Ухвала суду № 83013118, 15.07.2019, Борщівський районний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
15.07.2019
Номер справи
594/845/19
Номер документу
83013118
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 594/845/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 липня 2019 року м.Борщів

Суддя Борщівського районного суду Тернопільської області Губіш О.А., розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Борщівської районної державної адміністраці про визнання незаконним та скасування розпорядження про застосування дисциплінарного стягнення, -

в с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до Борщівського районного суду з позовом до Борщівської районної державної адміністрації про визнання незаконним та скасування розпорядження про застосування дисциплінарного стягнення. Позов подано в порядку цивільного судочинства.

Вивчивши матеріали справи, приходжу до висновку, що у відкритті провадження слід відмовити, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Згідно ст. 19 ЦПК України у порядку цивільного судочинства суди розглядають справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин та інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Згідно роз`яснень Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, які викладені в п. 2, 3 Постанови від 01.03.2013 року № 3 «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ», цивільна юрисдикція - це визначена законом сукупність повноважень судів щодо розгляду цивільних справ, віднесених до їх компетенції. Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суди повинні виходити з того, що у порядку цивільного судочинства суди розглядають справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ за КАС України, ГПК України, КПК України або Кодексом України про адміністративні правопорушення віднесено до компетенції адміністративних, господарських судів, до кримінального провадження чи до провадження в справах про адміністративні правопорушення. Законом може бути передбачено розгляд інших справ за правилами цивільного судочинства. У зв`язку з наведеним, суди мають виходити з того, що критеріями відмежування справ цивільної юрисдикції від інших є, по-перше, наявність у них спору про право цивільне (справи за позовами, що виникають із будь-яких правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства), по-друге, суб`єктний склад такого спору (однією зі сторін у спорі є, як правило, фізична особа).

Суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Як виплаває зі змісту позовної заяви, доданих до такої матеріалів, позивач заявляє вимоги пов`язані з проходженням публічної служби, а тому спір є публічно-правовим і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до п. 17 ч. 1 ст. 4 КАС України публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування. З наведеного випливає, що будь-яка державна служба є публічною службою.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 19 КАС України на спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, поширюється юрисдикція адміністративних судів.

З урахуванням викладеного та правової позиції, яка висловлена Верховним Судом України в постанові від 21 грудня 2016 року у справі № 6-28цс16, суд вважає, що заявлені вимоги позивача про визнання незаконним та скасування розпорядження про застосування дисциплінарного стягнення є публічно-правовими, а тому зазначений спір підлягає розгляду судом у порядку адміністративного судочинства. А в даному випадку спір відноситься до юрисдикції Тернопільського окружного адміністративного суду.

Поряд з тим, суд вважає за необхідне роз`яснити позивачу її право на звернення до суду з клопотанням про повернення судового збору, оскільки відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі.

Виходячи з наведеного вище, на підставі Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, роз`яснень Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ - Постанови від 01.03.2013 року № 3 «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ», ст. 4, 19 КАС України, керуючись ст. ст. 19, 186 ЦПК України, –

у х в а л и в :

У відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Борщівської районної державної адміністраці про визнання незаконним та скасування розпорядження про застосування дисциплінарного стягнення – відмовити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Тернопільського апеляційного суду через Борщівський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15-ти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали.

Суддя :