
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
16 липня 2019 року м. Київ № 320/3802/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., розглянувши заяву Головного управління ДФС у Київській області про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна ТОВ «Лівша»,
В С Т А Н О В И В:
16 липня 2019 року о 16 год. 10 хв. до суду звернулось Головне управління ДФС у Київській області із заявою про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна ТОВ «Лівша» (код за ЄДРПОУ 32342974) накладеного рішенням заступника начальника ГУ ДФС у Київській області від.
Вирішуючи питання про відкриття провадження за цією заявою, суд зазначає таке.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 283 Кодексу адміністративного судочинства України, провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними визначених законом повноважень здійснюється на підставі заяви таких органів, зокрема, щодо підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.
Пунктом 4 частини 2 статті 283 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що заява подається до суду першої інстанції протягом 24 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинна містити, зокрема, підстави звернення із заявою, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника.
Як слідує із поданої заяви, позивачем в порушення вимог пункту 4 частини 2 статті 283 Кодексу адміністративного судочинства України, не зазначено у вимогах заявника усіх необхідних реквізитів рішення заступника начальника ГУ ДФС у Київській області про застосування адміністративного арешту майна платника податків, зокрема, його дати та номера.
Крім того суд зауважує, що у частині, яка не врегульована нормою частини 2 статті 283 Кодексу адміністративного судочинства України, слід застосовувати загальні вимоги до позовної заяви, передбачені статтею 160 Кодексу адміністративного судочинства України, наслідки недотримання яких передбачені статтею 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, подана заява є процесуальною формою адміністративного позову, з якою органи доходів і зборів звертаються до суду у передбачених законом випадках.
Пунктом 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
В порушення цих вимог, у заяві не зазначено повного найменування сторони, до якої застосовуються заходи щодо підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна.
Відповідно до частини 3 статті 283 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі недотримання вимог частини другої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунуті до 11 год. 30 хв. 17.07.2019 шляхом подання до суду належним чином оформленої заяви, яка відповідає вимогам, встановленим частиною 2 статті 283 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, із зазначенням вимог заявника, які містять усі необхідні реквізити рішення заступника начальника ГУ ДФС у Київській області про застосування адміністративного арешту майна платника податків, а також із зазначенням повного найменування сторони, до якої застосовуються заходи щодо підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна.
Керуючись статтями 160, 243, 248, 283 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
1. Заяву Головного управління ДФС у Київській області залишити без руху.
2. Встановити Головному управлінню ДФС у Київській області строк для усунення недоліків заяви до 10 год. 30 хв. 17.07.2019.
3. Вказані недоліки повинні бути усунуті до 11 год. 30 хв. 17.07.2019 шляхом подання до суду належним чином оформленої заяви, яка відповідає вимогам, встановленим частиною 2 статті 283 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, із зазначенням вимог заявника, які містять усі необхідні реквізити рішення заступника начальника ГУ ДФС у Київській області про застосування адміністративного арешту майна платника податків, зокрема, його дати та номера, а також із зазначенням повного найменування сторони, до якої застосовуються заходи щодо підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна.
3. Роз`яснити заявникові, що невиконання вимог ухвали суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику заяви та доданих до неї документів.
4. Зміст ухвали повідомити заявнику засобами телефонного зв`язку.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Панченко Н.Д.