Постанова № 83073224, 16.07.2019, Подільський районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
16.07.2019
Номер справи
405/4090/19
Номер документу
83073224
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 405/4090/19

3/405/925/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.07.2019 року Ленінський районний суд м. Кіровограда у складі:

головуючого судді: Льон С.М.

при секретарі: Люльчак А.А.

за участю прокурора: Колісніченко А.О.

захисника: Тимошенка А.А.

особи, що притягується до

адміністративної відповідальності ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Кропивницький протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, складений відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця м Кіровограда, громадянина України, працюючого на посаді старшого офіцера мобілізаційного відділу в Кропивницькому міському військовому комісаріаті, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,

за 1 ст.172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Оперуповноваженим Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України капітаном поліції Вовкодавом С.О. складено протокол №189/19 від 29.05.2019 року відносно ОСОБА_1 , в якому зазначено, що останній, будучи, у т.ч. станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2018 року суб`єктом декларування в розумінні Закону, а саме: особою, зазначеною у підпункті «г» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону – військовою посадовою особою Збройних сил України, у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2018 року до 01.04.2018 року в порушення вимог частини першої статті 45 Закону (особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством), з урахуванням пункту 6 розділу ІІ Закону №1975 – VIII від 23.03.2017 року (Розділ XІІІ «Прикінцеві положення» доповнити пуктом 5-1 такого змісту: «5-1 Продовжити до 01 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше»), абзацу 2 частини 5 статті 45 Закону (суб`єкти декларування, які не мали можливості до 1 квітня за місцем військової служби подати декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік у зв 'язку з виконанням завдань в інтересах оборони України під час дії особливого періоду, безпосередньою участю у веденні воєнних 'бойових) дій, у тому числі на території проведення антитерористичної операції, направленням до інших держав для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у складі національних контингентів або національного персоналу, подають таку декларацію за звітний рік протягом 90 календарних днів із дня прибуття до місця проходження військової служби чи дня закінчення проходження військової служби, визначеного частиною другою статті 24 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу") пункту 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) від 10.06.2016 № 2 (яким НАЗК визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи: перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для у тому числі щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище, а зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці: другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом), несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а саме 08.05.2018 року о 04 год. 49 хв., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в скоєному правопорушенні не визнав в повному обсязі та вказав, що йому було відомо про необхідність подачі декларації, однак у нього були технічні перешкоди з доступом до сайту НАЗК. Зазначив, що йому на поштову скриньку прийшло повідомлення з банку про те, що в нього 20.03.2018 року закінчується термін дії електронного ключа. 29.03.2018 року він отримав новий, однак не зміг зайти, оскільки сайт видавав помилку, що електронна адреса вже зайнята. Він неодноразово звертався з листами до служби підтримки НАЗК, йому надавали відповіді. Після чого він зміг зайти до сайту 08.05.2019 року та подати декларацію. Вважає, що в нього були поважні причини неподання декларації вчасно.

Захисник Тимошенко А.А. в судовому засіданні вказала, що в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні дані ким і коли виявлено дане правопорушення. Вважає, що на час складання протоколу минули строки притягнення до адміністративного стягнення. Зазначила, що порядок перевірки факту подання суб`єктами декларування декларацій відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій затверджений рішенням НАЗК від 06.09.2016 року №19, який зареєстрований в МЮУ 15.11.2016 року за №1479/29609 (в редакції закону станом на 01.04.2018). Відповідно до даного порядку відповідальний підрозділ (особа) органу, в кому працюють (працювали) суб`єкти декларування, перевіряє факт подання щорічних декларацій суб`єктів декларування протягом 10 робочих днів з граничної дати подання таких декларацій. Протокол відносно ОСОБА_1 не містить інформації та до нього не додано доказів того, що уповноваженим працівником, який повинен був перевірити факт подання декларації останнім у передбачений законодавством строк, тобто до 11 квітня 2018 року вчинено такі дії. Натомість містить повідомлення від 17.04.2018 подане заступником військового комісара по роботі з особовим складом - начальником групи з особовим складом та громадськістю ОСОБА_2 адресоване НАЗК. Водночас у протоколі № 189/19 про вказане повідомлення не йдеться. Проте вказано, що факт щодо несвоєчасного подання до ЄДР декларації ОСОБА_1 було виявлено шляхом наявних відомостей у публічній частині Реєстру, проте відсутні відомості ким саме та коли саме це було виявлено. Вважає, що строки притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , сплинули з 11 липня 2018 року, а тому вважає, що дана справа підлягає закриттю.

