
Справа № 560/1695/19
РІШЕННЯ
іменем України
16 липня 2019 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Блонського В.К. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить:
- визнати незаконними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо зменшення з 01.01.2019 року розміру довічного грошового утримання ОСОБА_1 , як судді у відставці з 90% грошового забезпечення до 86% грошового забезпечення судді у відставці;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату щомісячного довічного грошового утримання ОСОБА_1 згідно довідки територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області від 03.08.2018 року №214 за період з 01.01.2018 року по 31.07.2018 року, з врахуванням раніше виплачених сум;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 з 01.01.2019 року щомісячного довічного грошового утримання, виходячи з 90% суддівської винагороди, яка враховується при перерахунку щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, з урахуванням проведених виплат;
- встановити судовий контроль відповідно до статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням встановлених обставин у цій адміністративній справі і грубих порушень відповідачем прав ОСОБА_1 та протиправного порушення щодо виконання судового рішення у справі.
Позивач підставою позову зазначає порушення відповідачем вимог Закону України "Про судоустрій і статус суддів".
В обгрунтування позовних вимог вказує, що працювала суддею Городоцького районного суду Хмельницької області, перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області та отримує щомісячне довічне грошове утримання відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів". Розпорядженням Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, на підставі постанови Городоцького районного суду від 10.01.2017 року позивачу з 12.10.2016 року призначено щомісячне довічне грошове утримання голови суду у відставці у розмірі 90% заробітної плати працюючого голови суду відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" №1402-VІІІ від 02.06.2016 року.
При здійснення перерахунку довічного грошового утримання з 01.01.2018 року по 01.08.2018 року відповідачем протиправно змінено відсоток щомісячного довічного грошового утримання позивача з 90% на 86% суддівської винагороди та з 01.01.2019 року встановлено розмір щомісячного довічного грошового утримання судді у розмірі 86 % суддівської винагороди, при цьому рішення про зміну відсотку щомісячного довічного грошового утримання відповідачем не приймалось.
Позивач вважає дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо перерахунку щомісячного довічного грошового утримання у розмірі 86% суддівської винагороди протиправними, тому для відновлення порушених прав, звернулась до суду з даним позовом.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 04.06.2019 року відкрито провадження у даній справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 24.06.2019 року відмовлено у задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про розгляд справи з викликом (повідомленням) сторін.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 КАС України, суд розглядає за правилами спрощеного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Від відповідача 21.06.2019 року надійшов відзив, в якому останній зазначає, що нарахування позивачу щомісячного довічного грошового утримання до 01.01.2018 року у розмірі 90% здійснювалось відповідачем на виконання постанови Городоцького районного суду Хмельницької області по справі №672/1530/16-а від 10.01.2017 року, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду. При цьому на виконання зазначеного рішення суду до стажу роботи позивача на посаді судді враховано період роботи на посаді стажиста прокуратури Городоцького району Хмельницької області з 26.11.1985 року по 10.06.1986 року та на посаді помічника прокурора Городоцького району Хмельницької області з 10.06.1986 року по 19.05.1993 року. З врахуванням зазначених періодів, стаж роботи на посаді судді становить 30 років 10 місяців 16 днів.
Перерахунок щомісячного довічного грошового утримання позивача з 01.01.2018 року по 31.07.2018 року проведено на підставі довідки Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області №214 від 03.08.2018 року та з 01.01.2019 року перерахунок проведено на підставі довідки Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області №358 від 17.12.2018 року. При здійсненні перерахунку відповідачем враховано, що чинним законодавством регламентовано зарахування до стажу роботи на посаді судді виключно роботу на посаді судді, період роботи позивача на посаді стажиста прокуратури та помічника прокурора Городоцького району Хмельницької області не зараховані до стажу роботи на посаді судді для обчислення щомісячного грошового утримання, відтак стаж роботи позивача на посаді судді складає 23 роки 4 місяці, при цьому розмір грошового утримання становить 86%.
