Рішення № 83037940, 19.06.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.06.2019
Номер справи
160/3393/19
Номер документу
83037940
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2019 року Справа № 160/3393/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіЮркова Е.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи у місті Дніпро адміністративну справу за позовом Комунального підприємства «Благоустрій міста» Дніпровської міської ради до Головне управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-

ВСТАНОВИВ:

16 квітня 2019 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов Комунального підприємства «Благоустрій міста» Дніпровської міської ради (далі - КП «Благоустрій міста», позивач) до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (далі - відповідач) з вимогами:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 05.03.2019 р. № 0006765141, яким за даними ЄРПН за звітній період 01.2017, 02.2017, 03.2017, 04.2017, 05.2017, 06.2017, 07.2017, 09.2017, 10.2017, 11.2017, 11.2017, 12.2017, 04.2018, 06.2018, 08.2018, 10.2018, 11.2018, 12.2018, встановлено порушення граничних строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених ст.201 та згідно ст.201.1 Податкового кодексу України зобов`язано Комунальне підприємство «Благоустрій міста» Дніпровської міської ради сплатити штраф у сумі 304623 грн.52 коп..

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що податкове повідомлення - рішення від 05.03.2019 р. № 0006765141 є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки податкові накладні, складені КП «Благоустрій міста» є направленими на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних вчасно, протягом операційного дня, що підтверджується відповідними квитанціями. Проте податкові накладні не приймались у зв`язку з виявленням помилки. З метою усунення причин відмови у реєстрації податкових накладних позивач звернувся до контролюючого органу з листом щодо зняття заборони для реєстрації податкових накладних, проте заборона була знята лише 15.05.2017 року, тому 24 податкові накладні були зареєстровані в порушенням строку - лише 15.05.2017 року. Також аналогічна ситуація відбулась у жовтні, у зв`язку з чим усі податкові накладні направлені в період з 26.10.2017 р. по 20.12.2017 р. були зареєстровані лише 20.12.2017 р. Отже порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних відбулось за відсутності вини платника податків та з незалежних від нього причин, отже підстави для застосування штрафних санкцій відсутні. Також посилається на те, що за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю) штрафні санкції не застосовуються.

Ухвалою суду від 19.04.2019 року відкрито провадження у даній адміністративній справі, та призначено розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами з 16.05.2019 року, а також встановлено відповідачу строк для надання відзиву на позов та докази на його обґрунтування.

Відповідачем 13.05.2019 року надано відзив на позов (вх.. № 25009), в якому просив у задоволенні позову відмовити, оскільки не погоджується з позовними вимогами та вважає їх необґрунтованими, посилаючись на те, що податкове повідомлення-рішення винесено правомірно, згідно правильно встановлених обставин, які ретельно та послідовно викладені в акті перевірки, а саме: позивачем складені податкові накладні за січень 2017 року, лютий 2017. березень 2017.квітень 2017, травень 2017 року, червень 2017 року, липень 2017 року, вересень 2017 року, жовтень 2017 року, листопад 2017 року, грудень 2017 року, квітень 2018 року, червень 2018 року, серпень 2018 року, жовтень 2018 року, листопад 2018 року, грудень 2018 року і зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних із порушенням строку відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України. Зазначено, що платником податків не оскаржувались дії контролюючого органу щодо не підписання Договору про визнання електронних документів, а також відмови у прийнятті податкових накладних. Щодо несвоєчасної реєстрації податкових накладних, виписаних на неплатників податків, зазначено, що для звільнення від відповідальності, передбаченої пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), необхідна наявність двох обов`язкових складових: податкова накладна не повинна надаватись отримувачу (покупцю) та, водночас, повинна бути складена на постачання товарі в/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою. Отже, за вказані порушення у відповідності до п.120-1.1 ст.120-1 Податкового кодексу України нарахована штрафна санкція у розмірі 304623 грн.52 коп.

Справа розглянута в межах строку розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, встановленого статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України - в межах шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Суд, дослідивши матеріали, справи, з`ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтуються вимоги позову, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі обставини справи.

Матеріалами справи підтверджено, що Комунальне підприємство «Благоустрій міста» Дніпровської міської ради (код ЄДРПОУ 35609280) є юридичною особою, яка зареєстрована 30.11.2007 року у встановленому законом порядку, та перебуває на обліку в Головному управлінні Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області, та є платником податку на додану вартість.

18.01.2019 року Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області, керуючись п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п.75.1.1 п.75.1 ст.75, ст.76 Податкового кодексу України, було проведено камеральну перевірку КП «Благоустрій міста» з питання своєчасності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, складених за січень 2017 року, лютий 2017. березень 2017.квітень 2017, травень 2017 року, червень 2017 року, липень 2017 року, вересень 2017 року, жовтень 2017 року, листопад 2017 року, грудень 2017 року, квітень 2018 року, червень 2018 року, серпень 2018 року, жовтень 2018 року, листопад 2018 року, грудень 2018 року, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з 16.02.2017 року по 14.01.2019 року.

