Рішення № 83100975, 09.07.2019, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.07.2019
Номер справи
240/3120/19
Номер документу
83100975
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 липня 2019 року м. Житомир справа № 240/3120/19

категорія 112030300

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

судді Семенюка М.М.,

з участю секретаря судового засідання Лисайчука А.О.,

позивача ОСОБА_1 , представників відповідача Алексійчук В.В., Коляди І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправними дій, зобов`язання здійснити перерахунок та виплату пенсії,

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог (т.1 а.с.52-58), просить:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо несвоєчасності здійснення перерахунку йому пенсії з 01.01.2016 відповідно до довідки від травня 2017 року, наданою ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області;

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо перерахунку пенсії: основного розміру пенсії в розмірі 73%, премії в розмірі 5,97%, додаткової пенсії в розмірі 284,70 грн., оклад за військове звання старший лейтенант поліції - 1600 грн.;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату основного розміру пенсії 01.04.2014 в розмірі 83% з врахуванням проведених виплат;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком з 23.07.2011 з врахуванням проведених виплат;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату премії в розмірі 33,3% з 01.04.2014 з врахуванням проведених виплат;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до окладу за спеціальним званням "капітан міліції" з 06.06.2004 по 30.04.2011, з 01.05.2011 відповідно до окладу - "майор міліції" з врахуванням проведених виплат;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2016 відповідно до розміру грошового забезпечення поліцейських з врахуванням проведених виплат відповідно до належних позивачу розмірів пенсії;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату компенсації втрати частини доходів за порушення термінів їх виплати, що передбачено Законом України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати".

В обґрунтування позову зазначає, що з листа відповідача від 26.02.2019 № В-698 дізнався, що йому з 01.01.2016 перерахована пенсія, при цьому:

- розмір перерахованої пенсії склав 73% грошового забезпечення, хоча за судовим рішенням пенсія була призначена в розмірі 83% грошового забезпечення;

- перерахунок пенсії проводився з окладу за звання "старший лейтенант міліції", з 5,97% премії, в той час, як з 06.06.2004 він має звання "капітан міліції", а з 01.05.2011 - "майор міліцій", до перерахунку пенсія виплачувалась з премії 33,3 %;

- додаткова пенсія нараховується в розмірі 284,70 грн., але це суперечить ст. 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та судовому рішенню, відповідно до яких її розмір повинен складати 50% мінімального розміру пенсії за віком.

Також вказує, що ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області відповідачу була надана довідка № 85/9534 від 22.05.2017 для перерахунку пенсії, однак останній не виконав свого обов`язку щодо перерахунку позивачу з 01.01.2016 пенсії на підставі цієї довідки, чим допустив бездіяльність.

Ухвалою від 05.04.2019 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд якої призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Ухвалою від 03.05.2019 (т.1 а.с.27) справу призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження та витребувано пенсійну справу ОСОБА_1 .

Відповідач подав відзиви на позовну заяву (т.1 а.с.28-33) та на уточнену позовну заяву (т.2 а.с.93-98), в яких просить відмовити в задоволенні позовних вимог, зазначаючи, що:

- перерахунок пенсії відповідачу з 01.01.2016 проводився у відповідності до діючого законодавства на підставі наданої ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області довідки № 85/9534 від 13.03.2018, де вказана премія у розмірі 5,97 %, оскільки МВС України проінформувало Пенсійний фонд України про неможливість використовувати надані в 2017 році довідки у зв`язку із невірним визначенням премії;

- позивач отримував пенсію у розмірі 83 % грошового забезпечення, однак на момент перерахунку йому пенсії її розмір складав 73 %, оскільки діюче законодавство не передбачало збільшення йому пенсії як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії;

- додаткова пенсія у розмірі 284,70 грн. виплачується позивачу у відповідності до ст. 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та Постанови КМ України № 1210 від 23.11.2011;

- відповідно до ч. 5 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", оскільки позивач 03.06.2004 звільнився зі служби маючи спеціальне звання "старший лейтенант міліції", перерахунок йому пенсії з урахуванням чергових звань, які йому були присвоєні під час перебування в запасі або у відставці, не проводиться;

- основною умовою для виплати компенсації втрати частини доходів є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів.

