Постанова № 8317562, 04.03.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.03.2010
Номер справи
2а-6903/09/0870
Номер документу
8317562
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65-в

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

4 березня 2010 року Справа № 2а- 6903/09/0870

9 год. 50 хв.

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Каракуші С.М.

при секретарі Спєлковій М.В.

за участю представника позивача та третьої особи Кіченко В.В.

прокурора Блажко К.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу

за позовом: Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, поданого прокурором Хортицького району м. Запоріжжя до: Субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 третя особа: Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області про: стягнення суми фінансових санкцій

ВСТАНОВИВ:

Прокурором Хортицького району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, третя особа Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області, предявлено адміністративний позов до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції за порушення на автомобільному транспорті у розмірі 1700 грн., вказуючи, що дана заборгованість виникла в результаті порушення відповідачем вимог абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме надання послуг з перевезень вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Представник позивача та третьої особи і прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі, просили їх задовольнити та дали пояснення в обґрунтування позову, аналогічні викладеним у позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не зявився повторно, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, у звязку з чим суд розглянув справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Вислухавши пояснення представника позивача та прокурора, зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 02.06.2009 уповноваженими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті АР Крим виявлене порушення фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2, якому належить автомобіль марки «Мерседес», державний номер НОМЕР_1, законодавства про автомобільний транспорт, а саме абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» - надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, а саме: без оформленого реєстраційного талону та ліцензійної картки, за що передбачена відповідальність застосування фінансової санкції у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Зазначене порушення зафіксовано актом № 132228 від 02.06.2009, відповідно до якого послуги з перевезення вантажу надавались ФОП ОСОБА_2 без оформленого реєстраційного талону та ліцензійної картки.

Згідно із статтею 6 Закону «Про автомобільний транспорт» та пунктами 6, 20 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 08.11.2006 № 1567, державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових та позапланових перевірок за місцем знаходження субєкта підприємницької діяльності і шляхом проведення безпосередньо перевірок автотранспортних засобів, які здійснюють внутрішні перевезення пасажирів та вантажів.

Пунктом 15 Порядку № 1567 встановлено, що перевірка автотранспортних засобів проводиться, в тому числі, з метою встановлення наявності у водія документів, на підставі яких виконуються внутрішні пасажирські перевезення та перевезення вантажів, перелік яких визначений статтями 39 і 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Відповідно до п. 20, 21 Порядку № 1567, у разі виявлення в ході перевірки автотранспортного засобу порушення законодавства про транспорт, відповідальність за які передбачена Законом України «Про автомобільний транспорт» або Кодексом України про адміністративні правопорушення, посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою, передбаченою цим Порядком, в якому зазначаються виявлені порушення.

Згідно з п. 25 Порядку № 1567, справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Пунктом 26 передбачено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.

У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформляється згідно з додатком 5, що закріплено пунктом 27 Порядку № 1567.

Відповідно до вищезазначених вимог Закону, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області відносно ФОП ОСОБА_2 23.06.2009 винесено постанову № 061493 про застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн.

Зазначена постанова відповідачем не оскаржувалась.

Відповідно до п. 4 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є: здійснення відповідно до законодавства державного нагляду за дотриманням правил безпечного функціонування автомобільного транспорту загального користування; здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування; забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування в автомобільному транспорті загального користування.

Згідно з п. 5. Положення територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні: здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом; здійснюють державний нагляд за забезпеченням безпеки перевезень суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування;

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про внесення змін до Закону Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції. Пунктом 2 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 та 48 цього Закону штраф у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Враховуючи, що на час розгляду справи фізична особа - підприємець ОСОБА_2 в добровільному порядку суму застосованих фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. не сплатив, суд приходить до висновку, що вимоги позивача ґрунтуються на законі та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 17, 160, 163 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 (69123, АДРЕСА_1) до Державного бюджету Хортицького району м. Запоріжжя (21081100, код ЄДРПОУ 34676906, ГУ ДКУ у Запорізькій області, МФО 813015, розрахунковий рахунок № 31115106700008) фінансові санкції у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова , якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови, а у разі складання постанови в повному обсязі з дня складання в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо постанову проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя С.М. Каракуша

Постанову виготовлено в повному обсязі 10 березня 2010 року.