
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
17 липня 2019 року о/об 09 год. 10 хв.Справа № 337/1763/19 провадження №ЗП/280/67/19 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Новіковій Д.А., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )
до Правобережного об`єднаного управління Пенсійного фонду України м.Запоріжжя (69076, м.Запоріжжя, вул.Запорізького козацтва, буд.25-А; код ЄДРПОУ 41248943)
про визнання незаконною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (надалі – позивач, ОСОБА_1 ) до Правобережного об`єднаного управління Пенсійного фонду України м.Запоріжжя (надалі – відповідач, Правобережне ОУПФУ м.Запоріжжя), в якому позивач просить суд: 1) визнати незаконною бездіяльність посадових осіб Правобережного об`єднаного Управління Пенсійного фонду України м.Запоріжжя стосовно непроведения індексації пенсії ОСОБА_1 з січня 2016 року; 2) зобов`язати Правобережне об`єднане Управління Пенсійного фонду м.Запоріжжя проіндексувати і виплатити ОСОБА_1 проіндексовану пенсію з січня 2016 року, та надалі своєчасно індексувати і виплачувати йому проіндексовану пенсію.
У позові зазначено наступне: «… С початку березня вся прогресивна пенсійна громадськість України була схвильована нечуваною турботою нашого уряду, який вирішив обдарувати цю саму пенсійну громадськість черговим передвиборчим підкупом, голосно назвавши таку турботу індексацією пенсій, а для надання цьому підкупу вигляду легітимносгі, назвав це дійство виконанням вимог Закону України від 03.10.2017 №2148 „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", яким нібито визначено механізм індексації пенсії шляхом їх щорічного перерахунку починаючи з 2019 року. Кабінетом Міністрів України від 20 лютого 2019 року №124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (далі - Порядок). Цією постановою визначено, що з 1 березня 2019 року здійснюється перерахунок пенсій згідно до Порядку із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17. При цьому, Порядком визначено, що починаючи з 2019 року пенсії, призначені відповідно до частини першої статті 54 Закону №796, щороку перераховуватимуться у зв`язку із збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, на коефіцієнт збільшення, який визначатиметься рішенням Кабінету Міністрів України щороку. Таку відповідь я отримав від Мінсоцполітики на мій запит стосовно правових підстав для індексації пенсій (лист Мінсоцполітики за №1573/0/196-19/54 від 06.03.2019р.). Знову ж таки, на мій запит Правобережне об`єднане Управління Пенсійного фонду України (далі - ПОУПФУ) м.Запоріжжя вказує, що «Перерахунку підлягають пенсії обчислені, зокрема, відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Закон №796-ХІІ) у розмірі відшкодування фактичних збитків шляхом збільшення показника середньої заробітної плати, який враховано для обчислення пенсії за матеріалами електронної пенсійної справи - 928,81 грн. на коефіцієнт 1,17, який з 1 березня 2019 року становить 1086,71 грн.» (лист ПОУПФУ м.Запоріжжя за №13/03-20 від 07.03.2019р.), з чого я роблю висновок, що на підставі вказаних нормативно-правових актів моя пенсія не була проіндексована. Наразі розмір моєї пенсії складає 4019,85 грн. (лист Пенсійного фонду України №3051/К-11 від 06.02.2019р.). …».
Позивач підтримав позов.
Відповідачем подано відзив на позов, в якому зазначено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію по інвалідності в розмірі фактичних збитків відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" як інвалід II групи захворювання, яке пов`язане з аварією на ЧАЕС. Пенсійна виплата ОСОБА_1 з 01.12.2018 складача 4019,85 грн., де: 2395,20 грн. - розмір пенсії по інвалідності у розмірі відшкодування фактичних збитків (1497,00 х 160%), визначений відповідно до п.11 «Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затвердженого 23.11.2011 постановою Кабінету Міністрів України №1210; 379,60 грн. - додаткова пенсія інвалідам II групи з числа ліквідаторів ЧАЕС, визначена відповідно до п.13 «Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затвердженого 23.11.2011 постановою Кабінету Міністрів України №1210; 1042,55 грн. - державна адресна допомога інваліду II групи (до 255% від 1497,00 грн.), визначена відповідно до п.12 «Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затвердженого 23.11.2011 постановою Кабінету Міністрів України №1210; 202,50 грн. - сума доплати за рішенням суду. Відповідно до п. 9 «Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затвердженого 23.11.2011 постановою Кабінету Міністрів України №1210, розмір пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, визначається із заробітної плати в зоні відчуження у 1986-1990 роках та із застосуванням середньої заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2006 рік (928,81 грн.) та з урахуванням відсотка втрати працездатності. Оскільки, ОСОБА_1 довідку про заробітну плату за роботу в зоні відчуження до відповідача не надавав, то розмір його пенсії по інвалідності в розмірі фактичних збитків визначено на підставі пунктів 11, 12, 13 «Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затвердженого 23.11.2011 постановою Кабінету Міністрів України №1210. Відповідно до п.2 «Порядку проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»», затвердженого 20.02.2019 постановою Кабінету Міністрів України №124, перерахунку підлягають пенсії, обчислені, зокрема, відповідно до ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі відшкодування фактичних збитків шляхом збільшення показника середньої заробітної плати, який враховано для обчислення пенсії за матеріалами електронної пенсійної справи - 928,81 грн. на коефіцієнт 1,17, який з 1 березня 2019 року становить 1086,71 грн. Перерахунок пенсій згідно вказаного Порядку проводиться з 01 березня 2019 року. Отже, відповідно ч.2 ст.42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та «Порядку проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»», затвердженого 20.02.2019 постановою Кабінету Міністрів України №124, індексація пенсії забезпечується шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачемо страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії. Як вже зазначалося вище, пенсія по інвалідності в розмірі фактичних збитків обчислена позивачу на підставі пунктів 11, 12, 13 «Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затвердженого 23.11.2011 постановою Кабінету Міністрів України №1210. Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, застосовується лише в разі обчислення пенсії по інвалідності в розмірі фактичних збитків за формулою, визначеною п.9 «Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затвердженого 23.11.2011 постановою Кабінету Міністрів України №1210. Оскільки, при обчисленні пенсії позивача не застосовувався показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, то здійснити перерахунок пенсії шляхом збільшення вказаного показника немає можливості. Позивач вважає, що підставою для індексації його пенсії є також Закон України "Про індексацію грошових доходів населення". Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №911-VIII від 24.12.2015, який набув чинності з 01.01.2016, внесено зміни до ч.1 ст.4 Закону 'України "Про індексацію грошових доходів населення" та цифри "101" замінено цифрами "103". Отже, з 01.01.2016 поріг індексації встановлений в розмірі 103 відсотка. Величина індексу споживчих цін не перевищувала вказаний поріг індексації. Крім того, згідно з п.3 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 12.03.2008 за №170) до об`єктів індексації не відносяться соціальні виплати, які визначаються залежно від прожиткового мінімуму (пенсії, обчислені з урахуванням абзацу першою частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»). Відповідно до ст.2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" (зі змінами, внесеними згідно із Законом №2148-VІП від 03.10.2017) індексація пенсій здійснюється шляхом їх підвищення відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування. Отже, пенсія призначена і виплачується згідно з вимогами чинного законодавства.
Відповідач проти позову заперечував.
Ухвалою судді від 18.06.2019 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Дослідивши матеріали справи, суд з`ясував наступне.
ОСОБА_1 перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію по інвалідності в розмірі фактичних збитків відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" як інвалід II групи захворювання, яке пов`язане з аварією на Чорнобильській АЕС.
У ч.2 ст.42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» зазначено, що для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії. Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення. У разі відсутності дефіциту коштів Пенсійного фонду для фінансування виплати пенсій у солідарній системі розмір щорічного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, передбачений абзацом другим цієї частини, може бути збільшений, але не повинен перевищувати 100 відсотків показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення. Розмір, дата та порядок такого збільшення визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України з урахуванням мінімального розміру збільшення, визначеного абзацом другим цієї частини.
Згідно з абз.1 п.4-5 Розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який застосовується для обчислення пенсій, передбачене частиною другою статті 42 цього Закону, проводиться починаючи з 2021 року.
Відповідно до абз.2 п.4-5 Розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» у 2019-2020 роках показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який застосовується для перерахунку пенсій, збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за рік, що передує року, в якому проводиться збільшення, порівняно з роком, що передує року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.
Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 за №124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» Кабінет Міністрів України постановив установити, що: у 2019 році перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим цією постановою, проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17; (…).
Також, п.5 Постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 за №124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» Кабінет Міністрів України постановив Пенсійному фонду України забезпечити: перерахунок пенсій, зазначених у пункті 2 цієї постанови, з 1 березня 2019 року; (…).
Згідно з ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством. Дружинам (чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв`язку смерті з Чорнобильською катастрофою. В усіх випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за роботу у зоні відчуження у 1986-1990 роках не може перевищувати 3,0 тис. карбованців. Умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.
У п.9 «Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затвердженого 23.11.2011 постановою Кабінету Міністрів України №1210 (надалі – «Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»), зазначено, що пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, для осіб з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пенсії у зв`язку з втратою годувальника з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС визначаються за формулою
Кв
П = Зс х Кзс х ------,
100%
де П - розмір пенсії;
Зс - середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2006 рік, що застосовується для обчислення пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" ;
Кзс - середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії;
Кв - розмір відшкодування фактичних збитків (у відсотках).
Середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії (Кзс), визначається за формулою
Ск
Кзс = -------,
К
де Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (Кз1 + Кз2 + Кз3 + + ... + Кзn) за кожний місяць роботи в зоні відчуження у 1986-1990 роках;
К - кількість місяців, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати.
