Рішення № 83137328, 19.07.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.07.2019
Номер справи
420/1738/19
Номер документу
83137328
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/1738/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 липня 2019 року Одеський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Левчук О.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (в письмовому провадженні) справу за позовом ОСОБА_1 до Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ

Позивач звернувся з даним позовом до суду та просить визнати протиправною бездіяльність Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області щодо нездійснення з 01.09.2018 року перерахунку та нарахування ОСОБА_1 пенсії з урахуванням надбавки за високі досягнення, особливо важливої роботи, премії, премії до державних, професійних свят та ювілейних дат, інші виплати, надбавки за ранг, індексації заробітної плати відповідно до довідки управління праці і соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради про складові заробітної плати за останні 24 місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед звільненням за пенсією, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу” № 6089/02 від 11.09.2018 року; зобов`язати Ізмаїльське об`єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області здійснити з 01.09.2018 року перерахунок та нарахування пенсії ОСОБА_1 з урахуванням надбавки за високі досягнення, особливо важливої роботи, премії, премії до державних, професійних свят та ювілейних дат, інші виплати, надбавки за ранг, індексації заробітної плати відповідно до довідки управління праці і соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради про складові заробітної плати за останні 24 місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед звільненням за пенсією, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу” № 6089/02 від 11.09.2018 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що згідно наданої до пенсійного органу довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу» вбачається, що ОСОБА_1 були виплачені надбавки за високі досягнення особливо важливої роботи, премії, премії до державних, професійних свят та ювілейних дат, інші виплати. Крім того, для проведення коригування виплати розміри посадового окладу та надбавки за ранг визначені на дату підвищення заробітної плати працюючим державним службовцям та становили доплату. На вказані виплати нараховано єдиний соціальний внесок на соціальне страхування, а тому Ізмаїльське об`єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області повинно було здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01 вересня 2018 року.

Представником відповідача Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області до суду надано відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача вказав, що на момент звернення позивача до управління із заявою про перерахунок пенсії за віком відповідно до ЗУ «Про державну службу», тобто на 12.09.2018 року діяла норма ст. 37 ЗУ «Про державну службу», якою встановлено загальний процент розрахунку пенсії від заробітку в розмірі 60 %. Відповідно до ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» скасовуються норми пенсійного забезпечення осіб, яким пенсія призначається відповідно до ЗУ «Про державну службу» № 3723-ХІІ, у зв`язку з чим з 1 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених цим Законом не призначаються, а раніше призначені пенсії не перераховуються, тому відсутні підстави для перерахунку пенсії ОСОБА_1 . Постановою правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011 року № 5-1 затверджено форму довідки про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи перед зверненням за пенсією), що подаються для призначення пенсії відповідно до Закону, а не які враховуються при обчисленні пенсії відповідно до Закону. Крім того, надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, матеріальна допомога на оздоровлення і для вирішення соціально-побутових питань є одноразовою виплатою, тому не враховуються для обчислення та перерахунку пенсії.

Ухвалою суду від 20 травня 2019 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 , повідомлено про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Вивчивши матеріали справи, дослідивши та проаналізувавши надані докази, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 є пенсіонером та з 14.03.2004 року отримує пенсію за віком відповідно до ЗУ «Про державну службу» № 3723-ХІІ (а.с. 42).

11 вересня 2018 року Управлінням праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради видано ОСОБА_1 довідку № 6089/02 про складові заробітної плати за останні 24 місяці роботи або будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією, що подається для призначення пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу» (а.с. 40).

12 вересня 2018 року ОСОБА_1 звернулась до Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області із заявою, до якої додано довідку Управління праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради від 11.09.2018 року № 6089/02, та просила провести перерахунок пенсії, у випадку якщо при розрахунку пенсії не було враховано до розміру заробітної плати матеріальну допомогу, включаючи допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, індексацію (а.с. 39).

14 вересня 2018 року Ізмаїльським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Одеської області листом № 148/П-01 надано відповідь, в якій зазначено, що механізм визначення розміру заробітної плати для призначення пенсії державним службовцям установлено постановою КМУ від 31.05.2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», згідно якого виплати матеріальної допомоги на вирішення соціально побутових питань у розмірі середньої заробітної плати та оклад на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, індексація грошових доходів населення не передбачені як складові заробітної плати державного службовця, тому вони не враховуються під час обчислення пенсії відповідно до статті 37 ЗУ «Про державну службу» № 3823-ХІІ від 16.12.1993, а також ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування». Також, пункт 4 ПКМУ № 865 від 31.05.2000, яким визначався заробіток для проведення перерахунку пенсії, виключено з 01.12.2015 на підставі постанови КМУ № 1013 від 09.12.2015. Таким чином, перерахувати пенсію призначену відповідно до ст. 37 ЗУ «Про державну службу» № 3723-ХІІ від 16.12.1993, на підставі довідки № 6089/02 від 11.09.2018 р. «Про складові заробітної плати за останні 24 календарні місяці роботи підряд» з урахуванням виплат зазначених у графі «інші виплати» (індексація, матеріальна допомога) немає законних підстав (а.с. 41).

