
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 липня 2019 р. № 520/5993/19
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бідонька А.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Адміністрації Державної прикордонної служби України, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Адміністрації Державної прикордонної служби України, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить суд вирішити публічно-правовий спір між Адміністрацією Державної прикордонної служби України, Головним управління Пенсійного фонду У країни в Харківській області та ОСОБА_1 , для чого зробити наступне:
- визнати протиправними дії Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо не включення у довідку від 30.03.2018 року №11/6452 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій ОСОБА_1 відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 року №103 відомостей про розмір грошового забезпечення із зазначенням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а саме: надбавка за роботу з таємними виробами, носіями, документами 15%; особи, які працюють в умовах режимних обмежень 15%; надбавка по Указу Президента 100%; пенсійна надбавка 50%; надбавка за кваліфікацію, в/сл., 1 клас 5%; надбавка за безперервну службу 90%; надбавка за особливо важливі завдання 50% та премія 55%;
- визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не нарахування відповідної пенсії з урахуванням вищевказаних щомісячних додаткових видів грошового забезпечення самостійно при наявності у них таких даних, протиправною;
- зобов`язати Адміністрацію державної прикордонної служби України надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, видану на ім`я ОСОБА_1 для перерахунку розміру пенсії із зазначенням відомостей про відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, а саме: надбавка за роботу з таємними виробами, носіями, документами 15%; особи, які працюють в умовах режимних обмежень 15%; надбавка по Указу Президента 100%; пенсійна надбавка 50%; надбавка за кваліфікацію, в/сл., 1 клас 5%; надбавка за безперервну службу 90%; надбавка за особливо важливі завдання 50% та премія 55% та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області після отримання довідки перерахувати і виплачувати ОСОБА_1 у розмірі 83% грошового забезпечення враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, а саме: надбавка за роботу з таємними виробами, носіями, документами 15%; особи, які працюють в умовах режимних обмежень 15%; надбавка по Указу Президента 100%; пенсійна надбавка 50%; надбавка за кваліфікацію, в/сл., 1 клас 5%; надбавка за безперервну службу 90%; надбавка за особливо важливі завдання 50% та премія 55%, здійснити виплату ОСОБА_1 суми недоплаченої частини основного розміру пенсії з нарахуванням компенсації втрати частини доходу з 01.01.2018 року.
- зобов`язати Адміністрацію Державної прикордонної служби України подати протягом місяця, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч.1 ст.382 КАС України;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області подати протягом місяця, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч.1 ст.382 КАС України.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що позивачу призначена пенсія за вислугою років відповідно до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" як особі, звільненій з військової служби. Позивач вважає, що Адміністрація Державної прикордонної служби України протиправно не склала та не направила до Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 року з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами 15%; праця в умовах режимних обмежень 15%; надбавки по Указу Президента 100%; пенсійна надбавка 50%; надбавка за кваліфікацію, в/сл., 1 клас 5%; надбавка за безперервну службу 90%; надбавка за особливо важливі завдання 50% та премія 55%.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 18.06.2019 року відкрито спрощене позовне провадження у даній справі.
Копія ухвали про відкриття спрощеного позовного провадження у справі надіслана учасникам справи, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами.
Від відповідача, Адміністрації Державної прикордонної служби України, через канцелярію суду, надійшов відзив на позовну заяву, в якому він просить відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі, оскільки діяв виключно у відповідності законодавства.
Від відповідача, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, через канцелярію суду, надійшов відзив на позовну заяву, в якому він просить відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі, оскільки Управління керувалось лише тими показниками грошового забезпечення позивача, які були надані уповноваженим органом та не могло визначити і врахувати будь-які інші, окрім тих, що були включені до відповідної довідки. Тому, дії ГУПФУ в Харківській області щодо проведення перерахунку пенсії з грошового забезпечення, не можуть вважатися протиправними, оскільки такий перерахунок проведено на виконання постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103 на підставі довідки адміністрації державної Прикордонної служби України, що кореспондується з приписами ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ в частині наданого Уряду права встановлювати такі умови перерахунку пенсії.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, суд встановив наступні обставини справи.
Позивачу призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб" в розмірі 83% грошового забезпечення.
Позивач перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області.