Враховуючи викладене представник вважає, що відповідач при здійсненні перерахунку щомісячного довічного грошового утримання позивача діяв в межах норм чинного законодавства, підстави для задоволення позовної заяви відсутні, тому у позові необхідно відмовити.
Суд, дослідивши наявні в матеріалах справи належні та допустимі письмові докази, оцінивши їх у взаємозв`язку та сукупності, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються вимоги, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області та з 12.10.2016 року їй призначено щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці, відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 року №1402-VІІІ, у розмірі 86% грошового утримання.
Постановою Городоцького районного суду від 10.01.2017 року по справі №672/1530/16-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Городоцького об`єднаного управління пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання дій незаконними, зобов`язання вчинити дії, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 15.03.2017 року, позов задоволено. Визнано протиправними рішення Городоцького об`єднаного управління пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 03.11.2016 року в частину визначення ОСОБА_1 довічного грошового утримання в розмірі 86% грошового утримання голови суду. Зобов`язано Городоцьке об`єднане управління пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок призначеного щомісячного довічного грошового утримання з врахуванням суми матеріальної допомоги на оздоровлення з розрахунку 90% грошового утримання голови суду, починаючи з 12.10.2016 року. Зобов`язано Городоцьке об`єднане управління пенсійного фонду України в Хмельницькій області виплатити ОСОБА_1 різницю між виплаченим та перерахованим розміром щомісячного довічного грошового утримання.
Відповідачем виконано вищезазначену постанову суду, а саме: проведено перерахунок щомісячного довічного грошового утримання в розмірі 90% суддівської винагороди з 12.10.2016 року та враховано норми постанови при проведенні перерахунку з 01.08.2018 року. У період з 01.01.2018 року по 31.07.2018 року та з 01.01.2019 року при здійсненні перерахунку пенсії щомісячне грошове утримання позивача визначено у розмірі 86 % суддівської винагороди.
02.04.2019 року позивач звернулась до відповідача із заявою про проведення перерахунку розміру довічного грошового утримання.
Листом №1002/М-8 від 16.04.2019 року відповідач повідомив позивача про те, що постанову Городоцького районного суду виконано в повному обсязі та з 12.10.2016 року проведено перерахунок довічного грошового утримання в розмірі 90% суддівської винагороди.
Перерахунок довічного грошового утримання з 01.01.2018 року по 31.07.2018 року, здійснено на підставі довідки Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області №214 від 03.08.2018 року та з 01.01.2019 року на підставі довідки Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області №358 від 17.12.2018 року. Щомісячне грошове утримання визначено у розмірі 86% суддівської винагороди, що відповідає 23 рокам 4 місяцям стажу на посаді судді. Відповідач посилається при цьому на те, що законодавством не передбачена дія на майбутнє зобов`язань, покладених судовим рішенням.
Позивач, вважаючи що такими діями відповідача порушені його права та законні інтереси, звернувся з позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає та враховує наступне.
Статтею 21 Конституції України встановлено, що права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.
Відповідно до статті 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Статтею 58 Конституції України регламентовано, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії у часі.
Згідно із статтею 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.
Відповідно до статті 126 Конституції України незалежність і недоторканість суддів гарантується Конституцією і законами України.
Згідно із пунктом 8 частини 4 статті 48 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 року № 1402-VIII незалежність судді забезпечується належним матеріальним та соціальним забезпеченням судді.
Відповідно до частини 6 статті 48 Закону України від 07.07.2010 року № 2453-VI при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу визначених Конституцією України гарантій незалежності судді.
Відповідно до частин 1, 2, 3, 4 статті 142 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" № 1402-VІII від 02.06.2016 року судді, який вийшов у відставку, після досягнення чоловіками віку 62 років, жінками - пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", виплачується пенсія на умовах, визначених зазначеним Законом, або за його вибором щомісячне довічне грошове утримання.
