
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 1.380.2019.001723
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 липня 2019 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючий-суддя Костецький Н.В.,
секретар судового засідання Сільник Н.Є.,
за участю:
представник позивача ОСОБА_1 В.,
представник відповідача Гурняк О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Барс» ЛТД до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
в с т а н о в и в:
товариство з обмеженою відповідальністю «Барс» ЛТД (далі - позивач, ТОВ «Барс» ЛТД) звернулось до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДФС у Львівській області, у якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 29.03.2019 № 0004231412.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що з 05.03.2018 по 27.03.2018 відповідачем проведено документальну планову виїзну перевірку ТОВ «БАРС» ЛТД. На підставі складеного акту перевірки, 25.04.2018 податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення №0007431412, яким збільшеного суму грошового зобов`язання за платежем «податок на прибуток» – 43539,75 грн (34831,80 грн за основним платежем, 8707,95 грн - штрафні санкції) та податкове повідомлення-рішення №0007461412, яким збільшеного суму грошового зобов`язання за платежем «податок на додану вартість» – 86042,25 грн (68833,80 грн за основним платежем, 17208,45 – штрафні санкції). Позивач оскаржив такі податкові повідомлення-рішення до суду. Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 23.10.2018 скасовано податкове повідомлення-рішення №0007431412, а рішення №0007461412 скасовано в частині збільшення ТОВ «Барс» ЛТД суми грошового зобов`язання за платежем «податок на додану вартість» за основним платежем – 31356,30 грн, за штрафними санкціями– 7839,07 грн. В іншій частині позовних вимог суд відмовив, оскільки позивач визнав порушення і подав до контролюючого органу уточнюючий розрахунок. Проте, 29.03.2019 ГУ ДФС у Львівській області винесло податкове повідомлення рішення №0004231412, яким позивачу збільшено суму грошового зобов`язання за платежем платежем «податок на додану вартість» на суму 46846,88грн (за основним платежем – 37477,50 грн, за штрафними санкціями – 9369,38 грн). Позивач не погоджується із таким податковим повідомленням-рішенням, оскільки під час перевірки контролюючим органом встановлено заниження платником податків податкових зобов`язань в сумі 37477,50грн з податку на додану вартість, 18.05.2018 ТОВ «Барс» ЛТД зареєстрував в ЄРПН уточнюючий розрахунок податкових зобов`язань з податку на додану вартість, відповідно до якого позивач самостійно збільшив податкове зобов`язання з податку на додану вартість на суму 37477,50 грн. Також звертає увагу суду, що позивачем спачено штрафні санкції.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити.
Представник відповідача, подала до суду відзив на позовну заяву від 08.05.2019 (вх. № 15685), в якому зазначає, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 23.10.2018 скасовано податкове повідомлення-рішення № 0007461412 в частині збільшення ТОВ «Барс» ЛТД суми грошового зобов`язання за платежем «податок на додану вартість» (за основним платежем – 31356,30 грн, за штрафними санкціями – 7839,07 грн). Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду рішення Львівського окружного адміністративного суду залишено без змін. Відтак, на підставі акту перевірки, рішення Львівського окружного адміністративного суду, постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду, 29.03.2019 ГУ ДФС у Львівській області внесено оскаржуване податкове-повідомлення рішення. Вказує, що таке податкове повідомлення-рішення є законним і скасуванню не підлягає.
У судовому засіданні представник відповідача просила в задоволенні позову відмовити з підстав викладених у відзиві на позовну заяву.
Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та пояснення сторін, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
Головним управлінням ДФС у Львівській області з 05.03.2018 по 27.03.2018 проведено документальну планову виїзну перевірку ТОВ «Барс» ЛТД (ЄДРПОУ 19169477) податкового законодавства за період з 01.01.2015 по 31.12.2017, валютного - за період з 01.01.2015 по 31.12.2017, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування - за період з 01.01.2015 по 31.12.2017.
За результатами перевірки Головним управлінням ДФС у Львівській області складено акт від 11.04.2018 №893/13-01-14-12/19169477.
На підставі складеного акту перевірки, 25.04.2018 відповідачем винесено податкове повідомлення - рішення № 0007431412, яким збільшеного суму грошового зобов`язання за платежем «податок на прибуток» – 43539,75 грн (34831,80 грн за основним платежем, 8707,95 грн - штрафні санкції) та податкове повідомлення-рішення № 0007461412, яким збільшеного суму грошового зобов`язання за платежем «податок на додану вартість» – 86042,25 грн (68833,80 грн за основним платежем, 17208,45 – штрафні санкції).
Не погоджуючись з висновками перевірки та винесеними за її результатами податковими повідомленнями рішеннями, ТОВ «Барс» ЛТД звернувся з позовом до суду.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 23.10.2018 у справі №813/1849/18 скасовано податкове повідомлення-рішення №0007431412, рішення №0007461412 скасовано в частині збільшення ТОВ «Барс» ЛТД суми грошового зобов`язання за платежем «податок на додану вартість» за основним платежем – 31356,30 грн, за штрафними санкціями – 7839,07 грн. В задоволенні іншої частини вимог відмовлено.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 06.03.2019 у справі №813/1849/18 апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Львівській області залишено без задоволення, рішення Львівського окружного адміністративного судувід 23.10.2018 - без змін.
