
Справа № 199/5518/19
Провадження (3/199/2222/19)
ПОСТАНОВА
іменем України
19.07.2019 року м. Дніпро
Суддя Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська Савченко Є.М., розглянувши матеріали, що надійшли від Департаменту захисту економіки національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Дніпропетровська, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої начальником відділу санітарно-технічних пристроїв Дніпропетровського Державного проектного інституту житлового та цивільного будівництва «Дніпроцивільпроект»-
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
за участю: прокурора – Федика О.Р., особи відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення – ОСОБА_1 ,
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1278 від 04.07.2019 року, відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Встановлено, що ОСОБА_1 , в порушення ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин подала наступного року після припинення діяльності на посаді начальника відділу санітарно-технічних пристроїв ДП Дніпропетровського Державного проектного інституту житлового та цивільного будівництва «Дніпроцивільпроект» в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2018 рік (до 01.04.2019), а саме 07.05.2019, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до наказу № 16-к від 04.01.2011 ОСОБА_1 , призначена на посаду начальника відділу санітарно-технічних пристроїв ДП Дніпропетровського Державного проектного інституту житлового та цивільного будівництва «Дніпроцивільпроект», що відповідно до п. п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З та п. 5 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", ОСОБА_1 , є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного закону.
Наказом виконуючого обов`язки директора ДП «Дніпроцивільпроект» від 02.04.2018 № 35-к ОСОБА_1 , звільнено з посади начальника відділу у зв`язку із скороченням штату працівників, відповідно до п. 1 ст. 40 КЗпП України 02.04.2018. Про що, згідно власного пояснення та підпису в вищевказаному наказі, ОСОБА_1 , дізналася 02.04.2018 року.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) було встановлено, що ОСОБА_1 , після припинення діяльності опублікувала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (2018) лише 07.05.2019.
Згідно з рішенням № 2 Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 (зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 958/29088) така система розпочинає свою роботу в два етапи: перший етап — з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для таких типів декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування: щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці; декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище; другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Відповідно до примітки ст. 50 Закону України «Про запобігання корупції» до службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище не віднесено посадових осіб юридичних осіб публічного права. Тобто, ОСОБА_1 , як посадова особа юридичної особи публічного права, що обіймає посаду, яка не віднесена до посад осіб, які згідно зі статтею 50 Закону займають відповідальне та особливо відповідальне становище, набула обов`язку електронного декларування з 01.01.2017.
Згідно офіційної відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н. М. від 02.03.2017 № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальника відділу санітарно-технічних пристроїв ДП Дніпропетровського Державного проектного інституту житлового та цивільного будівництва «Дніпроцивільпроект», будучи суб`єктом декларування відповідно до ст. 1 Закону та згідно з п. п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, маючи технічну можливість, шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перебуваючи за місцем мешкання: АДРЕСА_1 , в порушення вимог п. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та, пункту 2 частини першої розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 №1153/29283, без поважних причин, несвоєчасно, подала наступного року після припинення діяльності на посаді начальника відділу санітарно-технічних пристроїв ДП «Дніпроцивільпроект», в установленому пункті другому, частині другій цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2018 рік, а саме 07.05.2019, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У судовому засіданні 19.07.2019 року прокурор вважав, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки вона не подала декларацію після звільнення, просив визнати ОСОБА_1 винною у скоєнні вказаного адміністративного правопорушення, тапризначити їй мінімальне покарання, встановленого санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, тобто у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
ОСОБА_1 свою провину визнала у повному обсязі та підтвердила факти, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення. Пояснила, що через недосконале знання норм Закону України «Про запобігання та протидії корупції», не подала декларацію після звільнення, перебуваючи за місцем свого мешкання: АДРЕСА_1 ( Амур- АДРЕСА_2 р-он), забула про це, просила обмежитись мінімальним штрафом, оскільки є пенсіонеркою.
Крім повного визнання вини ОСОБА_1 , обставини справи також підтверджуються:
- протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП;
- запитом УЗЕ в Дніпропетровській обл. до ДП «Дніпроцивільпроект» №3718/39/103/03-2019 від 18.04.2019 р.;
- супровідним листом від ДП «Дніпроцивільпроект» до УЗЕ в Дніпропетровській обл. від 02.05.2019, № 01/44;
- рапортом оперуповноваженого УЗЕ в Дніпропетровській обл.;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 ;
- наказом від 25.11.2002 № 179-п;
- наказом від 02.04.2018 № 35-к;
- наказом від 04.01.2011 № 16-к;
- контрактом з головним спеціалістом інституту «Дніпроцивільпроект»;
- особовою карткою працівника;
- свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи;
- Листом - повідомлення ДП «Дніпроцивільпроект»;
- статут ДП «Дніпроцивільпроект»;
Відповідно до ч. 1 ст. 284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов:
1) про накладення адміністративного стягнення;
2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу;
3) про закриття справи.
Оскільки під час розгляду справи встановлена вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення і остання підлягає адміністративній відповідальності, по справі необхідно винести постанову, передбачену п. 1) ч. 1 ст. 284 КУпАП, а саме: про накладення адміністративного стягнення.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, яке порушує встановлені Законом України «Про запобігання корупції» вимоги фінансового контролю, дані про особу ОСОБА_1 , яка працевлаштована, приймаючи до уваги ступінь її вини, її каяття у вчиненому, що слід віднести до обставин, що пом`якшують її відповідальність, відсутність обставин, що обтяжують її відповідальність, вважаю за необхідне накласти ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді мінімального штрафу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 245, 280, 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 накласти адміністративне стягнення за ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 50 (п`ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (ЄДРПОУ 37989300, одержувач УДКСУ в АНД районі м.Дніпра МФО 899998 р/рахунок 31214206004003 банк отримувача Державна казначейська служба України) 384 гривні 20 копійок судового збору.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Копія постанови протягом трьох днів вручається або висилається особі, щодо якої її винесено.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, щодо якої її винесено, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Амур-Нижньодніпровський районний суд міста Дніпропетровська.
Суддя: Є.М. Савченко