
Справа № 420/3563/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 липня 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Марина П.П.
розглянув за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, за участю третьої особи - Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про зобов`язання здійснити перерахунок пенсії, –
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, за участю третьої особи - Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому позивач просить зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області з 01.01.2019 року здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 виходячи з розрахунку 80 процентів від грошового забезпечення для обчислення пенсії, на підставі «Довідки про розмір грошового забезпечення» 1-24.2.2/2740/19 від 22.05.2019 року наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України без обмежень максимального розміру пенсії в сумі 28668 (двадцять вісім тисяч шістсот шістдесят вісім) гривень; зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області у встановлений судом строк подати до суду звіт про виконання судового рішення.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що позивач, 31.05.2019 року звернувся до начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області з проханням здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2019 року виходячи з розрахунку 80 процентів від грошового забезпечення для обчислення пенсії, на підставі «Довідки про розмір грошового забезпечення» 1-24.2.2/2740/19 від 22.05.2019 року наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України без обмежень максимального розміру пенсії. Проте, відповідачем відмовлено у здійсненні відповідного перерахунку. Позивач вважає бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, що до проведення перерахунку раніше призначеної позивачу пенсії є протиправною та такою, що не відповідає діючому законодавству України з питань, пенсійного забезпечення військовослужбовців, порушують і обмежують права та суперечать Конституційним нормам.
Представником ГУ ПФУ в Одеській області 15.07.2019 року надано до суду відзив на позовну заяву, в якому відповідач зазначає, що позов є необґрунтованими та такими, що не підлягає задоволенню. На підставі списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, Одеським обласним військовим комісаріатом головному управлінню передана довідка від 02.04.2018 про розмір грошового забезпечення для перерахунку Позивачу пенсії згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” за нормами, чинними на 01.03.2018 року. На виконання вищезазначеної Постанови №103 головним управлінням 17.04.2018 року проведено перерахунок пенсії позивачу з 01.01.2018 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення наданої уповноваженим органом. Таким чином, перерахунок пенсії Позивачу головним управлінням здійснено згідно довідки Одеського обласного військового комісаріату від 02.04.2018 та відповідно до вимог законодавства щодо проведення перерахунку пенсії на підставі довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 22.05.2019 року №1-24.2.2/2740/19. З метою врегулювання питання проведення перерахунку пенсій на підставі довідок Державного підприємства обслуговування повітряного руху України головне управління листом від 02.10.2018 за вих. №.16150/03 звернулось до Пенсійного фонду України щодо надання роз`яснень з даного питання. Пенсійний фонд України листом від 28.11.2018 за вих. №39702/02-12 зазначив, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” перерахунок пенсій колишнім військовослужбовцям, які були відряджені для проходження служби до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України проводиться на підставі довідок, виданих уповноваженим органом Міністерства оборони України за посадами, які ці особи займали до відрядження (копія листа додається). Враховуючи викладене, для проведення перерахунку пенсії на підставі довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 22.05.2019 №1-24.2.2/2740/19 підстави відсутні.
Ухвалою суду від 19.06.2019 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження (без виклику сторін).
Позивачем, 16.07.2019 року надано до суду заяву, в якій позивач повідомив суд, що з відзивом ознайомлений, просив розглянути справу за наявними у ній матеріалами.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини та факти, якими обґрунтовувалися вимоги, перевіривши їх доказами, суд встановив наступні факти та обставини.
Судом встановлено та не заперечується сторонами, що ОСОБА_1 з 04.08.1981 року по 25.10.2013 року проходив військову службу у Збройних Силах України.
Наказом Міністра оборони України від 14.10.2013 року (а.с.15) відповідно до ч.6 ст.26 Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу» підполковника ОСОБА_1 , заступника керівника польотів районного диспетчерського центру Одеського РСП Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, звільнено у запас за пунктом «б» за станом здоров`я.
Судом встановлено, що позивачу, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» призначена пенсія з 26.10.2013 року та позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області як пенсіонер Міністерства оборони України (а.с.17).
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 26 квітня 2019 року у справі №420/1037/19, позовні вимоги ОСОБА_1 до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, задоволено та, зокрема, зобов`язано Державне підприємство обслуговування повітряного руху України (ідентифікаційний код юридичної особи - 19477064, адреса: аеропорт, м.Бориспіль, Київська обл., 08300) надати ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місце проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 ) довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за прирівняною посадою заступника керівника польотів (оперативного чергового) центру організації повітряного руху служби аеронавігаційного обслуговування РСП, згідно наказу Державним підприємством обслуговування повітряного руху України від 11 січня 2019 року № 19 „Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху”, на підставі поданого запиту від 17.01.2019 року.
Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 26 квітня 2019 року у справі №420/1037/19, виготовлено та видано позивачу «Довідку про розмір грошового забезпечення» 1-24.2.2/2740/19 від 22.05.2019 (а.с.18).
Позивач, 31.05.2019 року звернувся до начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області з проханням здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , з 01.01.2019 року виходячи з розрахунку 80 процентів від грошового забезпечення для обчислення пенсії, на підставі «Довідки про розмір грошового забезпечення» 1-24.2.2/2740/19 від 22.05.2019 року наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України без обмежень максимального розміру пенсії (а.с.19).
Відповідачем, 13.06.2019 року за №1205/С-11 надано відповідь на заяву позивача, якою позивачу відмовлено у здійсненні відповідного перерахунку та зазначено, що оскільки згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших, осіб” від 13.02.2008 року №45, повідомлення Мінсоцполітики про підстави перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям відповідно до наказів Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 11.01.2019 року №19 “Про підвищення посадових окладів військовослужбовцям, які відряджені до Украероруху” до Пенсійного фонду України не надходило, для проведення перерахунку пенсії на підставі наданої позивачем довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 22.05.2019 №1-24.2.2/2740/19 підстави відсутні (а.с.20).
Зазначена відповідь ГУ ПФУ в Одеській області стала підставою для звернення позивача до суду із вказаним позовом.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положеннями ст.46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
В свою чергу в п.6 ч.1 ст.92 Конституції України зазначено, що основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування законодавство про пенсійне забезпечення базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, цього Закону, законів України "Про недержавне пенсійне забезпечення", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України (далі - закони про пенсійне забезпечення), а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.
Згідно з п.11 ч.1 ст.11 вказаного Закону загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню підлягають військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової служби), поліцейські, особи рядового і начальницького складу, у тому числі ті, які проходять військову службу під час особливого періоду, визначеного законами України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та «обов`язок і військову службу».
Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – Закон №2262), передбачено умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Згідно з п."а" ч.1 ст.13 Закону №2262 пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт «а» статті 12): за вислугу 20 років – 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров`я – 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років – 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.
Відповідно до ч.2 ст.13 Закону №2262 максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90% відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, – 100 процентів, до категорії 2, – 95 процентів.
Частиною 4 ст.63 Закону №2262 визначено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України та у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Крім того, п.4 постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 1999 року №1281 «Про створення об`єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України» передбачено, зокрема, що грошове та матеріальне забезпечення військовослужбовців, відряджених до Украероруху, потрібно здійснювати у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001 року №104 «Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби, відряджених до державних органів, установ та організацій».
З метою впорядкування грошового і матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби, відряджених до державних органів, установ та організацій постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001 року №104 затверджено «Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби, відряджених до державних органів, установ та організацій» (далі Порядок №104).
Відповідно в п.1 Порядку №104 зазначено, що військовослужбовцям, особам начальницького складу органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби, відрядженим до державних органів, установ та організацій, виплачується грошове та здійснюється матеріальне забезпечення, передбачене законодавством для військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, особового складу органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби. При цьому грошове забезпечення виплачується виходячи з окладів за посадами, займаними зазначеними особами в державних органах, установах та організаціях, до яких вони відряджені, інших виплат, установлених для відповідних працівників цих органів, установ та організацій, а також окладів за військовими (спеціальними) званнями і надбавки за вислугу років у розмірах і порядку, визначених законодавством для військовослужбовців, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби.
Відповідно до п.80 Положення про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців, затвердженого Указом Президента України від 7 листопада 2001 року №1053/2001, пенсійне забезпечення звільнених у запас або у відставку відряджених військовослужбовців здійснюється на загальних підставах, передбачених законодавством для військовослужбовців.
Пунктом 1, 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. №393, затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008 року (далі – Порядку №45), визначено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Абзацом 7 п.3 Порядку №45 встановлено, що особам, що відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.
Пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» передбачено, що керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, надано право установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, у відповідних випадках.