Позивач подав відповідь на відзив (т.1 а.с.39-41) в якій зазначає, що наведені відповідачем аргументи є абсолютно безпідставними щодо заявлених позовних вимог.

В судовому засіданні:

- позивач позов підтримав та просив його задовольнити;

- представники відповідача просили відмовити в задоволенні позовних вимог.

Проаналізувавши досліджені по справі докази, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Позивач є пенсіонером МВС (т.1 а.с.22), перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує з 01.11.2011 (т.1 а.с.138) пенсію за вислугою років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", основний розмір якої до 31.12.2015 складав 83 % відповідних сум грошового забезпечення.

Відповідно до Постанови КМ України від 21.02.2018 № 103, на підставі довідки УМВС України в Житомирській області від 13.03.2018 № 85/9534 (т.1 а.с.147), Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області 19.03.2018 ОСОБА_1 зроблений перерахунок пенсії з 01.01.2016 (т.1 а.с.148, 149, т.2 а.с.110).

Дізнавшись з листа Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області від 26.02.2019 № В-698 (т.1 а.с.18), на підставі чого йому з 01.01.2016 перерахована пенсія і з чого вона складається, позивач, вважаючи, що відповідач несвоєчасним здійсненням йому перерахунку пенсії з 01.01.2016 відповідно до наданої ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області в 2017 році довідки, та перерахунку пенсії у розмірі 73% грошового забезпечення, виходячи з премії 5,97%, окладу за званням "старший лейтенант поліції", і нарахуванням додаткової пенсії в сумі 284,70 грн., тобто, відповідно, бездіяльністю та діями, порушив його права та законні інтереси, звернувся до суду з позовом.

Щодо бездіяльності, яка полягає в несвоєчасному перерахунку пенсії.

Частиною 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" встановлено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою КМ України від 13.02.2008 № 45, перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.

В частинах 2 та 3 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" зазначено:

"Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком."

Як свідчать матеріали справи, перерахунок пенсії позивачу з 01.01.2016 був зроблений на підставі наданої УМВС України в Житомирській області довідки № 85/9534 від 13.03.2018, а не від 27.04.2017 (т.2 а.с.109), оскільки в листі Міністерства внутрішніх справ України від 28.02.2018 № 2900/05/22-2018 (т.2 а.с.99-100) зазначено, що неможливо проводити перерахунок пенсії з використанням довідок про розмір грошового забезпечення, визначеного з урахуванням премії за грудень 2015 року, поданих до набрання чинності Постановою КМ України від 21.02.2018 № 103, тому що на виконання п. 3 вказаної постанови Національна поліція України визначає розмір премії, що фактично виплачений за відповідною посадою за січень 2016 року.

Враховуючи наведене правові норми, те що діючим законодавством не встановлено, в який термін після отримання відповідної довідки, орган пенсійного фонду зобов`язаний здійснити перерахунок пенсії; перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 проводився на підставі діючої на час здійснення перерахунку Постанови КМ України від 21.02.2018 № 103; довідку УМВС України в Житомирській області від 27.04.2017 Міністерство внутрішніх справ України листом від 28.02.2018 № 2900/05/22-2018 визнало такою, що не може слугувати підставою для перерахунку пенсії, суд вважає, що відповідач при перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 не допустив бездіяльності, не здійснивши такого перерахунку на підставі довідки, отриманої в 2017 році від УМВС України в Житомирській області, а тому позов в цій частині задоволенню не підлягає.

Щодо визнання протиправними дій по перерахунку з 01.01.2016 пенсії в розмірі 73 % грошового забезпечення.

Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" від 04.07.2002 № 51-IV було внесено зміни до ч. 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

На виконання постанови Житомирського апеляційного адміністративного суду від 13.08.2012 по справі № 2-А-265/12 (т.1 а.с.15-16) ОСОБА_1 відповідачем нараховувався та виплачувався основний розмір пенсії 83% грошового забезпечення (т.1 а.с.143) до 31.12.2015.

Пунктом 8 розділу II Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (далі - Закон № 3668-17), який набрав чинності з 1 жовтня 2011 року, та пунктом 23 розділу II Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" (далі - Закон №1166-VII), який набрав чинності з 1 травня 2014 року, до частини 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" було внесено зміни та цифри "90" замінено цифрами "80" та цифри "80" замінено цифрами "70" відповідно.

Тобто, зміна встановленого Законом максимального розміру пенсії відбулася вже після призначення позивачу пенсії.

Частиною 1 статті 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

Таким чином, зміна максимального розміру пенсії, що відбулася у ч. 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" після призначення пенсії позивачу, не є підставою для зменшення відсоткового розміру призначеної позивачу пенсії під час проведення відповідачем її перерахунку з 01.01.2016.

Внесені Законами №3668-17 та №1166-VII зміни до частини 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 80% та 70% грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, відсотковий розмір якої позивачу встановлений на виконання судового рішення, що набрало законної сили, а мають застосовуватися лише виключно при призначенні нових пенсій.

Частиною 3 статті 1-1 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" встановлено, що зміна умов і норм пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону та Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Однак Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" також не передбачено зменшення встановленого на момент призначення пенсії відсотку основного розміру пенсії у разі проведення її перерахунку.

Отже, суд зазначає, що оскільки перерахунок пенсії позивачу пов`язаний з переглядом розміру вже призначеної йому пенсії, при визначенні відсоткового розміру пенсії не може поширюватися законодавство, яке прийняте після призначення вказаної пенсії, крім випадків покращення становища позивача.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 03.03.2018 у справі №564/2288/16-а (№К/9901/23573/18).

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що при проведенні перерахунку пенсії позивачу з 01.01.2016, відповідачем протиправно зменшено ОСОБА_1 розмір пенсії за вислугу років з 83% на 73% грошового забезпечення, а тому позов в цій частині є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Вимога про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату основного розміру пенсії з 01.04.2014 в розмірі 83% задоволенню не підлягає, оскільки в судовому засіданні встановлено, що пенсія у вказаному відсотковому розмірі виплачувалась позивачу до 31.12.2015.

Щодо визнання протиправними дій по перерахунку з 01.01.2016 пенсії з урахуванням премії в розмірі 5,97%.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою КМ України від 13.02.2008 № 45 органи пенсійного фонду здійснюють перерахунок пенсії на підставі даних, зазначених в довідці про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, виданих уповноваженим органом, яким в даному випадку є УМВС України в Житомирській області.

Як встановлено в судовому засіданні, перерахунок пенсії позивачу з 01.01.2016 здійснювався відповідачем на підставі довідки УМВС України в Житомирській області від 13.03.2018 № 85/9534, де вказана премія у розмірі 5,97 %, а тому вимога про визнання протиправними дій по перерахунку з 01.01.2016 пенсії з урахуванням премії в розмірі 5,97% задоволенню не підлягає.

Вимогу про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату премії в розмірі 33,3 % з 01.04.2014 суд вважає необґрунтованою, оскільки Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області премії пенсіонерам не нараховує та не виплачує. Крім того суд звертає увагу, що в матеріалах пенсійної справи ОСОБА_1 відсутні докази, що станом на 01.04.2014 року відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, виданої уповноваженим органом до складу його грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії, входила премія у розмірі 33,3%.

Відносно вимоги про визнання протиправними дій щодо перерахунку з 01.01.2016 додаткової пенсії в розмірі 284,70 грн. суд зазначає, що вона задоволенню не підлягає з огляду а наступне.

