Рішення № 83101398, 15.07.2019, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.07.2019
Номер справи
524/1747/19
Номер документу
83101398
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 липня 2019 року м. ПолтаваСправа № 524/1747/19

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Алєксєєвої Н.Ю.,

секретаря судового засідання - Панькіної А.С.,

представника позивача - Фурайди Н.І.,

представника відповідача - Тараторіна А.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" до Кременчуцької міської ради Полтавської області, треті особи: Комунальне підприємство "Теплоенерго", Товариство з обмеженою відповідальністю "Кременчуцька ТЕЦ", Публічне акціонерне товариство "Крюківський вагонобудівний завод" про визнання протиправним та скасування рішення,

В С Т А Н О В И В:

13 березня 2019 року позивач Публічне акціонерне товариство "Полтаваобленерго" звернувся до Автозаводського районного суду м. Кременчука з позовною заявою до Кременчуцької міської ради Полтавської області про визнання протиправним та скасування п. 3 рішення ХХХV сесії міської ради VII скликання Кременчуцької міської ради Полтавської області від 21.02.2019.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що встановлення мораторію (заборони) на підвищення цін і тарифів для населення на теплову енергію, суперечить нормам Закону України "Про теплопостачання" та призведе до нерентабельної та збиткової діяльності суб`єкта господарювання, який здійснює постачання теплової енергії населенню, зокрема ПАТ "Полтаваобленерго". Вказував, що ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", на яку посилався відповідач під час винесення рішення, органом місцевого самоврядування не надано повноважень на встановлення тарифів на теплову енергію, і як наслідок, на мораторій (заборону) на підвищення цін і тарифів. Також зазначав про порушення відповідачем під час прийняття оскаржуваного рішення вимог п. 4 ст. 66 Регламенту Кременчуцької міської ради, в частині подання депутатом міської ради пропозиції про внесення змін до оскаржуваного рішення в усній формі.

Ухвалою Автозаводського районного суду м. Кременчука від 15.03.2019 адміністративну справу передано за підсудністю до Полтавського окружного адміністративного суду.

15 квітня 2019 року справа надійшла до Полтавського окружного адміністративного суду та у порядку, визначеному статтею 18 Кодексу адміністративного судочинства України, передана головуючому судді Алєксєєвій Н.Ю.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 16 квітня 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено розглядати справу за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.

Відповідач з поданим позовом не погодився, надав до суду відзив на позовну заяву, у якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що 21.02.2019 на тридцять п`ятій сесії Кременчуцької міської ради прийнято рішення "Про проведення незалежного аудиту на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води, що надаються комунальним підприємством "Теплоенерго" м. Кременчука, ПАТ "Полтаваобленерго", ПАТ "КВБЗ", ТОВ "Кременчуцька ТЕЦ". Зазначив, що Кременчуцька міська рада є виборним представницьким органом місцевого самоврядування, що складається з депутатів і відповідно до закону представляє територіальну громаду міста та здійснює від її імені та в її інтересах функції та повноваження місцевого самоврядування. Оскаржуване рішення прийняте виключно в інтересах мешканців міста Кременчука, за твердженням відповідача є законним та обгрунтованим.

Позивач надав до суду відповідь на відзив, де вказував, що приймаючи рішення Кременчуцька міська рада вийшла за межі своїх повноважень та винесла протиправне рішення.

Ухвалою суду від 22 травня 2019 року залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору - Комунальне підприємство "Теплоенерго", Товариство з обмеженою відповідальністю "Кременчуцька ТЕЦ" та Публічне акціонерне товариство "Крюківський вагонобудівний завод".