Прокурор в судовому засіданні підтримав протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, зважаючи на підстави, викладені в протоколі, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення вимог фінансового контролю – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування. Також додав, що в матеріалах справи достатньо доказів, що свідчать про несвоєчасну подачу останнім декларації, будь-яких доказів щодо поважності причини несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 не надано, просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та його вина повністю підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами, а саме:

- протоколом про адміністративне правопорушення № 189/19 від 29.05.2019 року, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», відповідно вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП (а.с.1-12);

- копією наказу №71 від 30.03.2017 року ОСОБА_1 призначеного наказом командувача військ оперативного командування «Південь» (по особовому складу) від 10.03.2017 року №29 на посаду старшого офіцера мобілізаційного відділу Кіровоградського обласного військового комісаріату зараховано до списків особового складу з 30.03.2017 року (а.с.21);

- повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.15).

- рішенням НАЗК від 04.04.2017 року за № 124 (а.с.47-48);

- інформацією з публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (а.с.39-46);

- письмовими поясненнями самого ОСОБА_1 , що містяться в матеріалах справи, та наданими в судовому засіданні під час розгляду справи, згідно яких ним було подано декларацію 08.05.2019 року. Подати раніше не зміг, оскільки були технічні проблеми із сайтом НАЗК. Телефонував до служби підтримки, однак на дзвінок ніхто не відповідав. (а.с.13-14).

Вказані докази є належними і допустимими, та на їх основі у визначеному законом порядку в повній мірі встановлено наявність адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та винність ОСОБА_1 в його вчиненні.

Судом встановлено, що відповідно до наказу №71 від 30.03.2017 року ОСОБА_1 призначеного наказом командувача військ оперативного командування «Південь» (по особовому складу) від 10.03.2017 року №29 на посаду старшого офіцера мобілізаційного відділу Кіровоградського обласного військового комісаріату зараховано до списків особового складу військового комісаріату з 30.03.2017 року.

Відповідно до підпункту «г» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року №1700-VII (надалі – Закон) суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є військові посадові особи Збройних Сил України. Тобто, ОСОБА_1 являється суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Разом з тим, відповідно до вимог ч.1 ст. 45 Закону особи, зазначені у п.1, п.п. «а» - «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію за минулий рік, у порядку, встановленому цим Законом.

З урахуванням положень вищевказаних нормативних актів можна дійти до висновку, що у суб`єкта декларування – старшого офіцера мобілізаційного відділуКропивницького міського військового комісаріату 01.01.2018 року виник обов`язок подати декларацію за 2017 рік у період з 00 год. 00 хв. 01.01.2018 року по 00 год. 00 хв. 01.04.2018 року.

Разом з тим, відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру, декларація за 2017 рік ОСОБА_1 , як суб`єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі 08.05.2018 року, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації – несвоєчасно.

Твердження ОСОБА_1 про те, що щорічну декларацію за 2017 рік не можливо було подати до 01.04.2018 року в зв`язку з тим, що в нього закінчився строк дії електронного ключа, та з неможливістю зайти до сайту НАЗК, оскільки були перебої, не підтверджені належними та допустимими доказами.

Так, судом встановлено, що ПАТ КБ «Приватбанк» повідомлено ОСОБА_1 20.02.2018 року електронним листом про те, що в нього строк дії електронного ключа закінчується 20.03.2018 року, тобто завчасно для того, щоб останній зміг отримати новий електронний ключ та подати щорічну декларацію в строк до 01.04.2018 року. Доказів того, що останній не зміг отримати електронного ключа в банку протягом місяця ОСОБА_1 до суду не надав.

Так, 29.03.2018 року ПАТ КБ «Приватбанк» повідомив ОСОБА_1 про те, що на його ім`я видано новий електронний ключ.