Суддя у відставці, який не досяг віку, встановленого частиною першою цієї статті, отримує щомісячне довічне грошове утримання. При досягненні таким суддею віку, встановленого частиною першою цієї статті, за ним зберігається право на отримання щомісячного довічного грошового утримання або, за його вибором, призначається пенсія на умовах, визначених Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у відставці в розмірі 50 відсотків суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки грошового утримання судді.
У разі зміни розміру складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання.
Конституційний Суд України у своєму рішенні від 11 жовтня 2005 року № 8-рп/2005 зазначив, що право судді, який перебуває у відставці, на пенсійне або щомісячне довічне грошове утримання є гарантією незалежності працюючих суддів. Щомісячне довічне грошове утримання - це особлива форма соціального забезпечення суддів, зміст якої полягає у гарантованій державою щомісячній звільненій від сплати податків грошовій виплаті, що слугує забезпеченню їх належного матеріального утримання, в тому числі після звільнення від виконання обов`язків судді. Надання судді матеріального захисту є гарантією забезпечення його незалежності. Разом з тим, будь-яке зниження рівня гарантій незалежності суддів суперечить конституційній вимозі неухильного забезпечення незалежного правосуддя.
У рішенні від 14.12.2011 року № 18-рп/2011 Конституційний Суд України офіційно розтлумачив поняття "щомісячне довічне грошове утримання", зокрема таке поняття означає неоподатковану грошову виплату як судді, який, маючи право на відставку продовжує працювати на посаді судді і одержує її з Державного бюджету України у вигляді щомісячного грошового утримання, так і судді у відставці, який одержує її з Пенсійного Фонду.
Відповідно до пункту 25 Прикінцевих і перехідних положень Закону України 02.06.2016 "Про судоустрій і статус суддів" № 1402-VІII від 02.06.2016 року право на отримання щомісячного довічного грошового утримання у розмірі, визначеному цим Законом, має суддя, який за результатами кваліфікаційного оцінювання підтвердив відповідність займаній посаді (здатність здійснювати правосуддя у відповідному суді) або призначений на посаду судді за результатами конкурсу, проведеного після набрання чинності цим Законом, та працював на посаді судді щонайменше три роки з дня прийняття щодо нього відповідного рішення за результатами такого кваліфікаційного оцінювання або конкурсу.
В інших випадках, коли суддя іде у відставку після набрання чинності цим Законом, розмір щомісячного довічного грошового утримання становить 80 відсотків суддівської винагороди, обчисленої відповідно до положень Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., №№ 41-45, ст. 529; 2015 р., №№ 18-20, ст. 132 із наступними змінами). За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки грошового утримання судді, але не може бути більшим ніж 90 відсотків суддівської винагороди судді, обчисленої відповідно до зазначеного Закону.
Статтею 137 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" № 1402-VIІI від 02.06.2016 року визначено, що до стажу роботи на посаді судді зараховується робота на посаді: судді судів України, арбітра (судді) арбітражних судів України, державного арбітра колишнього Державного арбітражу України, арбітра відомчих арбітражів України, судді Конституційного Суду України; члена Вищої ради правосуддя, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України; судді в судах та арбітрів у державному і відомчому арбітражах колишнього СРСР та республік, що входили до його складу.
Як вбачається з матеріалів справи, позивача 12.05.1993 року обрано суддею Городоцького районного суду та з 20.05.1993 року позивача зараховано до складу Городоцького районного суду.
На той час діяв Закон України "Про статус суддів" № 2862-XII від 15.12.1992 року положення статті 43 якого передбачали, що кожен суддя за умови, що він працював на посаді судді не менше 20 років, має право на відставку, тобто на звільнення його від виконання обов`язків за власним бажанням або у зв`язку з закінченням строку повноважень. Судді у відставці, який має стаж роботи на посаді судді не менше 20 років, виплачується за його вибором пенсія або звільнене від сплати податку щомісячне довічне грошове утримання в розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого на відповідній посаді судді. За кожний повний рік роботи понад 20 років на посаді судді розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки заробітку, але не більше ніж до 90 відсотків заробітку судді.
