
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м. Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
09.07.2019Справа № 902/76/19
Суддя - Бондаренко Г. П.,
За участю секретаря - Лебович А. О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві матеріали господарської справи
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінницяагропроектбуд"(автошлях "Вінниця-Зарванці", с. Якушинці, Вінницький р-н, Вінницька обл., 23222)
До Вінницької обласної державної адміністрації (вул. Соборна, буд. 70, м. Вінниця, 21050)
За участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Немирівська районна державна адміністрація (вул. Горького, буд. 84, м. Немирів, 22800)
За участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Немирівська міська рада (22800, Вінницька обл., Немирівський район, місто Немирів, вул. Соборна, буд. 2, ідентифікаційний код 03772619)
Про визнання протиправним та скасування розпорядження
За участі представників сторін:
Від позивача: Тишківський С. Л., дов. № б/н від 27.05.2019;
Від відповідача: Кобзар О.Д. за дов. № 01.01-67/992 від 18.02.2019;
Від третьої особи на стороні позивача: не прибув;
Від третьої особи на стороні відповідача: не прибув.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Вінницяагропроектбуд" звернулось до Господарського суду Вінницької області з позовом до Вінницької обласної державної адміністрації, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Немирівської районної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування розпорядження.
В якості підстави заявлених позовних вимог позивач посилається на те, що розпорядженням голови Вінницької обласної державної адміністрації від 06.06.2017 № 388 "Про часткове скасування розпорядження голови Немирівської районної державної адміністрації від 24.04.2017 № 107" було незаконно скасовано розпорядження голови Немирівської районної державної адміністрації від 24.04.2017 № 107.
Ухвалою Господарського суду Вінницької області від 05.02.2019 відкрито провадження у справі № 902/76/19. Визначено, що розгляд справи здійснюється за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання у справі призначено на 27.02.2019.
Ухвалою Господарського суду Вінницької області від 06.03.2019 справу № 902/76/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінницяагропроектбуд" до Вінницької обласної державної адміністрації за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Немирівської районної державної адміністрації про визнання недійсним та скасування розпорядження голови Вінницької обласної державної адміністрації від 06.06.2017 № 388 "Про часткове скасування розпорядження голови Немирівської районної державної адміністрації від 24.04.2017 № 107" передано на розгляд до Господарського суду міста Києва на підставі ст. 30, 31 ГПК України.
26.03.2019 матеріали справи № 902/76/19 надійшли до Господарського суду міста Києва.
Витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26.03.2019 суддею-доповідачем призначено Бондаренко Г. П.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 02.04.2019 прийнято справу № 902/76/19 до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи № 902/76/19 ухвалено здійснювати у порядку загального позовного провадження та підготовче засідання у справі № 902/76/19 призначено на 14.05.2019.
15.04.2019 та 22.04.2019 від Немирівської районної державної адміністрації надійшли до суду пояснення по справі, в яких остання просила розглядати справу без участі її представника.
25.04.2019 від відповідача надійшов відзив на позов, в якому відповідач просив відмовити в задоволенні позову.
В судовому засіданні 14.05.2019 суд продовжив строк підготовчого провадження на 30 днів, відклав підготовче судове засідання на 11.06.2019, залучив до участі у справі третьою особою, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору, на стороні відповідача - Немирівську міську раду, про що постановив відповідну ухвалу, в якій навів обґрунтування та мотиви прийнятих рішень.
10.06.2019 через відділ канцелярії суду від третьої особи на стороні відповідача надійшли пояснення щодо позовної заяви ТОВ «Вінницяагропроектбуд» про визнання протиправним та скасування розпорядження.
В судовому засіданні 11.06.2019 суд протокольно ухвалив закрити підготовче провадження та призначив розгляд справи по суті на 09.07.2019.
03.07.2019 через відділ діловодства суду від третьої особи на стороні позивача надійшли пояснення, в яких останній просив розгляд справи здійснювати без участі його представника.
В судове засідання 09.07.2019 треті особи не прибули, про час та місце судового засідання були повідомлені належним чином, докази чого наявні в матеріалах справи.