Ухвалою Верховного Суду від 22.04.2019 у справі №813/1849/18 у складі колегії сіддів Касаційного адміністративного суду відмовлено Головному управлінню ДФС у Львівській області у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 23.10.2018 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 06.03.20119 у справі №813/1849/18 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Барс» ЛТД до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішеннь.
29.03.2019 на підставі акта перевірки від 11.04.2018 №893/13-01-14-12/19169477, рішення Львівського окружного адміністративного суду від 23.10.2018 у справіб №813/1849/18, постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 06.03.2019 у справі №813/1849/18, Головним управлінням ДФС у Львівській області внесено податкове-повідомлення рішення № 0004231412.
Відповідно до податкового-повідомлення рішення від 29.03.2019 № 0004231412, встановлено ТОВ «Барс» ЛТД порушення п.192.1 ст.192, п.198.1, п.198.3, п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України (із змінами і доповненнями) та застосовано штрафну санкцію на підставі п.123.1 ст.123 Податкового кодексу України, відтак збільшено суму грошового зобов`язання за платежем «податок на додану вартість» в сумі 46846,88 грн (за податковим зобов`язанняям – 37477,50 грн, за штрафними санкціями – 9369,38 грн).
Не погоджуючись із винесеним податкови повідомленням-рішенням позивач звернувся із даним позовом до суду.
При вирішенні спору суд керувався таким.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюється Податковим кодексом України.
Згідно з підп.14.1.36 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України господарська діяльність - діяльність особи, що пов`язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.
Пунктом 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України встановлено, що для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Згідно п.135.1 ст.135 Податкового кодексу України, базою оподаткування є грошове вираження об`єкту оподаткування, визначеного згідно із статтею 134 цього Кодексу з урахуванням положень цього Кодексу.
Відповідно до підп. 134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України об`єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.
Згідно з підп. 14.1.181. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов`язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом Vцього Кодексу.
Відповідно до п.198.1 ст. 198 Податкового кодексу України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з:
а) придбання або виготовлення товарів та послуг;
б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів (у тому числі у зв`язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);
в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;
г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу;
ґ) ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.
Датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше; дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною (п. 198.1 ст. 198 ПК України).
Згідно з п.198.3 ст. 198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв`язку з:
придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг;
придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи);
ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.
Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
За приписами п.198.5 ст. 198 Податкового кодексу України платник податку зобов`язаний нарахувати податкові зобов`язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними/виготовленими з податком на додану вартість (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:
а) в операціях, що не є об`єктом оподаткування відповідно до статті 196 цього Кодексу (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 цього Кодексу) або місце постачання яких розташоване за межами митної території України;
б) в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX цього Кодексу, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 цього Кодексу та операцій, передбачених пунктом 197.11 статті 197 цього Кодексу);
в) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;
г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених пунктом 189.9 статті 189 цього Кодексу).
Відповідно до п.198.6 ст.198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.
Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування.
Суми податку, сплачені (нараховані) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, зазначені вподаткових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, у тому числі для платників податку, які застосовують касовий метод.
Відповідно до п.192.1 ст.192 Податкового кодексу України якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов`язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних:
постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.
Згідно підп. 192.1.1 п.192.1 ст.192 ПК України, якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:
а)постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов`язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;
б)отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв`язку з отриманням таких товарів/послуг.
Постачальник має право зменшити суму податкових зобов`язань лише після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної.
Таким чином Головним управлінням ДФС у Львівській області проведено документальну планову виїзну перевірку з питань дотримання ТОВ «БАРС» ЛТД податкового законодавства.
Згідно з ч. 4 ст. 78 Кодексу адміністративного судочинства, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно до рішення Львівського окружного адміністративного суду від 23.10.2018 у справі № 813/1849/18, що набрало законної сили, перевіркою встановлено проведення розрахунків ТОВ “Барс” ЛТД з ТОВ “АБМ-ЕКСПОРТ”. Згідно бази даних автоматизованого співставлення податкових зобов`язань та податкового кредиту встановлено розбіжності між даними задекларованими ТОВ “Барс” ЛТД та даними ТОВ “АБМ-ЕКСПОРТ”. Відхилення в сумі “-” 37477,50 грн. за травень 2015 року по контрагенту ТОВ “АБМ-ЕКСПОРТ” виникло у зв`язку з тим, що ТзОВ “Барс” ЛТД провело коригування податкового зобов`язання з податку на додану вартість у зв`язку зміною вартісних і кількісних показників.
ТОВ “Барс” ЛТД подано розрахунок коригування сум податку на додану вартість (Д1) за червень 2017 року реєстраційний номер №9140914962 від 20.07.2017 року в якому відображено вищезазначені коригування податкового зобов`язання. Позивач відобразив дані коригування в рядку 7 Коригування податкових зобов`язань Декларації з ПДВ за червень 2017 року.
