
Номер провадження 3/243/2333/2019
Номер справи 243/7576/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 липня 2019 року Суддя Слов`янського міськрайонного суду Донецької області Гончарова А.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , головного бухгалтера ТОВ «Донецьк Ліфт» (ЄДРПОУ 38033582), яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 163-2 ч.1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
На адресу Слов`янського міськрайонного суду Донецької області надійшов адміністративний матеріал, складений відносно ОСОБА_1 про вчинення останньою правопорушення, передбаченого ст. 163-2 ч.1 КУпАП.
Відповідно до протоколу №13 про адміністративне правопорушення від 11.07.2019 року, 21.06.2019 року при проведенні камеральної перевірки з питання повноти та своєчасності розрахунків з бюджетом за період з 19.04.2019 року по 30.05.2019 року, головний бухгалтер ТОВ «Донбаський експертний центр», ОСОБА_1 занизила суми податку на додану вартість, яка підлягає сплаті до бюджету в сумі 33711,00 грн., згідно з уточнюючим розрахунком з ПДВ (вх..№9078746775 від 19.04.2019 року) термін сплати узгодженого податкового зобов`язання згідно з законодавством 19.04.2019 року; з податковим повідомленням-рішенням від 07.05.2019 року №0034354703 термін сплати узгодженого податкового зобов`язання згідно з законодавством 18.05.2019 року; з податковим повідомленням-рішенням (від 14.05.2019 року №0035964703) термін сплати узгодженого податкового зобов`язання згідно з законодавством 24.05.2019 року, таким чином вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, місцем реєстрації проживання правопорушника зазначено м. Донецьк, яке віднесено до переліку населених пунктів, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, затвердженого Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року № 1085-р. УДППЗ «Укрпошта» було надано інформацію про перелік населених пунктів Донецької та Луганської областей, на/з територію(ї) яких не здійснюється пересилання пошти, та перелік відділень поштового зв`язку, де послуги поштового зв`язку тимчасово не надаються або надаються з певними обмеженнями. У зв`язку з викладеним, суд не має можливості належним чином повідомити правопорушника про дату, час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Згідно з ст.256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначається: дата та місце його складання, посада, прізвище, ім`я та по-батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час здійснення та суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за вказане правопорушення; прізвище, адреса свідків та потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, які необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.
Так, відповідно до п. 2.10. Інструкції з оформлення ДПС матеріалів про адміністративні правопорушення від 28.10.2009 року, при складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються її права і обов`язки, передбачені статтею 63 Конституції України та статтею 268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.
Про ознайомлення із Протоколом особа, щодо якої він складений, ставить у протоколі свій підпис. У разі відмови поставити підпис про це робиться відповідний запис у протоколі, який засвідчується підписом посадової особи органу доходів і зборів.
Протокол складається у двох примірниках, що підписується посадовою особою, яка склала Протокол, особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також свідками і понятими, якщо такі є.
У разі відмови особи, щодо якої складається протокол, від підписання протоколу посадова особа органу доходів і зборів робить про це відповідний запис, який засвідчує своїм підписом та підписами свідків у разі їх наявності.
Особа, щодо якої складається протокол, має право письмово викласти підстави своєї відмови від підписання Протоколу, які додаються до Протоколу окремо, про що робиться запис у Протоколі.
Проте, у протоколі №13 про адміністративне правопорушення від 11.07.2019 року стосовно ОСОБА_1 відсутні відомості про ознайомлення останньої з її правами, передбаченими ст.63 Конституції України та ст.268 КУпАП, відсутні письмові пояснення ОСОБА_1 , повідомлення представника за довіреністю ТОВ «Донецьк Ліфт» не є належним повідомленням особи про дату, час та місце складення протоколу про адміністративне правопорушення.
За змістом ст.278 КУпАП, при виявлені недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об`єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.
Таким чином, зазначена обставина не дає можливості повно та об`єктивно розглянути дану справу, встановити вину та накласти на правопорушника адміністративне стягнення, тому суд вважає необхідним надіслати матеріали даної справи на дооформлення, оскільки протокол про адміністративне правопорушення - є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги, обов`язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає.
З урахуванням наведеного вважаю за необхідне повернути протокол про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Донецькій області, для належного оформлення.
На підставі викладеного та керуючись ст. 278 КУпАП України, -
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали адміністративної справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-2 КУпАП, направити до Слов`янського відділу поліції Головного управління ДФС у Донецькій області (87526, м. Маріуполь, вулиця 130-ої Таганрозької дивізії, 114) – для належного оформлення.
Копію постанови направити до Головного управління ДФС у Донецькій області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Слов`янського
міськрайонного суду А.О. Гончарова