За результатами даної перевірки складено акт від 18.01.2019 року №1689/04-36-51-41/35609280, в якому зафіксовано порушення КП «Благоустрій міста» п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, - порушено граничні строки реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, складених за січень 2017 року, лютий 2017. березень 2017.квітень 2017, травень 2017 року, червень 2017 року, липень 2017 року, вересень 2017 року, жовтень 2017 року, листопад 2017 року, грудень 2017 року, квітень 2018 року, червень 2018 року, серпень 2018 року, жовтень 2018 року, листопад 2018 року, грудень 2018 року, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з 16.02.2017 року по 14.01.2019 року у кількості 227 штук на загальну суму ПДВ 1978185,48 грн.

На підставі акта камеральної перевірки від 18.01.2019 року №1689/04-36-51-41/35609280 прийнято податкове повідомлення-рішення від 05.03.2019 року № 0006765141, яким до КП «Благоустрій міста» застосовано штраф у розмірі 304623,52 грн.

Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з такого.

Спірні правовідносини регулюються Податковим кодексом України, Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року № 1246 (далі - Порядок № 1246), та Порядком заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 року № 1307 (далі - Порядок № 1307) в редакції, що були чинними на момент їх виникнення.

Відповідно до абзацу першого пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (далі по тексту - в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Відповідальність платника податку, передбачена пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України, та встановлена з 01.01.2015 року.

Так, пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України передбачено, що порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року № 1246, визначено механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Реєстр).

За визначенням наданим у Порядку № 1246 операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації.

Операційний день триває з 0 до 23-ї години (пункт 3 Порядку № 1246).

Пунктом 5 Порядку № 1246 передбачено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до Реєстру у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктами 200-1.3, 200-1.9 статті 200-1 та пунктами 201.1, 201.10 і 201.16 статті 201 Кодексу, а також з урахуванням Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Реєстрації підлягають податкові накладні та/або розрахунки коригування (у тому числі ті, що не надаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, складені за операціями з постачання послуг нерезидентом) незалежно від суми податку на додану вартість в одній податковій накладній/розрахунку коригування.

Основні організаційно-правові засади обміну електронними документами між суб`єктами електронного документообігу визначені у відповідності до наказу Міністерства фінансів України від 06.06.2017 року № 557 «Про затвердження Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами».

Згідно пункту 8 Розділу ІІ Порядку № 557 визначено, що у разі якщо адресатом є контролюючий орган, після надходження електронного документа здійснюється його автоматизована перевірка.

Пунктом 9 Розділу ІІ Порядку № 557 встановлено, що автоматизована перевірка здійснюється у день надходження або не пізніше наступного робочого дня, якщо електронний документ надійшов після закінчення операційного дня або за 1 годину до його закінчення.

Згідно з пунктом 12 Порядку № 1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:

Відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);

чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201Кодексу;

наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1статті 201 Кодексу;

наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);

наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;

наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;

дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС (пункт 14 Порядку № 1246).

Судом встановлено, що КП «Благоустрій міста» наводить наступні підстави порушення граничні строки реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних:

- підписання договору про визнання електронних документів із затримкою (замість 28.04.2017 року - підписано 03.05.2017 року), у зв`язку з чим зняття заборони для реєстрації податкових накладних відбулась 15.05.2017 року, що зумовило направлення на реєстрацію податкових накладних за квітень 2017 року (24 накладні) в Єдиному реєстрі податкових накладних лише 15.05.2017 року;

- підписання договору про визнання електронних документів із затримкою (замість 26.10.2017 року - підписано 20.12.2017 року), у зв`язку з чим зняття заборони для реєстрації податкових накладних відбулась 20.12.2017 року, що зумовило направлення на реєстрацію податкових накладних за жовтень, листопад 2017 року (61 накладна) в Єдиному реєстрі податкових накладних лише 20.12.2017 року;

- приписи статті 120-1 Податкового кодексу України вказують на те, що платник звільнений від штрафних санкцій у випадку несвоєчасної реєстрації податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю) по 177 накладним на загальну суму ПДВ 1964102,26 грн.

Судом встановлено, що відмова у реєстрації податкових накладних за період з 28.04.2017 року по 15.05.2018 року на суму ПДВ 218682,99 грн. відбулась у зв`язку з припиненням дії договору про визнання електронних документів, що підтверджено відповідними квитанціями № 1.

Так само відмова у реєстрації податкових накладних за період з 26.10.2017 року по 22.12.2018 року на суму ПДВ 738343,07 грн. відбулась у зв`язку з припинення дії договору про визнання електронних документів, що підтверджено відповідними квитанціями № 1.