Відтак, перевіркою встановлено неправомірне зменшення ТОВ “Барс” ЛТД податкового зобов`язання по ПДВ на підставі розрахунків коригування, які не зареєстровані в ЄРПН отримувачем за червень 2017 в сумі 37477,50 грн.
Суд в рішенні від 23.10.2018 у справі №813/1849/18 погоджується з висновками податкового органу про порушення ТОВ “Барс” ЛТД п.192.1 ст.192 ПК України, а саме неправомірне заниження податкового зобов`язання по ПДВ на підставі розрахунків коригування, які не зареєстровані в ЄРПН отримувачем за червень 2017 року в сумі 37477,50 грн.
Крім того, судом встановлено, що ТОВ Барс” ЛТД визнав дане порушення, оскільки позивачем 30.04.2018 року подано до Червоноградської ОДПІ уточнюючий розрахунок податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок до розрахунку коригування по контрагенту ТОВ “АБМ-ЕКСПОРТ”.
Згідно матеріалів справи, відповідно до квитанції № 1 від 20.07.2017 про доставку до центрального рівня ДФС України та квитанції № 2 від 20.07.2017 про прийняття документів, ТОВ «БАРС» ЛТД 20.07.2017 подало на реєстрацію у ДФС України податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2017 року.
У рядку 19 податкової декларації за червень 2017 року позивачем визначено суму податку на додану вартість від`ємного значення, що зараховується до складу податкового
Відповідно до квитанції № 1 від 21.05.2018 про доставку документу до центрального рівня та квитанції № 2 від 21.05.2018 про прийняття документів, позивачем 18.05.2018 зареєстровано в ЄРПН уточнюючий розрахунок податкових зобов`язань з податку на додану вартість.
В уточнюючому розрахунку ТОВ «Барс» ЛТД самостійно збільшив суму податкового зобов`язання з податку на додану вартість на суму 37 478,00 гривень, що відображено у рядку 7 колонка Б (коригування податкових зобов`язань) уточнюючого розрахунку, додатку №1 до податкової декларації з податку на додану вартість від 18.05.2018.
Суд звертає увагу, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду не скасовано податкове повідомлення-рішення від 25.04.2018 №0007461412 в частині , оскільки порушення позивачем визнані та самостійно усунені.
Відповідно до абз. 2 п. 198.6 ст.198 Податкового кодексу України у разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.
Головним управлінням ДФС у Львівській області в податковому повідомленні-рішенні від 25.04.2018 №0007461412 нараховані штрафні санкції в сумі 9369, 38 грн
Позивачем відповідно до платіжного доручення від 09.04.2019 № 31 штрафні санкції, визначені контолюючим органом у податковому повідомленні –рішенні від 25.04.2018 №0007461412 в сумі 9364,38 грн сплачені.
Таким чином, подавши уточнюючий розрахунок від 18.05.2018 ТОВ «Барс» ЛТД самостійно збільшив суму податкового зобов`язання з податку на додану вартість на суму 37 478,00 грн, тобто усунув порушення встановлені в податковому повідомленні-рішенні від 29.03.2019 № 0004231412 п.192.1 ст.192, п.198.1, п.198.3, п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України, винесене відповідно до акту 11.04.2018 №893/13-01-14-12/19169477 та згідно з платіжним дорученням від 09.04.2019 № 31 сплатив грошові зобов`язання в сумі 9369, 38 грн за вказані порушення.
Отже, враховуючи те, що відповідачем під час винесення податкового повідомлення-рішення 29.03.2019 № 0004231412 не було в повній мірі досліджено обставини, які мають значення для встановлення факту порушення позивачем приписів Податкового кодексу України, податкове повідомлення – рішення Головного управління ДФС у Львівській області від 29.03.2019 № 0004231412 є протиправним та підлягає скасуванню.
Закріплений у ч. 1 ст. 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
У розумінні ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Матеріали справи свідчать, що відповідні положення відповідачем дотримані не були, що в свою чергу зумовило необхідність звернення позивача за захистом свого порушеного права до суду.
З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є підставними та обґрунтованими, а тому позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, сплачений товариством з обмеженою відповідальністю «Барс» ЛТД судовий збір у розмірі 1921,00 грн підлягає стягненню на користь позивача з Головного управління ДФС у Львівській області за рахунок його бюджетних асигнувань.
Керуючись статтями 242-246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
в и р і ш и в:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Львівській області від 29.03.2019 № 0004231412.
3. Судовий збір в розмірі 1921 грн присудити на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Барс» ЛТД (вул. Транзитна, 9, м. Радехів, Львівська область, 80200, ЄДРПОУ 19169477) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Львівській області (вул. Стрийська, 35, м. Львів, 79003, ЄДРПОУ 39462700).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Повний текст судового рішення виготовлено 18.07.2019.
Суддя Костецький Н.В.