Постанова № 83147589, 09.11.2018, Куп'янський міськрайонний суд Харківської області

Дата ухвалення
09.11.2018
Номер справи
628/3063/18
Номер документу
83147589
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Провадження № 3/628/514/18

Справа № 628/3063/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 листопада 2018 року Куп`янський міськрайонний суд Харківської області

у складі головуючого - судді Гетьман Любов Василівни,

при секретарі - Сухоносової О.С.

за участю прокурора - Яциченка Д.О.,

розглянувши матеріали, які надійшли від Харківського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 1 КпАП України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця : м.Куп`янська, не працює, що мешкає за адресою : АДРЕСА_1 ,

права, передбачені ст. 268 КпАП України, ст. 63 Конституції України, роз`яснені -

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді інспектора СРПП Куп`янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, що знаходиться за адресою: м. Куп`янськ вул. Харківська, 14 та відповідно до п.п. «з» п.1 ч.І ст. З Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав наступного року після припинення діяльності декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.І ст. 172-6 КУпАП. Згідно з наказом начальника ГУНП в Харківській області № 49 о/с від 11.02.2016 року ОСОБА_1 призначено на посаду інспектора сектору реагування патрульної поліції Дворічанського відділення поліції Куп`янського відділу поліції ГУНП в Харківській області. Наказом начальника ГУНП в Харківській області № 598 о/с від року, ОСОБА_1 03.01.2017 року звільнено з посади відповідно до п.4 ч.І ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (через скорочення штатів). Відповідно до ст. 61 Закону України "Про Національну поліцію" на поліцейського поширюються обмеження, визначені Законом України "Про запобігання корупції", цим та іншими законами України. 07.11.2015 року згідно ст. 64 Закону України "Про Національну поліцію" ОСОБА_1 складено Присягу на вірність Українському народові такого змісту: "Я, ОСОБА_1 , усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю вірно служити Українському народові, дотримуватися Конституції та законів України, втілювати їх у життя, поважати та охороняти права і свободи людини, честь держави, з гідністю нести високе звання поліцейського та сумлінно виконувати свої службові обов`язки". Згідно з ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік. Відповідно до п.5 ч.І ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства з питань запобігання корупції підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції». Відповідно до п.п.З п.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (за текстом - Порядок), затвердженого Рішенням НАЗК № З від 10.06.2016, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Відповідно витягу із наказу ГУНП в Харківській області від 30.12.2016 № 598 о/с інспектора СРПП Куп`янського відділу поліції ГУНП в Харківській області ОСОБА_1 , звільнено за п 4 ч. 1 ст. 77 Закону України "Про національну поліцію" (через скорочення штатів), тобто звільнення відбулося з ініціативи роботодавця. Відповідно до заповненої власноруч ОСОБА_1 розписки, останній отримав трудову книжку, обхідний лист та витяг з наказу про звільнення 03.01.2017. Окрім цього, у 2016 році, ОСОБА_1 було ознайомлено під підпис про вимогу ч. 2 ст. 45 Закону "Про запобігання корупції" та Роз`яснення НАЗК від 10.06.2016 № 3 щодо обов`язку подати декларацію перед звільненням. Згідно поясненню свідків - начальника СКЗ Куп`янського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_2 та старшого інспектора СКЗ Куп`янського ВП ГУНП України в Харківській області ОСОБА_5 , ОСОБА_1 неодноразово попереджався про необхідність подати електронну декларацію після звільнення, про що свідчить його підпис у "Памятці-попередження про дотримання антикорупційного законодавства". Таким чином, інспектор СРПП Куп`янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларацію особи яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2018 року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року; Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 тільки 04.06.2018 р. подав декларацію як особа яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (декларація після звільнення). Об`єктивна сторона статті 172-6 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення вимог фінансового контролю: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування. Суб`єктивна сторона діяння, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає лише у формі умислу, коли особа, яка вчинила правопорушення, усвідомлювала противоправний характер своєї дії чи бажала їх або свідомо допустила настання цих наслідків (ст. 10 КУпАП). Про прямий умисел ОСОБА_1 свідчать розписка та Пам`ятка-попередження про дотримання антикорупційного законодавства, з якими він був ознайомлений під підпис. Окрім цього, свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_5 підтверджують обізнаність ОСОБА_1 про вимогу ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", порушення якої останній свідомо допустив. Об`єктивною ознакою ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України є несвоєчасне подання без поважних причин декларації. Відповідно Роз`яснення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 22.05.2017 р. поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха, технічних збоїв офіційного веб-сайту НАЗК, витребування відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебування (тримання) під вартою тощо. Під час збору матеріалу не встановлено фактів, які можна розцінити як поважну причину, про що зазначає ОСОБА_1 у своєму поясненні. Таким чином, з моменту вступу у дію Рішення НАЗК № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п.«з» п.1 ч.І ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст.172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», припинивши 03.01.2017 діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушенні вимог абз.1 ч.2 ст.45 вказаного Закону, п.п.2 п.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, несвоєчасно 04.06.2018 року, без поважних причин, подав декларацію суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, чим вчинив адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.І ст.172-6 КУпАП. Факт правопорушення підтверджується: витягом (скріншотом) з офіційного сайту «https://public.nazk. gov.ua/search» щодо подання ОСОБА_1 електронних декларацій; електронною декларацією ОСОБА_1 з сайту НАЗК за 2017 рік; електронною декларацією ОСОБА_1 з сайту НАЗК перед звільненням; витягом з наказу ГУНП в Харківській області № 50 о/с від 07.11.2015 щодо призначення ОСОБА_1 до поліції та присвоєння спеціального звання; витягом з наказу ГУНП в Харківській області № 49 о/с від 11.02.2016 р. щодо призначення на останню посаду; копією Присяги ОСОБА_1 від 07.11.2015; копія послужного списку ОСОБА_1 ; витягом з наказу ГУНП в Харківській області № 598 о/с від 30.12.2016 р. про звільнення з посади ОСОБА_1 з 30.12.2016 відповідно до п.4 ч.І ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію»; копією розписки ОСОБА_1 від 03.01.2017; копією Пам`ятки-попередження про дотримання антикорупційного законодавства від 2016 року; порядком формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування; порядком перевірки факту подання суб`єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій; положенням «Про Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України»; поясненням співробітників кадрового підрозділу ОСОБА_5 та ОСОБА_2 поясненням ОСОБА_1 .

