
Справа № 420/3151/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 липня 2019 року м. Одеса
Розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Чорноморського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправним та скасування Рішення щодо відмови у перерахунку пенсії від 04.02.2019р. №11/Б-01/05, зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою, у якій просить суд визнати протиправним та скасувати Рішення Чорноморського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про відмову у перерахунку пенсії від 04.02.2019р. №11/Б-01/05, зобов`язати Чорноморське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Одеській області зарахувати до пільгового стажу ОСОБА_1 періоди роботи: з 06.09.1985р. по 01.10.1985р. - підземним електрослюсарем з повним робочим днем на підземних роботах (шахта ім.Ф.П. Лютікова "ДКХ "Краснодонвугілля"); з 24.12.1987р. по 25.01.1996р. - підземним електрослюсарем четвертого розряду з повним робочим днем на підземних роботах ділянки ВТБ; з 21.07.1989р. присвоєно п`ятий розряд; з 22.02.1996р. по 26.10.1996р. - підземним електрослюсарем п`ятого розряду з повним робочим днем на підземних роботах ділянки МДРО; підземним гірничомонтажником з повним робочим днем на підземних роботах, п`ятого розряду на ділянці МДРО (Шахта "Самсонівська-Західна" ВО "Краснодонвугілля"); з 05.11.1996р. по 31.03.1997р. - підземним гірничомонтажником з повним робочим днем на підземних роботах (Шахта "Молодогвардійська" ВО "Краснодонвугілля"); з 08.07.2004р. по 25.03.2008р. - підземним електрослюсарем четвертого розряду з повним робочим днем на підземних роботах (Відокремлений підрозділ "Шахта "Дуванна"); з 25.03.2008р. по 09.08.2010р. - гірничим майстром підземної ділянки з повним робочим днем на підземних роботах (ВАТ "Краснодонвугілля"); з 09.08.2010р. по 20.03.2017р. - підземним електрослюсарем п`ятого розряду з повним робочим днем на підземних роботах; зобов`язати Чорноморське об`єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області здійснити перерахунок пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що під час виконання своїх трудових обов`язків ОСОБА_1 був зайнятий повний робочий день на підземних роботах, які передбачено Списком №1. Так, право на пенсію за віком на пільгових умовах, які віднесено до категорії осіб, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1 врегульовано положеннями ч.1, п.1 ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», у зв`язку з чим відповідачем - Чорноморським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області безпідставно призначено ОСОБА_1 пільгову пенсію з урахуванням п.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Також, позивач стверджує, що Постанова Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014р. №595 регулює питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей, та не містить положень на які посилається відповідач в оскаржуваному рішенні. Крім того, відповідно до ст.62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України. Так, відповідно до відомостей, які містяться в трудовій книжці НОМЕР_1 (дата заповнення 02.10.1985року), позивача в період (на який посилається відповідач в оскаржуваному рішенні) працював з: 06.09.1985р. по 01.10.1985р. - підземним електрослюсарем з повним робочим днем на підземних роботах (шахта ім.Ф.П.Лютікова «ДКХ «Краснодонвугілля»); з 24.12.1987р. по 25.01.1996р. - підземним електрослюсарем четвертого розряду з повним робочим днем на підземних роботах ділянки ВТБ (з 21.07.1989р. присвоєно п`ятий розряд); з 22.02.1996р. по 26.10.1996р. - підземним електрослюсарем п`ятого розряду з повним робочим днем на підземних роботах ділянки МДРО; підземним гірничомонтажником з повним робочим днем на підземних роботах, п`ятого розряду на ділянці МДРО (Шахта «Самсонівська-Західна» ВО «Краснодонвугілля»); з 05.11.1996р. по 31.03.1997р. - підземним гірничомонтажником з повним робочим днем на підземних роботах (Шахта «Молодогвардійська» ВО «Краснодонвугілля»); з 08.07.2004р. по 25.03.2008р. - підземним електрослюсарем четвертого розряду з повним робочим днем на підземних роботах (Відокремлений підрозділ «Шахта «Дуванна»); з 25.03.2008р. по 09.08.2010р. - гірничим майстром підземної ділянки з повним робочим днем на підземних роботах (ВАТ «Краснодонвугілля»); з 09.08.2010р. по 20.03.2017р. - підземним електрослюсарем п`ятого розряду з повним робочим днем на підземних роботах. Означене, у тому числі, підтверджується Довідками про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 15.03.2017р. №1064, від 10.03.2017р. №3174, від 10.03.2017р. №3173, від 15.03.2017р. №3180, №3181, №3182, №3183.
