Рішення № 83171804, 11.07.2019, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.07.2019
Номер справи
580/1317/19
Номер документу
83171804
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 липня 2019 року справа № 580/1317/19

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Кульчицького С.О.,

за участю: секретаря судового засідання - Зачепи Х.В.,

представника позивача Чорноіваненка Д .О. - за довіреністю,

представника відповідача Крицького Ю.Г. - за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку загального позовного провадження, в приміщенні суду адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Автогазсервіс" до Головного управління ДФС у Черкаській області про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду звернулось товариство з обмеженою відповідальністю "Автогазсервіс" (далі - позивач) до Головного управління ДФС у Черкаській області (далі - відповідач) з позовом, в якому з урахуванням заяви від 13.05.2019 просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Черкаській області від 21.03.2019 №0003964003 про накладення на позивача штрафу за порушення терміну реєстрації акцизних накладних у сумі 99 547 грн 66 коп.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач вказує, що відповідно до положень ст. 120-2 Податкового кодексу України порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, встановлених статтею 231 цього Кодексу, тягне за собою накладення штрафу у відповідному розмірі відсотків від суми акцизного податку з відповідних обсягів пального. Однак у квитанціях про прийняття акцизних накладних надісланих позивачем не зазначено про пропуск позивачем терміну на подання та реєстрацію акцизних накладних. Враховуючи, що в акцизних накладних відсутні суми акцизного податку, а норами Податкового кодексу України не передбачено право контролюючого органу розраховувати суму такого податку самостійно, позивач вважає оскаржуване рішення протиправним та таким, що підлягає до скасування.

Ухвалою від 17.04.2019 відкрито провадження у справі за даним позовом, за правилами загального позовного провадження.

Відповідач заперечуючи проти позову, 03.05.2019 надав до суду відзив, в якому вказує на безпідставність тверджень позивача з огляду на приписи Податкового кодексу України.

Ухвалою від 24.06.2019 закрито підготовче провадження, призначено справу до розгляду по суті на 09 год. 00 хв. 11.07.2019.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги з урахуванням заяви від 13.05.2019 підтримав, позов просив задовольнити повністю.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позову заперечував повністю.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд зазначає про таке.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Автогазсервіс" згідно з відомостями, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань зареєстроване як юридична особа 12.12.2002, одним із видів діяльності є Код КВЕД 47.30 Роздрібна торгівля пальним, за даними органів статистики про основний вид економічної діяльності юридичної особи, визначений на підставі даних державних статистичних спостережень відповідно до статистичної методології за підсумками діяльності за рік - Код КВЕД 46.71 Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами.

15 лютого 2019 року Головним державним ревізором - інспектором відділу адміністрування акцизного податку Головного управління ДФС у Черкаській області на підставі п. 20.1.4. ст. 20 Податкового кодексу України, у порядку ст. 76 Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку товариства з обмеженою відповідальністю "Автогазсервіс" щодо порушення порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, за результатами якої складено акт від 15.02.2019 № 223/23-00-40-0328/14210037.

Як вбачається з акта про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у декларації акцизного податку від 15.02.2019 № 223/23-00-40-0328/14210037 в ході проведеної перевірки встановлено порушення позивачем терміну реєстрації акцизних накладних від 16 до 30 календарних днів, від 31 до 60 календарних днів, від 61 до 90 календарних днів, на 91 і більше календарних днів, чим порушено вимоги абзаців 4 - 7 п. 120-2.1 ст. 120-2 Податкового кодексу України.

