
Справа № 346/2372/19
Провадження № 3/346/1194/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 липня 2019 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
в складі: головуючого судді Беркещук Б.Б.
з участю секретаря Матушевської Г.Д.
особи, яка притягується до
адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Коломия матеріали, які надійшли з Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України,
- за ст. 130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 052686 від 13.05.2019 р. вказано, що ОСОБА_2 13.05.2019 р. о 13.40 год. в смт. Отинія по вул. Українській керував автомобілем mitsubishi space, н.з. НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп`яніння: нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота; від проходження огляду на стан сп`яніння у встановленому законом порядку водій відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху України, за що відповідальність передбачена ч.1 ст. 130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_2 вину у вчиненому правопорушенні заперечив, вказав, що не не керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння, спиртні напої вживав напередодні, а відмовився від проходження огляду на стан сп`яніння через переляк. Крім того зазначив, що 13.05.2019 р. ранком прийшов на роботу до свідка ОСОБА_3 , який попросив його транспортувати ("перегнати") належний свідкові автомобіль mitsubishi space з станції техобслуговування до місця проживання свідка ОСОБА_4 в смт.Отинія Коломийського району, так як свідок ОСОБА_4 поїхав до м.Львів. Коли керував згаданим трансопртним засобом, то його зупинили працівники поліції, на вимогу яких він не надав документи на транспортний засіб mitsubishispace так як таких немав.
Свідок ОСОБА_3 пояснив, що ОСОБА_1 будучи тверезим ранком взяв у нього автомашину mitsubishi space, щоб відвезти брата на роботу. Згодом йому подзвонили та повідомили, що його машина mitsubishispace знаходиться на арештмайданчику.
Однак вина правопорушника, знайшла підтвердження в інших письмових доказах наявних в матеріалах справи, зокрема :
- даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 052686 від 13.05.2019 р., в якому ОСОБА_2 особисто вказав, що керував автомобілем, більш такого не повториться;
- даними Акту огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, де ОСОБА_2 вказав, що відмовляється від огляду;
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, в якому зафіксована відмова водія ОСОБА_5 від проходження такого огляду;
- письмовими поясненнями свідків ОСОБА_6 та ОСОБА_7 від 13.05.2019 р., в яких вони пояснили, що були присутні під час відмови водія ОСОБА_5 пройти огляд на визначення стану алкогольного сп`яніння
- рапортами інспекторів Коломийського ВП ГУНП від 13.05.2019 р.
- даними відеоматеріалів, згідно яких вбачається, що у водія були виявлені ознаки алкогольного сп"яніння, в присутності свідків зафіксовано відмову від проходження огляду на стан сп"яніння та направлено в медичний заклад.
Відповідно до вимог п. 2.5 Правил дорожнього руху України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, вважаю, що у справі наявні докази вчинення Ганущаком правопорушення, передбаченого ч.1ст. 130 КУпАП
Відповідно до п.6 розділу II Інструкції та п.5.3 Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом МВС України 07.11.2015 № 1395, а також до ч.2 ст.266 КУпАП огляд на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейськими в присутності двох свідків.
Пунктом 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 р. № 14 Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті передбачено, що стан сп`яніння встановлюють шляхом огляду правопорушника, який проводять згідно з Інструкцією про порядок направлення громадян для огляду на стан сп`яніння в заклади охорони здоров`я та проведення огляду з використанням технічних засобів. Інших способів встановлення стану сп`яніння законодавством не передбачено.
Інструкцією " Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп"яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції"передбачено, що «огляд на стан сп"яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків. До протоколу про адміністративне правопорушення долучаються: письмові пояснення свідків правопорушення, у разі їх наявності. У разі оформлення протоколу про адміністративне правопорушення, частинами першою четвертою ст.130 КУпАП, наявність свідків є обов`язковою. У матеріалах справи наявні пояснення свідків, згідно котрих вони були присутні при відмові водія на проходження огляду на стан сп`яніння за допомогою технічних засобів, про що засвідчили своїми підписами.
