
Справа № 132/2227/19
3/132/1093/19
ПОСТАНОВА
Іменем України
17.07.2019р. м. Калинівка
Суддя Калинівського районного суду Вінницької області Сєлін Є.В. розглянувши матеріали, які надійшли з Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, офіційно не працевлаштованого, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , за ч.1 ст.187 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
На адресу суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 593902 від 15.06.2019р. у відношенні ОСОБА_2 за ч.1 ст.187 КУпАП, який підлягає поверненню органу поліції для належного оформлення з огляду на наступне:
Доказами в справі про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 251 цього ж Кодексу, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються не тільки протоколом про адміністративне правопорушення а й поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015р. № 1376, та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 01.12.2015р. за № 1496/27941, встановлені вимоги щодо їх оформлення.
Згідно п.15 р.ІІ «Документування адміністративних правопорушень» Інструкції, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
Як вбачається з протоколу, ОСОБА_2 порушив обмеження адміністративного нагляду, а саме перебував в кафе, де продаються спиртні напої на розлив, однак даний факт не підтверджений належними та допустимими доказами (поясненнями свідків, складеним актом чи рапортом працівника поліції).
Правопорушник ухиляється від явки в суд, а тому перевірити достовірність обставин, викладених в письмовому поясненні ОСОБА_2 , записаних зі слів останнього іншою особою, а саме працівником органу поліції, який є зацікавленої особою в цій справі, за відсутності інших доказів, які підтверджують факт порушення правил адміністративного нагляду, суд позбавлений можливості.
Крім цього, протокол містить виправлення, які не засвідчені в передбаченому законом порядку, що є грубим порушенням, допущеним при його оформленні.
Уповноважений орган (посадова особа), яка при розгляді справи про адміністративне правопорушення, відповідно до статті 280 КУпАП зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Наявність перелічених недоліків, унеможливлює розгляд справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до пункту 12 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014р. № 11 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративне правопорушення», норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог КУпАП вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Виходячи з викладеного, враховуючи недоліки допущені при оформленні даного протоколі і те, що строк накладення адміністративного стягнення не витік, вважаю, що протокол слід повернути для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 283 та 284 КУпАП, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний протокол про вчинення ОСОБА_2 правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП повернути Калинівському ВП ГУНП у Вінницькій області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Є.В. Сєлін