Від Товариства з обмеженою відповідальністю "Кременчуцька ТЕЦ" до суду надійшли письмові пояснення щодо позовної заяви, у яких третя особа просила задовольнити позовні вимоги ПАТ "Полтаваобленерго", посилаючись на те, що встановлення мораторію (заборони) на підвищення цін і тарифів для населення на теплову енергію, суперечить нормам Закону України "Про теплопостачання" та призведе до нерентабельної та збиткової діяльності суб`єкта господарювання, який здійснює постачання теплової енергії населенню, зокрема ПАТ "Полтаваобленерго". Вказував, що ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", на яку посилався відповідач під час винесення рішення, органом місцевого самоврядування не надано повноважень на встановлення тарифів на теплову енергію, і як наслідок, на мораторій (заборону) на підвищення цін і тарифів.

Ухвалою суду від 14 червня 2019 року продовжено строк підготовчого провадження у справі №524/1747/19 до 24 червня 2019 року.

Ухвалою від 24 червня 2019 закрито підготовче провадження та призначено справи до судового розгляду по суті.

Представник позивача в судовому засіданні підтримала позовні вимоги.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позову, просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Треті особи в судове засідання явку уповноважених представників не забезпечили, про дату час та місце судового засідання повідомлені належним чином. В ході підготовчого засідання представник ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" проти задоволення позовних вимог не заперечував, зазначав про виконання підприємством оскаржуваного рішення Кременчуцької міської ради.

Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали позовної заяви, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини.

Публічне акціонерне товариство "Полтаваобленерго" (ПАТ "Полтаваобленерго") (ідентифікаційний код юридичної особи 00131819) зареєстроване юридичною особою та включено до Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

З 17.04.2019 змінено найменування юридичної особи - Публічне акціонерне товариство "Полтаваобленерго" на Акціонерне товариство "Полтаваобленерго", про що до Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесено запис про державну реєстрацію змін до установчих документів.

21 лютого 2019 року на тридцять п`ятій сесії сьомого скликання Кременчуцькою міською радою Полтавської області прийнято рішення "Про проведення незалежного аудиту на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води, що надаються комунальним підприємством "Теплоенерго" м. Кременчука, ПАТ "Полтаваобленерго", ПАТ "КВБЗ", ТОВ "Кременчуцька ТЕЦ".

Вказаним рішенням, у зв`язку із соціальною напругою, яка склалася в м. Кременчуці в результаті стабільного підвищення виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради тарифів на тепло та гарячу воду, починаючи з 10.10.2017, враховуючи, що мешканці міста Кременчука не в змозі оплачувати рахунки за квартири, з метою дотримання Конституції України, забезпечення соціального захисту населення, недопущення загострення суспільної напруги серед населення міста, вирішено ініціювати проведення незалежного аудиту фінасово-економічної діяльності, у тому числі перевірку діючих тарифів для населення на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води, що надаються комунальним підприємством "Теплоенерго" м. Кременчука, ПАТ "Полтаваобленерго", ПАТ "КВБЗ", ТОВ "Кременчуцька ТЕЦ", з визначенням їх економічної обґрунтованості.

Пунктом 3 рішення вирішено встановити мораторій (заборону) на підвищення цін і тарифів для населення на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води, що надаються комунальним підприємством "Теплоенерго" м. Кременчука, ПАТ "Полтаваобленерго", ПАТ "КВБЗ", ТОВ "Кременчуцька ТЕЦ" до оприлюднення результатів проведення незалежного аудиту та висновків щодо їх економічної обґрунтованості.

Позивач, не погоджуючись з вказаним рішенням в частині встановлення мораторію (заборони) на підвищення цін і тарифів для населення на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води, звернувся до суду з позовом.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Отже, під час розгляду спорів щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, суд зобов`язаний незалежно від підстав, наведених у позові, перевіряти оскаржувані рішення, дії та бездіяльність на їх відповідність усім зазначеним вимогам.

Перевіряючи оскаржуване рішення на відповідність критеріям ст. 2 КАС України, з урахуванням доводів учасників справи, суд зазначає наступне.

Згідно з частиною першою статті 10 Закону У країни "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Частиною другою статті 2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селиш, міст.