Отже, виходячи з аналізу вищенаведеного можна дійти висновку, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Судом, в межах розгляду справи №420/1037/19 за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії встановлено, що наказ Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 11.01.2019 року №19 «Про підвищення посадових окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху», яким змінені розміри посадових окладів військовослужбовців Збройних сил України, які відряджені до Украероруху (із залишенням на військовій службі), є підставою для перерахунку пенсії позивача відповідно до частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», оскільки підвищує розмір грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, на умовах та порядку, передбачених Кабінетом Міністрів України.
При цьому, суд зазначає, що саме з даних підстав рішенням суду по справі №420/1037/19 зобов`язано Державне підприємство обслуговування повітряного руху України надати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за прирівняною посадою заступника керівника польотів (оперативного чергового) центру організації повітряного руху служби аеронавігаційного обслуговування РСП, згідно наказу Державним підприємством обслуговування повітряного руху України від 11 січня 2019 року №19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху», на підставі поданого запиту від 17.01.2019 року.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, та постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 року №1522 "Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян" регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за N 135/13402 (далі – Порядок №3-1).
Відповідно до п.23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з п. 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання (абз.1 п.4 Порядку №3-1).
Отже, виходячи з вищезазначеного, пенсіонер має право на перерахунок пенсії у разі фактичної зміни хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців та може особисто звернутись із заявою про перерахунок пенсії та доданими до неї документами до органу, який здійснює призначення пенсії, або таким органом перерахунок може бути здійснено самостійно.
Перерахунок пенсії за цим Законом провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також, додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Отже, враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що непроведення перерахунку пенсії відповідача на підставі «Довідки про розмір грошового забезпечення» 1-24.2.2/2740/19 від 22.05.2019 року наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України без обмежень максимального розміру пенсії в сумі 28668 з підстав ненадходження до Пенсійного фонду України повідомлення Мінсоцполітики про підстави перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям відповідно до наказів Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 11.01.2019 року №19 «Про підвищення посадових окладів військовослужбовцям, які відряджені до Украероруху» є протиправним, а позовні вимоги позивача щодо зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області з 01.01.2019 року здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 виходячи з розрахунку 80 процентів від грошового забезпечення для обчислення пенсії, на підставі «Довідки про розмір грошового забезпечення» 1-24.2.2/2740/19 від 22.05.2019 року наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України без обмежень максимального розміру пенсії в сумі 28668 гривень підлягають задоволенню.
Позивач в позовних вимогах також просить зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області у встановлений судом строк подати до суду звіт про виконання судового рішення за даним позовом.
Положеннями ст.382 КАС України передбачено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Наведені вище приписи не є імперативними та не встановлюють для суду обов`язку стосовно зобов`язання відповідача надати звіт про виконання судового рішення.
Враховуючи, що зобов`язання відповідача надати звіт про виконання судового рішення – це право суду, а не його обов`язок, яке має застосовуватися у виключних випадках, суд не вбачає підстав для зобов`язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення по даній справі.
Згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов`язок доказування в спорі покладається на відповідача орган публічної влади, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії.
Відповідно до ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до ч.ч.1-3 ст.242 КАСУ, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв`язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Судові витрати розподілити відповідно до ст.139 КАС України.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 6, 8, 9, 14, 21,22, 139, 241, 242-246, 250, 255, 295, КАС України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, за участю третьої особи - Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про зобов`язання здійснити перерахунок пенсії – задовольнити.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області з 01.01.2019 року здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 виходячи з розрахунку 80 процентів від грошового забезпечення для обчислення пенсії, на підставі «Довідки про розмір грошового забезпечення» 1-24.2.2/2740/19 від 22.05.2019 року наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України без обмежень максимального розміру пенсії в сумі 28668 (двадцять вісім тисяч шістсот шістдесят вісім) гривень.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати за сплату судового збору у розмірі 768,40 грн., за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи проводився в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Відповідно до п.15.5 ч.І Перехідних положень КАС України апеляційна скарга подається до або через відповідні суди, а матеріали справи витребуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Позивач: ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 );
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, (код ЄДРПОУ 20987385, 65107, м.Одеса, Гагарінське плато, 5/3, оф.26);
Третя особа: Одеський обласний військовий комісаріат (код ЄДРПОУ 084020040, 65044, м.Одеса, вул.Піроговська, 6).
Суддя П.П. Марин
.