Відповідач - Чорноморське об`єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області з позовними вимогами не погоджується, та вважає їх необґрунтованими з підстав, викладених у письмовому відзиві на позовну заяву (вхід.№21822/19 від 18.06.2019р.), наголошуючи, зокрема, що 14.12.2017р. ОСОБА_1 призначено пенсію зі зниженням пенсійного віку, при загальному страховому стажі 31 рік 8 місяців 27 днів, в т.ч. стажі з шкідливими умовами праці 12 років 5 місяців 4 дні, відповідно до ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Оскільки ОСОБА_1 працював на підприємстві, що розташоване на території, яка тимчасово не контролюється української владою, Чорноморським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Одеської області застосовано положення Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2014р. №595 «Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам та організаціям Донецької та Луганської областей, а також інших платежів з рахунків відкритих в органах Казначействах», відповідно до якої у разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування. Проте, до 2011року вказані відомості за період роботи позивача не відображались в даних системи персоніфікованого обліку. Отже, підстави для зарахування періодів роботи з 06.09.1985р. по 01.10.1985р., з 24.12.1987р. по 25.01.1996р., з 22.02.1996р. по 26.10.1996р. до пільгового стажу, відсутні. Крім того, відповідач наголошує, що лист Чорноморського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області від 04.02.2019р. №11/Б-01/05 є відповіддю на звернення ОСОБА_1 від 21.01.2019р., наданою з урахуванням приписів Закону України «Про звернення громадян», та не є рішенням про відмову у перерахунку пенсії.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 30.05.2019р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито загальне позовне провадження у справі №420/3151/19 за позовом ОСОБА_1 до Чорноморського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправним та скасування Рішення щодо відмови у перерахунку пенсії від 04.02.2019р. №11/Б-01/05, зобов`язання вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 15.07.2019р., з урахуванням положень п.3 ч.2 ст.183 КАС України, закрито підготовче провадження по справі.
Відповідно до ч.3 ст.194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
Таким чином, беручи до уваги вищевикладене, а також те, що від позивача - ОСОБА_1 , та відповідача - Чорноморського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області до суду надійшли заяви (від 08.07.2019р. вхід.№24222/19, вхід.№ЕП/5014/19, відповідно) про розгляд справи без їх участі, розгляд даної адміністративної справи, з урахуванням приписів ч.3 ст.194 КАС України, здійснюється в порядку письмового провадження.
Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності, та системно проаналізувавши приписи чинного законодавства, суд встановив наступне.
Як встановлено судом, та вбачається з матеріалів справи, за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 від 21.01.2019р., Чорноморським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Одеської області на адресу заявника надіслано Лист від 04.02.2019р. №11/Б-01/05, яким адресата повідомлено, що в грудні 2017р. ОСОБА_1 призначено пенсію відповідно до п.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», а саме як особі, яка була зайнята повний робочий день на підземних роботах. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2014р. №595 з 01.12.2014р. на територіях, які тимчасово не контролюються українською владною, органи державної влади, бюджетні установи, підприємства та організації не функціонують, не можливо провести перевірку первинних документів, тому розрахунок страхового та соціального стажу, заробітку необхідно проводити за даними ф.ОК-5, у зв`язку з чим стаж за періоди з 06.09.1985р. по 01.10.1985р., з 24.12.1987р. по 25.01.1996р., з 22.02.1996р. по 26.10.1996р., з 05.11.1996р. по 31.03.1997р. враховано на загальних підставах, а пільговий стаж, починаючи з 08.07.2004р. згідно даних ф.ОК-5.
Не погодившись з означеним Листом Чорноморського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області від 04.02.2019р. №11/Б-01/05, позивач - ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з даною позовною заявою.