Згідно із частиною 3 статті 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Згідно статті 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.

Відповідно до статті 5 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" до житлово-комунальних послуг належать:

1) житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком. Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку;

2) комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Положенням про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженим указом Президента України від 10.09.20145 №715/2014, визначено, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президентові України і підзвітним Верховній Раді України. НКРЕКП є органом державного регулювання діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг.

Матеріалами справи підтверджено, що АТ "Полтаваобленерго" є ліцензіатом у сфері теплопостачання, та здійснює свою господарську діяльність з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях на підставі Ліцензії №709 від 01.06.2012 року (переоформлено постановою від 08.09.2015№2278), з постачання теплової енергії та транспортування теплової енергії на підставі Ліцензії№10 від 01.02.2013 (переоформлено рішенням від 08.09.2015), виданих Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Згідно підпункту 2 пункту "а" статті 28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, послуги з постачання гарячої води, які встановлюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг), транспортні та інші послуги.

Відповідно до підпункту 2 пункту "б" статті 28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження здійснення відповідно до закону контролю за дотриманням цін і тарифів.

Відповідно до ст.13 Закону України "Про теплопостачання" до основних повноважень органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання належать, зокрема, встановлення для всіх категорій споживачів тарифів на теплову енергію і тарифів на виробництво теплової енергії (крім тарифів на теплову енергію, вироблену теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях та когенераційних установках) у порядку і межах, визначених законодавством.

Постановою НКРЕКП від 01.08.2017 року №991 затверджено Методику формування, розрахунку та встановлення тарифів на електричну та (або) теплову енергію, що виробляється на теплоелектроцентралях, теплових електростанціях та когенераційних установках (далі - Методика). Ця методика визначає механізм формування, розрахунку та встановлення тарифів на електричну енергію для суб`єктів господарювання, які провадять господарську діяльність з виробництва електричної та (або) теплової енергії на теплоелектроцентралях (ТЕЦ), теплових електростанціях (ТЕС) (крім виробництва електричної енергії за ціновими заявками) та когенераційних установках, включаючи теплоелектроцентралі,

Враховуючи вищевикладене, тарифи на теплову енергію, її транспортування, постачання для АТ "Полтаваобленерго" встановлюються органами місцевого самоврядування, а тариф на теплову енергію, що виробляється на теплоелектроцентралях (ТЕЦ) - встановлюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Так, рішення Кременчуцької міської ради від 08.02.2019 року №169 "Про встановлення публічному акціонерному товариству "Полтаваобленерго" тарифів на теплову енергію, її транспортування, постачання та послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води" Кременчуцькою міською радою встановлено ПАТ "Полтаваобленерго" тарифи на теплову енергію, її транспортування, постачання та послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води для потреб населення, потреб бюджетних установ, релігійних організацій та для потреб інших споживачів.

Постановою НКРЕКП від 28.12.2017 року №1494 "Про встановлення тарифів на відпуск електричної енергії та виробництво теплової енергії ПАТ "Полтаваобленерго" (Кременчуцька ТЕЦ)" НКРЕКП установлено ПАТ "Полтаваобленерго" тарифи на відпуск електричної енергії та виробництво теплової енергії, що використовується: для виробництва та надання населенню послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води; для виробництва та надання релігійним організаціям послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води; для виробництва та надання установам, які фінансуються за рахунок державного і місцевих бюджетів, послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, у тому числі іншим споживачам та іншими споживачами у вигляді пари. Установлено Публічному акціонерному товариству "Полтаваобленерго2 (Кременчуцька ТЕЦ) структуру тарифів на відпуск електричної енергії та виробництво теплової енергії згідно з додатком 1. Отже, повноваження щодо встановлення тарифів на виробництво теплової енергії АТ "Полтаваобленерго" належать Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Таким чином, до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання не належать повноваження щодо встановлення мораторію (заборони) на підвищення цін і тарифів для населення на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води, що надаються комунальним підприємством "Теплоенерго" м.Кременчука, ПАТ "Полтаваобленерго", ПАТ "КВБЗ", ТОВ "Кременчуцька ТЕЦ".