Як вбачається з акта перевірки акцизна накладна № 814, складена 31.07.2018, граничний термін реєстрації - 15.08.2019, зареєстрована 07.02.2019, акцизна накладна № 815, складена 31.07.2018, граничний термін реєстрації - 15.08.2018, зареєстрована 07.02.2019, акцизна накладна № 816, складена 31.07.2018, граничний термін реєстрації - 15.08.2018, зареєстрована 07.02.2019, акцизна накладна № 817, складена 31.08.2018, граничний термін реєстрації - 15.09.2018, зареєстрована 07.02.2019, акцизна накладна № 818, складена 31.08.2018, граничний термін реєстрації - 15.09.2018, зареєстрована 07.02.2019, акцизна накладна № 819, складена 31.08.2018, граничний термін реєстрації - 15.09.2018, зареєстрована 07.02.2019, акцизна накладна № 820, складена 30.09.2018, граничний термін реєстрації - 15.10.2018, зареєстрована 07.02.2019, акцизна накладна № 821, складена 30.09.2018, граничний термін реєстрації - 15.10.2018, зареєстрована 07.02.2019, акцизна накладна № 822, складена 30.09.2018, граничний термін реєстрації - 15.10.2018, зареєстрована 07.02.2019, акцизна накладна № 823, складена 30.09.2018, граничний термін реєстрації - 15.10.2018, зареєстрована 07.02.2019, акцизна накладна № 824, складена 31.10.2018, граничний термін реєстрації -15.11.2018, зареєстрована 07.02.2019, акцизна накладна № 825, складена 31.10.2018, граничний термін реєстрації - 15.11.2018, зареєстрована 07.02.2018, акцизна накладна № 826, складена 31.10.2018, граничний термін реєстрації - 15.11.2018, зареєстрована 07.02.2019, акцизна накладна № 827, складена 30.11.2018, граничний термін реєстрації - 15.12.2018, зареєстрована 07.02.2019, акцизна накладна № 836, складена 31.12.2018, граничний термін реєстрації - 15.01.2019, зареєстрована 08.02.2019, акцизна накладна № 828, складена 31.10.2018, граничний термін реєстрації - 15.11.2018, зареєстрована 07.02.2019, акцизна накладна № 829, складена 30.11.2018, граничний термін реєстрації - 15.12.2018, зареєстрована 07.02.2019, акцизна накладна № 834, складена 31.12.2018, граничний термін реєстрації - 15.01.2019, зареєстрована 08.02.2019, акцизна накладна № 835, складена 31.12.2018, граничний термін реєстрації - 15.01.2019, зареєстрована 08.02.2019, акцизна накладна № 832, складена 31.12.2018, граничний термін реєстрації - 15.01.2019, зареєстрована 08.02.2019, акцизна накладна № 833, складена 31.12.2018, граничний термін реєстрації - 15.01.2019, зареєстрована 08.02.2019, акцизна накладна № 837, складена 31.12.2018, граничний термін реєстрації - 15.01.2019, зареєстрована 08.02.2019, акцизна накладна № 838, складена 31.12.2018, граничний термін реєстрації - 15.01.2019, зареєстрована 08.02.2019, акцизна накладна № 839, складена 31.12.2018, граничний термін реєстрації - 15.01.2019, зареєстрована 08.02.2019, акцизна накладна № 840, складена 31.12.2018, граничний термін реєстрації - 15.01.2019, зареєстрована 08.02.2019, акцизна накладна № 841, складена 31.12.2018, граничний термін реєстрації - 15.01.2019, зареєстрована 08.02.2019, акцизна накладна № 842, складена 31.12.2018, граничний термін реєстрації - 15.01.2019, зареєстрована 08.02.2019.

На підставі вказаного акта перевірки Головним управлінням ДФС у Черкаській області винесено податкове повідомлення-рішення від 21.03.2019 № 0003964003, яким до позивача у відповідності до пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54, п. 120-2.1 ст. 120-2 Податкового кодексу України застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 99 547 грн 56 коп.

Вважаючи вказане податкове повідомлення-рішення протиправним, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд враховує, що сторона позивача визнає факт порушення терміну реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних. Однак обґрунтовуючи позовні вимоги позивач посилається на те, що позивач не є платником акцизного податку з реалізації обсягів пального за наданими акцизними накладними, а відповідач вийшов за межі повноважень, наданих йому законом та безпідставно притягнув позивача до відповідальності, оскільки акцизні накладні надіслані позивачем до Єдиного реєстру акцизних накладних не містять сум акцизного податку.

Вирішуючи спір суд зазначає про таке.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пп. 14.1.60-1 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі ПК України, в редакції чинній станом на день виникнення спірних правовідносин), Єдиний реєстр акцизних накладних - реєстр відомостей щодо акцизних накладних, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками акцизного податку електронними документами.

Підпунктом 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 ПК України визначено, що платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне.

З аналізу наведених норм, суд висновує,що позивач є платником акцизного податку.

За правилами п. 231.1 ст. 231 ПК України платник податку при реалізації пального зобов`язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Платник податку зобов`язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального втраченого, як в межах, так і понад встановлені норми втрат, зіпсованого, знищеного, включаючи випадки внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов`язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального.

Згідно з п. 231.2 ст. 231 ПК України форма та порядок заповнення акцизної накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

За приписами п. 231.3 ст. 231 ПК України акцизна накладна складається платником податку в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального.

У разі здійснення операцій з реалізації пального, які передбачають відпуск пального через паливороздавальні колонки на автомобільних заправних станціях (комплексах), автомобільних газових заправних станціях, акцизна накладна складається у день проведення відпуску пального через паливороздавальні колонки на таких станціях незалежно від того, коли відбувся перехід права власності на таке пальне.