Як вбачається з протоколу Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області по пенсійній справі №N/A3882 (Державна прикордонна служба України) від 25.05.2016 року, позивач отримував пенсію в розмірі 83 % грошового забезпечення з урахуванням сум: посадового окладу; окладу за військовим званням; процентна надбавка за вислугу років 40%; надбавка за виконання особливо важливих завдань 50%, надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами 15%, надбавка за умови режимних обмежень 15%, надбавка за кваліфікацію, в/сл., 1 клас 4% та премія 55%.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 р. №103 Адміністрацією Державної прикордонної служби України сформовано довідку від 30.03.2018 року №11/6452 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсії відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 21.02.2018 р. №103, яка містить такі складові за посадою заступник начальника відділу прикордонної служби штабу південно-східного напряму прикордонних військ України: посадовий оклад 7470,00 грн., оклад за військовим званням 1480,00 грн., надбавка за вислугу років 50 % - 4475,00 грн.
Позивачу перераховано розмір пенсії з 01.01.2018 на підставі цієї довідки та згідно постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 року (згідно постанови КМУ № 704) виходячи з 70 % грошового забезпечення, що підтверджено довідкою пенсійного органу.
Не погоджуючись із складенням довідки без урахування додаткових видів грошового забезпечення, позивач 30.05.2019 звернувся до адміністрації Державної прикордонної служби України з відповідною заявою в якій просив направити ГУПФУ в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку йому пенсії, з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення згідно до грошового атестату, які були враховані при обчисленні (призначенні) пенсії та виплачувалися до 2018 року.
Позивач, не отримуючи відповіді від Державної прикордонної служби України на звернення від 30.05.2019 р. звернувся до суду, зазначивши, що вказана заява не потребує додаткового вивчення, тому письмова відповідь повинна бути надіслана невідкладно, протягом одного дня з дня реєстрації цієї заяви.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд приходить до наступних висновків.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ).
Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до частини третьої (четвертої) статті 63 Закону № 2262-ХІІ (в редакції на момент призначення пенсії) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у строки, встановлені частиною другою статті 51 цього Закону.
Як вбачається з наведеної норми права, вказана норма не вказує на рішення суб`єкта владних повноважень про зміну видів грошового забезпечення військовослужбовців як на підставу для перерахунку пенсії, а пов`язує її перерахунок з фактичною зміною видів грошового забезпечення.
Розмір грошового забезпечення визначався Постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 07.11.2007 року № 1294 (надалі - постанова КМУ № 1294).
Пунктом 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою КМУ № 45 від 13.02.2008 (надалі - Порядок № 45) визначено послідовний порядок проведення перерахунку пенсії. Водночас було передбачено, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням не тільки посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, але й додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, премій), за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Водночас, Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 № 1774-VIII частину 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ викладено у такій редакції: "усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України (набрання чинності з 01.01.2017).
Таким чином, починаючи з 01.01.2017 року законодавцем змінено правові підстави перерахунку пенсії військовослужбовцям та віднесено до повноважень Кабінету Міністрів України визначати умови, порядок проведення перерахунку пенсії та встановлювати розміри проведених виплат.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 №103 (надалі - Постанова № 103), яка набрала чинності з 01 березня 2018 року, передбачено, що військовослужбовцям та деяким іншим особам перерахунок пенсій здійснюватиметься із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року: окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
Крім того, Постановою №103 також внесено зміни до Порядку № 45, зокрема: пункт 5 викладено в такій редакції: "Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням"; додаток 2 до Порядку викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
Відповідно до частини 1 статті 49 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" від 27 лютого 2014 р. № 794-VII Кабінет Міністрів України на основі та на виконання Конституції і законів України, актів Президента України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, видає обов`язкові для виконання акти - постанови і розпорядження.
Отже, оскільки постановою Кабінету Міністрів України № 103 при перерахунку пенсії не передбачалось врахування надбавки за особливо умови служби та премії, які отримував позивач, на момент виникнення у нього права на призначення пенсії, вони правомірно не були включені до довідки про розмір грошового забезпечення. Вказана Постанова була чинною та не була скасована на момент складення довідки відповідачем та перерахунку пенсії.
Згідно з пунктом 1 Порядку № 45 у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пунктами 2, 3 названого Порядку передбачено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (надалі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Суд встановив, що Адміністрацією Державної прикордонної служби України складено довідку від 30.03.2018 року №11/6452 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсії відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 21.02.2018 р. №103, яка містить такі складові за посадою заступник начальника відділу прикордонної служби штабу південно-східного напряму прикордонних військ України: посадовий оклад 7470,00 грн., оклад за військовим званням 1480,00 грн., надбавка за вислугу років 50 % - 4475,00 грн. Усього 13425,00 грн.
