Рішення № 83067294, 04.07.2019, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.07.2019
Номер справи
280/2090/19
Номер документу
83067294
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 липня 2019 року (о 17 год. 15 хв.)Справа № 280/2090/19 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Батрак І.В.

за участю секретаря судового засідання Лялько Ю.В.

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Першого заступника керівника Токмацької місцевої прокуратури

до Новозлатопільської сільської ради Гуляйпільського району Запорізької області

про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Перший заступник керівника Токмацької місцевої прокуратури звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Новозлатопільської сільської ради Гуляйпільського району Запорізької області, в якому просить:

визнати протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає у не розроблені та не затвердженні планів інвентаризації та паспортизації об`єкту, не проведенні технічної інвентаризації та паспортизації об`єктів благоустрою - дитячого майданчика (його частин), що розташований між будівлями сільської ради та відділенням зв`язку по вул. Українській в с. Новозлатопіль Гуляйпільського району Запорізької області ;

зобов`язати відповідача вжити заходів щодо розроблення та затвердження плану технічної інвентаризації та паспортизації, проведення технічної інвентаризації та паспортизації об`єкту благоустрою населення, а саме: дитячого майданчика (його частин), який розташований між будівлями сільської ради та відділенням зв`язку по вул. Українській в с. Новозлатопіль Гуляйпільського району Запорізької області .

На обґрунтування позовних вимог у позовній заяві зазначає, що під час вивчення стану законності з питань дотримання законодавства України щодо благоустрою населених пунктів виявлено ряд порушень в частині проведення технічної інвентаризації та паспортизації дитячих та спортивних майданчиків, що розташовані на території Новозлатопільської сільської ради Гуляйпільського району Запорізької області та негативно впливають на організацію належного утримання та раціонального використання територій, будівель та інженерних споруд, і можуть призвести, у разі їх не усунення, до настання тяжких наслідків для життя та здоров`я дітей. Таким чином, посилається на приписи ст. 10, 20 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та вказує, що рішенням сесії Новозлатопільської сільської ради № 1 від 21.12.2018 затверджено місцеву програму благоустрою населених пунктів Новозлатопільської сільської ради на 2019 рік, однак жодних конкретних заходів, затверджених планів, відповідних коштів даною програмою щодо благоустрою дитячих та спортивних майданчиків не передбачено. Такий стан справ з питання забезпечення проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації дитячих та спортивних майданчиків ставить під загрозу закріплені ст.ст. 3, 27 Конституції України права дітей на життя, охорону здоров`я, грубо порушує вимоги Закону України «Про благоустрій населених пунктів». Не вжиття заходів щодо проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації конструктивних елементів дитячих майданчиків у відповідності до Інструкції, призводить до безконтрольності за технічним станом елементів дитячих майданчиків та може завдати тяжких наслідків здоров`ю дітей. Ураховуючи викладене, просить адміністративний позов задовольнити.

Ухвалою судді від 10.05.2019 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи. Перше судове засідання призначене на 06 червня 2018 року. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.

06 червня 2019 року від представника позивача надійшло клопотання (вх. №23465) про розгляд справи за відсутності представника відповідача. Проти задоволення позовних вимог прокуратури не заперечує. Відзив на позовну заяву на адресу суду від відповідача не надходив.

На підставі частини шостої статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

У зв`язку з відсутністю судді Батрак І.В., на роботі у період з 06.06.2019 по 08.06.2019 на підставі наказу від 28.05.2019 №30 «Про відрядження», розгляд справи було призначено на 18 червня 2019 року.

Представник позивача звернувся до суду із заявою (вх. від 18.06.2019 №24830) про розгляд справи у письмовому провадженні.

Відповідно до частини третьої статті 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Таким чином, суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, в порядку письмового провадження.

Згідно з частиною четвертою статті 229 КАС України при розгляді справи в порядку письмового провадження фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.

Відповідно до інформацій Новозлатопільської сільської ради Гуляйпільського району Запорізької області, наданої у листах від 25.01.2019 за № 42 та №193 від 15.04.2019, встановлено, що на території Новозлатопільської сільської ради перебуває дитячий майданчик, який розташований між будівлями сільської ради та відділенням зв`язку по вул. Українська в с. Новозлатопіль Гуляйпільського району Запорізької області, та який перебуває на балансі вказаної сільської ради.

Так, рішенням сесії Новозлатопільської сільської ради № 1 від 21.12.2018 затверджено місцеву програму благоустрою населених пунктів Новозлатопільської сільської ради на 2019 рік 283 955,00 грн.