Позивач та відповідач в судове засідання 09.07.2019 прибули та надали суду усні пояснення по суті справи, в яких позивач заявлені позовні вимоги підтримав в повному обсязі, а відповідач проти задоволення позовних вимог заперечив.
Дослідивши матеріали справи, оглянувши долучені до матеріалів справи докази, заслухавши пояснення учасників провадження у справі, Господарський суд міста Києва -
ВСТАНОВИВ:
Як підтверджено матеріалами справи, 24.04.2017 Головою Немирівської районної державної адміністрації Вінницької області прийнято розпорядження №107 "Про надання земельних ділянок в оренду на території Язвинківської сільської ради". Вказаним розпорядженням, вирішено передати в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю "Вінницяагропроектбуд" земельні ділянки із земель не витребуваних (нерозділених) земельних часток (паїв) загальною площею 36, 2929 га (ріллі), які розташовані за межами населеного пункту на території Язвинківської сільської ради Немирівського району Вінницької області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва терміном на 7 років згідно списку, що доданий до розпорядження.
В додатку до вказаного розпорядження наведений список громадян земельні ділянки яких залишаються не витребуваними (нерозподіленими) земельними частками (паями) на території Язвинківської сільської ради та передаються в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю "Вінницяагропроектбуд" для ведення товарного сільськогосподарського виробництва: 1. Яроменко Ірина Филимовівна, площа 1, 7091 га; 2. ОСОБА_1 , площа 1, 8694 га; 3. ОСОБА_2 , площа 2, 0274 га; 4. ОСОБА_3 , площа 2, 2544 га; 5. ОСОБА_4 , площа 2, 2465 га; 6. ОСОБА_5 , площа 0, 5872 га; 7. ОСОБА_5 , площа 1, 5490 га; 8. ОСОБА_6 , площа 2, 2545 га; 9. ОСОБА_7 , площа 2, 2544 га; 10. ОСОБА_8 , площа 2, 0430 га; 11. ОСОБА_9 , площа 2, 1358 га; 12. ОСОБА_10 , площа 2, 2547 га; 13. ОСОБА_11 , площа 2, 552 га; 14. ОСОБА_12 , площа 1, 8559 га; 15. ОСОБА_13 , площа 2, 1586 га; 16. ОСОБА_14 , площа 2, 2543 га; 17. ОСОБА_15 , площа 2, 1287 га; 18. ОСОБА_16 , площа 2, 1580 га.
На наступний день, 25.04.2017 між Немирівською районною державною адміністрацією та позивачем були укладені відповідні договори оренди землі зазначених у списку ділянок.
22.05.2017 до відповідача у справі звернувся міський голова міста Немирів з листом вих. № 02-17-0788, в якому з метою приведення до вимог чинного законодавства просив скасувати розпорядження голови Немирівської РДА від 24.04.2017 № 107 «Про надання земельних ділянок в оренду на території Язвинківської сільської ради».
В подальшому, 06.06.2017 Вінницькою обласною державною адміністрацією винесено розпорядження "Про часткове скасування розпорядження голови Немирівської райдержадміністрації від 24 квітня 2017 року №107", відповідно до ч. 1, 3 ст. 33, ч. 3 ст. 43 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», як такого, що видане без відповідних повноважень та суперечить положенням ч. 2 ст. 19 Конституції України, ч. 1 ст. 1285 Цивільного кодексу України та ч. 5 ст. 4 Закону України «Про оренду землі».
Предметом позову у справі є вимоги позивача до відповідача про визнання недійсним та скасування розпорядження голови Вінницької обласної державної адміністрації від 06.06.2017 № 388 "Про часткове скасування розпорядження голови Немирівської райдержадміністрації від 24 квітня 2017 року №107".
На думку позивача, оскаржуване розпорядження відповідача є протиправним та порушує права та інтереси позивача, оскільки померлим громадянам ОСОБА_17 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 чи їх спадкоємцям не виділялися в натурі (на місцевості) належні їм земельні частки (паї), не видавалися державні акти на право власності на земельні ділянки, а тому відповідні земельні ділянки на час прийняття оскаржуваного розпорядження відносилися до не витребуваних земельних часток (паїв), і відповідно могли бути передані в оренду за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації, у відповідності до положень ст. 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власниками земельних часток (паїв)».
Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечує з тих підстав, що у відповідності до положень ст. 19 Закону України «Про оренду землі» управління земельною ділянкою, яка входила до складу спадщини, за відсутності спадкоємців, має здійснювати сільська, селищна, міська рада, і враховуючи, що тільки за трьома особами із 18 наведених в додатку до розпорядження Голови Немирівської районної державної адміністрації Вінницької області №107 "Про надання земельних ділянок в оренду на території Язвинківської сільської ради" оформлена спадщина, але не витребувані земельні ділянки (за ОСОБА_4 , ОСОБА_11 та ОСОБА_14 ), а за іншими особами - спадщина не успадкована, відповідне розпорядження прийнято Головою Немирівської районної державної адміністрації Вінницької області за відсутності відповідних повноважень.
Оцінивши наявні в справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, Суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 21 Цивільного кодексу України суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.
Отже, підставами для скасування акту індивідуальної дії, виданого органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування є суперечність такого акту актам цивільного законодавства, що порушує цивільні права або інтереси позивача.
За змістом статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 2 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що відносини, пов`язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України (далі - ЗК України), Цивільним кодексом України (далі - ЦК України), цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Згідно з ч. 3 ст. 2 ЗК України об`єктами земельних відносин є землі в межах території України, земельні ділянки та права на них, у тому числі на земельні частки (паї).
Відповідно до ч. 1 ст. 79 ЗК України земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.
Порядок використання невитребуваних земельних часток (паїв) регулюється спеціальними законодавчими актами - Законом України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» та Порядком організації робіт та методики розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2004 № 122.
Відповідно до положень ст. 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до моменту отримання їх власниками державних актів на право власності на земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки, а власники земельних часток (паїв) чи їх спадкоємці, які не взяли участь у розподілі земельних ділянок, повідомляються про результати проведеного розподілу земельних ділянок у письмовій формі, у разі якщо відоме їх місцезнаходження.
Місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади. Місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою (ст. 1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»).
Згідно зі ст. 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» Розпорядження голів місцевих державних адміністрацій, прийняті в межах їх компетенції, є обов`язковими для виконання на відповідній території всіма органами, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами та громадянами. Розпорядження голів місцевих державних адміністрацій, прийняті в межах їх компетенції, є обов`язковими для виконання на відповідній території всіма органами, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами та громадянами.
Відповідно до ст.13 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» до відання місцевих державних адміністрацій у межах і формах, визначених Конституцією і законами України, належить, зокрема, вирішення питань використання землі, природних ресурсів, охорони довкілля. Також місцеві державні адміністрації здійснюють повноваження місцевого самоврядування, делеговані їм відповідними радами (ст. 14 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»).
Згідно п. 2 ст. 21 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" місцева державна адміністрація розпоряджається землями державної власності відповідно до закону. Статтею 17 ЗК України в п. (а) до повноважень місцевих державних адміністрацій у галузі земельних відносин також віднесено розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом.
Пунктом 12 розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України передбачено, що до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність, та земель, зазначених в абзаці третьому цього пункту) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
У відповідності до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про оренду землі» орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у спільній власності територіальних громад, є районні, обласні ради та Верховна Рада Автономної Республіки Крим у межах повноважень, визначених законом.
Враховуючи наведені норми чинного законодавства Немирівська районна державна адміністрація Вінницької області вправі здійснювати розпорядження нерозподіленими (невитребуваними) земельними ділянками, розташованими за межами населеного пункту та витупати орендодавцем відповідних земельних ділянок.