29.03.2018 року о 04:45 год. на електронну адресу ОСОБА_1 надійшов лист від НАЗК про те, що останнім надіслано запит на зміну ЕЦП у Єдиному Державному Реєстрі Декларацій. 29.03.2018 року о 04:47 год. надійшло повідомлення про те, що заявка про зміну ЕЦП успішно прийнята.

Також 07.04.2018 року о 02:54 год. на електронну адресу ОСОБА_1 надійшов лист від НАЗК про те, що останнім надіслано запит на зміну ЕЦП у Єдиному Державному Реєстрі Декларацій. 07.04.2018 року о 02:54 год. надійшло повідомлення про те, що заявка про зміну ЕЦП успішно прийнята. В цей же день о 03:18 год. та 03:22 год. ОСОБА_1 надіслано лист до служби підтримки НАЗК про зміну почтової скриньки, оскільки він не може авторизуватися на сайті.

10.04.2018 року об 11:10 год. службою підтримки НАЗК ОСОБА_1 на електрону адресу надіслано лист про зміну його поштової скриньки для авторизації на сайті.

11.04.2018 року ПАТ КБ «Приватбанк» надіслано ОСОБА_1 на його електронну скриньку лист про те, що на його ім`я видано новий електронний ключ.

08.05.2018 року ОСОБА_1 подано декларацію, про що на його поштову скриньку прийшло підтвердження з сайту НАЗК.

Так, суд вказує, що ПАТ КБ «Приватбанк» повідомив ОСОБА_1 20.02.2018 року про те, що в останнього закінчується строк дії електронного ключа, тобто ОСОБА_1 мав змогу звернутися до банку, зробити електронний ключ та подати щорічну декларацію завчасно. Однак, ОСОБА_1 звернувся до банку лише 29.03.2018 року. Доказів того, що останній не мав змоги подати декларацію до 01.04.2019 року суду не надано.

З матеріалів справи вбачається, що лише в період з 13-15 лютого 2018 року ОСОБА_1 перебував у відрядженні (а.с.25).

Твердження захисника Тимошенко А.О. про те, що щорічну декларацію за 2017 рік не можливо було подати до 01.04.2018 року в зв`язку з технічними перебоями сайту, не підтверджені належними та допустимими доказами.

При цьому, суд зазначає, що строк накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, визначений ч.3 ст.38 КУпАП, який становить три місяці з дня виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення – не пропущено.

Так, моментом виявлення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, слід вважати момент, коли особа, уповноважена на складання протоколу, здобула можливість за участі особи, яка вчинила адміністративне правопорушення здійснити певні дії з приводу надання особою пояснень та повідомлень про обставини вчинення правопорушення, з наданням відповідних доказів. Тобто, моментом виявлення правопорушення є дата надання пояснень ОСОБА_1 , а саме 07.05.2019 року.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 мав змогу своєчасно подати щорічну декларацію своєчасно, а тому відповідно до п.п. «г» п.1 ч.1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, будучи суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», своєчасно не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП України.

При накладенні стягнення, суд згідно з вимогами ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.

При визначенні виду і розміру стягнення, вважаю необхідним врахувати характер скоєного правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності. Обтяжуючих та пом`якшуючих відповідальність обставин при розгляді справи в суді не встановлено.

З урахуванням викладеного, вважаю за необхідне накласти на правопорушника адміністративне стягнення, у вигляді штрафу. Разом з тим, враховуючи, що особа раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності, вважаю за можливе призначити штраф мінімального розміру, що забезпечить функцію запобігання вчиненню нових правопорушень.

Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суд стягує з правопорушника на користь держави судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.

Керуючись ст.12 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», ч.2 ст. 172-6, ст.ст. 283,284, 285,294 КУпАП, ст. 4 ЗУ «Про судовий збір»,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн. (вісімсот п`ятдесят гривень), за наступними реквізитами: р/р 31117149011001, банк - Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37918230, код бюджетної класифікації - 21081300.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп. за наступними реквізитами: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) – 899998, рахунок отримувача – 31211256026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106 , призначення платежу - Судовий збір, адміністративне правопорушення ( ОСОБА_1 ), Ленінський районний суд м. Кіровограда.

Постанова в поможе бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Кіровограда протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Ленінського

районного суду

м. Кіровограда Світлана Михайлівна Льон