Коефіцієнт заробітної плати (Кз1, Кз2, Кз3, ..., Кзn) за кожний місяць роботи в зоні відчуження, який враховується під час обчислення пенсії, визначається за формулою
Зв
Кз = -------,
Зсм
де Кз - коефіцієнт заробітної плати;
Зв - сума заробітної плати за роботу в зоні відчуження за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати,за період 1986-1990 років;
Зсм - показник середньомісячної заробітної плати робітників та службовців, зайнятих у галузях національної економіки, згідно з додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2003р. №1783 "Про заходи щодо поліпшення пенсійного забезпечення громадян" (Офіційний вісник України, 2003р., №47, ст.2431), за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати, за період 1986-1990 років.
Розмір відшкодування фактичних збитків (Кв) визначається:
для пенсій по інвалідності - як відсоток втрати працездатності, визначений органами медико-соціальної експертизи;
для пенсій по втраті годувальника - як співвідношення кількості непрацездатних членів сім`ї до кількості таких членів сім`ї з урахуванням потерпілого (у відсотках)
Ку
Кв = -------- х 100%,
Ку + 1
де Ку - кількість непрацездатних членів сім`ї.
Під час визначення коефіцієнта заробітної плати у випадках, передбачених цим пунктом, середня заробітна плата за рік у відповідному періоді вважається середньомісячною платою робітників та службовців, зайнятих у галузях національної економіки, відповідного року.
Відповідно до п.11 «Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» мінімальний розмір пенсії становить: 1) для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї: осіб з інвалідністю I групи - 180 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; осіб з інвалідністю II групи - 160 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; осіб з інвалідністю III групи - 145 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; 2) для інших осіб з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв`язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою: осіб з інвалідністю I групи - 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1 січня 2012 р. і 150 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1 липня 2012 р.; осіб з інвалідністю II групи - 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1 січня 2012 р. і 125 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1 липня 2012 р.; осіб з інвалідністю III групи - 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1 січня 2012 р. і 110 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1 липня 2012 р.; 3) для дітей з інвалідністю - 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; 4) для непрацездатних членів сім`ї померлого годувальника, які були на його утриманні: на одного непрацездатного члена сім`ї - 50 відсотків пенсії по інвалідності померлого годувальника; на двох і більше непрацездатних членів сім`ї - 100 відсотків пенсії по інвалідності померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частинами.
Як зазначено у п.12 «Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», у разі коли розмір пенсійної виплати (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в осіб з інвалідністю - учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щодо яких встановлено причинний зв`язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, I групи - 285 відсотків, II групи - 255 відсотків, III групи - 225 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначених розмірів. У разі зміни прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводиться перерахунок зазначеної допомоги виходячи з розміру встановленого прожиткового мінімуму.
Згідно з п.13 «Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров`ю, відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" виплачується у таких розмірах: 1) особам, що належать до категорії 1: з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: особам з інвалідністю I групи - 474,5 гривні; особам з інвалідністю II групи - 379,6 гривні; особам з інвалідністю III групи - 284,7 гривні; для інших осіб з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв`язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою: особам з інвалідністю I групи - 341,64 гривні; особам з інвалідністю II групи - 227,76 гривні; особам з інвалідністю III групи - 170,82 гривні; 2) особам, що належать до категорій 2-4: особам, що належать до категорії 2, - 170,82 гривні; особам, що належать до категорії 3, - 113,88 гривні; особам, що належать до категорії 4, - 56,94 гривні; 3) дітям з інвалідністю, а також хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу - 170,82 гривні.
Позивачем не доведено, що пенсія йому обчислена відповідачем на підставі п.9 «Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та не спростовано, що пенсія йому обчислена відповідачем на підставі п.11, п.12, п.13 «Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Позивачем не надано до суду доказів протиправного обчислення відповідачем пенсії на підставі п.11, п.12, п.13 «Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Контррозрахунок з посиланням на норми права своєї бажаної пенсії позивач до суду не надав.
Враховуючи зазначене, суд погоджується з позицією відповідача, що «оскільки при обчисленні пенсії позивачу не застосовувався показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, то здійснити перерахунок пенсії шляхом збільшення вказаного показника немає можливості».
У ст.2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» зазначено: «Індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру: пенсії; … Індексація пенсій здійснюється шляхом їх підвищення відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування. …».
Таким чином, суд погоджується з доводами відповідача стосовно того, що ним не порушені приписи Закону України «Про індексацію грошових доходів населення».
У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).
Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на викладене вище, позовні вимоги позивача є не обґрунтованими і не підлягають задоволенню. Доводи позивача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, –
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову відмовити у повному обсязі.
У стягненні на користь позивача судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.
Повний текст судового рішення складено 17.07.2018.
Суддя О.О. Прасов