Постанова № 8303663, 13.01.2010, Олевський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
13.01.2010
Номер справи
2-а-61
Номер документу
8303663
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2- а-62/10 рік

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 січня 2010 року м. Олевськ

Суддя Олевського районного суду Житомирської області Охрімчук І.Г. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій протиправними, а також стягнення доплати громадянам, які працюють на території радіоактивного забруднення

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд визнати дії відповідача протиправними та стягнути на його користь 14447, 80 грн. доплати, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення та допустити негайне виконання постанови суду в частині стягнення цих коштів, у зв’язку з тим, що він є потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи 4-ої категорії, проживає та працює на радіоактивно забрудненій території і має право на зазначені пільги.

Позивач, згідно поданої заяви, позовні вимоги підтримав повністю. Просить слухати справу у його відсутність.

Відповідач, згідно поданої заяви, стосовно позову заперечує. Просить слухати справу у відсутність представника.

В судовому засіданні встановлено, що позивач є потерпілим 4-ої категорії внаслідок Чорнобильської катастрофи. Територія, на якій проживає та працює позивач, а саме м. Олевськ Житомирської області відповідно до “Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи ” затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 106 від 23 липня 1991 року – відноситься до зони посиленого радіологічного контролю, що стверджується відомостями паспорта громадянина України, посвідченням потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи, довідкою Олевської міської ради.

Позивач працює в Житомирській філії концерну радіомовлення, радіозв»язку та телебачення і отримує щомісячно виплати згідно Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ по місцю роботи, що стверджується обставинами зазначеними у запереченні відповідача та довідкою з місця роботи.

Відповідно до ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ слідує, що громадянам які проживають та працюють на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова доплата у зоні посиленого радіологічного контролю - в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Доплата до заробітної плати в розмірі, передбаченому законом, позивачу виплачується не в повному розмірі. Виплачується щомісячно доплата в розмірі 5.20 грн., відповідно до постанови КМ України від 26.07.1996 року № 836.

За період з 01.02.2006 року по 01.08.2009 року позивачу не доплачена доплата до заробітної плати, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення в сумі 14 447.80 грн. відповідно до ст. 39 зазначеного закону, що стверджується розрахунком заборгованості наданому позивачем, який судом перевірено і встановлено, що розрахунок зроблено з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була на протязі зазначеного періоду та відповідно до розміру доплати встановленої законом.

Дослідивши та оцінивши докази по справі суд прийшов до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ з якої слідує, що громадянам які проживають та працюють на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова доплата до заробітної плати у зоні посиленого радіоекологічного контролю – в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, яка встановлена на час виплати. Доплата нараховується та виплачується за місцем роботи.

В даному випадку Закон України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ визначає порядок і розміри допомоги та доплати. Виплата допомоги та доплати по постанові КМ України від 26.07.1996 року № 836 є неправомірним, оскільки постанова протирічить базовим положенням Конституції України про статус закону України, як акта вищої юридичної сили в системі нормативно-правових актів держави та самому Закону, який регулює зазначені відносини. Також в ст.22 Конституції України зазначено, що прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускають звуженню змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян.

Таким чином відповідач неправомірно обмежував позивача у його правах на отримання доплати в розмірі зазначеному в ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, чим порушили його право на соціальний захист від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Крім того виходячи з вище наведених обставин суд не може взяти до уваги пояснення відповідача з приводу правомірності виплат допомоги та доплати до заробітної плати по постанові КМУ.

Суд вважає, що позивачем не пропущений строк на звернення до суду з даним позовом в частині стягнення доплати до заробітної плати, так як виплата коштів про стягнення яких просить позивач передбачено законом України як актом вищої юридичної сили, відповідачем проводилось часткове нарахування та виплата доплати як потерпілому внаслідок аварії на ЧАЕС і доплата до заробітної плати є частиною заробітної плати, яка стягується без обмеження строком, відповідно до КЗпП України.

Враховуючи те, що вимога про негайне виконання постанови суду не мотивована та не обґрунтована, то в цій частині позову слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 11,71,86, 160, 161, 186, 256 КАС України та ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи“

П О С Т А Н О В И Л А:

Позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій протиправними, а також стягнення допомоги громадянам, які проживають на території радіоактивного забруднення, стягнення доплати громадянам, які працюють на території радіоактивного забруднення задовольнити частково.

Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області, по невиплаті ОСОБА_1 допомоги на придбання чистих продуктів харчування та доплати до заробітної плати у відповідності із Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ - протиправними.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2 14 447, 80 грн. доплати до заробітної плати, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку №35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 144.48 грн. судового збору.

В решті позову відмовити за безпідставністю.

ОСОБА_1 від сплати судового збору звільнений відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 4 Декрету КМ України «Про державне мито».

Постанова може бути оскаржена в Київський апеляційний адміністративний суд, через Олевський районний суд Житомирської області, протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду.

Суддя :