Вважаючи бездіяльність відповідача, яка полягає у не розроблені та не затвердженні планів інвентаризації та паспортизації дитячого майданчика, не проведенні технічної інвентаризації та паспортизації вказаного об`єкта благоустрою протиправною, прокурор звернувся до суду із даним позовом.

Ураховуючи викладене, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.3 ст. 53 КАС України у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, вступає за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами.

Згідно із ч. 4 цієї статті КАС України прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.

В обґрунтування наявності підстав для представництва та необхідності захисту інтересів держави у сфері охорони дитинства, Токмацька місцева прокуратура зазначає таке.

У відповідності до ч. 3 ст.23 Закону України «Про прокуратуру» прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, також у разі відсутності такого органу.

Відповідно до п. 4 рішення Конституційного суду України №3-рп/99 від 08.04.1999 інтереси держави можуть повністю, частково або не збігатися зовсім з інтересами державних органів, державних підприємств та організацій чи з інтересами господарських товариств з часткою державної власності у статутному фонді.

Тобто, зазначений пункт рішення Конституційного Суду України визначив, що «інтереси держави» є оціночним поняттям, прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає з посиланням на законодавство, на підставі якого подається позов, в чому саме відбулося чи може відбутися порушення матеріальних чи інших інтересів держави.

При цьому, відповідно до п. 4 мотивувальної частини вище вказаного рішення Конституційного Суду України, прокурори і їх заступники мають право звертатись до суду з позовними заявами в інтересах держави.

Загрозою порушення інтересів держави у сфері охорони дитинства в даному випадку є бездіяльність Новозлатопільської сільської ради Гуляйпільського району Запорізької області, як балансоутримувача об`єктів благоустрою, що виражається у не затвердженні планів інвентаризації та паспортизації об`єктів благоустрою, що є компетенцією сільської ради, а саме дитячого майданчику, що знаходиться за адресою с. Новозлатопіль на вул. Українська Гуляйпільського району Запорізької області. Даний факт негативно впливає на організацію належного утримання територій і споруд, а зважаючи на цільове призначення таких об`єктів, невиконання суб`єктами благоустрою своїх обов`язків у цій сфері може призвести до настання тяжких наслідків або шкоди користувачам, у тому числі дітям, що саме відповідачем не заперечено.

З огляду на викладене, перший заступник керівника Токмацької місцевої прокуратури Запорізької області, реалізуючи надані законом повноваження щодо захисту державних інтересів, звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання протиправною бездіяльність Новозлатопільської сільської ради Гуляйпільського району Запорізької області та зобов`язання вчинити певні дії, оскільки орган уповноважений здійснювати функції держави у спірних правовідносинах є сільська рада, до якої пред`явлено позовні вимоги, тому прокурор набуває статусу позивача та звертається до суду на захист інтересів держави відповідно до вимог ст.23 Закону України «Про прокуратуру».

Право подання позову першим заступником керівника місцевої прокуратури в адміністративному судочинстві передбачено ст. 24 Закону України «Про прокуратуру».

З матеріалів справи вбачається, що на території Новозлатопільської сільської ради перебуває дитячий майданчик, який розташований між будівлями сільської ради та відділенням зв`язку по вул. Українська в с. Новозлатопіль Гуляйпільського району Запорізької області, та який перебуває на балансі вказаної сільської ради.

Відповідно частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 143 Конституції України передбачено, що територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є у комунальній власності, та крім іншого, утворюють, організовують та ліквідують комунальні підприємства, організації та установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Пунктом «а» ч. 7 ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян.

Благоустроєм населених пунктів, відповідно до визначення, закріпленого у статті 1 Закону України від 06.09.2005 № 2807-IV «Про благоустрій населених пунктів» (далі - Закон № 2807-IV) є комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

Під заходами з благоустрою населених пунктів, відповідно до цієї ж статті, слід розуміти роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об`єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання.

Згідно з ч.1 ст. 2 Закону № 2807-IV благоустрій населених пунктів передбачає: 1) розроблення і здійснення ефективних і комплексних заходів з утримання територій населених пунктів у належному стані, їх санітарного очищення, збереження об`єктів загального користування, а також природних ландшафтів, інших природних комплексів і об`єктів; 2) організацію належного утримання та раціонального використання територій, будівель, інженерних споруд та об`єктів рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного та іншого призначення; 3) створення умов для реалізації прав та виконання обов`язків суб`єктами у сфері благоустрою населених пунктів.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 20 Закону № 2807-IV організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Благоустрій здійснюється в обов`язковому порядку на всій території населеного пункту (села, селища, міста).

