
Постанова
Іменем України
17 липня 2019 року
смт Краснопілля
справа № 578/920/19
провадження № 3/578/217/19
справа № 578/922/19
провадження № 3/577/218/19
Краснопільський районний суд Сумської області в складі головуючого судді Косар А.І.,
учасники судового процесу:
прокурор – Лисаченко О.В.,
особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання – Литвин А.В.
розглянув матеріали у відкритому судовому засіданні в залі суду, які надійшли від Управління захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Попівка Рокитянського району Бєлгородської області, Російська Федерація, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , депутата VІІ скликання Тур`янської сільської ради Краснопільського району Сумської області, водія Тур’янського старостинського округу Краснопільської селищної ради Краснопільського району Сумської області, за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення /далі -КУпАП у відповідному відмінку/ , права, передбачені статтею 268 КУпАП, роз`яснені, -
Встановив:
ОСОБА_1 відповідно до матеріалів рішення І сесії VІІ скликання Тур`янської сільської ради Краснопільського району Сумської області від 06.11.2015 приступив до виконання депутатських повноважень, та як суб`єкт декларування повинен подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до 01.04.2018, згідно публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, 14.06.2019.
Крім цього, ОСОБА_1 відповідно до матеріалів рішення І сесії VІІ скликання Тур`янської сільської ради Краснопільського району Сумської області від 06.11.2015 приступив до виконання депутатських повноважень, та як суб`єкт декларування повинен подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік до 01.04.2019, згідно публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, 14.06.2019.
Дані матеріали взаємозв`язані і спільний розгляд є доцільним, тому приходжу до висновку про необхідність об`єднання даних матеріалів.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав повністю, та пояснив, що порушив антикорупційне законодавство за відсутності належного технічного оснащення.
Згідно рішення І сесії VІІ скликання Тур`янської сільської ради Краснопільського району Сумської області від 06.11.2015 «Про підсумки виборів депутатів Тур`янської сільської ради Краснопільського району Сумської області та визнання їх повноважень», ОСОБА_1 обрано депутатом Тур`янської сільської ради Краснопільського району Сумської області з 06.11.2015.
Згідно частини п`ятої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зазначено, що дія розділу VII "Фінансовий контроль" поширюється на керівників закладів охорони здоров`я центрального, обласного, районного, міського (міст обласного значення, міст Києва та Севастополя) рівня.
Депутат Тур`янської сільської ради Краснопільського району Сумської області ОСОБА_2 . ОСОБА_3 є суб`єктом відповідальності згідно частини другої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, депутат сільської ради ОСОБА_1 як суб`єкт декларування зобов`язаний щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно п.п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції (за текстом - НАЗК) визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" (далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Так, до першого етапу - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для декларацій і повідомлень) та суб`єктів декларування, щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці.
Другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Крім цього, згідно п. 2 вказаного Рішення, зазначена у пункті 1 цього рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні вказаних правопорушень також підтверджується сукупністю досліджених в судовому засіданні доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, зокрема даними, які містяться в протоколах про адміністративні правопорушення, Рішенні І сесії VІІ скликання Тур`янської сільської ради Краснопільського району Сумської області від 06.11.2015 «Про підсумки виборів депутатів Тур`янської сільської ради Краснопільського району Сумської області та визнання їх повноважень» та визнано повноваження ОСОБА_1 .
Доказів же, що спростовували б винність порушника в порушенні вимог Закону, суду не надано.
Даних щодо обставин, які об`єктивно могли завадити ОСОБА_1 для подачі до НАЗК декларацій у встановлений законом строк матеріали справи не містять.
Тому, з огляду на викладене, вина ОСОБА_1 доведена і його дії суддя кваліфікує за частиною першою статті 172-6 КУпАП як несвоєчасно подання без поважних причин декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як того вимагає Закон України «Про запобігання корупції».
Обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність, суддя не вбачає.
Згідно зі частиною другою статті 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозніше правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи викладене, у відповідності до вимог статті 33 КУпАП вважаю за можливе піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу у межах санкції частини першої статті 172-6 КУпАП.
Крім того, згідно зі статтею 40-1 КУпАП, пункту 5 частини другої статті 4 ЗУ «Про судовий збір» ОСОБА_1 підлягає до стягнення судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384,20 грн.
Керуючись статтями 40-1, 252, 268, 283 – 285, 289, 291, 307-308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
Постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених частиною першою статті 172-6 КУпАП і піддати за даною статтею адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 / вісімсот п`ятдесят / гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп. судового збору, які зараховуються до Державного бюджету України ГУК у м.Києві /м.Київ/ 22030106, код одержувача за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок одержувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 (стягувачем є Державна судова адміністрація України, місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 0106014.
Роз`яснити особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, що у разі несплати штрафу у п`ятнадцятиденний термін з дня вручення йому постанови, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна де у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Сумського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги через Краснопільський районний суд Сумської області.
Суддя А. І. Косар