
Справа № 310/1003/19
2/310/1231/19
РІШЕННЯ
Іменем України
08 липня 2019 року м.Бердянськ
Бердянський міськрайонний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Морока С.М.,
за участі секретаря Писанець Н.О.,
представника позивача Малімон А .Я. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» до ОСОБА_2 про стягнення вартості донарахованого (необлікованого) об`єму природного газу,
В с т а н о в и в:
ПАТ по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз», правонаступником якого є АТ «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» звернулось до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення вартості донарахованого (необлікованого) об`єму природного газу.
Позов мотивує тим, що 01 липня 2015 року позивач на підставі ліцензії з розподілу природного нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ газу серії АЕ №642479 здійснює виключно діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності та користуванні, та здійснює щодо неї функції оперативно-технічного управління, тобто в розумінні Закону України «Про ринок природного газу» та Кодексу газорозподільних систем ПАТ «Запоріжгаз» серед суб`єктів ринку природного газу кваліфікується як оператор газорозподільної системи.
У відповідності з п. 3 глави 3 розділу VІ Кодексу газорозподільних систем договір розподілу природного газу є публічним і укладається з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 ЦК України за формою типового договору розподілу природного газу.
П. 7 глави 3 розділу VІ Кодексу газорозподільних систем визначено, що фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема - повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу.
25 вересня 2017 року відповідачем повернуто заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу та здійснюється фактичне споживання природного газу та його оплата діючому постачальнику, а отже договір є укладеним.
Відповідно до п. 2.3 договору при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим договором, сторони зобов`язуються керуватися Законом України «Про ринок природного газу» та Кодексом газорозподільних систем.
29 березня 2018 року працівниками оператора ГРМ - ПАТ «Запоріжгаз» на об`єкті споживання відповідача, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , виявлено факт несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, а саме порушення заводської пломби, про що складено акт про порушення №000468 від 29 березня 2018 року, який підписано працівниками ПАТ «Запоріжгаз» та споживачем, зауважень за фактом складення акту внесено не було. До акту про порушення внесено інформацію щодо
місцезнаходження комісії з розгляду актів про порушення; дати та орієнтованого часу проведення засідання комісії, на якому буде розглядатися складений акт про порушення (13.04.2018 з 10:00 до 15:00); контактний телефон особи Оператора ГРМ.
Зважаючи на виявлення факту несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ, Оператором ГРМ ініційовано проведення експертизи ЗВТ у порядку, визначеному розділом Х Кодексу Газорозподільних систем.
29.03.2018 лічильник демонтовано для проведення його експертизи, про що складено протокол №000114 від 29.03.2018 про направлення засобу вимірювальної техніки на експертизу. Після зняття ЗВТ запаковано в пакет з поліетилену, який опломбовано пломбою Оператора ГРМ з унікальним номером С 41788005. При цьому представником Оператора ГРМ, в протоколі про направлення засобу вимірювальної техніки на експертизу №000136 від 29.03.2018 зазначено поштову адресу місця проведення експертизи; дату та орієнтовний час проведення експертизи (10.04.2018 10 год. 00 хв.); контактний телефон особи Оператора ГРМ; сторону, яка відповідає за доставку ЗВТ на експертизу визначено Оператора ГРМ; дату останньої повірки ЗВТ - ІV квартал 2013 року.
За результатами проведення експертизи підтверджено факт несанкціонованого втручання у роботу засобу вимірювальної техніки, шляхом порушення цілісності пломби державного повірника, внаслідок чого витрата природного газу комерційним вузлом обліку обліковується з порушенням законодавства. Жодним з членів комісії окремої думки щодо результатів експертизи не висловлено. Під час проведення експертизи застосовувалась фотозйомка. Результати експертизи викладені у акті експертизи лічильника газу №267 від 10.04.2018. З урахуванням виявлення факту несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ, комісією ПАТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення, було прийнято рішення про задоволення повністю акту про порушення №000468 від 29.03.2018, що відображено у протоколі №926 від 13.04.2018.
Відповідачу здійснено перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу за граничними об`ємами споживання природного газу населенням з 29.09.2017 по 28.03.2018 з урахуванням усіх газових приладів (плита газова - 1 шт., газовий котел - 1 шт.), зареєстрованих осіб (зареєстровано 4 особи ) та опалювальної площі (90,2 м2).
Вартість необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу склала 55274,85 грн.
21.05.2018 рекомендованим листом з повідомленням ПАТ «Запоріжгаз» відповідачу направлено акт розрахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу та його вартості та рахунок на його оплату, але відповідачем борг до теперішнього часу не сплачено.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити в повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.