Суд зазначає, що дії з відмови контролюючого органу у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних за період з 28.04.2017 року по 15.05.2018 року та за період з 26.10.2017 року по 22.12.2018 року КП «Благоустрій міста» не оскаржені, а податкові накладні за квітень 2017 року (24 накладні) та податкові накладні за жовтень, листопад 2017 року (61 накладна) в Єдиному реєстрі податкових накладних самостійно зареєстровані КП «Благоустрій міста» 15.05.2017 року та 20.12.2017 року, відповідно.

Також суд акцентує, що питання щодо правомірності відмови у підписанні договорів про визнання електронних документів судом не досліджується, оскільки знаходиться поза межами предмету спору.

Надаючи оцінку доводам КП «Благоустрій міста» щодо звільнення від відповідальності, передбаченої пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України, за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, що не надаються отримувачу (покупцю) по 177 накладним на загальну суму ПДВ 1964102,26 грн. суд вказує, що системний аналіз статті 201, пункту 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) дає підстави для висновку про те, що порушення платником податку на додану вартість граничного строку реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних є підставою для застосування до такого платника штрафу, за виключенням випадку порушення строку реєстрації податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.

Тобто, для звільнення від відповідальності, передбаченої пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), необхідна наявність двох обов`язкових складових: податкова накладна не повинна надаватись отримувачу (покупцю) та, водночас, повинна бути складена на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою).

Аналогічної правової позиції дотримується Верховний Суд у постановах від 26.06.2018 року у справі № 816/1990/17, від 04.09.2018 року у справі № 816/1488/17.

Згідно акта перевірки від 18.01.2019 року №1689/04-36-51-41/35609280, 177 податкові накладні, складені за період з 31.01.2017 року по 23.03.2017 року, за період з 04.04.2017 року по 02.04.2017 року, за період з 28.04.2017 року по 30.09.2017 року, з 18.10.2017 року по 26.06.2018 року на загальну суму ПДВ 1964102,26 грн. не є такими, що складені на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування або операцій, які оподатковуються за нульовою ставкою.

Вказане позивачем не спростовано.

Таким чином, що означені податкові накладні містять визначену ставку ПДВ (загальна сума податку на додану вартість за основною ставкою), отже складені за операціями, які не звільнені від оподаткування податком на додану вартість, що КП «Благоустрій міста» не спростовано.

Суд зауважує, що за приписами пункту 201.3 статті 201 Податкового кодексу України у разі звільнення від оподаткування у податковій накладній робиться запис "Без ПДВ" з посиланням на відповідні пункти (підпункти), статті, підрозділи, розділи цього Кодексу та/або міжнародного договору, якими передбачено звільнення від оподаткування податком.

Таким чином, податкові накладні, складені за період з 31.01.2017 року по 23.03.2017 року, за період з 04.04.2017 року по 02.04.2017 року, за період з 28.04.2017 року по 30.09.2017 року, з 18.10.2017 року по 26.06.2018 року на загальну суму ПДВ 1964102,26 грн. у кількості 177 податкових накладних, не відповідають критеріям податкової накладної, за порушення граничних строків для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, платник податку може бути звільнений від відповідальності, передбаченої пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України, оскільки названі податкові накладні не є такими, що одночасно не надаються отримувачу (покупцю) та складені на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.

Отже, підстави для звільнення від відповідальності, передбаченої пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України, за порушення КП «Благоустрій міста» граничних строків реєстрації вказаних податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних - відсутні.

Зважаючи на викладене, податкове повідомлення-рішення від 05.03.2019 року № 0006765141, яким до КП «Благоустрій міста» застосовано штраф у розмірі 304623,52 грн., винесено на законних підставах та є таким, що не підлягає скасуванню.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органу владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, які повинні дотримуватися при реалізації дискреційних повноважень владного суб`єкта, встановлюючи чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням наведеного, відповідачем доведено правомірність та обґрунтованість оскаржуваного рішення з урахуванням вимог, визначених ч. 2 ст. 19 Конституції України, ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи зі змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, наявних в матеріалах справи, податкове повідомлення-рішення від 05.03.2019 року № 0006765141 є обґрунтованим та не підлягає скасуванню, отже позов Комунального підприємства «Благоустрій міста» Дніпровської міської ради не підлягає задоволенню.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи відмову у задоволенні позову Комунального підприємства «Благоустрій міста» Дніпровської міської ради, суд приходить до висновку про відсутність підстав для присудження і всіх здійснених позивачем документально підтверджених судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 9, 72-77, 139, 193, 241-246, 250, 251, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви Комунального підприємства «Благоустрій міста» Дніпровської міської ради (пр..Д.Яворницького, буд. 75, кім. 723, м.Дніпро, 49000, ЄДРПОУ 35609280) до Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області (49000, Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, б. 17-А, ЄДРПОУ 39394856) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення суду складений 19 червня 2019 року.

Суддя (підпис) Е.О. Юрков