
Справа № 570/3386/19
Номер провадження 3/570/1376/2019
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 липня 2019 року м.Рівне
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Красовський О.О., розглянувши матеріали, які надійшли від ДПІ в Рівненському районі ГУ ДФС у Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканець АДРЕСА_1 директор ТОВ "Морган Феніче", реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий 07.05.1991 р. Івано-Франківським МУ УМВС України в Івано-Франківській області
за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в:
Згідно протоколупро адміністративнеправопорушення,15.05.2019 ОСОБА_2 -директор ТОВ«Морган Феніче»(щов смт.Квасилів Рівненськогорайону Рівненськоїобласті)здійснив порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, в результаті чого підприємством завищено податковий кредит в сумі 3000 грн., завищено суму фактичної сплати постачальникам за товари/послуги в розмірі 1264929 грн., що призвело до завищення заявленої суми бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку за лютий 2019 року на суму 1 267 929 грн. (акт перевірки № 1017/17-00-12-02/33426845 від 15.05.2019 року).
Зважаючи на правила ст.ст. 268, 277 КУпАП, у зв`язку з тим, що в справі є достатні дані про обізнаність правопорушника зі своїми правами, про місце і час розгляду справи в суді, та відсутнє клопотання про перенесення судового розгляду вважаю що є підстави для продовження розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи вважаю, що справа підлягає до закриття.
Згідно вимогст. 245 КУпАП, завданням судді при розгляді справ про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
При цьому, у відповідності зіст. 280 КУпАПорган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частина 1 статті 163-1 КУпАП передбачає відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення.
Відповідно до вимог ст. 14 КУпАП посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв`язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров`я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов`язків.
За приписами ст. 9 КУпАП «Поняття адміністративного правопорушення» адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Для правильної кваліфікації ознак складу адміністративного правопорушення необхідно виявити такі пов`язані елементи, як об`єкт, об`єктивну сторону, суб`єктивну сторону і суб`єкта правопорушення. Відсутність будь-якого з елементів ознак складу правопорушення виключає відповідальність.
Суб`єктивною стороною адміністративного правопорушення має бути прямий умисел, або ж вчинення правопорушення з необережності, однак у будь якому випадку особа має або ж свідомо допускати настання шкідливих наслідків або ж легковажно розраховувати на їх відвернення.
Об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, виражається в не веденні податкового обліку, порушенні порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподанні або несвоєчасному поданні аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Всупереч вимогст. 256 КУпАПу протоколі про адміністративне правопорушення не зазначена суть правопорушення та конкретні дії останнього, як директора «Морган Феніче», які призвели до зазначених у вказаному протоколі порушень.
При складанні протоколу посадовою особою вказані елементи не визначені, та не були встановлені в ході розгляду справи, що унеможливлює притягнення особи до відповідальності.
Так,стаття 8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" покладає на керівника підприємства обов`язок створити необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку, забезпечити неухильне виконання всіма підрозділами та працівниками ... правомірних вимог бухгалтера щодо дотримання порядку оформлення та подання до обліку первинних документів.
Таким чином в діях особи відсутні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, а саме: немає об`єктивної та суб`єктивної сторони адміністративного правопорушення, а тому дана справа підлягає закриттю.
Керуючись п. 1 ст. 247 КУпАП, -
п о с т а н о в и в:
Закрити провадженняв справіщодо ОСОБА_2 за вчиненеадміністративне правопорушенняпередбачене ч.1ст. 163-1 КУпАП - за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя : Красовський О.О.