
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
08 липня 2019 року м. Київ № 826/2198/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Клименчук Н.М., розглянувши у письмовому порядку клопотання представника відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження у справі
за позовом ОСОБА_1 до третя особаМіністерства юстиції України ОСОБА_2про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування рішень В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Міністерства юстиції України, третя особа: ОСОБА_2 про визнання протиправними дій щодо не визначення жодного кандидата на зайняття вакантних посад начальника та першого заступника начальника Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації, відповідно до протоколу засідання конкурсної комісії Міністерства юстиції України на зайняття вакантних посад державної служби категорій "Б" апарату Міністерства юстиції України та категорії "Б" і "В" територіальних органів Міністерства, призначення яких здійснюється Державним секретарем Міністерства від 20-22.12.2016 №28; скасування рішень щодо не визначення жодного кандидата на зайняття вакантних посад начальника та першого заступника начальника Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації, оформленого протоколом засідання конкурсної комісії Міністерства юстиції України на зайняття вакантних посад державної служби категорії "Б" апарату Міністерства юстиції України та категорії "Б" і "В" територіальних органів Міністерства, призначення яких здійснюється Державним секретарем Міністерства від 20-22.12.2016 №28.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 травня 2017 року, залишеним без змін Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 27.07.2017 р., адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково, а саме: Визнано протиправними дії Міністерства юстиції України щодо не визначення жодного кандидата на зайняття вакантної посади першого заступника начальника Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації, відповідно до протоколу засідання конкурсної комісії Міністерства юстиції України на зайняття вакантних посад державної служби категорій "Б" апарату Міністерства юстиції України та категорії "Б" і "В" територіальних органів Міністерства, призначення яких здійснюється Державним секретарем Міністерства від 20-22.12.2016 №28; Визнано протиправним та скасувати рішення Міністерства юстиції України щодо не визначення жодного кандидата на зайняття вакантної посади першого заступника начальника Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації, оформленого протоколом засідання конкурсної комісії Міністерства юстиції України на зайняття вакантних посад державної служби категорії "Б" апарату Міністерства юстиції України та категорії "Б" і "В" територіальних органів Міністерства, призначення яких здійснюється Державним секретарем Міністерства від 20-22.12.2016 №28.
Постановою Верховного Суду від 24.04.2019 р. Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 травня 2017 року та Ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 27.07.2017 р. скасовано в частині задоволених позовних вимог, а справу направлено на новий судовий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.06.2019 р. адміністративну справу №826/2198/17 прийнято до провадження суддею Клименчук Н.М.
В подальшому, до відділу документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян (канцелярії) суду від представником відповідача подано клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Обґрунтовуючи підстави звернення до суду з даним клопотання, представник відповідача вказує, що предметом розгляду адміністративної справи №826/2198/17 є оскарження, зокрема, визнання протиправними дій Міністерства юстиції України щодо не визначення жодного кандидата на зайняття посади першого заступника начальника Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації, відповідно до протоколу засідання конкурсної комісії Міністерства юстиції України на зайняття вакантних посад державної служби категорій "Б" апарату Міністерства юстиції України та категорії "Б" і "В" територіальних органів Міністерства, призначення яких здійснюється Державним секретарем Міністерства від 20-22.12.2016 №28 та скасування відповідного рішення.
Відтак, представник відповідача наголошує на тому, що предмет розгляду даної справи є досить складним, оскільки встановленню підлягає відповідність дій Міністерства юстиції України в особі конкурсної комісії Міністерства юстиції України, яка здійснювала відбір кандидатів на зайняття вакантних посад державної служби категорії "Б" апарату Міністерства юстиції України та категорії "Б"та "В" територіальних органів Міністерства, призначення яких здійснюється Державним секретарем Міністерства вимогам законодавства щодо проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державної служби.
Вирішуючи питання про необхідність розгляду справи за правилами загального позовного провадження, суд виходить з наступного.
Положеннями ст. 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. (ч. 2 ст. 257 КАС України)
При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження. (ч. 3 ст. 257 КАС України)
Відповідно до положень п. 2 ч. 4 ст. 260 КАС України якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача протягом двох днів із дня її надходження до суду постановляє ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
За таких обставин, ознайомившись з матеріалами адміністративної справи, зважаючи на доводи заявника, суд вважає за необхідне клопотання представника відповідача задовольнити, перейти до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Керуючись статтями 12, 242, 256, 257, 260 КАС України,
У Х В А Л И В:
1. Клопотання представника Міністерства юстиції України про розгляд справи за правилами загального позовного провадження задовольнити.
2. Перейти до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити підготовче засідання на 15 серпня 2019 року о 14:30 год.
4. Підготовче засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Петра Болбочана, 8, 1-й поверх, зал судових засідань № 10.
5. В підготовче засідання викликати учасників справи.
6. Звернути увагу учасників справи, що письмові заяви, а саме, відзив на позовну заяву (відзив), відповідь на відзив, заперечення повинні відповідати вимогам статей 162 - 164 КАС України.
7. Попередити учасників справи:
- письмові докази, які подаються до суду мають бути оформлені відповідно до вимог ст. 94 КАС України, зокрема, вони подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, а якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством, зокрема, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення;
- у разі невиконання процесуальних обов`язків, зокрема, ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу; або зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству суд, відповідно до ст. 149 КАС України може застосувати заходи процесуального примусу шляхом постановлення ухвали про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу в сумі від 0,3 до 3 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
8. Повідомити, що учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається на сторінці офіційного веб порталу судової влади України в мережі інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/sud2670/.
9. Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає
Суддя Н.М. Клименчук