Постанова № 8303628, 08.02.2010, Олевський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
08.02.2010
Номер справи
2-а-51-2010
Номер документу
8303628
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2-а-51\2010 рік

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 лютого 2010 року м. Олевськ

Суддя Олевського районного суду Житомирської області Стратович О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олевську справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації в Житомирській області про стягнення допомоги громадянам, які проживають на території радіоактивного забруднення, стягнення доплати громадянам, які отримують пенсію на території радіоактивного забруднення

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд стягнути на його користь з управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області 2098,80 грн. грошової допомоги як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення та 6997,60 грн. доплати громадянам, які отримують пенсію у зоні посиленого радіоекологічного контролю, у зв’язку з тим, що він є особа, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, проживає на радіоактивно забрудненій території і має право на зазначені пільги, та звернути до негайного виконання рішення суду в частині стягнення заборгованості.

Позивач, згідно поданої заяви, позовні вимоги підтримав повністю та просить суд розглядати справу у його відсутність.

Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації в Житомирській області відносно позову заперечують, про що надали відповідне заперечення та просять справу розглядати без участі їхнього представника.

В судовому засіданні встановлено, що позивач є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 4-ї категорії. Територія, на якій проживає позивач, а саме м. Олевськ Житомирської області відповідно до “Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи” затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 106 від 23 липня 1991 року – відноситься до зони посиленого радіоекологічного контролю, що стверджується довідкою міської ради, посвідченням особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.

ОСОБА_1 є пенсіонером за віком та проживає на радіоактивно забрудненій території і отримує щомісячно в управлінні праці та соціального захисту населення в Олевському районі допомогу в розмірі 1.60 гривень та доплату в розмірі 5.20 грн., відповідно до постанови КМ України від 26 липня 1996 року №836 всупереч нормам Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, що стверджується обставинами, зазначеними у запереченні відповідача.

Відповідно до ст. ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ слідує, що громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зоні посиленого радіоекологічного контролю - 30 % від мінімальної заробітної плати та доплата не працюючим пенсіонерам до пенсії в розмірі двох мінімальних заробітних плат.

З 01 серпня 2008 року по 01 серпня 2009 року, тобто протягом року позивачу не доплачена допомога, передбачена ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення в сумі 2098,80 грн., крім виплачених коштів в сумі 19,20 грн., що стверджується розрахунком заборгованості наданому позивачем, який судом перевірено і встановлено, що розрахунок зроблено з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була на протязі останнього року.

З 01 серпня 2008 року по 01 серпня 2009 року, тобто протягом року не доплачена доплата, передбачена ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ як не працюючому пенсіонеру в сумі 6997,60 грн., крім виплачених коштів в сумі 62,40 грн., що стверджується розрахунком заборгованості наданому позивачем, який судом перевірено і встановлено, що розрахунок зроблено з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була на протязі останніх чотирьох років та відповідно до розміру допомоги встановленої законом. Але відповідно до ст. 99 КАСУ для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, тобто стягненню підлягає період з 01 серпня 2008 року по 01 серпня 2009 рік в сумі 6997,60 грн. крім отриманих коштів в сумі 62,40 грн.

Дослідивши та оцінивши докази по справі, суд прийшов до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються ст. ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ з яких слідує, що громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення виплачується щомісячна грошова допомога на придбання чистих продуктів харчування, у зоні посиленого радіоекологічного контролю – 30 % від мінімальної заробітної плати та виплачується не працюючим пенсіонерам доплата до пенсії в розмірі однієї мінімальної заробітної плати. Допомога та доплата нараховуються за місцем проживання.

В даному випадку Закон України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ визначає порядок і розміри допомоги та доплати. Виплати допомоги та доплати по постанові КМ України від 26.07.1996 року № 836 є неправомірними, оскільки постанова суперечить базовим положенням Конституції України про статус закону України як акта вищої юридичної сили в системі нормативно-правових актів держави та самому Закону, який регулює зазначені відносини. Також в ст. 22 Конституції України зазначено, що прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускають звуженню змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян.

Таким чином відповідач неправомірно обмежував позивача у його праві на отримання допомоги та доплати в розмірах, зазначених в ст. ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, чим порушив його право на соціальний захист від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Кошти за ст. ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ підлягають стягненню з управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації в Житомирській області, оскільки управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації проводить виплати зазначених коштів.

Зважаючи на те, що вимоги позивачки щодо стягнення заборгованості по допомоги як особі, яка проживає та отримує пенсію на території радіоактивного забруднення звернути до негайного виконання є не обґрунтованим, то в цій частині позову слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 8, 21, 22, 130 Конституції України, ст. ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ від 28.02.1991 року ( з змінами і доповненнями), Рішенням Конституційного суду України № 6рп/2007 від 09.07.2007 року, ст.ст. 10, 11, 71, 86, 99, 159, 162, 163, 167, 186 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації в Житомирській області про стягнення допомоги громадянам, які проживають на території радіоактивного забруднення, стягнення доплати громадянам, які отримують пенсію на території радіоактивного забруднення - задовольнити частково.

Стягнути з управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації в Житомирській області, з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 2098 грн. 80 коп. допомоги як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення.

Стягнути з управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації в Житомирській області, з рахунку № 35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, в сумі 6997 грн. 60 коп . доплати громадянам, які отримують пенсію у зоні посиленого радіоекологічного контролю.

Стягнути з управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації в Житомирській області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області державне мито в сумі 51.00 грн. в прибуток держави.

Стягнути з управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації в Житомирській області з рахунку № 35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області державне мито в сумі 69,98 грн. в прибуток держави.

ОСОБА_1 звільнений від сплати державного мита на підставі п. 18 ч. 1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».

В решті позовних вимог відмовлено – за безпідставністю.

Постанова може бути оскаржена в Київський апеляційний адміністративний суд через Олевський районний суд Житомирської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду.

Суддя: