
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
17 липня 2019 року СєвєродонецькСправа № 1240/2315/18
Луганський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Секірської А.Г., судді Кисельової Є.О., судді Петросян К.Є., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про зміну підстави позову у справі № 1240/2315/18 за позовом ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за виключними обставинами у справі № 1240/2315/18 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває заява ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за виключними обставинами, в якій просить суд скасувати рішення Луганського окружного адміністративного суду від 30.08.2018 у справі № 1240/2315/18 у зв`язку із виключними обставинами, прийняти справу до нового розгляду, яка обґрунтована посиланням на рішення Другого сенату Конституційного Суду України за № І-р(ІІ) 2019 від 25.04.2019 по справі № 3-14/2019 (402/19, 1737/19).
03.07.2019 до суду надійшла заява ОСОБА_1 про зміну підстави позову у справі № 1240/2315/18, в обґрунтування якої зазначено, що Конституційний Суд України у своєму рішенні № 3-14/2019 (402/19, 1737/19) від 25.04.2019 № 1-р(ІІ)/2019 визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), словосполучення "дійсної строкової", яке міститься у положеннях частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю
Словосполучення "дійсної строкової", що міститься в положеннях частини третьої статті 59 Закону, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення. Рішення Конституційного Суду України є обов`язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.
З огляду на зазначене, заявник вважає, що з 25.04.2019 змінились обставини і норми права, які дозволяють звернутись до суду із заявою про зміну підстави позову, так як пенсія позивачу, призначена з 25.04.2019, та обчислена, виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01.01.2019, буде значно нижче, ніж у військовослужбовців строкові служби.
Згідно з частиною шостою статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) при перегляді судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами суд не може виходити за межі тих вимог, які були предметом розгляду при ухваленні судового рішення, яке переглядається, розглядати інші вимоги або інші підстави позову.
Відповідно до частини другої статті 167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Враховуючи приписи частини шостої статті 361 КАС України, при розгляді заяви ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за виключними обставинами суд не може розглядати інші підстави позову. Як наслідок, заява ОСОБА_1 про зміну підстави позову по справі № 1240/2315/18 на підставі частини другої статті 167 КАС України підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Керуючись статтями 7, 167, 254, 256, 361 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Повернути заяву ОСОБА_1 про зміну підстав позову по справі № 1240/2315/18 за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії без розгляду.
Копію ухвали разом із заявою про зміну підстави позову невідкладно надіслати особі, яка подала заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання колегією суддів та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя А.Г. СекірськаСуддя Суддя Є.О. Кисельова К.Є. Петросян