Ухвала суду № 83038350, 12.07.2019, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.07.2019
Номер справи
240/4831/19
Номер документу
83038350
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відкриття провадження в адміністративній справі

12 липня 2019 року м. Житомир справа № 240/4831/19

категорія 109020000

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Романченко Є.Ю., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області (вул. Довженка, 45, м.Житомир, 10002) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним позовом, у якому просить:

- визнати протиправним дії Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області щодо відмови у виправленні помилки та внесенні відповідних даних у відомості, що містяться в Національній кадастровій системі про земельні ділянки за адресою: АДРЕСА_2 , кадастрові номера НОМЕР_1 та НОМЕР_2 до Державного земельного кадастру;

- зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області внести відповідні дані у відомості, що містяться в Національній кадастровій системі про земельні ділянки за адресою: АДРЕСА_2 , кадастрові номера НОМЕР_1 та НОМЕР_2 до Державного земельного кадастру та привести у відповідність дані, що містяться у базі державного земельного кадастру, до документації із землеустрою (технічної документації), а саме: привести у відповідність межі (місце розташування) земельної ділянки, у базі державного земельного кадастру до фактичних меж користування земельних ділянок.

Обґрунтовуючи звернення до суду з даним позовом позивач указує, що при виготовленні технічної документації з землеустрою та отриманні кадастрових номерів на земельні ділянки нею було виконано всі вимоги законодавства, результатом чого стала реєстрація права власності на земельні ділянки та затвердження технічної документації з землеустрою, а помилки при внесенні даних до кадастрової карти виникли не з її вини. Відтак, рішення відповідача щодо відмови у виправленні даних, що містяться в кадастровій карті, є протиправними.

У заяві про усунення недоліків, поданій на виконання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху, позивач просила звільнити її від сплати судового збору.

Згідно зі статтями 19, 20, 26 Кодексу адміністративного судочинства України, визначений спір належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства, Житомирським окружним адміністративним судом.

Позовна заява подана у порядку передбаченому статтею 168 Кодексу адміністративного судочинства України та відповідає вимогам статей 160, 172 Кодексу адміністративного судочинства України.

Щодо звільнення позивача від сплати судового збору.

Позивач указує, що є пенсіонеркою, отримує пенсію в сумі 1497 грн та являється особою значну частину пенсії якої забирають витрати на сплату комунальних платежів та ліки. Також зазначає, що на її утриманні перебуває непрацездатний батько; її матеріальний стан позбавляє можливості сплатити судовий збір в повному обсязі. На підтвердження скрутного матеріального становище надано відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків за 2018 рік, видані ГУ ДФС у Житомирській області, в яких інформація про доходи відсутня, довідку Тернопільського об`єднаного управління ПФУ Тернопільської області від 29.05.2019 та акт КП "ВЖРЕП №6" про те, що позивач здійснює догляд за батьком.

Частиною 1 статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Згідно зі ч. 2 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

В силу приписів частини першої вказаної статті Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов, зокрема: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Одночасно суд ураховує, що відповідно до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Рекомендації № R (81) Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам щодо заходів, що полегшують доступ до правосуддя, прийнятої Комітетом міністрів Ради Європи 14 травня 1981 року, та практики Європейського суду з прав людини, під час застосування цієї Конвенції, сплата судових витрат не повинна перешкоджати доступу до суду, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, та має переслідувати законну мету.

Зважаючи на характер спірних правовідносин, зміст позовних вимог, майновий стан позивача, суд, з метою належної реалізації права на доступ до правосуддя, приходить до висновку про наявність підстав для звільнення позивача від сплати судового збору за ставкою в розмірі 768,40 грн.

Вирішуючи питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження, суд відмічає, що позивачем подано клопотання з проханням про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін в судове засідання.

Зважаючи на умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначені ст.ст. 12, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що дана справа може бути розглянута у формі спрощеного позовного провадження за правилами, встановленими ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України.

Таким чином, клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження є обґрунтованим.

Керуючись статтями 12, 19, 20, 26, 133, 160, 161, 171, 243, 248, 257 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалив:

Клопотання про звільнення від сплати судового збору задовольнити.

Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору при подачі адміністративного позову до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області (вул. Довженка, 45, м.Житомир,10002) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.

Клопотання позивача про розгляд справи в спрощеному позовному провадженні задовольнити.

Розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Призначити відкрите судове засідання у справі на 05 серпня 2019 року о 10:00 в приміщенні Житомирського окружного адміністративного суду за адресою: місто Житомир, вулиця Мала Бердичівська, 23, зал № 1.

Відповідач у п`ятиденний строк з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі може подати до суду заяву із запереченнями щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Встановити сторонам строки для подання заяв по суті справи:

- відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позов та впродовж трьох днів з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення;

- позивачу протягом семи днів з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив.

Копія відповідної заяви по суті справи та доданих до неї документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву, відповіді на відзив, заперечення до суду.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається в мережі Інтернет за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud0670/.

Копію ухвали та інформацію про права та обов`язки невідкладно направити сторонам. Відповідачу також направити копію позовної заяви та доданих до неї документів.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення лише у випадку її постановлення з порушенням правил підсудності, за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Є.Ю. Романченко