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Згідно ст. 1 ЗУ «Про оплату праці» (в редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу) заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства.

До 01 травня 2016 року умови пенсійного забезпечення державних службовців визначалися Законом України «Про державну службу» № 3723-ХІІ від 16.12.1993 року.

Відповідно до абз. 2 ст. 33 ЗУ «Про державну службу» № 3723-ХІІ (в редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу) заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Згідно абзац. 6 ст. 33 ЗУ «Про державну службу» № 3723-ХІІ державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов`язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.

Відповідно до абз. 2 ст. 37 ЗУ «Про державну службу» № 3723-ХІІ на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності загального трудового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.

Згідно ст. 66 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Відповідно до п. 3 ч. 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 року № 268, надано право керівникам органів, зазначених у пункті 1 цієї постанови, у межах затвердженого фонду оплати праці надавати працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника (місячного грошового забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького складу).

Згідно пп. 2.3.3 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 року № 5 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 січня 2004 року за № 114/8713, матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників та включається до інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Пунктом 4 ч. 3 постанови КМУ № 268 передбачено виплату працівникам органів, зазначених у пункті 1 цієї постанови, зокрема, надбавки за вислугу років державним службовцям та посадовим особам місцевого самоврядування у відсотках до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг і залежно від стажу державної служби, служби в органах місцевого самоврядування .

Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Згідно ст. 2 ЗУ «Про індексацію грошових доходів населення» індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, пенсії.

Відповідно до ч. 1 ст. 90 ЗУ «Про державну службу» від 10.12.2015 року № 889-VIII пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Згідно ст. 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (в редакції, чинній на момент призначення позивачу пенсії) для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

Відповідно до ст. 41 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (в редакції, чинній на момент призначення позивачу пенсії) до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: 1) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно із цим Законом були фактично обчислені та сплачені страхові внески до Пенсійного фонду в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески; 2) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповіднодо законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення" і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сумм.

З аналізу вищевикладеного вбачається, що отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Постановою Правління Пенсійного фонду від 04.09.2013 року №15-1 (зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 26 вересня 2013 року за № 1661/24193) на виконання рішень Окружного адміністративного суду міста Києва по справах № 2а-8893/12/2670, № 2а-4753/09/2670 встановлено форму довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії, відповідно до Закону України «Про державну службу».

У формі довідки є колонки "Інші", де слід зазначати виплати, які не увійшли до заробітної плати у попередніх колонках, але мають враховуватись при призначенні пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» та з яких сплачено страхові внески, а з 01 січня 2011 року - єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Таким чином, суми виплати матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, входили до системи оплати праці державного службовця, а тому призначення державному службовцю пенсії та її перерахунок здійснюється з сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Також отримувані застрахованою особою суми виплат, зокрема матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Аналогічна правова позиція висловлена у постановах Верховного Суду від 15.03.2018 року у справі № 466/2402/17, у постанові від 15.03.2018 року у справі № 440/1130/16-а та у постанові від 05.07.2018 року у справі № 522/25569/16-а.

Як вбачається з матеріалів справи, в довідці Управління праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради від 11 вересня 2018 року № 6089/02 про складові заробітної плати за останні 24 місяці роботи або будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією, що подається для призначення пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу», виданій ОСОБА_1 в графі «інші виплати» вказано «всього 3616,21 грн. (індекс. 12.36 грн., мат. доп. на озд. – 2098,80 грн., мат. доп. на ріш. соц. поб. пит. – 1505,05 грн.)» та вказано, що на всі виплати уключені в довідку, нараховано єдиний внесок на соціальне страхування (а.с. 40).

Таким чином, матеріальна допомога для оздоровлення у розмірі 2098,80 грн., індексація у розмірі 12,36 грн. та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань 1505,05 грн. підлягають включенню в заробіток (дохід) застрахованої особи, ОСОБА_1 , для обчислення пенсії.