Відповідач та її представник адвокат Амельченко Д.Д. в судове засідання не з`явилися, надали суду заяву про розгляд справи за їх відсутності.
Відповідачем, з порушенням встановленого судом строку, надано відзив на позовну заяву, згідно з яким ОСОБА_2 з позовною заявою не згодна, а саме не погоджується з нарахованою сумою заборгованості та виявленим працівниками ПАТ "Запоріжгаз" порушенням заводської пломби на лічильнику, вважає, недійсним протокол засідання комісії з розгляду актів про порушення.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Статтею 16 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу», який був чинний до 01.10.2015, передбачено з 01.07.2015 відокремлення функцій транспортування, розподілу та постачання природного газу.
Статтею 4 Закону України «Про ринок природного газу», який набрав чинності 01.11.2016, визначено, що державне регулювання ринку природного газу здійснює регулятор у межах повноважень, визначених цим Законом та іншими актами законодавства. До компетенції регулятора на ринку природного газу належить крім іншого затвердження кодексу газорозподільних систем; забезпечення дотримання операторами газотранспортних і газорозподільних систем, а також іншими суб`єктами ринку природного газу (крім споживачів) їхніх обов`язків згідно з цим Законом та іншими відповідними актами законодавства; затвердження та моніторинг виконання планів розвитку газотранспортних та газорозподільних систем; моніторинг виконання функцій та обов`язків суб`єктами ринку природного газу відповідно до положень цього Закону та інших актів законодавства щодо доступу до газотранспортних і газорозподільних систем. Регулятор має право: видавати обов`язкові для виконання суб`єктами ринку природного газу (крім споживачів) рішення; накладати санкції на суб`єктів ринку природного газу (крім споживачів), які порушили свої обов`язки відповідно до цього Закону та інших актів законодавства; розглядати скарги і вирішувати спори відповідно до ст.58 цього Закону.
За приписами п.1 ст.1 Закону України «Про ринок природного газу», ринок природного газу це - сукупність правовідносин, що виникають зокрема у процесі постачання природного газу, а також надання послуг з його розподілу (п.п.33). Розподіл природного газу це - господарська діяльність, що підлягає ліцензуванню і пов`язана з переміщенням природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки споживачам, але що не включає постачання природного газу (п.п.35).
Оператор газорозподільної системи це - суб`єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою на користь третіх осіб (замовників) (п.п.17).
Статтею 1 Закону України «Про ринок природного газу» визначено, що споживач це - фізична особа, фізична особа - підприємець або юридична особа, яка отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу з метою використання для власних потреб, а не для перепродажу, або використання в якості сировини (пп.37). Побутовий споживач - фізична особа, яка придбаває природний газ з метою використання для власних побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення своїх жилих приміщень, що не включає професійну та комерційну діяльність (пп.23).
У відповідності до підпункту 32 п. 1 Закону України «Про ринок природного газу», регулятор це - національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Виходячи з викладеного з 01.07.2015 Публічне акціонерне товариство по газопостачання та газифікації «Запоріжгаз», правонаступником якого є Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз», на підставі ліцензії з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ газу серія АЕ №642479 здійснює діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності та користуванні, та здійснює щодо неї функції оперативно-технологічного управління.
Відповідно АТ «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» є оператором газорозподільної системи.
Права та обов`язки оператора ГРМ, визначаються Законом України «Про ринок природного газу», іншими нормативно-правовими актами, кодексом газотранспортної системи, кодексом газорозподільних систем, а також договором розподілу природного газу.
Згідно п.3 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем його дія поширюється на операторів газорозподільних систем, замовників доступу та приєднання до газорозподільної системи, споживачів (у тому числі побутових споживачів), об`єкти яких підключені до газорозподільних систем, та на їх постачальників.
Статтею 11 ЦК України визначено, що підставами виникнення цивільних прав та обов`язків зокрема є договори та інші правочини. Цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.
Абзацом 2 пункту 1 глави 3 розділу VІ Кодексу газорозподільних систем визначено, що споживачі, у тому числі побутові споживачі, для здійснення ними санкціонованого відбору природного газу з ГРМ та можливості забезпечення постачання їм природного газу їх постачальниками зобов`язані укласти договір розподілу природного газу з оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого в установленому законодавством порядку підключений їх об`єкт. Здійснення відбору (споживання) природного газу споживачем за відсутності укладеного договору розподілу природного газу не допускається.
Відповідно до пункту 3 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням ст.ст.633, 634, 641, 642 ЦК України, за формою Типового договору розподілу природного газу.