Так, на думку суду, позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування Рішення Чорноморського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про відмову у перерахунку пенсії від 04.02.2019р. №11/Б-01/05, зобов`язання Чорноморського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області зарахувати до пільгового стажу ОСОБА_1 періоди роботи: з 06.09.1985р. по 01.10.1985р. - підземним електрослюсарем з повним робочим днем на підземних роботах (шахта ім.Ф.П. Лютікова "ДКХ "Краснодонвугілля"); з 24.12.1987р. по 25.01.1996р. - підземним електрослюсарем четвертого розряду з повним робочим днем на підземних роботах ділянки ВТБ; з 21.07.1989р. присвоєно п`ятий розряд; з 22.02.1996р. по 26.10.1996р. - підземним електрослюсарем п`ятого розряду з повним робочим днем на підземних роботах ділянки МДРО; підземним гірничомонтажником з повним робочим днем на підземних роботах, п`ятого розряду на ділянці МДРО (Шахта "Самсонівська-Західна" ВО "Краснодонвугілля"); з 05.11.1996р. по 31.03.1997р. - підземним гірничомонтажником з повним робочим днем на підземних роботах (Шахта "Молодогвардійська" ВО "Краснодонвугілля"); з 08.07.2004р. по 25.03.2008р. - підземним електрослюсарем четвертого розряду з повним робочим днем на підземних роботах (Відокремлений підрозділ "Шахта "Дуванна"); з 25.03.2008р. по 09.08.2010р. - гірничим майстром підземної ділянки з повним робочим днем на підземних роботах (ВАТ "Краснодонвугілля"); з 09.08.2010р. по 20.03.2017р. - підземним електрослюсарем п`ятого розряду з повним робочим днем на підземних роботах; зобов`язання Чорноморського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області здійснити перерахунок пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1, підлягають задоволенню частково, з урахуванням наступного.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В силу ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Зокрема, як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, ОСОБА_1 у період з 06.09.1985р. по 01.10.1985р. працював підземним електрослюсарем з повним робочим днем на підземних роботах (шахта ім.Ф.П.Лютікова «ДКХ «Краснодонвугілля»); з 24.12.1987р. по 25.01.1996р. - підземним електрослюсарем четвертого розряду з повним робочим днем на підземних роботах ділянки ВТБ (з 21.07.1989р. присвоєно п`ятий розряд); з 22.02.1996р. по 26.10.1996р. - підземним електрослюсарем п`ятого розряду з повним робочим днем на підземних роботах ділянки МДРО; підземним гірничомонтажником з повним робочим днем на підземних роботах, п`ятого розряду на ділянці МДРО (Шахта «Самсонівська-Західна» ВО «Краснодонвугілля»); з 05.11.1996р. по 31.03.1997р. - підземним гірничомонтажником з повним робочим днем на підземних роботах (Шахта «Молодогвардійська» ВО «Краснодонвугілля»); з 08.07.2004р. по 25.03.2008р. - підземним електрослюсарем четвертого розряду з повним робочим днем на підземних роботах (Відокремлений підрозділ «Шахта «Дуванна»); з 25.03.2008р. по 09.08.2010р. - гірничим майстром підземної ділянки з повним робочим днем на підземних роботах (ВАТ «Краснодонвугілля»); з 09.08.2010р. по 20.03.2017р. - підземним електрослюсарем п`ятого розряду з повним робочим днем на підземних роботах, що підтверджується наявною у матеріалах справи належним чином засвідченою копією Трудової книжки ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 від 02.10.1985р.
Судом з`ясовано, що вищеозначені періоди роботи ОСОБА_1 , у тому числі, підтверджуються наявними у матеріалах справи належним чином засвідченими копіями Довідок про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 15.03.2017р. №1064, від 10.03.2017р. №3174, від 10.03.2017р. №3173, від 15.03.2017р. №3180, №3181, №3182, №3183.
Відповідно до ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" , крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, та Постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006р. №1522 "Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян" врегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постанова правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007р. №3-1, відповідно до п.23 якого перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону.
Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб визначено Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідно до статті 63 якого перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Таким чином, із системного аналізу вищенаведених законодавчих приписів вбачається, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, у тому числі, може бути відповідна заява пенсіонера, та додані до неї документи, за результатами розгляду якої територіальний орган Пенсійного фонду України ухвалює рішення про перерахунок чи про відмову у перерахунку раніше призначеної пенсії.
Рішення про відмову із зазначенням причини орган ПФУ видає (надсилає) заявникові протягом 5 днів з дня його прийняття.
Так, судом встановлено, що в даному випадку, ОСОБА_1 звернувся до Чорноморського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою про перерахунок пенсії з доданими до неї документами, що підтверджують періоди виконання позивачем робіт, котрі віднесено до Списку №1, та безпідставно не враховано територіальним органом Пенсійного фонду під час призначення пенсії.
Водночас, судом з`ясовано, що за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 від 21.01.2019р., з доданими до них документами, Чорноморським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області рішення щодо перерахунку або про відмову в перерахунку пенсії не приймалось.