При цьому, суд вважає безпідставними посилання відповідача на те, що відсутні підстави для перерахунку пенсії ОСОБА_1 так як з 1 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених Законом не призначаються, а раніше призначені пенсії не перераховуються, оскільки предметом позову є неправильне обчислення розміру пенсії позивачу при її призначенні, а не її перерахунок у зв`язку з підвищенням заробітної плати працюючим державним службовцям.

З позовної заяви вбачається, що позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області щодо нездійснення з 01.09.2018 року перерахунку та нарахування ОСОБА_1 пенсії з урахуванням надбавки за високі досягнення, особливо важливої роботи, премії, премії до державних, професійних свят та ювілейних дат, інші виплати, надбавки за ранг, індексації заробітної плати відповідно до довідки управління праці і соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради про складові заробітної плати за останні 24 місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед звільненням за пенсією, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу” № 6089/02 від 11.09.2018 року та зобов`язати Ізмаїльське об`єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області здійснити з 01.09.2018 року перерахунок та нарахування пенсії ОСОБА_1 з урахуванням надбавки за високі досягнення, особливо важливої роботи, премії, премії до державних, професійних свят та ювілейних дат, інші виплати, надбавки за ранг, індексації заробітної плати відповідно до довідки управління праці і соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради про складові заробітної плати за останні 24 місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед звільненням за пенсією, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу” № 6089/02 від 11.09.2018 року.

Разом з тим, довідка Управління праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради від 11 вересня 2018 року № 6089/02 не містить даних щодо виплати ОСОБА_1 надбавки за високі досягнення, премій до державних, професійних свят та ювілейних дат (а.с. 40).

При цьому, з матеріалів справи, а саме пенсійної справи ОСОБА_1 , вбачається, що надбавки за особливу важливу роботу, надбавки за ранг, премії включені до заробітку (доходу) ОСОБА_1 для обчислення пенсії (а.с. 75).

Відповідно до ч. 4 ст. 45 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п`ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки, зокрема, у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

При цьому під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.

Таким чином, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.

В справі «East/West Alliance Limited» проти України» (№ 19336/04) Суд вказує, що дія статті 13 вимагає надання національного засобу юридичного захисту у спосіб, який забезпечує вирішення по суті поданої за Конвенцією «небезпідставної скарги» та відповідне відшкодування, хоча договірним державам надається певна свобода дій щодо вибору способу, в який вони виконуватимуть свої конвенційні зобов`язання за цим положенням. Межі обов`язків за статтею 13 різняться залежно від характеру скарги заявника відповідно до Конвенції. Незважаючи на це, засоби юридичного захисту, які вимагаються за статтею 13 Конвенції, повинні бути ефективними як у теорії, так і на практиці (Kudla v. Polandа № 30210/96).

Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.

Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

За таких обставин, розглянувши справу на підставі наданих сторонами доказів, з урахуванням встановлених судом обставин, суд дійшов висновку, що порушені права позивача підлягають судовому захисту шляхом визнання протиправною бездіяльність Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області щодо нездійснення з 01.09.2018 року нарахування та перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням інших виплат, відповідно до довідки Управління праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради від 11 вересня 2018 року № 6089/02; зобов`язання Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області з 01.09.2018 року здійснити нарахування та перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням інших виплат, відповідно до довідки Управління праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради від 11 вересня 2018 року № 6089/02. В задоволенні решти позовних вимог слід відмовити.

Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

При розподілі судових витрат суд враховує, що позивачем сплачено судовий збір у розмірі 768,40 грн., відповідно до оригіналу квитанції № СВ01408154/1 від 15.04.2019 року (а.с. 3).

Таким чином, відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України, з Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області за рахунок його бюджетних асигнувань слід стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 384,20 грн.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 12, 77, 90, 132, 139, 242-246, 250, 255 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ) до Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області (код ЄДРПОУ 37743414, адреса місцезнаходження: 68600, Одеська обл., м. Ізмаїл, вул. Кишинівська, 46) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області щодо нездійснення з 01.09.2018 року нарахування та перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням інших виплат, відповідно до довідки Управління праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради від 11 вересня 2018 року № 6089/02.

Зобов`язати Ізмаїльське об`єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області з 01.09.2018 року здійснити нарахування та перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням інших виплат, відповідно до довідки Управління праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради від 11 вересня 2018 року № 6089/02.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області (код ЄДРПОУ 37743414, адреса місцезнаходження: 68600, Одеська обл., м. Ізмаїл, вул. Кишинівська, 46) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні 20 копійок).

Рішення може бути оскаржено в порядку та в строки встановлені ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням особливостей, встановлених п. 15.5 Розділу VII Перехідних Положень КАС України.

Рішення набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 255 КАС України.

Суддя О.А. Левчук

.