
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання
17 липня 2019 року СєвєродонецькСправа № 812/498/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М., розглянувши матеріали заяви Лисичанської міської ради Луганської області про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання у справі №812/498/18 за позовом Виконавчого комітету Лисичанської міської ради Луганської області до Головного управління ДФС в Луганській області про скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені,
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Лисичанської міської ради Луганської області про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання у справі №812/498/18 за позовом Виконавчого комітету Лисичанської міської ради Луганської області до Головного управління ДФС в Луганській області про скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені (а.с.98-99).
В обґрунтування заяви зазначено, що відповідно до рішення Луганського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2018 року у адміністративній справі № 812/498/18 за позовною заявою виконавчого комітету Лисичанської міської ради Луганської області до Головного управління ДФС в Луганській області про скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені позов задоволено та стягнуто з ГУ ДФС в Луганській області судовий збір у розмірі 1762,00 грн. У зв`язку з тим, що платником судового збору була Лисичанська міська рада Луганської області, 26.12.2018 року виконавчим комітетом була направлена заява про виправлення помилки та визначення отримувачем судового збору Лисичанську міську раду Луганської області. 14.01.2019 року судом було винесено ухвалу про повернення вищезазначеної заяви без розгляду, в зв`язку з тим, що заявником не додані документи, які підтверджують наявність або відсутність у виконавчого комітету рахунків. 23.01.2019 року міською радою було зроблено запит до ГУ ДФС у Луганській області про наявність або відсутність рахунків у виконавчого комітету Лисичанської міської ради, але 06.02.2019 року надійшла відповідь, які містила в собі не повні дані, а саме у відповідь були включені рахунки, які не діяли. 20.03.2019 року повторно був зроблений запит до ГУ ДФС у Луганській області і 05.04.2019 року надійшла відповідь про відсутність рахунків у виконавчого комітету Лисичанської міської ради. 09.04.2019 року направлено заяву до Луганського окружного адміністративного суду про виправлення описки в рішенні суду і 15.04.2019 року винесено ухвалу про задоволення заяви та виправлено описку. 22.05.2019 року був виданий виконавчий лист, але строк для пред`явлення його виконання минув. Лисичанська міська рада не могла в строк встановлений для пред`явлення до виконання надати його на виконання з підстав, що не залежать від Лисичанської міської ради, тобто з поважних причин. З посиланням на ст.376 КАС України, заявник просив суд визнати поважною причину пропуску строку, який надається для пред`явлення виконавчого документа до виконання та поновити пропущений строк протягом трьох місяців для пред`явлення до виконання виконавчого листа по справі №812/498/18 від 22.05.2019 про стягнення за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДФС у Луганській області на користь Лисичанської міської ради Луганської області судового збору у розмірі 1762,00 грн.
Представник заявника у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду заяви повідомлений належним чином (а.с.114), надав клопотання про проведення судового засідання без участі представника (а.с.117).
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду заяви повідомлявся належним чином (а.с.115).
Згідно з частиною третьою статті 376 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає заяву про поновлення пропущеного строку в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до частини дев`ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Оскільки сторони про час, дату та місце судового розгляду повідомлені належним чином, відсутня потреба заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути заяву у письмовому провадженні на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши заяву про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання, дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 19.11.2018 у справі №812/498/18 адміністративний позов Виконавчого комітету Лисичанської міської ради Луганської області до Головного управління ДФС в Луганській області про скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені - задоволено.
Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління ДФС у Луганській області від 15.12.2017 №0041081301 “Про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску” в загальній сумі 10173 гривні 24 копійки.
Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Луганській області (код ЄДРПОУ: 39591445, місцезнаходження: 93400, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул.Енергетиків, буд.72) на користь Виконавчого комітету Лисичанської міської ради Луганської області (код ЄДРПОУ: 04051951, місцезнаходження: 93100, Луганська область, м.Лисичанськ, вул. Ім.М.Грушевського, буд.7) у рахунок відшкодування судових витрат по сплаті судового збору у розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) гривні 00 копійок (а.с.49-52).
За даними комп`ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду», постанова суду набрала законної сили 20.12.2018.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 15.04.2019 заяву Лисичанської міської ради Луганської області про виправлення описки в рішенні Луганського окружного адміністративного суду від 29 січня 2018 року у справі №812/498/18 задоволено.
Виправлено описку в абзаці третьому резолютивної частини рішення Луганського окружного адміністративного суду від 19.11.2018 у справі № 812/498/18.
Викладено третій абзац резолютивної частини в наступній редакції: “Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Луганській області (код ЄДРПОУ: 39591445, місцезнаходження: 93400, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул.Енергетиків, буд.72) на користь Лисичанської міської ради Луганської області (код ЄДРПОУ: 26522196, місцезнаходження: 93100, Луганська область, м.Лисичанськ, вул. Ім.М.Грушевського, буд.7) у рахунок відшкодування судових витрат по сплаті судового збору у розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) гривні 00 копійок” (а.с.70).
З матеріалів справи вбачається, що 22.05.2019 до Лисичанської міської ради Луганської області було направлено оригінал виконавчого листа (а.с.86) та 24.05.2019 вказаний виконавчий лист отримано позивачем (а.с.87).
Оглядом копії виконавчого листа встановлено, що строк пред`явлення зазначеного виконавчого листа до виконання встановлений до 21 березня 2019 року (а.с.90).
Зазначені заявником причини пропуску строку пред`явлення виконавчого листа до виконання визнаються судом поважними, оскільки вони виникли з незалежних від заявника обставин, у зв`язку з чим заявник був позбавлений можливості у встановлені строки звернутись за виконанням рішення суду.
Відповідно до частини першої статті 376 КАС України стягувачам, які пропустили строк для пред`явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.
Відповідно до частини першої статті 12 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VІІІ Про виконавче провадження (далі - Закон № 1404-VІІІ) виконавчі документи можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.
Стягувач, який пропустив строк пред`явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який видав виконавчий документ, або до суду за місцем виконання (частина п`ята статті 12 Закону № 1404-VІІІ).
За приписами частини п`ятої розділу ХІІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону №1404-VІІІ виконавчі документи, видані до набрання чинності цим Законом, пред`являються до виконання у строки, встановлені цим Законом.
Зважаючи на вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що строк пред`явлення виконавчого листа до виконання пропущений з поважних причин, у зв`язку з чим суд вважає за необхідне поновити заявнику строк для пред`явлення виконавчого листа до виконання на три місяці, з дня набрання законної сили ухвалою суду про поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання.
Керуючись статтями 3, 15, 205, 241, 243, 248, 256, 376, п.15.5 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Лисичанської міської ради Луганської області про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання у справі №812/498/18 за позовом Виконавчого комітету Лисичанської міської ради Луганської області до Головного управління ДФС в Луганській області про скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені задовольнити.
Визнати поважними причини пропуску строку Лисичанською міською радою Луганської області для пред`явлення виконавчого листа до виконання по справі №812/498/18.
Поновити Лисичанській міській раді Луганської області строк для пред`явлення виконавчого листа до виконання по справі №812/498/18 на три місяці з дня набрання законної сили ухвалою суду про поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Суддя Н.М. Басова