Ухвала суду № 83018587, 15.07.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.07.2019
Номер справи
1.380.2019.003467
Номер документу
83018587
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.003467

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

15 липня 2019 року Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гулкевич І.З., одержала позовну заяву Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення,-

встановив:

Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення № 0001585013 від 16.01.2019 р про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування в сумі штрафу 108 321,64 грн за період з 02.04.2013 по 27.10.2017 та нарахованої пені в сумі 264 727 грн.

Відповідно до ч. 8 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом п`яти днів з дня надходження до адміністративного суду позовної заяви, заяви про усунення недоліків позовної заяви у разі залишення позовної заяви без руху, або отримання судом у порядку, визначеному частинами третьою - шостою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи.

Згідно з п. 8 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом п`яти днів з дня надходження до адміністративного суду позовної заяви, заяви про усунення недоліків позовної заяви у разі залишення позовної заяви без руху, або отримання судом у порядку, визначеному частинами третьою - шостою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи.

Відповідно до вимог ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви у тому числі з`ясовує, чи:

- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;

- позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);

- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Частиною 2 цієї статті визначено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 55 КАС України сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Згідно з ч. 3 ст. 55 КАС України юридична особа, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Відповідно до ч. 6 ст. 59 КАС України оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.

За приписами ч. 8 ст. 59 КАС України у разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.

Враховуючи викладене, сторона у справі має право на звернення до суду через представника лише на підставі документу, що посвідчує його повноваження у визначеному законом порядку.

Суддею з`ясовано, що вказану позовну заяву від імені позивача - Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації підписано т.в.о Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації ОСОБА_1.

Однак, до позовної заяви не додано будь-якого документу (наказ), що підтверджує повноваження т.в.о. Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації ОСОБА_1. на підписання позовної заяви від імені Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації.

Крім того, в матеріалах позовної заяви та доданих до неї документах відсутні будь-які документи, які б підтверджували те, що ОСОБА_1 є посадовою особою позивача.

З огляду на зазначене, суддя дійшла висновку про те, що позовна заява Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації підписана представником за відсутності підтвердження повноважень такої особи на здійснення представництва.

Відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо, позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

З урахуванням зазначеного, позовна заява та додані до неї матеріали підлягають поверненню згідно з п. 3 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Вказана позиція суду відповідає позиції Верховного Суду викладеній в ухвалі від 18.03.2019 у справі № 821/917/18 (адміністративне провадження № К/9901/6764/19).

Також, суддя роз`яснює позивачу, що відповідно до ч.8 ст. 169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє його права на повторне звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.

З огляду на наведене, суд вважає за необхідне повернути позивачу сплачений судовий збір у розмірі 5 595,73 грн. відповідно до платіжного доручення №117 від 02.07.2019.

Керуючись ст.ст. 44, 169, 171, 248, 256, 295, п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України, суддя, -

у х в а л и в:

1.Позовну заяву Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення - повернути особі, яка подала позовну заяву.

2.Повернути з Державного бюджету України на користь Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації (місцезнаходження: 79005, м. Львів, вул. Чайковського,17, код ЄДРПОУ 23948842) сплачений судовий збір у сумі 5 595 (п`ять тисяч п`ятсот дев`яносто п`ять) грн. 73 коп., відповідно до платіжного доручення №117 від 02.07.2019.

3. Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами.

Ухвала про повернення позовної заяви набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала про повернення позовної заяви може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд у п`ятнадцятиденний строк з дати підписання ухвали.

Суддя Гулкевич І.З.