Також, суд зазначає, що статтею 144 Конституції України визначено, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території.

Відповідно до положень статті 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Частинами першою-третьою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Згідно регламенту Кременчуцької міської ради Полтавської області VII скликання (далі - Регламент) рада проводить свою роботу сесійно.

Проект порядку денного сесії ради, не пізніше як за два тижні до початку відповідного пленарного засідання сесії міської ради, формує міський голова після погодження з Президією.

Пропозиція щодо кожного питання, яке пропонується включити до проекту порядку денного сесії, подається з проектом рішення, яке пропонується прийняти за цією пропозицією, підготовленим згідно з вимогами Регламенту.

Проект порядку денного підлягає затвердженню на початку пленарного засідання сесії ради, для чого головуючий оголошує розгляд питання «Про порядок денний сесії ради».

Питання затвердженого порядку денного сесії ради, як правило, розглядаються у тій черговості, у якій вони були затверджені.

Під час роботи сесії пропозиції про зміни її порядку денного можуть вноситись депутатом міської ради, проект рішення при цьому обов`язково надається згідно з вимогами Регламенту.

Зауваження (якщо вони мають великий об`єм) та пропозиції до проекту документу викладаються на окремій сторінці, про що на проекті документу робиться відповідна помітка, в якій вказується посада особи, підпис, ініціали, прізвище, дата, вказівка на те, що зауваження та пропозиції додаються.

Розгляд питання порядку денного включає як правило: доповідь, співдоповідь, запитання та відповіді доповідачеві, обговорення та заключне слово.

Як вбачається з проекту рішення Кременчуцької міської ради від 21.02.2019 "Про проведення незалежного аудиту та встановлення мораторію (заборони) на підвищення цін і тарифів для населення міста Кременчука на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води, що надаються комунальним підприємством "Теплоенерго" м. Кременчука", п. 3 визначено встановити мораторій (заборону) на підвищення цін і тарифів для населення на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води, що надаються комунальним підприємством "Теплоенерго" м. Кременчука до оприлюднення результатів проведення незалежного аудиту та висновків щодо їх економічної обгрунтованості тарифу для населення на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води, що надаються комунальним підприємством "Теплоенерго" м. Кременчука та прийняття відповіднихї рішень за його результатами.

Пунктом 4 проекту рішення вирішено, що рішення про встановлення тарифів для населення на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води, що надаються комунальним підприємством "Теплоенерго" м. Кременчука приймати виключно на пленарних засіданнях сесій Кременчуцької міської ради.

Представником відповідача у відзиві на позовну заяву зазначено, що директором юридичного департаменту на проекті оскаржуваного рішення зазначено зауваження щодо п.4 проекту рішення який суперечить п.2. ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Автором проекту рішення запропоновано розглядати питання про затвердження тарифів на сесії міської ради, однак згідно п.2 ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» не входить до компетенції виконавчого комітету.

Крім того, згідно витягу з протоколу продовження пленарного засідання тридцять п`ятої сесії Кременчуцької міської ради VII скликання від 21.02.2019, під час пленарного засідання міським головою ОСОБА_1 озвучена до проекту рішення пропозиція депутата ОСОБА_2 щодо внесення змін в назву проекту, а саме виключити слова «та встановлення мораторію (заборони) на підвищення цін і тарифів для населення Кременчука» доповнити назву проекту словами ПАТ «Полтваобленерго», ПАТ «КВБЗ», ТОВ «Кременцька ТЕЦ». Пункти 3 та п.4 проекту рішення виключити з проекту рішення зі зміною нумерації.

За результатами голосування пропозиція депутата ОСОБА_2 не була прийнята.