Позивачу перераховано розмір пенсії з 01.01.2018 на підставі цієї довідки та згідно постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 року (згідно постанови КМУ № 704) виходячи з 70 % грошового забезпечення, що підтверджено довідкою пенсійного органу.
Отже, суд погоджується з доводами відповідача, що в поданій адміністрацією Державної прикордонної служби України довідці від 30.03.2018 року №11/6452 зазначені всі види грошового забезпечення, передбачені пунктом 5 Порядку №45 та пунктом 1 Постанови № 103.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабміну від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", які затверджені відповідною постановою Уряду.
05 березня 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд апеляційну скаргу Кабінету Міністрів України залишив без задоволення, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року - без змін.
Відповідно до ч.2 ст. 265 КАС України, нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 325 КАС України, постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття.
Суд зазначає, що пункти 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб" втратили чинність з 05 березня 2019 року, як того вимагає ч.2 ст. 265 КАС України. Тобто, на момент виникнення спірних правовідносин Постанова №103 була чинною та не скасованою.
Отже, скасування пунктів 1, 2 Постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не дає відповідачу додаткових або нових підстав для складення нової довідки про розмір грошового забезпечення та направлення її до пенсійного органу, оскільки відповідач керувався чинними приписами Постанови № 103 та Порядку № 45 на момент надання довідки від 30.03.2018 року №11/6268.
Щодо вимоги позивача скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення, суд зазначає, що уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій на підставі списків, наданих Головним управлінням Пенсійного фонду України та у місячний строк подають їх останньому. Тобто, відповідач надіслав довідку про грошове забезпечення позивача за запитуваним списком Головного управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області. Порядок № 45 не передбачає надсилання довідок уповноваженим органом до головних управлінь Пенсійного фонду України за вимогою осіб, які отримують пенсію на підставі Закону України № 2262-XII.
Водночас, ані Порядок № 45, ані жоден інший нормативно-правовий акт не наділяє уповноважений орган, що видає довідки про розмір грошового забезпечення, повноваженнями самостійно встановлювати розміри грошового забезпечення осіб, звільнених з військової служби, віднімати чи додавати до розміру вказаного у довідці грошового забезпечення окремі види грошового забезпечення.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що у спірних правовідносинах відсутні ознаки порушення суб`єктами владних повноважень прав, свобод та законних інтересів позивача.
Оскільки у адміністрації Державної прикордонної служби України відсутній обов`язок включення в довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку розміру пенсії щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та направлення її до ГУПФУ в Харківській області для перерахунку пенсії позивача, в задоволенні позовних вимог про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області після отримання довідки перерахувати і виплачувати ОСОБА_1 у розмірі 83% грошового забезпечення та здійснити виплату ОСОБА_1 суми недоплаченої частини основного розміру пенсії з нарахуванням компенсації втрати частини доходу з 01.01.2018 року також слід відмовити, оскільки такі вимоги є похідними від вимог, звернених до Адміністрації Державної прикордонної служби України.
За таких обставин, у задоволенні позовних вимог позивача належить відмовити у повному обсязі з огляду на їх необґрунтованість.
Крім того, суд звертає увагу на той факт, що згідно долученої відповідачем до матеріалів справи копії заяви ОСОБА_2 , в якій позивач просив направити ГУПФУ в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку йому пенсії, з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення згідно до грошового атестату, які були враховані при обчисленні (призначенні) пенсії та виплачувалися до 2018 року, позивач до Адміністрації Державної прикордонної служби України звернувся 30.05.2019 року.
Позивач у позовній заяві вказав, що на даний час відповідь на зазначену заяву не отримана та вказана заява не потребує додаткового вивчення, тому письмова відповідь повинна бути надіслана невідкладно, протягом одного дня з дня реєстрації цієї заяви, однак відповідь не надана та підставою для цього є те, що буде відмова з боку відповідача.
Таким чином, твердження позивача, що йому було відмовлено у направленні до ГУПФУ в Харківській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку йому пенсії, з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення є необґрунтованим.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, у спірних правовідносинах владний суб`єкт жодних рішень з вказаних у заяві питань у відповідності до вимог законодавства не приймав, а отже зазначений позов є передчасним, оскільки відсутні ознаки порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод та законних інтересів позивача.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги ОСОБА_1 не підлягають задоволенню.
Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства.
Керуючись ст. ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Адміністрації Державної прикордонної служби України, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Бідонько А.В.