Проте, як вбачається із матеріалів справи, паї померлих громадян ОСОБА_17 , площею 1, 7091 га, ОСОБА_1 , площею 1, 8694 га, ОСОБА_2 , площею 2, 0274 га,. ОСОБА_3 , площею 2, 2544 га, ОСОБА_5 , площею 0, 5872 га, ОСОБА_5 , площею 1, 5490 га, ОСОБА_6 , площею 2, 2545 га, ОСОБА_7 , площею 2, 2544 га, ОСОБА_8 , площею 2, 0430 га,. ОСОБА_9 , площею 2, 1358 га, ОСОБА_10 , площею 2, 2547 га, ОСОБА_12 , площею 1, 8559 га, ОСОБА_13 , площею 2, 1586 га, ОСОБА_15 , площею 2, 1287 га та ОСОБА_16 , площею 2, 1580 га, якими в тому числі, розпорядився голова Немирівської районної державної адміністрації Вінницької області прийнявши розпорядження №107 "Про надання земельних ділянок в оренду на території Язвинківської сільської ради", не були успадковані.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про оренду землі» орендодавцем земельної ділянки, що входить до складу спадщини, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття після спливу шести місяців з дня відкриття спадщини, є особа, яка управляє спадщиною.
Згідно зі ст. 1285 ЦК України у разі відсутності спадкоємців або виконавця заповіту особою, яка управляє спадщиною, до складу якої входить земельна ділянка, є сільська, селищна, міська рада за місцезнаходженням такої земельної ділянки.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про оренду землі» особа, яка управляє спадщиною, у складі якої є земельна ділянка сільськогосподарського призначення, що не перебуває в оренді, має право передати таку ділянку в оренду на строк до моменту державної реєстрації права власності спадкоємця на таку земельну ділянку або до набрання законної сили рішенням суду про визнання спадщини відумерлою, про що обов`язково зазначається у договорі оренди земельної ділянки.
Отже, у випадку, якщо земельна ділянка (не витребуваний пай) входила до складу спадщини, то управління такою земельною ділянкою, яка не прийнята в спадщину після спливу шести місяців з дня відкриття спадщини, здійснюється в силу прямої норми закону сільською, селищною, міською радою.
За вказаних обставин, повноваженнями щодо розпорядження паями померлих громадян ОСОБА_17 , площею 1, 7091 га, ОСОБА_1 , площею 1, 8694 га, ОСОБА_2 , площею 2, 0274 га, ОСОБА_3 , площею 2, 2544 га, ОСОБА_5 , площею 0, 5872 га, ОСОБА_5 , площею 1, 5490 га, ОСОБА_6 , площею 2, 2545 га, ОСОБА_7 , площею 2, 2544 га, ОСОБА_8 , площею 2, 0430 га,. ОСОБА_9 , площею 2, 1358 га, ОСОБА_10 , площею 2, 2547 га, ОСОБА_12 , площею 1, 8559 га, ОСОБА_13 , площею 2, 1586 га, ОСОБА_15 , площею 2, 1287 га та ОСОБА_16 , площею 2, 1580 га, з огляду на факт не прийняття відповідних паїв у спадщину їх спадкоємцями, наділена саме Немирівська міська рада, а не Немирівська районна державна адміністрація Вінницької області.
Таким чином, розпорядження № 107 "Про надання земельних ділянок в оренду на території Язвинківської сільської ради" від 24.04.2017 було прийняте Головою Немирівської районної державної адміністрації Вінницької області за відсутності відповідних повноважень щодо здійснення розпорядження паями, які не були успадковані.
Відповідно до ст. 33 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», обласні державні адміністрації в межах своїх повноважень спрямовують діяльність районних державних адміністрацій та здійснюють контроль за їх діяльністю. Голови районних державних адміністрацій регулярно інформують про свою діяльність голів обласних державних адміністрацій, щорічно та на вимогу звітують перед ними. Голови обласних державних адміністрацій мають право скасовувати розпорядження голів районних державних адміністрацій, що суперечать Конституції України та законам України, рішенням Конституційного Суду України, актам Президента України, Кабінету Міністрів України, голів обласних державних адміністрацій, а також міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.