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді інспектора СРПП Куп`янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, за адресою : м. Куп`янськ, вул. Харківська, 14 та відповідно до п.п. «з» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав наступного року після припинення діяльності декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України. Згідно з наказом начальника ГУНП в Харківській області № 49 о/с від11.02.2016 року ОСОБА_1 призначено на посаду інспектора сектору реагування патрульної поліції Дворічанського відділення поліції Куп`янського відділу поліції ГУНП в Харківській області. Наказом начальника ГУНП в Харківській області № 598 о/с від 30.12.2016 року, ОСОБА_1 03.01.2017 року звільнено з посади відповідно до п.4 ч.І ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (через скорочення штатів). Відповідно до ст. 61 Закону України "Про Національну поліцію" на поліцейського поширюються обмеження, визначені Законом України "Про запобігання корупції", цим та іншими законами України. 07.11.2015 р. згідно ст. 64 Закону України "Про Національну поліцію" ОСОБА_1 складено Присягу на вірність Українському народові такого змісту: "Я, ОСОБА_1 , усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю вірно служити Українському народові, дотримуватися Конституції та законів України, втілювати їх у життя, поважати та охороняти права і свободи людини, честь держави, з гідністю нести високе звання поліцейського та сумлінно виконувати свої службові обов`язки". Згідно з ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п.1, п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.І ст.З цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Відповідно до п.5 ч.І ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства з питань запобігання корупції підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції». Відповідно до п.п.2 п.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (за текстом - Порядок), затвердженого Рішенням НАЗК № З від 10.06.2016, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення. Декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Крім цього, датою припинення виконання суб`єктом декларування функцій держави або місцевого самоврядування є дата подання ним декларації, передбаченої п.п.2 п.5 цього Розділу, що зазначено у абзаці другому п. 11 Порядку.