Відповідно до ст. 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в редакції, що діяла на вказану дату, особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров`ю, у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Згідно п. 13 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою КМ України № 1210 від 23.11.2011, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров`ю, відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" виплачується особам з інвалідністю III групи, що належать до категорії 1 з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у розмірі 284,7 гривні.

Отже, відповідач, виплачуючи позивачу додаткову пенсію в розмірі 284,70 грн. діяв відповідно до діючого законодавства.

Суд також відмовляє у задоволенні вимоги про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком з 23.07.2011, враховуючи, що відповідно до судових рішень по справі № 2-А-265/12 (постанови Житомирського апеляційного адміністративного суду від 13.08.2012 (т. 1 а.с.15-16) та Ухвали Вищого адміністративного суду України від 13.07.2014 (т. 2 а.с.50-51)) позивач вже звертався до Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області з позовом щодо виплати з 23.07.2011 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком. При цьому суд звертає увагу, що Житомирський апеляційний суд в постанові від 13.08.2012 зазначив:

"Судовою колегією апеляційного суду встановлено, що по аналогічній вимозі в іншій справі 04.07.2011 року колегією апеляційного адміністративного суду винесено постанову, якою задоволено вимогу ОСОБА_1 про зобов`язання відповідача виконати стосовно нього вимоги ч. 1 ст. 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 09.08.2010 року без обмеження кінцевою датою. Таким чином зазначена вимога позивача не може бути задоволена."

Щодо перерахунку пенсії з урахуванням окладу за спеціальним званням "старший лейтенант поліції".

Відповідно до ч. 5 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, яким присвоєні чергові військові (спеціальні) звання під час перебування їх у запасі або у відставці, раніше призначені їм пенсії з урахуванням нових присвоєних військових (спеціальних) звань не перераховуються.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 був звільнений зі служби у відставку в званні "старший лейтенант" з 03.06.2004 (т.1 а.с.103-104), а тому раніше призначена йому пенсія з урахуванням присвоєних після звільнення спеціальних звань "капітан міліції" (т.2 а.с.108) та "майор міліції" (т.1 а.с.17), згідно вказаної правової норми, не перераховується.

Вимога зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату компенсації втрати частини доходів за порушення термінів їх виплати, що передбачено Законом України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати", задоволенню не підлягає, оскільки позивачем не доказано, що з боку відповідача мало місце порушення ст. 4 зазначеного закону.

Враховуючи викладене, суд задовольняє позов частково, визнавши протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо перерахунку ОСОБА_1 з 01.01.2016 пенсії у розмірі 73 % відповідних сум грошового забезпечення та обов`язавши Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 з 01.01.2016 пенсії у розмірі 83 % відповідних сум грошового забезпечення. В іншої частини позовних вимог позов задоволенню не підлягає.

Частиною першою статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Зі змісту наведеної правової норми випливає, що зобов`язання суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду, яке має застосовуватися у виключних випадках.

Поряд з цим слід указати, що позивачем не наведено причин та не надано доказів, які б свідчили про те, що відповідач може ухилятися від виконання рішення суду, яке, згідно ч. 1 ст. 129-1 Конституції України, є обов`язковим для виконання.

Приймаючи до уваги зазначене, суд не вважає за необхідне зобов`язувати суб`єкта владних повноважень подавати звіт про виконання даного судового рішення, а тому відмовляє у встановленні судового контролю за виконанням рішення у даній справі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 242-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , номер НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. Ольжича, 7, м. Житомир, 10003, код 13559341) задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо перерахунку ОСОБА_1 з 01.01.2016 пенсії у розмірі 73 % відповідних сум грошового забезпечення.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 з 01.01.2016 пенсії у розмірі 83 % відповідних сум грошового забезпечення.

В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя М.М. Семенюк

Повне судове рішення складене 18 липня 2019 року