Згідно п. 4 глави 3 розділу VI п.4 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем договір розподілу природного газу між оператором ГРМ та споживачем укладається шляхом підписання заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу, що відповідає Типовому договору розподілу природного газу, розміщеному на офіційному веб-сайті регулятора та оператора ГРМ та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору (п.4 глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ).
Пунктом 5 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем визначено, що для забезпечення приєднання до договору розподілу природного газу всіх фактично підключених до/через ГРМ споживачів (у тому числі побутових споживачів) оператор ГРМ в установленому цією главою порядку направляє кожному споживачу супровідним листом за формою додатка 3 до типового договору розподілу природного газу сформовану заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу з персоніфікованими даними споживача та його об`єкта, що складається за формою додатка 1 (для побутових споживачів) до типового договору розподілу природного газу. Персоніфіковані дані мають бути достатніми для проведення розрахунків та визначення об`єму споживання природного газу, зокрема мають містити присвоєний споживачу персональний ЕІС-код як субітку ринку природного газу та за необхідності ЕІС-код його точки (точок) комерційного обліку, величину приєднаної потужності об`єкта споживача та перелік комерційних вузлів обліку (за їх наявності).
У разі незгоди споживача приєднуватися до умов договору розподілу природного газу споживач не має права використовувати природний газ із ГРМ та має подати до оператора ГРМ письмову заяву про припинення розподілу природного газу на його об`єкт.
Фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу (п. 7 глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ).
Відповідачем, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , 26.09.2017 повернуто заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу, здійснює фактичне споживання природного газу за вказаною адресою та оплачує його на підставі наданих йому рахунків, що свідчить про приєднання відповідача до умов договору розподілу природного газу.
Відповідно до п. 2.3 договору при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим договором, сторони зобов`язуються керуватися Законом України «Про ринок природного газу» та Кодексом газорозподільних систем.
Згідно абзацу 2, 3 п.1 Глави 4 Розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем для визначення фактичного об`єму споживання (розподілу/постачання) природного газу приймаються дані лічильника газу Оператора ГРМ. У разі відсутності лічильника газу в Оператора ГРМ приймаються дані лічильника газу побутового споживача. При цьому Оператор ГРМ має право протягом експлуатації лічильника газу та відповідно до вимог цього Кодексу здійснювати контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу) для контролю та перевірки його показань.
На момент виявлення порушення, об`єкт споживання відповідача забезпечений вузлом обліку газу оператора ГРМ.
Зазначений лічильник встановлено та прийнято до експлуатації 23.11.2013, що підтверджується актом №006843 від 23.11.2013 про встановлення побутового лічильника газу після виконання повірки, ремонту, який підписаний представниками Оператора ГРМ та споживачем. Згідно зазначеного акту споживач взяв на себе зобов`язання забезпечити експлуатацію лічильника згідно настанов заводу виробника та правил безпеки систем газопостачання.
У відповідності до пункту 1 глави 5 розділу Х Кодексу газорозподільних систем комерційний вузол обліку (комерційний ВОГ) та його складові мають бути опломбовані пломбами з тавром відповідного органу, уповноваженого на проведення метрологічних робіт, та пломбами заводу-виробника.
Місця пломбування та реквізити пломб заводу-виробника, а також місця пломбування пломбами органу, уповноваженого на проведення метрологічних робіт, вказуються в технічній документації (паспорті) на кожний ЗВТ або протоколі повірки, якщо така мала місце перед чи під час експлуатації ЗВТ.
У відповідності до вищевказаного акту №006843 від 23.11.2013 про встановлення побутового лічильника газу після виконання повірки, ремонту, відповідач ОСОБА_2 взяла на себе обов`язок забезпечення експлуатації засобу вимірювальної техніки згідно настанов заводу виробника на даний ЗВТ.
Згідно п.4 глави 6 розділу Х Кодексу газорозподільних систем за збереження і цілісність комерційних та дублюючих ВОГ та пломб (відбитків їх тавр) відповідає власник (користувач), на території або у приміщенні якого вони встановлені, що має бути зафіксовано у відповідному акті про пломбування.
У відповідності до пункту 5 глави 5 розділу Х кодексу газорозподільних систем власник комерційного ВОГ або сторона, відповідальна за збереження комерційного ВОГ, згідно з відповідним договором про відповідальне зберігання та/або актом про пломбування чи іншим документом, який був оформлений при встановленні пломб / магнітних індикаторів, відповідає за збереження і цілісність пломб (номерних, з відбитками тавр), пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломби (дріт, кордова нитка тощо), та гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал.
Протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових у відповідності пункту 2 Глави 6 розділу Х Кодексу газорозподільних систем Оператор ГРМ та споживач (суміжний суб`єкт ринку природного газу) проводять такі спільні дії: контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу); перевірку комерційного ВОГ та його складових відповідно до вимог цього Кодексу, зокрема контрольний огляд вузла обліку; монтаж/демонтаж ЗВТ на повірку (періодичну, позачергову, експертну), експертизу та/або ремонт.
Споживач (суміжний суб`єкт ринку природного газу) у відповідності пункту 2 Глави 6 розділу Х Кодексу газорозподільних систем зобов`язаний допустити уповноважених представників Оператора ГРМ (разом з їх відповідними засобами) за пред`явленням ними службових посвідчень на власну територію (у приміщення), де встановлений комерційний ВОГ, та забезпечити їм доступ до елементів комерційного ВОГ для виконання зазначених заходів, у тому числі огляду газопроводу перед та після ВОГ. У випадку відмови в доступі чи незабезпечення допуску Оператор ГРМ має право здійснити заходи, передбачені цим Кодексом.
У відповідності до пункту 4 Глави 1 Розділу І Кодексу газорозподільних систем контрольний огляд вузла обліку - виконання комплексу робіт з метою візуального обстеження цілісності ЗВТ (корпусу, скла, кріплення, з`єднання тощо), цілісності встановлених згідно з актом про пломбування пломб та наявності відбитків їх тавр, зняття показань ЗВТ, а також з метою виявлення без використання спеціальних технічних засобів та/або часткового демонтажу будівельних конструкцій чи оздоблювальних матеріалів несанкціонованого втручання в роботу ГРМ та/або ЗВТ/лічильника газу.
Несанкціоноване втручання в роботу газорозподільної системи - це втручання в роботу газорозподільної системи, в тому числі шляхом несанкціонованого відновлення газоспоживання, несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ та/або під`єднання несанкціонованого газопроводу, внаслідок чого порушується нормальний режим роботи ГРМ та/або здійснюється необліковане (обліковане частково чи з порушенням законодавства) використання природного газу.
29.03.2018 працівниками ПАТ «Запоріжгаз» на об`єкті споживання відповідача ОСОБА_2 , який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , виявлено факт несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ (порушення заводської пломби).
Несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу - втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об`єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу.
Пошкодження пломб - відсутність чи пошкодження цілісності пломб, пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломби (дріт, кордова нитка тощо), гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал, у тому числі відсутність чи пошкодження на ЗВТ (лічильнику газу) пломб з відбитками тавр про їх повірку або індикаторів дії впливу постійного магнітного поля (далі - магнітні індикатори), або підтверджений факт підробки пломби за умови наявності акта про пломбування (іншого документа, що підтверджує факт пломбування і передачу на збереження ЗВТ/лічильника газу та установлених пломб і магнітних індикаторів).
Відповідно до пункту 1 глави 2 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, до порушень споживача, які кваліфікуються, як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу, зокрема належить несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу).
У відповідності до пункту 1 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається акт про порушення за формою, наведеною в додатку 16 до цього Кодексу.
З урахуванням виявлених порушень, представниками Оператора ГРМ у присутності споживача складено акт про порушення №000468 від 29.03.2018, з якого вбачається, що 29.03.2018 на об`єкті споживання відповідача ОСОБА_2 , який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , виявлено факт несанкціонованого вручання в роботу ЗВТ, а саме порушено заводську пломбу (а.с. 11).
Вказаний акт підписаний працівниками ПАТ «Запоріжгаз» та споживачем, зауважень за фактом складення акту внесено не було.
До акту про порушення внесено інформацію щодо: місцезнаходження комісії з розгляду актів про порушення - м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 52, каб. 202; дату та орієнтовний час проведення засідання комісії, на якому буде розглядатися складений акт про порушення - 13.04.2018з 10:00 до 15:00;контактний телефон особи Оператора ГРМ (для уточнення інформації щодо часу та місця засідання комісії) - 0615322661.
Пунктом 7 глави 9 розділу Х Кодексу Газорозподільних систем при виявленні ознак пошкодження пломб (крім факту їх відсутності чи розірвання пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломбу) та/або несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, що має бути зазначено в акті про порушення, за домовленістю сторін або за ініціативою Оператора ГРМ чи споживача (суміжного суб`єкта ринку природного газу) може бути ініційована їх експертиза у порядку, визначеному цим розділом.
Зважаючи на виявлення факту несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ Оператором ГРМ ініційовано проведення експертизи ЗВТ у порядку визначеному розділом Х Кодексу газорозподільних систем.
29.03.2018 лічильник демонтовано для проведення його експертизи, про що складено протокол №000114 від 29.03.2018 про направлення засобу вимірювальної техніки на експертизу (а.с. 12).