Між тим, відповідно до статей 49 та 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» підставою для повідомлення про відмову у перерахунку пенсії може бути виключно рішення, прийняте з даного питання.
До того ж, суд вважає за доцільне наголосити, що предметом спору в межах розгляду даної справи є наявність у позивача - ОСОБА_1 права на перерахунок пенсії, що відноситься до виключної компетенції територіального органу Пенсійного фонду України.
Таким чином, беручи до уваги вищевикладене, а також з урахуванням відсутності відповідного рішення територіального органу Пенсійного фонду України щодо розгляду заяви ОСОБА_1 від 21.01.2019р. про перерахунок розміру пенсії, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 про зобов`язання Чорноморського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області зарахувати до пільгового стажу ОСОБА_1 періоди роботи: з 06.09.1985р. по 01.10.1985р. - підземним електрослюсарем з повним робочим днем на підземних роботах (шахта ім.Ф.П. Лютікова "ДКХ "Краснодонвугілля"); з 24.12.1987р. по 25.01.1996р. - підземним електрослюсарем четвертого розряду з повним робочим днем на підземних роботах ділянки ВТБ; з 21.07.1989р. присвоєно п`ятий розряд; з 22.02.1996р. по 26.10.1996р. - підземним електрослюсарем п`ятого розряду з повним робочим днем на підземних роботах ділянки МДРО; підземним гірничомонтажником з повним робочим днем на підземних роботах, п`ятого розряду на ділянці МДРО (Шахта "Самсонівська-Західна" ВО "Краснодонвугілля"); з 05.11.1996р. по 31.03.1997р. - підземним гірничомонтажником з повним робочим днем на підземних роботах (Шахта "Молодогвардійська" ВО "Краснодонвугілля"); з 08.07.2004р. по 25.03.2008р. - підземним електрослюсарем четвертого розряду з повним робочим днем на підземних роботах (Відокремлений підрозділ "Шахта "Дуванна"); з 25.03.2008р. по 09.08.2010р. - гірничим майстром підземної ділянки з повним робочим днем на підземних роботах (ВАТ "Краснодонвугілля"); з 09.08.2010р. по 20.03.2017р. - підземним електрослюсарем п`ятого розряду з повним робочим днем на підземних роботах; зобов`язання Чорноморського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області здійснити перерахунок пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1, є передчасними, оскільки до прийняття територіальним органом Пенсійного фонду України відповідного рішення спір про такий перерахунок (чи відмову у перерахунку пенсії) не може бути предметом судового розгляду.
Згідно з ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
При цьому, під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.
Отже, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
Таким чином, беручи до уваги вищевикладене, а також з урахуванням встановленого судом порушення відповідачем - Чорноморським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області вимог чинного законодавства в частині щодо не прийняття рішення про перерахунок або відмову у перерахунку пенсії суд, з метою ефективного захисту прав, свобод, та охоронюваних законом інтересів позивача, вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та, відповідно до ч.2 ст.9 КАС України, зобов`язати Чорноморське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Одеській області розглянути заяву ОСОБА_1 від 21.01.2019р. про перерахунок розміру пенсії відповідно до положень Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», за наслідками розгляду котрої прийняти відповідне рішення.
Згідно з ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 1 статті 72 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтю 73 КАС України передбачено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Відповідно до статей 74-76 КАС України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Статтею 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Згідно зі ст.242 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Відтак, беручи до уваги вищевикладене, та оцінюючи наявні в матеріалах справи письмові докази в сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Чорноморського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправним та скасування Рішення щодо відмови у перерахунку пенсії від 04.02.2019р. №11/Б-01/05, зобов`язання вчинити певні дії, підлягають задоволенню частково, з вищенаведених підстав.
Керуючись ст.ст.72-77, 139, ч.3 ст.194, ст.ст.241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Чорноморського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправним та скасування Рішення щодо відмови у перерахунку пенсії від 04.02.2019р. №11/Б-01/05, зобов`язання вчинити певні дії, задовольнити частково.
2. Зобов`язати Чорноморське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Одеській області (68001, Одеська область, м.Чорноморськ, вул.Хантадзе,8-А, код ЄДРПОУ 40368094) розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) від 21.01.2019р. про перерахунок розміру пенсії із прийняттям за наслідками її розгляду відповідного рішення.
3. У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки встановлені ст.ст.293,295 КАС України.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст.255 КАС України.
Суддя Харченко Ю.В.
.