Згідно із ч. 3 ст. 43 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» розпорядження голови державної адміністрації, що суперечать Конституції України, законам України, рішенням Конституційного Суду України, іншим актам законодавства або є недоцільними, неекономними, неефективними за очікуваними чи фактичними результатами, скасовуються Президентом України, Кабінетом Міністрів України, головою місцевої державної адміністрації вищого рівня або в судовому порядку.
Враховуючи, що розпорядження №107 "Про надання земельних ділянок в оренду на території Язвинківської сільської ради" від 24.04.2017 було прийняте за часткової відсутності у Голови Немирівської районної державної адміністрації Вінницької області відповідних повноважень Головою Вінницької обласної державної адміністрації в порядку контролю було частково скасоване зазначене розпорядження, що повністю відповідає положенням ст. 33 та 43 Закону України «Про місцеві державні адміністрації».
Скасовуючи зазначене розпорядження голова Вінницької обласної державної адміністрації діяв відповідно до повноважень, наданих йому законом, оскільки скасоване ним розпорядження Немирівської районної державної адміністрації видане без відповідних повноважень та всупереч ч. 2 ст. 19 Конституції України, відповідно відсутні правові підстави для визнання недійсним оскаржуваного рішення та його скасування.
Суд також зазначає, що оскаржуваним розпорядженням голови облдержадміністрації не порушені права позивача, оскільки розпорядження голови райдержадміністрації вичерпало свою дію фактом його виконання, тобто укладанням договорів оренди землі з відповідною реєстрацією речових прав.
Так Конституційний Суд України в пункті 4 мотивувальної частини Рішення від 16 квітня 2009 року № 7-рп/2009 (справа про скасування актів органів місцевого самоврядування) зазначив, що органи місцевого самоврядування, вирішуючи питання місцевого значення, представляючи спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, приймають нормативні та ненормативні акти. До ненормативних належать акти, які передбачають конкретні приписи, звернені до окремого суб`єкта чи юридичної особи, застосовуються одноразово і після реалізації вичерпують свою дію фактом їхнього виконання. У зв`язку з прийняттям цих рішень виникають правовідносини, пов`язані з реалізацією певних суб`єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, у тому числі отримання державного акта на право власності на земельну ділянку, укладення договору оренди землі.
Скасування розпорядження голови райдержадміністрації не породжує наслідків для орендаря земельних ділянок, оскільки у такої особи виникло право користування земельної ділянки і це право ґрунтується на правовстановлюючих документах - укладених договорах та зареєстрованих відповідних речових правах, а не на розпорядженні, яке було скасовано оскаржуваним актом.
Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до ст. 76-79 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
За приписами ч.1 ст. 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Стаття 74 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
За таких обставин, оцінивши подані докази, які досліджені в судовому засіданні, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, Суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позовних вимог, як не доведених та необґрунтованих.
Європейський суд з прав людини у рішенні в справі "Серявін та інші проти України" вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях, зокрема, судів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення.
Відповідно до положень статті 129 Господарського процесуального кодексу України, витрати зі сплати судового збору та інші витрати покладаються на позивача.
Керуючись ст. 129, 231, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, Суд
В И Р І Ш И В:
1. В задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінницяагропроектбуд" (автошлях "Вінниця-Зарванці", с. Якушинці, Вінницький р-н, Вінницька обл., 23222; ідентифікаційний код 35949905) до Вінницької обласної державної адміністрації (вул. Соборна, буд. 70, м. Вінниця, 21050; ідентифікаційний код 20089290) за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Немирівська районна державна адміністрація (вул. Горького, буд. 84, м. Немирів, 22800; ідентифікаційний код 040501075) та за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Немирівська міська рада (22800, Вінницька обл., Немирівський район, місто Немирів, вул. Соборна, буд. 2; ідентифікаційний код 03772619) про визнання протиправним та скасування розпорядження відмовити.
2. Судові витрати по сплаті судового збору покласти на Товариство з обмеженою відповідальністю "Вінницяагропроектбуд" (автошлях "Вінниця-Зарванці", с. Якушинці, Вінницький р-н, Вінницька обл., 23222; ідентифікаційний код 35949905).
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 19.07.2019.
Суддя Г. П. Бондаренко