Відповідно до п.2 Порядку перевірки факту подання суб`єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, затвердженого Рішенням НАЗК № 19 від 06.09.2016, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.11.2016 за № 1479/29609, припиненням діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування є день видачі трудової книжки суб`єкту декларування, із зазначенням підстав такого припинення. Відповідно витягу із наказу ГУНП в Харківській області від 30.12.2016 № 598 о/с інспектора СРПП Куп`янського відділу поліції ГУНП в Харківській області ОСОБА_1 , звільнено за п 4 ч. 1 ст. 77 Закону України "Про національну поліцію" (через скорочення штатів), тобто звільнення відбулося з ініціативи роботодавця. Відповідно до заповненої власноруч ОСОБА_1 розписки, останній отримав трудову книжку, обхідний лист та витяг з наказу про звільнення 03.01.2017. Окрім цього, у 2016 році, ОСОБА_1 було ознайомлено під підпис про вимогу ч. 2 ст. 45 Закону "Про запобігання корупції" та Роз`яснення НАЗК від 10.06.2016 № 3 щодо обов`язку подати декларацію перед звільненням. Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 р. № 3 (із змінами, внесеними рішенням Національного агентства від 06.09.2016 р № 13) декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та займали відповідальне або особливе відповідальне становище подається не пізніше дня такого припинення шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Нвціонального агентства з питань запогігання корупції https://nazk.gov/ua/. Згідно поясненню свідків - начальника СКЗ Куп`янського ВП ГУНП в Харківській області Сіняєва ОСОБА_6 та старшого інспектора СКЗ Куп`янського ВП ГУНП України в Харківській області ОСОБА_5 , ОСОБА_1 неодноразово попереджався про необхідність подати електронну декларацію перед звільненням, про що свідчить його підпис у "Памятці- попередження про дотримання антикорупційного законодавства". У ознайомленій та підписаній ОСОБА_1 "Пам`ятці" зазначено: "...декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування., подається не пізніше дня такого припинення шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Таким чином, інспектор СРПП Куп`янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларацію особи яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування у термін двадцяти робочих днів з дня, коли він дізнався про таке припинення, а саме до 23.59 год. 03.02.2017. Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 тільки 04.06.2018 р. подав декларацію як особа яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (декларація після звільнення).Об`єктивна сторона статті 172-6 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення вимог фінансового контролю: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування. Суб`єктивна сторона діяння, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає лише у формі умислу, коли особа, яка вчинила правопорушення, усвідомлювала противоправний характер своєї дії чи бажала їх або свідомо допустила настання цих наслідків (ст. 10 КУпАП). Про прямий умисел ОСОБА_1 свідчать розписка та Пам`ятка- попередження про дотримання антикорупційного законодавства, з якими він був ознайомлений під підпис. Окрім цього, свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_5 підтверджують обізнаність ОСОБА_1 про вимогу ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", порушення якої останній свідомо допустив. Об`єктивною ознакою ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України є несвоєчасне подання без поважних причин декларації. Відповідно Роз`яснення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 22.05.2017 р. поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха, технічних збоїв офіційного веб-сайту НАЗК, витребування відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебування (тримання) під вартою тощо. Під час збору матеріалу не встановлено фактів, які можна розцінити як поважну причину, про що зазначає ОСОБА_1 у своєму поясненні. Таким чином, з моменту вступу у дію Рішення НАЗК № 2 від 10.06.2016 р. «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п.«з» п.1 ч.І ст.З Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст.172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», припинивши 03.01.2017 діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушенні вимог абз.1 ч.2 ст.45 вказаного Закону, п.п.2 п.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, несвоєчасно 04.06.2018 року, без поважних причин, подав декларацію суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.І ст. 172-6 КУпАП. Факт правопорушення підтверджується: витягом (скріншотом) з офіційного сайту «https://public.nazk.gov.ua/search» щодо подання ОСОБА_1 електронних декларацій; електронною декларацією ОСОБА_1 з сайту НАЗК за 2017 рік; електронною декларацією ОСОБА_1 з сайту НАЗК перед звільненням; витягом з наказу ГУНП в Харківській області № 50 о/с від 07.11.2015 р. щодо призначення ОСОБА_1 до поліції та присвоєння спеціального звання; витягом з наказу ГУНП в Харківській області № 49 о/с від 11.02.2016 р. щодо призначення на останню посаду; копією Присяги ОСОБА_1 від 07.11.2015; копія послужного списку ОСОБА_1 ; витягом з наказу ГУНП в Харківській області № 598 о/с від 30.12.2016 р. про звільнення з посади ОСОБА_1 з 30.12.2016 відповідно до п.4 ч.І ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію»; копією розписки ОСОБА_1 від 03.01.2017; копією Пам`ятки-попередження про дотримання антикорупційного законодавства від 2016 року; порядком формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування; порядком перевірки факту подання суб`єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій; положенням «Про Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України»; поясненням співробітників кадрового підрозділу ОСОБА_5 та ОСОБА_2 поясненням ОСОБА_1 .

