Ухвала суду № 83136689, 19.07.2019, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.07.2019
Номер справи
806/7834/13-а
Номер документу
83136689
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про заміну сторони або третьої особи на правонаступника

19 липня 2019 року м. Житомир справа № 806/7834/13-a

категорія 111060000

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Єфіменко О.В., розглянувши у порядку письмового провадження заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про заміну сторони його правонаступником в адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області до Виробничо-торгівельної фірми "Вітек" про стягнення 275,90 грн, -

встановив:

Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області звернулося до суду із заявою про заміну позивача (стягувача) у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області до Виробничо-торгівельної фірми "Вітек" про стягнення 275,90 грн на його правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області у зв`язку із реорганізацією (шляхом приєднання) (а.с. 24-26).

Розгляд заяви у судовому засіданні призначено на 19.07.2019 на 11:00.

Представник заявника у судове засідання не прибув, у пункті 4 прохальної частини заяви просив розглянути заяву про заміну позивача його правонаступником без його участі у порядку письмового провадження (а.с. 26).

Представник відповідача (боржника) у судове засідання не прибув, про причини неявки не повідомив. Відповідно до ч.6 ст.7, ч.11 ст.126 Кодексу адміністративного судочинства України, про дату, час та місце проведення судового розгляду повідомлений належним чином (а.с. 34).

Зважаючи на неявку сторін та керуючись приписами ч.3 ст.194, ч.9 ст.205, ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд вважає за можливе розглянути заяву у порядку письмового провадження.

Згідно з ч.5 ст.250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд прийшов до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Встановлено, що постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 20.12.2013 у справі №806/7834/13-а позов задоволено, стягнуто з Виробничо-торгівельної фірми "Вітек" на користь управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області заборгованість у сумі 275 (двісті сімдесят п`ять) грн 90 коп. (а.с. 18).

18.02.2014 згідно з заявою позивачу видано виконавчий лист №478/14 (а.с. 19).

Виконавчий лист №478/14 від 18.02.2014 у справі №806/7834/13-а постановою Корольовського ВДВС від 26.10.2018 повернуто відповідно до п.2 ч.1 ст.37 Закону України “Про виконавче провадження”, а саме: у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, а здійснені виконавцем відповідно до цього Закону заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними (а.с. 32).

Станом на 08.07.2019 виконавчий лист на виконанні не перебуває, проте заборгованість боржником не сплачена.

Відповідно до ст.52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.

Процесуальне правонаступництво можливе в будь-якій стадії процесу. Однією із підстав процесуального правонаступництва є припинення юридичної особи.

Відповідна стаття визначає процесуальні наслідки переходу прав і обов`язків від однієї особи до іншої у спірних правовідносинах. Положення статті спрямоване на продовження адміністративного процесу навіть у разі вибуття особи із спірних правовідносин із заміною її іншою особою.

Пунктом 6 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1074, визначено, що права та обов`язки органів виконавчої влади у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади переходять до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 №1055 “Про деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України” Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області та Управління Пенсійного фонду України в Житомирському районі Житомирської області ліквідовані шляхом злиття та утворення з 30.03.2016 Житомирського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (а.с. 27-28).

Встановлено, що постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №628 "Про деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України", Житомирське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області 04.09.2018 припинене (реорганізоване) шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.

Як свідчать відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Житомирське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області припинено 04.09.2018 (а.с. 29-31).

Оскільки первинний позивач - Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області вибув, його правонаступником є Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, відповідно до положень ч.1 ст.104 Цивільного кодексу України, п.6 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1074 згідно з якими права та обов`язки органів виконавчої влади переходять у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади. Тому суд вважає вимоги заявника обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 52, 126, 205, 229, 243, 248, 256, 294, 295, 297 та п.п.15.5 п.15 Розділу VІІ "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд, -

ухвалив:

Заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про заміну сторони його правонаступником в адміністративній справі №806/7834/13-а - задовольнити.

Замінити вибувшого позивача - Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області на його правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.

Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку в строки, визначені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги відповідно до вимог статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням п.п.15.5 п.15 Розділу VІІ "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст ухвали виготовлено: 19 липня 2019 року.

Головуюча суддя О.В. Єфіменко