Крім того, відповідно до ч.1 ст. 10 Закону № 2807-IV до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить, зокрема, повноваження щодо затвердження місцевих програм і заходів з благоустрою населених пунктів. Затвердження правил благоустрою територій населених пунктів, створення в разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення спільно з іншими суб`єктами комунальної власності благоустрою населених пунктів, визначення повноважень цих органів (служб), визначення на конкурсних засадах підприємств, установ та організацій (балансоутримувачів), відповідальних за утримання об`єктів благоустрою.

Так, рішенням сесії Новозлатопільської сільської ради № 1 від 21.12.2018 затверджено місцеву програму благоустрою населених пунктів Новозлатопільської сільської ради на 2019 рік, однак жодних конкретних заходів, затверджених планів, відповідних коштів даною програмою щодо благоустрою дитячих та спортивних майданчиків не передбачено, що фактично визнано відповідачем.

Статтею 18 ч.2 п.5 Закону № 2807-IV закріплено обов`язок підприємств, установ та організацій проводити згідно з планами, затвердженими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об`єктів благоустрою (їх частин).

Відповідно до п. «а» ч.1 ст. 13 Закону № 2807-IV до об`єктів благоустрою населених пунктів відносяться: 1) території загального користування: а) парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки - пам`ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики.

Згідно зі ст. 21 вказаного Закону № 2807-IV елементами (частинами) об`єктів благоустрою є: 1) покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, бульварів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок відповідно до діючих норм і стандартів; 2) зелені насадження (у тому числі снігозахисні та протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, на алеях, бульварах, в садах, інших об`єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях; 3) будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів; 4) засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами; 5) технічні засоби регулювання дорожнього руху; 6) будівлі та споруди системи інженерного захисту території; 7) комплекси та об`єкти монументального мистецтва, декоративні фонтани і басейни, штучні паркові водоспади;8) обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків.

Порядок проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації парків (гідропарків, лугопарків, лісопарків, парків культури та відпочинку, парків - пам`яток садово-паркового мистецтва, спортивних, дитячих, історичних, національних, меморіальних та інших), рекреаційних зон, садів, скверів та майданчиків, пам`яток культурної та історичної спадщини, майданів, площ, бульварів, проспектів, вулиць, доріг, провулків, узвозів, проїздів, пішохідних та велосипедних доріжок, пляжів, кладовищ, інших територій загального користування; прибудинкових територій; територій будівель та споруд інженерного захисту територій; територій підприємств, установ, організацій та закріплених за ними територій на умовах договору, а також інших об`єктів благоустрою в межах населеного пункту (крім земельних ділянок, на яких розташовано вказані об`єкти) визначений Інструкцією з проведення технічної інвентаризації та паспортизації об`єктів благоустрою населених пунктів, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №550 від 29.10.2012 (далі - Інструкція).

Згідно з п.1.3 Інструкції, паспортизація об`єктів благоустрою - складання технічних паспортів об`єктів благоустрою за результатами їх інвентаризації; технічна інвентаризація об`єктів благоустрою - сукупність заходів з обстеження, спрямованих на підтвердження наявності об`єктів нерухомого майна, елементів благоустрою та оцінку їх технічного стану, а також наявності інженерних мереж на об`єкті благоустрою.

Пунктами 1.4 та 1.5 Інструкції визначено, що Технічна інвентаризація та паспортизація об`єктів благоустрою проводяться власником, балансоутримувачем або виконавцем на підставі договору із замовником або самостійно. Технічна інвентаризація об`єктів благоустрою може бути плановою або позаплановою. Планова технічна інвентаризація повинна проводитись згідно з планами, затвердженими органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Позапланова технічна інвентаризація проводиться у разі: введення в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта благоустрою; закінчення ремонту об`єкта благоустрою; зміни власника (балансоутримувача) об`єкта благоустрою; протиправного знищення чи пошкодження об`єкта благоустрою; надзвичайної ситуації техногенного або природного характеру на об`єкті благоустрою; прийняття рішення про її проведення власником (балансоутримувачем) об`єкта благоустрою.

Відповідно до п. 3.1 та 3.2 Інструкції на основі проведеної інвентаризації об`єкта благоустрою складається його технічний паспорт за зразком, наведеним у додатку 5 до цієї Інструкції (далі - технічний паспорт), який затверджується власником (балансоутримувачем) цього об`єкту благоустрою та підписується представником виконавця. Технічний паспорт долучається до матеріалів інвентаризаційної справи.