Акцизна накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо акцизні накладні не були складені на ці операції) за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у разі здійснення реалізації пального за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником акцизного податку), розрахунки за які проводяться через касу / реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок особи, що реалізує пальне). При цьому окремі обов`язкові реквізити акцизної накладної, що ідентифікують отримувача пального, визначені підпунктами "г" та "ґ" пункту 231.1 цієї статті, не заповнюються.

У разі забезпечення безперервного постачання пального особа, яка реалізує пальне, може скласти для кожного отримувача пального зведені акцизні накладні за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД не пізніше останнього дня такого місяця на весь обсяг реалізованого пального протягом такого місяця.

Для цілей цього пункту під безперервним постачанням вважається забезпечення особою, яка реалізує пальне, можливості для отримувачів пального (контрагентів) отримувати пальне в будь-яку годину доби та будь-який день відповідного місяця.

Акцизна накладна може бути складена не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг втраченого пального протягом такого місяця за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, що втрачено.

Пунктами 231.5-231.6 ст. 231 ПК України встановлено, що при реалізації пального особа, яка реалізує пальне, зобов`язана в установлені терміни скласти акцизну накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних, така реєстрація вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального. Акцизні накладні, які не надаються отримувачу пального, та акцизні накладні/розрахунки коригування, складені за операціями з реалізації пального суб`єктам господарювання та фізичним особам, які не є платниками акцизного податку, також підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування у Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється не пізніше п`ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

Підтвердженням особі, що реалізує пальне, про прийняття її акцизної накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру акцизних накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

З метою отримання акцизної накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, отримувач пального надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру акцизних накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію акцизної накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних та акцизну накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі акцизна накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних та отриманими отримувачем пального.

З метою отримання особою, яка реалізує пальне, зареєстрованого в Єдиному реєстрі акцизних накладних розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних отримувачем пального, така особа, що реалізує пальне, надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру акцизних накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію розрахунку коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних та розрахунок коригування в електронному вигляді. Такий розрахунок коригування вважається зареєстрованим в Єдиному реєстрі акцизних накладних та отриманим особою, яка реалізує пальне.

Датою та часом надання акцизної накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Механізм внесення відомостей, що містяться в акцизних накладних та розрахунках коригування до акцизних накладних (далі - розрахунок коригування) за операціями з реалізації пального, до Єдиного реєстру акцизних накладних (далі - Реєстр), надання даних, які містяться в Реєстрі визначений Порядком ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 114 (далі - Порядок № 114, в редакції чинній станом на час виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до пункту 2 Порядку № 114 для реєстрації в Реєстрі акцизні накладні / розрахунки коригування надсилаються до ДФС в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису уповноваженої особи у порядку, визначеному законодавством.

Акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються протягом операційного дня. Операційний день для реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування у Реєстрі триває щодня з 8 до 19 години.

Згідно з пунктом 6 Порядку № 114 для реєстрації в Реєстрі платник акцизного податку здійснює шифрування акцизних накладних/розрахунків коригування, на які накладено електронний цифровий підпис, та надсилає їх до ДФС за допомогою засобів телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис" та ";Про електронні документи та електронний документообіг". Електронний примірник акцизної накладної / розрахунку коригування зберігається у платника акцизного податку.

Відповідно до статті 14 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" електронний документообіг здійснюється відповідно до законодавства України або на підставі договорів, що визначають взаємовідносини суб`єктів електронного документообігу.

Статтею 15 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" визначено, що суб`єкти електронного документообігу, які здійснюють його на договірних засадах, самостійно визначають режим доступу до електронних документів, що містять конфіденційну інформацію, та встановлюють для них систему (способи) захисту.

Пунктом 7 Порядку № 114 встановлено, що акцизні накладні / розрахунки коригування, які надійшли до ДФС, розшифровуються, перевіряються електронні цифрові підписи, визначається відповідність електронного документа встановленому формату (стандарту) та за відсутності причин для їх неприйняття вносяться відомості, що містяться в акцизних накладних / розрахунках коригування, до Реєстру.

Відповідно до п. 8 Порядку № 114 з метою підтвердження прийняття для реєстрації в Реєстрі акцизної накладної / розрахунку коригування платникові акцизного податку, який здійснює реєстрацію, надсилається квитанція в електронному вигляді, в якій зазначаються реквізити такого документа, відповідність електронного документа вставленому формату (стандарту), результати перевірки електронного цифрового підпису, інформація про платника акцизного податку, який реалізує пальне, дата і час прийняття, реєстраційний номер.