Після зняття ЗВТ запаковано в пакет з поліетилену, який опломбовано пломбою Оператора ГРМ з унікальним номером С 41788005. При цьому представником Оператора ГРМ, в протоколі про направлення засобу вимірювальної техніки на експертизу №000136 від 29.03.2018, на виконання п. 2 глави 10 розділу Х Кодексу газорозподільних систем зазначено: поштову адресу місця проведення експертизи - м. Бердянськ, вул. Підгірна, 201 каб. №1; дату та орієнтовний час проведення експертизи - 10.04.2018 року 10 год. 00 хв.; контактний телефон особи Оператора ГРМ (для уточнення інформації щодо проведення експертизи) - (06153)20377; НОМЕР_1 ; сторону, яка відповідає за доставку ЗВТ на експертизу визначено Оператора ГРМ ; дату останньої повірки ЗВТ - ІV квартал 2013 року.
Результати експертизи викладені у акті експертизи лічильника газу №267 від 10.04.2018 (а.с. 13).
За результатами проведеної експертизи, комісією підтверджено факт несанкціонованого втручання у роботу засобу вимірювальної техніки, шляхом порушення цілісності пломби державного повірника, внаслідок чого витрата природного газу комерційним вузлом обліку обліковується з порушенням законодавства. Жодним з членів комісії окремої думки щодо результатів експертизи не висловлено. Під час проведення експертизи застосовувалась фотозйомка.
З урахуванням виявлення факту несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ шляхом порушення пломби державного повірника, комісією ПАТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення, було прийнято рішення про задоволення повністю акту про порушення №000468 від 29.03.2018, що відображено у протоколі №926 від 13.04.2018 (а.с. 14).
Відповідно пункту 1 глави 3 розділу ХІ Кодексу у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об`єму необлікованого природного газу здійснюється за граничними об`ємами споживання природного газу населенням (додаток 15 цього Кодексу) з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.
Додатком 15 до Кодексу газорозподільних систем визначено якщо споживач (фізична особа) використовував в неопалювальний період опалювальні прилади (крім опалювально-варильних печей чи кухонних вогнищ), граничний обсяг споживання має становити 30 відсотків від граничного обсягу в опалювальний період.
Зважаючи на вищезазначене, ОСОБА_2 здійснено перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу за граничними об`ємами споживання природного газу населенням (додаток 15 Кодексу) з 29.09.2017 по 28.03.2018 з урахуванням усіх газових приладів (плита газова - 1 шт., газовий котел - 1 шт.), зареєстрованих осіб (зареєстровано 4 особи ) та опалювальної площі (90,2 м2).
Згідно пункту 11 Глави 5 Розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем розрахунок здійснено за цінами закупівлі природного газу протягом періоду не облікованого природного газу. Вартість необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу склала 55274,85 грн. (а.с. 15-17).
На виконання вимог пункту 11 Глави 5 Розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем на адресу ОСОБА_2 21.05.2018 рекомендованим листом з повідомленням направлено Акт розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу та його вартості та рахунок на його оплату (а.с. 18-19), який згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення ОСОБА_2 особисто отримала 05.06.2018 (а.с. 19).
Враховуючи, що відповідач, отримавши вказані вище документи 05.06.2018, в добровільному порядку не сплатила вартість необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу в розмірі 55274,85 грн., суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову та стягнення з відповідача зазначеної суми.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 1921 грн. (а.с.1).
Керуючись ст.ст. 10-13, 141, 258, 259, 263-265, 352, 354 ЦПК України, суд
В и р і ш и в:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_1 , на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільниї системи «Запоріжгаз», ЄДРПОУ 03345716 (вул. Заводська, 7, м. Запоріжжя, 69035) вартість донарахованого необлікованого об`єму та обсягу природного газу в сумі 55 274 (п`ятдесят п`ять тисяч двісті сімдесят чотири) грн. 85 коп., перерахувавши її на рахунок № НОМЕР_3 в АБ «Кліринговий Дім» м. Київ, МФО 300647, ЄДРПОУ 03345716.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_1 , на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільниї системи «Запоріжгаз», ЄДРПОУ 03345716 (вул. Заводська, 7, м. Запоріжжя, 69035) суму сплаченого судового збору в розмірі 1 921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн., перерахувавши її на рахунок № НОМЕР_3 в АБ «Кліринговий Дім» м. Київ, МФО 300647, ЄДРПОУ 03345716.
Рішення може бути оскаржене до Запорізького апеляційного суду протягом 30 днів з дня його підписання.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне судове рішення складено 12 липня 2019 року.
Суддя Бердянського міськрайонного суду С. М. Морока