
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 липня 2019 року Чернігів Справа № 825/1811/18
П/620/2193/19
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Падій В.В.,
суддів Скалозуба Ю.О., Лобана Д.В.,
за участю секретаря Кондратенко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи, заяву ОСОБА_1 про перегляд за виключними обставинами рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 17.05.2018 у справі за позовом ОСОБА_1 до Прилуцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 ) звернувся до суду з адміністративним позовом до Прилуцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Чернігівської області (далі - Прилуцьке ОУ ПФУ), в якому просив:
- визнати протиправними дії Прилуцького ОУ ПФУ щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії, обчисленої в п`ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року;
- зобов`язати Прилуцьке ОУ ПФУ провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 01.10.2017, обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до 59 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та на підставі пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
- допустити рішення до негайного виконання щодо виплати пенсії у межах суми стягнення за один місяць.
Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 17.05.2018 (суддя Ткаченко О.Є.), залишеним без змін постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 26.07.2018, у задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю.
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про перегляд рішення у справі №825/1811/18 за виключними обставинами, в якій просить переглянути рішення суду та задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Заява обґрунтована тим, що рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 17.05.2018 позивачу відмовлено у задоволенні позову, оскільки він приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС під час спеціальних зборів, які відбувалися поза межами проходження ним дійсної строкової служби. Разом з тим Конституційним Судом України рішенням від 25.04.2019 №1-р(ІІ) у справі №3-14/2019 (402/19, 1737/19) визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), словосполучення «дійсної строкової», яке міститься у положеннях частини 3 статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Ухвалою суду від 27.05.2019 відкрито провадження у даній адміністративній справі за виключними обставинами.
Прилуцьким ОУ ПФУ подано до суду відзив на заяву про перегляд судового рішення за виключними обставинами, в якому останнім зазначено, що оскільки у задоволенні позову було відмовлено, а судове рішення не підлягало виконанню, то відсутні підстави, передбачені пунктом 1 частини 5 статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України, для перегляду справи за виключними обставинами. Також відповідач звертає увагу суду на те, що, згідно з частиною 6 статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України, суд не може виходити за межі тих позовних вимог, які були предметом розгляду при ухваленні судового рішення, яке переглядається.
До суду надійшло клопотання про заміну відповідача - Прилуцького ОУ ПФУ на Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, згідно зі статтею 52 Кодексу адміністративного судочинства України, з підстав, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №628 «Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України» 10.06.2019 Прилуцьке ОУ ПФУ реорганізувалося шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (вул. П`ятницька, 83-а, м. Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ 21390940, далі - ГУ ПФУ в Чернігівській області).
Статтею 52 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником.
Враховуючи викладене, ухвалою суду від 17.07.2019 без виходу до нарадчої кімнати, занесеною секретарем судового засідання до протоколу судового засідання, замінено відповідача Прилуцьке ОУ ПФУ на його правонаступника - ГУ ПФУ в Чернігівській області, згідно зі статтею 52 Кодексу адміністративного судочинства України.
У судове засідання, призначене на 17.07.2019, сторони не з`явились, про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином, надіслали заяви про розгляд заяви без їх участі.
Відповідно до частини 2 статті 368 Кодексу адміністративного судочинства України неявка заявника або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Судове засідання здійснювалось в порядку, передбаченому частиною 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи заяви про перегляд судового рішення за виключними обставинами, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яким закінчено розгляд справи і яке набрало законної сили, може бути переглянуто за нововиявленими або виключними обставинами.
Згідно з пунктом 1 частини 5 статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України підставами для перегляду судових рішень у зв`язку з виключними обставинами є встановлена Конституційним Судом України неконституційність (конституційність) закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого (не застосованого) судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане.
Беручи до уваги, що Рішенням Конституційного Суду України від 25.04.2019 №1-р (ІІ)/2019 справа №3-14/2019 (402/19, 1737/19) було визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) словосполучення «дійсної строкової служби», яке міститься у положеннях частини 3 статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яке застосовувалось судом при ухваленні рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 17.05.2018 у даній справі, суд констатує наявність передбачених статтею 361 Кодексу адміністративного судочинства України підстав для перегляду вказаного судового рішення за виключними обставинами.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, та віднесений до категорії 1 як учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 та вкладкою до нього НОМЕР_3, виданими Чернігівською обласною державною адміністрацією 03.07.2000 (а.с.11).
Позивачу встановлено ІІ групу інвалідності, безтерміново, у зв`язку із захворюванням, пов`язаним з виконанням обов`язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що підтверджується довідкою Чернігівської обласної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) №1 від 11.04.2012 серії МСЕ-ЧНВ №205888 (а.с.12).
30.03.2018 позивач звернувся до відповідача із заявою щодо проведення перерахунку його пенсії з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 №851 «Про внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
За результатами розгляду заяви відповідач листом від 06.04.2018 № 82/10/І-3 відмовив позивачу у перерахунку пенсії, посилаючись на те, що позивач брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи не під час проходження дійсної строкової служби, а працюючи у колгоспі 60-річчя СРСР, тому підстав для обчислення пенсії відповідно до частини 3 статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», він не має (а.с.9-10).