До стажу роботи, що дає право на відставку судді та отримання щомісячного довічного грошового утримання, крім роботи на посадах суддів судів України, державних арбітрів, арбітрів відомчих арбітражів України, зараховується також час роботи на посадах суддів і арбітрів у судах та державному і відомчому арбітражі колишнього СРСР та республік, що раніше входили до складу СРСР, час роботи на посадах, безпосередньо пов`язаних з керівництвом та контролем за діяльністю судів у Верховному Суді України, в обласних судах, Київському і Севастопольському міських судах, Міністерстві юстиції України та підвідомчих йому органах на місцях, за діяльністю арбітражів у Державному арбітражі України, Вищому арбітражному суді України, а також на посадах прокурорів і слідчих за умови наявності у всіх зазначених осіб стажу роботи на посаді судді не менше 10 років.
Відповідно до абзацу 4 пункту 34 Перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» № 1402-VIІI, судді, призначені чи обрані на посаду до набрання чинності цим Законом, зберігають визначення стажу роботи на посаді судді відповідно до законодавства, що діяло на день їх призначення (обрання).
В ході розгляду справи судом встановлено, що постановою Городоцького районного суду Хмельницької області від 10.01.2017 року, по справі № 672/1530/16-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Городоцького об`єднаного управління пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання дій незаконними, зобов`язання вчинити дії, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 15.03.2017 року, позов задоволено. Визнано протиправними рішення Городоцького об`єднаного управління пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 03.11.2016 року в частину визначення ОСОБА_1 довічного грошового утримання в розмірі 86% грошового утримання голови суду. Зобов`язано Городоцьке об`єднане управління пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок призначеного довічного грошового утримання з врахуванням суми матеріальної допомоги на оздоровлення з розрахунку 90% грошового утримання голови суду, починаючи з 12.10.2016 року. Зобов`язано Городоцьке об`єднане управління пенсійного фонду України в Хмельницькій області виплатити ОСОБА_1 різницю між виплаченим та перерахованим розміром щомісячного грошового довічного грошового утримання.
В ході судового розгляду зазначеної справи Городоцьким районним судом встановлено наступні обставини, а саме: стаж роботи позивача на посаді судді, що дає право на відставку і отримання щомісячного грошового утримання, з урахуванням стажу роботи з 26 листопада 1985 року по 10 червня 1986 року на посаді стажиста прокуратури Городоцького району Хмельницької області та 10 червня 1986 року по 19 травня 1993 року на посаді помічника прокурора Городоцького району Хмельницької області, складає 30 років 10 місяців 16 днів.
Таким чином рішенням Городоцького районного суду по справі № 672/1530/16-а, що набрало законної сили, враховуючи необхідність зарахування до стажу роботи на посаді судді періодів роботи на посаді стажиста та помічника прокуратури Городоцького району Хмельницької області, встановлено право позивача на отримання щомісячного довічного грошового утримання в розмірі 90% від суддівської винагороди.
Відповідно до частини 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Статтею 370 КАС України встановлено, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Згідно із частиною 2 статті 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" № 1402-VIII судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.
Частиною 7 статті 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" № 1402-VIII встановлено, що судові рішення не можуть бути переглянуті іншими органами чи особами поза межами судочинства. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи не можуть приймати рішення, які скасовують судові рішення або зупиняють їх виконання.
Отже, відповідачем з 12.10.2016 року було призначено позивачу щомісячне довічне грошове утримання в розмірі 90% від суми суддівської винагороди, і в подальшому рішення про зменшення такого розміру до 86 % судом не приймалось, що свідчить про здійснення з 01.01.2018 року по 31.07.2018 року та з 01.01.2019 року перерахунку щомісячного довічного грошового утримання позивача із зменшенням відсоткового розміру, без будь-яких для цього підстав.