У порушення зазначених вимог законодавства про благоустрій ні планову, ні позапланову технічну інвентаризації об`єктів - дитячого майданчика, який розташований між будівлями сільської ради та відділенням зв`язку по вул. Українська в с. Новозлатопіль Гуляйпільського району Запорізької не проведено, доказів протилежного суду не надано.

Крім того, у порушення вищевказаних норм законодавств балансоутримувачем - Новозлатопільською сільською радою не вжито заходів щодо проведення технічної інвентаризації та паспортизації дитячого ігрового майданчика(його частин), оскільки на даний об`єкт благоустрою відсутній паспорт та технічна інвентаризація, що підтверджується інформаціями Новозлатопільської сільської ради Гуляйпільського району Запорізької області від 25.01.2019 за № 42 та № 193 від 15.04.2019 та не спростовано відповідачем.

Вищезазначена правова позиція міститься в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 27.07.2016 у справі №524/7297/15-а (№К/800/11809/16) за позовом першого заступника прокурора м. Кременчука до Кременчуцької міської ради Полтавської ради про визнання незаконною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії щодо розроблення та затвердження планів технічної інвентаризації та паспортизації прибудинкових дитячих майданчиків міста.

З преамбули Закону України «Про охорону дитинства» вбачається, що цей Закон визначає охорону дитинства в Україні як стратегічний загальнонаціональний пріоритет, що має важливе значення для забезпечення національної безпеки України, ефективності внутрішньої політики держави, та метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров`я, освіту, соціальний захист, всебічний розвиток та виховання в сімейному оточенні встановлює основні засади державної політики у цій сфері, що ґрунтуються на забезпеченні найкращих інтересів дитини.

Частиною 2 ст. 6 Закону України «Про охорону дитинства» передбачено, що держава гарантує дитині право на охорону здоров`я, безоплатну кваліфіковану медичну допомогу в державних і комунальних закладах охорони здоров`я, сприяє створенню безпечних умов для життя і здорового розвитку дитини, раціонального харчування, формуванню навичок здорового способу життя.

Частиною 2 статті 31 Конвенції про права дитини, прийнятою Резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20.11.1989, яка набула чинності 02 вересня 1990 року, ратифікована Постановою Верховної Ради України №789X11 (78912) від 27.09.1991, передбачено, що держави-учасниці поважають і заохочують право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті та сприяють наданню їй відповідних і рівних можливостей для культурної і творчої діяльності, дозвілля і відпочинку.

Такий стан справ з питання забезпечення проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації дитячих та спортивних майданчиків ставить під загрозу закріплені ст. ст. 3, 27 Конституції України права дітей на життя, охорону здоров`я, грубо порушує вимоги Закону України «Про благоустрій населених пунктів». Не вжиття заходів щодо проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації конструктивних елементів дитячих майданчиків у відповідності до Інструкції, призводить до безконтрольності за технічним станом елементів дитячих майданчиків та може завдати тяжких наслідків здоров`ю дітей.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як встановлено ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Суд, відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України, у разі визнання позову відповідачем повністю або частково за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову повністю або у відповідній частині вимог.

На підставі викладеного та ураховуючи фактичне визнання позову відповідачем, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки відповідно до приписів ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати у даному випадку з відповідача стягненню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 9, 137, 139, 242-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Першого заступника керівника Токмацької місцевої прокуратури (71701, Запорізька область, м. Токмак, вул. Шевченка, буд. 50/57, код ЄДРПОУ 02909973) до Новозлатопільської сільської ради Гуляйпільського району Запорізької області (70244, Запорізька область, Гуляйпільський район, с. Новозлатопіль, вул. Українська, буд.57, код ЄДРПОУ 04353155) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Новозлатопільської сільської ради Гуляйпільського району Запорізької області в частині не розроблення та не затвердження планів інвентаризації та паспортизації об`єкту, не проведення технічної інвентаризації та паспортизації об`єкту благоустрою - дитячого майданчика (його частин), що розташований між будівлями сільської ради та відділенням зв`язку по вул. Українській в с. Новозлатопіль Гуляйпільського району Запорізької області .

Зобов`язати Новозлатопільську сільську раду Гуляйпільського району Запорізької області вчинити дії щодо розроблення та затвердження плану технічної інвентаризації та паспортизації, проведення технічної інвентаризації та паспортизації об`єкту благоустрою населення, а саме: дитячого майданчика (його частин), який розташований між будівлями сільської ради та відділенням зв`язку по вул. Українській в с. Новозлатопіль Гуляйпільського району Запорізької області .

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя І.В. Батрак