Згідно ст. 36 ч.2 КпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст.172-6 КУпАП, не визнав, пояснив, що йому із національного агентства не приходили листи про те, що він повинен подавати декларації. В 2017 році подавав декларацію кандидата. Йому незрозуміло на якій підставі прийняли рішення, що він не подав декларацію.

Прокурор у судовому засіданні обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч.1ст.172-6 КУпАП., просить притягти ОСОБА_8 до адміністративної відповідальності.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, з`ясувавши думку прокурора, суддя приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до п.5 ч.1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.

Нормативно-правові акти Національного агентства з питань запобігання корупції підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до п.п.2 п.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (за текстом - Порядок), затвердженого Рішенням НАЗК № З від 10.06.2016 р., яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення значених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Крім цього, датою припинення виконання суб`єктом декларування функцій держави або місцевого самоврядування є дата подання ним декларації, передбаченої п.п.2 п.5 цього Розділу, що зазначено у абзаці другому п.11 Порядку.

Таким чином, ОСОБА_1 звільнившись з посади інспектора СРПП Куп`янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, мав своєчасно подати за місцем попередньої роботи декларацію про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Отже, дослідивши всі обставини справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 бачаються ознаки адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вину правопорушника суд вважає доведеною повністю, а невизнання ним своєї вини по ст. 172-6 ч. 1 КУпАП суд розцінює, як бажання уникнути від відповідальності.

Враховуючи викладене, характер і обставини скоєного адмінправопорушення, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, обтяжуючі і пом`якшуючі покарання обставини, ненастання тяжких наслідків від діяння, суддя вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з особи, на яку накладено адміністративне стягнення слід стягнути судовий збір у сумі 352грн. 40 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 172-6 ч. 1, 36 ч. 2, 283, 284 КУпАП, п.5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд -

ПОСТАНОВИВ :

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850грн.00коп. (р/р 31117106700013 ОКПО 37813292 Одержувач Куп`янський ВДК МФО 851011 Банк УДК у Харківській області).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (р/р 31211206700013 ОКПО 37813292 МФО 851011 банк УДК у Харківській області, код ЄДРПОУ суду 02893930, пункт з таблиці ставок судового збору п. 5) в сумі 352,40 грн.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у встановлений строк, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова суду дійсна для пред`явлення до виконання протягом трьох місяців з дня винесення - до 09 лютого 2019 року.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Куп`янський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Л.В. Гетьман