Позивач, вважаючи дії відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії протиправними, а свої права порушеними, звернувся з даним позовом до суду.
Проаналізувавши рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 17.05.2018, даний склад суду встановив, що відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд дійшов висновку, що для отримання пенсії за частиною 3 статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особі необхідно відповідати таким критеріям: 1) особа брала участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї; 2) участь особи відбувалась під час проходження дійсної строкової служби; 3) особа набула інвалідність внаслідок вищевказаної участі. Враховуючи, що ОСОБА_1 приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС під час спеціальних зборів, які відбувались поза межами проходження ним дійсної строкової служби, сформовано висновок, що позивач не має права на перерахунок пенсії відповідно до частини 3 статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», оскільки не відповідає всім критеріям, наявність яких обумовлює право особи на вказаний перерахунок (а.с.37-40).
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 26.07.2018 у справі №825/1811/18 апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення, а рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 17.05.2018 - без змін (а.с.70-71).
Отже рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 17.05.2018 у справі №825/1811/18 набрало законної сили 26.07.2018.
Визначаючись із прийняттям рішення за наслідками провадження за виключними обставинами, суд зазначає наступне.
Спірні правовідносини, що склались між сторонами регулюються Конституцією України, Законом України від 28.02.1991 № 796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Закон №796-XII), який визначає основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров`я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення.
Відповідно до статті 59 Закону №796-XII (у редакції, яка застосовується з 01.10.2017) пенсії військовослужбовцям, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи призначаються з їх грошового забезпечення згідно з цим Законом та іншими законодавчими актами. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров`ю, призначається відповідно до статті 51 цього Закону.
Військовослужбовцям пенсії по інвалідності, а членам їх сімей пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї за їх бажанням можуть призначатися на умовах і в порядку, визначених законодавством для осіб, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при виконанні обов`язків військової служби (службових обов`язків), або відповідно до статті 54 цього Закону.
Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
У порівнянні з попередньою редакцією статті 59 наведеного Закону з 01.10.2017 було розширено перелік категорій осіб, на які вказана норма розповсюджується, а саме на осіб, які брали участь в інших ядерних аваріях та випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї.
Проте незмінною залишилася умова щодо проходження такими особами дійсної строкової служби у відповідний період.
Враховуючи вищезазначене, положення частини 3 статті 59 Закону №796-XII передбачають, що їх дія (право на обчислення пенсії по інвалідності за особливою процедурою) поширюється на осіб, які відповідають наступним критеріям: 1) особа брала участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, або 2) особа брала участь у ліквідації наслідків інших ядерних аварій та випробувань, або 3) особа брала участь у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї.
Таке право виникає у зазначених осіб лише за наявності у сукупності трьох умов (розширене тлумачення зазначеної статті без внесення змін до частини 3 статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» не допускається): 1) особа має статус особи з інвалідністю; 2) особа отримала статус особи з інвалідність виключно внаслідок участі у ліквідації відповідних наслідків та у військових навчаннях; 3) особа брала участь у ліквідації відповідних наслідків та військових навчаннях лише під час проходження дійсної строкової служби.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом в ухвалі від 08.05.2018 у справі №820/1148/18 при вирішенні питання про відкриття провадження у вказаній справі як зразковій.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 як військовозобов`язаний був призваний на учбові збори і направлений в зону відчуження для виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 06.12.1987 по 30.03.1988, а строкову військову службу він проходив з 23.05.1971 по 10.05.1973.
Приймаючи рішення від 17.05.2018 у даній справі, Чернігівський окружний адміністративний суд, враховуючи, що ОСОБА_1 приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС під час спеціальних зборів, які відбувались поза межами проходження ним дійсної строкової служби, дійшов висновку, що позивач не має права на перерахунок пенсії відповідно до частини 3 статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», оскільки не відповідає всім критеріям, наявність яких обумовлює право особи на вказаний перерахунок.
Водночас 25.04.2019 Конституційний Суд України ухвалив рішення №1-р(II)/2019 у справі №3-14/2019 (402/19, 1737/19), яким вирішив:
1) визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), словосполучення «дійсної строкової», яке міститься у положеннях частини 3 статті 59 Закону України від 28.02.1991 №796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» зі змінами, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю;
2) словосполучення «дійсної строкової», що міститься в положеннях частини 3 статті 59 Закону України від 28.02.1991 №796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» зі змінами, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
У свою чергу, відповідно до статті 91 Закону України від 13.07.2017 №2136-VIII «Про Конституційний Суд України», закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.
Отже вимога частини 3 статті 59 Закону №796-XII щодо участі у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та військових навчаннях лише під час проходження дійсної строкової служби втратила чинність з 25.04.2019.
Аналогічного правового висновку дійшов Шостий апеляційний адміністративний суд у своїх постановах від 18.06.2019 у справі №823/1404/18 та від 20.06.2019 у справі №825/1893/18.
