з відсутністю складу адміністартивного правопорушення, цього вимагає також ч.3 ст.62 Конституції України, згідно з якою обвинувачення не може грунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, на припущеннях, а всі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачуться на її користь
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 та ч.2 ст. 172-7 КУпАП не визнав та суду пояснив, що підтримує клопотання захисника по закриття справи.
Прокурор у судовому засіданні пояснив, що зібраними доказами по справі підтверджується вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП. Просив визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень за ч.1, ч. 2 ст.172-7 КУпАП та накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, захисника, прокурора, дослідивши матеріали об`єднаної справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступних висновків.
Згідно ст.ст. 245, 280 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи і вирішення її у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, фактичні дані, що стосуються справи, зокрема наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні, інші обставини, встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, іншими документами.
Відповідно до ст. 9 ч. 1 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до наказу Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України № 208-к від 13.10.2015 ОСОБА_1 призначено на посаду виконуючим обов`язки начальника Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.
Відповідно до наказу Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України № 4-к від 19.01.2016 ОСОБА_1 призначено на посаду начальника Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.
30.12.2016 відповідно до наказу Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України № 367-к з ОСОБА_1 продовжено трудові відносини на посаді начальника Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.
08.06.2017 відповідно до наказу Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України № 112-к з ОСОБА_1 продовжено трудові відносини на посаді начальника Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.
Згідно контрактів № 4 від 20.06.2016 та № 4 від 08.06.2017, укладеним між Комітетом та фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та ОСОБА_1 , начальник Філії має права та несе обов`язки, що випливають з відповідних актів законодавства та передбачені у том числі Законами України «Про освіту», «Про фізичну культуру та спорт», Положеннями про Комітет, про філію і Контрактом.
Відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону як посадову особу юридичної особи публічного права - начальника Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, та є відповідальним за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією.
Частини 1 і 2 статті 172-7 КУпАП передбачають адміністративну відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів; вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Під реальним конфліктом інтересів у цій статті слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
Отже, для висновку про наявність в особи реального конфлікту інтересів та про прийняття нею рішення в умовах реального конфлікту інтересів необхідно встановити: 1) наявність в особи приватного інтересу; 2) наявність суперечності між приватним інтересом особи та її представницькими повноваженнями; 3) наявність впливу цієї суперечності на об`єктивність або неупередженість рішення; 4) наявність повноважень на прийняття рішення.
Відповідно до п.п. 3, 4 ч. 1 ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пунктах 1,2 ч.1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції», в тому числі посадова особа юридичної особи публічного права, зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
В судовому засіданні встановлено, що начальник відділення ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, прийняв рішення про преміювання своєї дружини ОСОБА_2 , а саме: власноручно підписав про це накази №№ -№7 / Пр. від 26.07.2017, №8 / Пр. від 23.08.2017, №9 / Пр. від 25.09.2017, №10 / Пр. від 25.10.2017, №11 / Пр. від 27.11.2017, №12 / Пр. від 25.12.2017, №1 / Пр. від 26.01.2018,№2/Пр. від 24.02.2018 р.; №3 / Пр. від 27.03.2018, №4 / Пр. від 25.04.2018, №46- с (п) від 27.09.2018, №48- с (п) від 29.10.2018р.
ОСОБА_1 у судовому засіданні не оспорював факт підписання ним, як начальником відділення, наказів про преміювання.
Також, провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-7 та ч.2 ст. 172-7 КУпАП підтверджується:
-протоколами № № 352, 356, 338, 358, 340, 360, 344, 342, 350, 348, 346, 354 про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП від 19 червня 2019 року;
- протоколами №№ 339, 353, 357, 359, 341, 361, 345, 343, 351, 349, 347, 355 про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП від 19 червня 2019 року;
- згідно актовому запису про шлюб за № 1232 від 19.08.1978 наданим за вих. № 15.13-25-2332 від 16.04.2019 Головним територіальним управлінням юстиції у Донецькій області Краматорським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є дружиною гр. ОСОБА_1 (актовий запис № 1232).
