
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 520/12711/19
Провадження № 3/520/3980/19
16.07.2019 року м. Одеса
Суддя Київського районного суду міста Одеси Чаплицький В.В., при секретарі Корой А.В., за участю: прокурора Лещенко А.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, представника – адвоката Стратулат С.Д., розглянувши матеріали, що надійшли з Департаменту захисту економіки управління захисту економіки в Одеській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка народилась в м.Одеса, українки, працюючу на посаді головного державного інспектора Державної податкової інспекції у Київському районі м.Одеси Головного управління ДФС в Одеській області, відомості про притягнення раніше до відповідальності за вчинення адміністративного корупційного правопорушення у суду відсутні, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , за ч.2 ст.172-6 КпАП України,
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , будучи головним державним інспектором ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області, в порушення ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 18.10.2017 повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) про суттєві зміни у майновому стані від придбання квартири, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).
Відповідно до п.9 ст.1 Закону правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.З Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону), за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
У відповідності до пункту 13 статті 1 Закону, суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», інші особи, які зобов`язані подавати декларацію та виконувати інші вимоги фінансового контролю відповідно до цього Закону.
Встановлено, що згідно наказу начальника інспекції Попова ОСОБА_2 .Г. № 58-0 від 18.09.2013 ОСОБА_1 призначено з 18 вересня 2013 року на посаду головного державного інспектора відділу податку на прибуток управління оподаткування та контролю об`єктів і операцій ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області та присвоєний 13 ранг державного службовця. 06.06.2018 року ОСОБА_1 згідно наказу № 15-о звільнено з 15.06.2018 з посади головного державного інспектора відділу організації ЦОП та надання адміністративних послуг управління обслуговування платників ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області.
Таким чином, на підставі п.п. «в» п.1 ч.1 ст.З Закону України «Про запобігання корупції», посада ОСОБА_1 віднесена до суб`єктів на яких поширюється дія вказаного Закону.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення 06.10.2017 року, згідно витягу з Державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , на підставі: акту приймання-передачі нерухомого майна, серія та номер: б/н, виданого 15.05.2017 року, видавник: ТОВ "ГЕФЕСТ-БІЛДІНГ"; акту приймання-передачі нерухомого майна, серія та номер: б/н, виданого 15.05.2017 року, видавник: ТОВ "ЮГ-КУРОРТ-СЕРВІС"; технічного паспорту, серія та номер: б/н, виданого 04.10.2017 року, видавник: ТОВ "АРХЕКСПЕРТБУД"; договору передачі (відступлення) майнових прав, серія та номер: 31/01-17/В-3/4, виданого 31.01.2017 року, видавник: ТОВ "ГЕФЕСТ-БІЛДІНГ"; стала власником квартири загальною площею 68,1 м2, розташованої за адресою: АДРЕСА_3 . Відповідно до інформації з офіційного сайту https://public.nazk.gov.ua/, а саме інформації з декларацій, поданих ОСОБА_1 , оціночна вартість вищевказаної квартири становить 2027392 грн.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2017 року - 1600 гривень.
Таким чином, придбання ОСОБА_1 квартири загальною площею 68,1 м2 оціночною вартістю 2027392 гривень перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (50*1600 грн. = 80.000 грн.) та складає 1267 прожиткових мінімумів, що свідчить про суттєву зміну майнового стану.
Так, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 порушено вимоги фінансового контролю, а саме несвоєчасно подано повідомлення до НАЗК про суттєві зміни у майновому стані від придбання квартири загальною площею 68,1 м оціночною вартістю 2027392 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.
Відповідно до підпункту 2 пункту 1 рішення Національного агентства № 2 від 10.06.2016 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування»: Визначити, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи: 2) другий етап – з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Відповідно до ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Адміністративна відповідальність за ч.2 ст.172-6 КУпАП настає за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку – нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані.
В судовому засіданні ОСОБА_1 та її представник пояснили, що відповідно до витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності відбулось 10.10.2017 року, а не 06.10.2017 року, як це зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення, тому ОСОБА_1 було своєчасно письмово повідомлено НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
Прокурор в судовому засіданні зазначила, що інформацією, наданою управлінням державної реєстрації юридичного департаменту ОМР підтверджено, що рішення про реєстрацію права власності ОСОБА_1 на об`єкт нерухомого майна було прийняте 10.10.2017 року, а ОСОБА_3 повідомила НАЗК про суттєві зміни в своєму майновому стані 18.10.2017 року, а тому просила суд закрити провадження у справі на підставі ст.247 КУпАП, у зв`язку із тим, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбачений ч.2 ст.172-6 КУпАП.
Таким чином, вивчивши матеріали справи, вислухавши думку прокурора, яка просила суд закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 , особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та її захисника, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП.
Отже, як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 фактично набула право власності на квартиру, яка розташована за адресою: АДРЕСА_3 - 10.10.2017 року та своєчасно, 18.10.2017 року повідомила НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, відповідно до вимог ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції».
При таких обставинах ОСОБА_1 не може бути притягнутою до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-6 КУпАП, і в притягненні її до адміністративної відповідальності належить відмовити за підставами, передбаченими п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, тобто у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, а подальше провадження по справі підлягає закриттю.
На підставі встановленого, керуючись ч.2 ст.172-6, ст.ст.247, 279, 280, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
У притягненні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-6 КУпАП – відмовити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Адміністративне провадження по справі закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту її оголошення.
Суддя Чаплицький В. В.