Відповідно до п.6, п.7, п.8 "Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 р. N 1103, водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров`я. Поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров`я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав. У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров`я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп`яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Суд не приймає до уваги заперечення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки такі спростовуються і переглянутим в судовому засіданні відеозаписом, з якого видно, що ОСОБА_2 відмовився пройти на місці огляд на стан сп"яніння, а також відмовився пройти огляд в медичному закладі. Також, встановлено, що працівниками поліції складався протокол про адміністративне правопорушення без порушень вимог законодавства, жодного тиску на останнього працівники поліції не чинили.
Отже, заперечення ОСОБА_5 та пояснення свідка суд до уваги не приймає поскільки такі спростовуються вищенаведеними доказами, які містяться в матеріалах справи, крім того пояснення ОСОБА_5 та свідка ОСОБА_4 є суперечливими та непослідовними, а невизнання Ганущаком своєї винуватості в скоєнні цього адміністративного правопорушення, є способом його самозахисту, та не доведені жодним доказом.
Враховуючи обвинувачення, викладене посадовою особою в протоколі, вважаю дії працівників поліції такими, що ґрунтуються на вимогах закону, зокрема на приписах п. 6, 10 Інструкції, п. 3-5 Порядку і ч. 2 ст. 266 КУпАП. Отже, в діях ОСОБА_5 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП, і його вина доведена у судовому засіданні.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_5 за адміністративне правопорушення, та обтяжують - судом не встановлено.
Як вбачається з листа Територіального сервісного центру №2643 Регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області від 29.05.2019 р. № 31/9/3/400, згідно баз даних Єдиного державного реєстру МВС України посвідчення водія на право керування транспортними засобами на ім`я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 району Івано-Франківської області, станом на 29.05.2019 р. не видавалось.
Відповідно до п. 1.10 ПДР, водій це особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії.
В пункті 1.10 ПДР зазначено, що механічний транспортний засіб це транспортний засіб, що приводиться в рух з допомогою двигуна. Цей термін поширюється на трактори, самохідні машини і механізми, а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт.
Згідно із ст. 15 Закону України «Про дорожній рух» право на керування транспортними засобами відповідної категорії може бути надано: мототранспортними засобами і мотоколясками (категорії A1, A) - особам, які досягли 16-річного віку; автомобілями, колісними тракторами, самохідними машинами, сільськогосподарською технікою, іншими механізмами, які експлуатуються на вулично-дорожній мережі, всіх типів (категорії B1, B, C1, C, T), за винятком автобусів, трамваїв і тролейбусів, - особам, які досягли 18-річного віку; автомобілями з причепами або напівпричепами (категорії BE, C1E, CE), а також призначеними для перевезення великогабаритних, великовагових і небезпечних вантажів, - особам, які досягли 19-річного віку; автобусами, трамваями і тролейбусами (категорії D1, D, D1E, DE, T) - особам, які досягли 21-річного віку.
Право на керування транспортними засобами відповідної категорії підтверджується посвідченням водія транспортного засобу з установленим терміном дії. На території України відповідно до Конвенції про дорожній рух діють національні та міжнародні посвідчення водія.
За таких обставин ОСОБА_5 неможливо визнати водієм в контексті ПДР та Закону України «Про дорожній рух», оскільки в нього відсутнє посвідчення водія на керування транспортним засобом.
Враховуючи вищенаведене, приходжу до висновку про застосування до правопорушника адміністративного стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією статті 130 ч.1 КУпАП.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст.33,221,283,284,294 КпАП України,-
П О С Т А Н О В И В
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 у дохід держави судовий збір в сумі 384 грн. 20 коп. (на рахунок: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача ( код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106).
Штраф підлягає сплаті не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше п`ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
Строк пред`явлення постанови до примусового виконання становить три місяці із дня її винесення. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд протягом десяти днів, з дня ухвалення постанови.
Суддя Беркещук Б. Б.