Отже, з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 25.04.2019 № 1-р (II)/2019 у справі №3-14/2019 (402/19, 1737/19), яким визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), словосполучення «дійсної строкової», яке міститься у положеннях частини 3 статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» зі змінами, суд вважає, що позивач отримав право на перерахунок пенсії по інвалідності, обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня відповідного року, з 25.04.2019.
У той же час предметом спору у даній справі є дії відповідача щодо відмови позивачу в перерахунку пенсії.
Суд наголошує, що станом на день звернення позивача до відповідача із заявою про перерахунок пенсії та відмови відповідача у задоволенні заяви, останній діяв на підставі, в межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, відповідно суд не вбачає в його діях протиправності.
За таких обставин у задоволенні позовної вимоги щодо визнання протиправними дій Прилуцького ОУ ПФУ щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії, обчисленої в п`ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року, слід відмовити.
Щодо позовної вимоги про зобов`язання ГУ ПФУ в Чернігівській області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 01.10.2017, обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до 59 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та на підставі пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» суд зазначає, що вказана вимога в частині періоду з 01.10.2017 по 24.04.2019 є безпідставною та не підлягає задоволенню, оскільки закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі в силу прямої норми статті 58 Конституції України та статті 91 Закону України від 13.07.2017 №2136-VII «Про Конституційний Суд України».
Судом встановлено, що положення частини 3 статті 59 Закону №796-XII, що визнані в частині неконституційними, втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України Рішення від 25.04.2019. Відтак тільки з 25.04.2019 у позивача виникло право на відповідний перерахунок пенсії.
Станом на день винесення судом рішення у даній справі постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 №543 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка набрала чинності з 01.07.2019, внесено зміни до абзацу 1 пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», який викладено у такій редакції: «9-1. За бажанням військовослужбовців, зокрема військовозобов`язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою:».
При цьому судом встановлено, що відповідачем пенсія позивача, з урахуванням прийнятого Конституційним Судом рішення, не перераховувалась.
За таких обставин та враховуючи, що станом на день перегляду рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 17.05.2018 за виключними обставинами виникли підстави для перерахунку пенсії позивача відповідно до вимог частини 3 статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», суд дійшов висновку, що з метою належного та повного захисту прав позивача слід зобов`язати відповідача провести перерахунок і виплату пенсії по інвалідності ОСОБА_1 , обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до 59 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та на підставі пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», саме з 25.04.2019.
Враховуючи вищевикладене, позов підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 368 Кодексу адміністративного судочинства України за результатами перегляду рішення, ухвали за нововиявленими або виключними обставинами, суд може задовольнити заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, скасувати відповідне судове рішення та ухвалити нове рішення чи змінити рішення.
На підставі вищенаведеного суд вважає, що заява ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за виключними обставинами підлягає задоволенню шляхом скасування рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 17.05.2018 у справі №825/1811/18 та ухвалення нового рішення про часткове задоволення позовних вимог.
Щодо вимоги позивача допустити рішення суду до негайного виконання щодо виплати пенсії у межах суми стягнення за один місяць суд зазначає наступне.
Так, у відповідності до пункту 1 частини 1 статті 371 Кодексу адміністративного судочинства України, негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів у межах суми стягнення за один місяць.
Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 371 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який ухвалив рішення, за заявою учасників справи або з власної ініціативи може ухвалою в порядку письмового провадження або зазначаючи про це в рішенні звернути до негайного виконання рішення, у разі стягнення всієї суми боргу при присудженні платежів, визначених пунктами 1 і 2 частини першої цієї статті.
З аналізу вищевикладеного випливає, що негайно виконуються рішення про присудження пенсії у межах суми стягнення за один місяць, тобто умовою для негайного виконання судового рішення є задоволення вимог позивача про стягнення певної суми пенсії, з якої можна виокремити її місячний розмір.
Проте позивач просить суд зобов`язати відповідача провести перерахунок та виплату пенсії, тобто заявлено вимогу немайнового характеру.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку щодо відмови позивачу у задоволенні даної вимоги.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, суд враховує, що позивач звільнений від сплати судового збору за подання позову, доказів понесення ним інших судових витрат суду не надано, тому судові витрати, що підлягають відшкодуванню, відсутні.
Керуючись статтями 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_1 про перегляд за виключними обставинами рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 17.05.2018 у справі №825/1811/18 - задовольнити.
Скасувати рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 17.05.2018 у справі №825/1811/18.
Позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області провести перерахунок та виплату пенсії по інвалідності ОСОБА_1 , обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня відповідного року, відповідно до частини 3 статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та на підставі пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з 25.04.2019.
У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 293, 295 - 297 та підпунктом 15.5 пункту 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, через Чернігівський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до частини 2 статті 369 Кодексу адміністративного судочинства України з набранням законної сили новим судовим рішенням в адміністративній справі втрачають законну силу судові рішення інших адміністративних судів у цій справі.
Позивач: ОСОБА_1 , АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 .
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, вул. П`ятницька, 83-а, м. Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ - 21390940.
Головуючий суддя В.В. Падій
Суддя Ю.О. Скалозуб
Суддя Д.В. Лобан