Таким чином відповідач здійснив перерахунок щомісячного довічного грошового утримання позивача з 01.01.2018 року по 31.07.2018 року та з 01.01.2019 року з розрахунку 86% від грошового утримання судді, ігноруючи рішення Городоцького районного суду від 10.01.2017 року у справі №672/1530/16-а, яке набрало законної сили, чим порушив права позивача та законодавство.
Враховуючи зазначене, суд вважає, що дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо зменшення з 01.01.2019 року розміру щомісячного довічного грошового утримання позивача, як судді у відставці з 90% до 86% суддівської винагороди, яка враховується при перерахунку щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, є протиправними.
Зважаючи на те, що дії відповідача щодо зменшення позивачу розміру щомісячного довічного грошового утримання, як судді у відставці з 90% до 86% суддівської винагороди, яка враховується при перерахунку щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці визнані судом протиправними, суд вважає за необхідне зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій здійснити перерахунок та виплату щомісячного довічного грошового утримання ОСОБА_1 з 01.01.2019 року виходячи з 90% суддівської винагороди, яка враховується при перерахунку щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, з урахуванням проведених виплат.
Відповідно до частини другої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
В ході судового розгляду справи судом встановлено, що відповідач здійснив перерахунок щомісячного довічного грошового утримання позивача в період з 01.01.2018 року по 31.07.2018 року із зменшенням розміру грошового забезпечення з 90% до 86%, що не заперечується представником відповідача у наданому відзиві на позовну заяву. Враховуючи зазначене суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо зменшення з 01.01.2018 року по 31.07.2018 року розміру довічного грошового утримання позивача, як судді у відставці з 90% до 86% суддівської винагороди, яка враховується при перерахунку щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці та оскільки дії відповідача щодо зменшення позивачу розміру щомісячного довічного грошового утримання, як судді у відставці з 90% до 86% суддівської винагороди, яка враховується при перерахунку щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці з 01.01.2018 року по 31.07.2018 року визнані судом протиправними, суд вважає за необхідне зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій здійснити перерахунок та виплату щомісячного довічного грошового утримання ОСОБА_1 згідно довідки територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області від 03.08.2018 року №214 за період з 01.01.2018 року по 31.07.2018 року виходячи з 90% суддівської винагороди, яка враховується при перерахунку щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, з врахуванням раніше виплачених сум.
Щодо вимоги встановити судовий контроль відповідно до статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Отже, зобов`язання суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом, а не обов`язком суду. Крім цього, доказів того, що відповідач може намагатись ухилитись від виконання відповідного судового рішення позивач суду не надав, тому у задоволенні вимоги про встановлення судового контролю відповідно до статті 382 КАС України слід відмовити.
Згідно із статтею 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно із частиною 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Зважаючи на це, суд вважає необхідним стягнути на користь позивача сплачений нею судовий збір 2305,20 грн. (дві тисячі триста п`ять гривень двадцять копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо зменшення з 01.01.2018 року по 31.07.2018 року та з 01.01.2019 року розміру щомісячного довічного грошового утримання ОСОБА_1 , як судді у відставці з 90% грошового забезпечення до 86% грошового забезпечення судді у відставці.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату щомісячного довічного грошового утримання ОСОБА_1 згідно довідки територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області від 03.08.2018 року №214 за період з 01.01.2018 року по 31.07.2018 року виходячи з 90% суддівської винагороди, яка враховується при перерахунку щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, з врахуванням раніше виплачених сум.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 з 01.01.2019 року щомісячного довічного грошового утримання, виходячи з 90% суддівської винагороди, яка враховується при перерахунку щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, з урахуванням проведених виплат.
Відмовити у встановленні судового контролю.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 2305,20 грн., (дві тисячі триста п`ять гривень двадцять копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 21318350)
Головуючий суддя В.К. Блонський