Згідно листа Міністерства освіти і науки України за № 1/12-2430 від 24.04.2019, що за наявною інформацією до Міністерства повідомлень від начальника Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і наука України ОСОБА_1 про наявність реального чи потенційного конфлікту інтересів під час виконання останніми посадових обов`язків не надходило.
Згідно листа Голови комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України за № 04-18/408від 23.05.2019, у період з 01.01.2017 по 01.01.2019 від начальника Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і наука України або інших посадових осіб Донецького обласного відділення (філія) КФВС Міністерства освіти і науки України інформації про наявність реального чи потенційного конфлікту інтересів під час виконання останніми посадових обов`язків не надходило.
Вищевикладене свідчить про те, що ОСОБА_1 , будучи начальником Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, був наділений повноваженнями щодо видання наказів по Донецькому обласному відділенню (філії) КФВС Міністерства освіти і науки України та мав особисту зацікавленість приватний інтерес (майновий інтерес) зумовленого особистими відносинами з ОСОБА_2 , та його службовими повноваженнями, а саме наявність статусу близької особи - супруги ОСОБА_2 , вплинула на об`єктивність та неупередженість ОСОБА_1 під час підписання вищезазначеної винагороди, що полягала у можливості отримання певних матеріальних благ, покращення ОСОБА_2 матеріального становища, що свідчить про його перебування в умовах реального конфлікту інтересів, але за даних обставин останній не повідомив про це безпосереднього керівника, а саме Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, або уповноважений орган/особу з питань запобігання та протидії корупції.
Суд не може погодитися з клопотанням захисника Рябошапки А.М., яке підтримав ОСОБА_1 , про закриття справи на підставі того, що в протоколах про адміністративне правопорушення, місце проживання ОСОБА_1 зазначено: АДРЕСА_3 , а дійсним місцем його мешкання є адреса : АДРЕСА_1 .
Суд вважає, що помилка в нумерації будинку не вимагає від суду закрити справу про адміністративне правопорушення в зв`язку з відсутністю складу адміністартивного правопорушення. В матеріалах справи є поясненн ОСОБА_1 на л.с. 15, де він поставив свій підпис, в яких зазначено адресу його мешкання АДРЕСА_4 , адреса реєстрації вказано верно.
При дослідженні матеріалів справи суд виявив, що ОСОБА_1 підписав накази про преміювання своєї дружини накази №№ -№7 / Пр. від 26.07.2017, №8 / Пр. від 23.08.2017, №9 / Пр. від 25.09.2017, №10 / Пр. від 25.10.2017, №11 / Пр. від 27.11.2017, №12 / Пр. від 25.12.2017, №1 / Пр. від 26.01.2018,№2/Пр. від 24.02.2018 р.; №3 / Пр. від 27.03.2018, №4 / Пр. від 25.04.2018, №46- с (п) від 27.09.2018, №48- с (п) від 29.10.2018р.
Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП, підтверджується сукупністю наведених вище доказів та він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
На підставі ст. 36 КУпАП, суд накладає адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто в межах санкції ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, яка передбачає накладення адміністративного стягнення у виді штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 та визначенні його розміру, суд враховує характер вчинених правопорушень, пов`язаних з корупцією, особу ОСОБА_1 , який на теперішній час працює, ступінь його вини, відсутність обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, та приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та вважає, що саме це адміністративне стягнення та його розмір буде сприяти вихованню відносно додержання законів України, а також запобігати вчиненню нових правопорушень.
Відповідно до ст. 401 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір в сумі 384,20 грн.
З урахуванням зазначеного та керуючись ст.ст. 32, 33, 40-1, ч.1,2 ст.172-7, 245, 252, 280 КУпАП, ст. ст. 1, 3, 27, 28 Закону України «Про запобігання корупції», суд, –
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 300 (трьохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 (п`ять тисяч сто) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106, в сумі 384,20 (триста вісімдесят чотири грн. 20 коп.) гривень.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Донецького апеляційного суду через Краматорський міський суд.
Суддя Краматорського міського суду Н. М. Пікалова