Надалі міський голова ОСОБА_1 озвучив пропозицію депутата ОСОБА_3 щодо внесення змін в назву проекту, а саме виключити слова «та встановлення мораторію (заборони) на підвищення цін і тарифів для населення Кременчука» доповнити назву проекту словами ПАТ «Полтваобленерго», ПАТ «КВБЗ», ТОВ «Кременцька ТЕЦ». Доповнити п.1 словами ПАТ «Полтваобленерго», ПАТ «КВБЗ», ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ», пункт 4 проекту рішення виключити з проекту рішення зі зміною нумерації.

Відповідно до п.4 ст. 66 Регламенту пропозиції, зауваження та поправки до проекту рішення (крім тих, що надійшла від міського голови та секретаря ради) не оформлені письмово і не додані до секретаріату, а також не підписані суб`єктом, який їх запропонував, на голосування не ставляться.

Проте, як вбачається з витягу з протоколу продовження пленарного засідання тридцять п`ятої сесії Кременчуцької міської ради VII скликання від 21.02.2019 року, пропозиція депутата ОСОБА_3 була подана в усній формі та поставлена на голосування, що суперечить вимогам п.4 ст. 66 Регламенту.

Згідно із частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже, обов`язок доведення обставин, які стали підставою для прийняття оскаржуваного рішення в частині встановлення мораторію (заборони) на підвищення цін і тарифів для населення на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води, що надаються комунальним підприємством "Теплоенерго" м. Кременчука, ПАТ "Полтаваобленерго", ПАТ "КВБЗ", ТОВ "Кременчуцька ТЕЦ" до оприлюднення результатів проведення незалежного аудиту та висновків щодо їх економічної обгрунтованості, покладено на відповідача.

Відповідач не довів суду правомірності прийнятого ним рішення в цій частині, а відтак належним способом захисту прав позивача є визнання протиправним та скасування пункту 3 рішення ХХХV сесії міської ради VII скликання Кременчуцької міської ради Полтавської області від 21 лютого 2019 року "Про проведення незалежного аудиту на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води, що надаються комунальним підприємством "Теплоенерго" м. Кременчука, ПАТ "Полтаваобленерго", ПАТ "КВБЗ", ТОВ "Кременчуцька ТЕЦ".

Таким чином, суд перевіривши матеріали справи, оцінивши надані докази, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи те, що позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у розмірі 1921,00 грн. і суд дійшов висновку про задоволення позову, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Кременчуцької міської ради на користь позивача витрати зі сплати судового збору в розмірі 1921,00 грн.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" (вул. Старий Поділ, 5, м. Полтава, Полтавська область, 36022, код ЄДРПОУ 00131819) до Кременчуцької міської ради Полтавської області (площа Перемоги, 2, м. Кременчук, 39600, код ЄДРПОУ 24388300), треті особи: Комунальне підприємство "Теплоенерго" (вул. Софіївська, 68, м. Кременчук, 39600), Товариство з обмеженою відповідальністю "Кременчуцька ТЕЦ" (вул. Свіштовська, 2, м. Кременчук, 39600), Публічне акціонерне товариство "Крюківський вагонобудівний завод" (вул. І. Приходька, 139, м. Кременчук, 39600) про визнання протиправним та скасування рішення задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати пункт 3 рішення ХХХV сесії міської ради VII скликання Кременчуцької міської ради Полтавської області від 21 лютого 2019 року "Про проведення незалежного аудиту на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води, що надаються комунальним підприємством "Теплоенерго" м. Кременчука, ПАТ "Полтаваобленерго", ПАТ "КВБЗ", ТОВ "Кременчуцька ТЕЦ".

Стягнути на користь Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" (код ЄДРПОУ 00131819) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1921,00 грн (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна гривня) за рахунок бюджетних асигнувань Кременчуцької міської ради Полтавської області (код ЄДРПОУ 24388300).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 18 липня 2019 року.

Суддя Н.Ю. Алєксєєва