Квитанція, на яку накладається електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки ДФС, підлягає шифруванню та надсилається протягом операційного дня за допомогою засобів телекомунікаційних систем платникові акцизного податку, який здійснює реєстрацію акцизної накладної / розрахунку коригування. Електронний примірник квитанції зберігається у ДФС.

Згідно із п.9 Порядку № 114 квитанція про неприйняття акцизної накладної / розрахунку коригування із зазначенням причини, на яку накладається електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки ДФС, надсилається протягом операційного дня платникові акцизного податку за допомогою засобів телекомунікаційних систем.

За правилами п. 10 Порядку № 114 датою та часом надання акцизної накладної / розрахунку коригування до ДФС є дата та час, зазначені у квитанції про їх прийняття (підтвердження реєстрації) або неприйняття.

Якщо протягом операційного дня платникові акцизного податку не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття акцизної накладної / розрахунку коригування, вони вважаються зареєстрованими у Реєстрі.

Таким чином з наведеного вбачається, що платник податку зобов`язаний зареєструвати акцизну накладну/розрахунок коригування протягом 15 календарних днів, наступних за датою їх складання. Для реєстрації акцизної накладної/розрахунку коригування платник податків зобов`язаний надіслати їх до ДФС в електронній формі протягом операційного дня, який триває з 8 до 19 години.

Відтак суд висновує про безпідставність доводів сторони позивача щодо незазначення в квитанціях про прийняття спірних акцизних накладних про пропуск встановленого терміну на їх подання та реєстрацію, оскільки вимогами наведених вище правових норм при здійсненні реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних не передбачено проведення перевірки своєчасності подання платниками акцизного податку акцизних накладних.

При цьому, позивач не заперечує факти порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних, зазначених в акті перевірки.

Згідно з пунктом 120-2.1 статті 120-2 ПК України порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, встановлених статтею 231 цього Кодексу, тягне за собою накладення штрафу в розмірі:

2 відсотків від суми акцизного податку з відповідних обсягів пального або спирту етилового, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;

10 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального або спирту етилового, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

20 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального або спирту етилового, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

30 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального або спирту етилового, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 61 до 90 календарних днів;

40 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального або спирту етилового, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 91 і більше календарних днів.

Позивачем не надано доказів на підтвердження вчинення дій щодо реєстрації акцизних накладних протягом спірних періодів.

Відповідно до п. 120--2.3. ст. 120-2 ПК України сума акцизного податку для цілей пунктів 120--2.1 і 120--2.2 цієї статті визначається за ставкою, що встановлена на дату реалізації пального, та курсом Національного банку України, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація пального, а для спирту етилового - за ставкою, що встановлена на дату реалізації спирту етилового.

Згідно з п. 116.1 ст. 116 ПК України у разі застосування контролюючими органами до платника податків штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, такому платнику податків надсилаються (вручаються) податкові повідомлення - рішення.

Одночасно при вирішенні даного спору суд бере до уваги, що відповідно до пп. 54.3.3. п. 54.3. ст. 54 ПК України контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов`язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

Таким чином, податковим органом виходячи з даних поданих платником та зареєстрованих акцизних накладних, що наведені в таблиці акта перевірки, зроблений розрахунок застосованого штрафу.

Аналогічний правовий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 28.11.2018 у справі № 813/2055/17.

Таким чином, під час розгляду справи суд встановив наявність належних доказів та підстав, які підтверджують наявність порушень позивачем встановлених актом про результати камеральної перевірки від 15.02.2019 № 223/23-00-40-0328/14210037, у зв`язку з чим, суд дійшов висновку, що оскаржуване податкове повідомлення - рішення є обґрунтованим та винесеним на підставі та у відповідності до норм податкового законодавства.

У відповідності до положень частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач як суб`єкт владних повноважень довів правомірність свого рішення.

Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно і всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, а також усні та письмові доводи представників сторін, суд дійшов до висновку, що у задоволенні позовних вимог належить відмовити повністю.

У відповідності до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати стягненню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 14, 77, 90, 139, 242-246, 255, 271, 272, 287, 383 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову товариства з обмеженою відповідальністю "Автогазсервіс" до Головного управління ДФС у Черкаській області про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення від 21.03.2019 №0003964003 - відмовити повністю.

Судові витрати зі сплати судового збору та на правову допомогу віднести на рахунок товариства з обмеженою відповідальністю "Автогазсервіс".

Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення до суду апеляційної інстанції через Черкаський окружний адміністративний суд. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 22.07.2019.

Суддя С.О. Кульчицький