
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10 E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
про визнання банкрутом
"11" липня 2019 р. cправа № 903/69/18Господарський суд Волинської області у складі судді Войціховського Віталія Антоновича, за участі секретаря судового засідання Сердюкової Аліни Олегівни
та за присутності представників:
Цвілюх Н.А. - головний державний інспектор відділу інформаційно-аналітичної роботи юридичного управління Головного управління ДФС у Волинській області (дов. від 07.02.2019р.)
Андріяш Н.В. - представник ТОВ "ІНВЕСТ+", адвокат (дов. від 25.07.2018р.)
Гурін Р.А. - розпорядник майна
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луцьку у приміщенні Господарського суду Волинської області матеріали справи
за заявою ОСОБА_2 , м.Луцьк
про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНВЕСТ+", м.Луцьк
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Волинської області від 28.02.2018р. (з врахуванням ухвали господарського суду про виправлення описки від 01.03.2018р.) було відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНВЕСТ+" (43000, м.Луцьк, вул.Єршова, 11, офіс 408, код ЄДРПОУ 38592825), введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника, введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто п`ятнадцять календарних днів до 23 червня 2018 року, розпорядником майна ТОВ "ІНВЕСТ+" призначено арбітражного керуючого Гуріна Романа Анатолійовича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1487 від 16.07.2013р.
У відповідності до положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" 28 лютого 2018 року за №49663 на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України здійснено оприлюднення оголошення (повідомлення) про відкриття господарським судом Волинської області провадження у справі про банкрутство ТОВ "ІНВЕСТ+".
Після оприлюднення відповідного оголошення до розпорядника майна та до суду у встановленому порядку із заявами про визнання грошових вимог до боржника звернулись наступні кредитори: Луцька об`єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Волинській області, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Приватне підприємство "ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ "ЮСТЕРРА".
Ухвалою суду від 23.05.2019р. було затверджено реєстр вимог кредиторів боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНВЕСТ+", розгляд справи в підсумковому засіданні призначено на 24.06.2019р.
Ухвалою суду від 24.06.2019р. за клопотанням представника ОСОБА_3 адвоката Богуцького О.Ю. (дов. від 27.07.2018р.) розгляд справи в підсумковому засіданні було відкладено на 11.07.2019р.
На день та час розгляду справи в підсумковому судовому засіданні на виконання вимог ухвали попереднього засідання розпорядником майна ТОВ "ІНВЕСТ+" Гуріним Р.А. було надано суду остаточний реєстр вимог кредиторів товариства-боржника, повідомлення про проведення загальних зборів кредиторів боржника, прийняття загальними зборами рішення стосовно формування комітету кредиторів, прийняття комітетом кредиторів боржника рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття його ліквідаційної процедури. Також арбітражним керуючим було надано звіт про діяльність арбітражного керуючого в процедурі розпорядження майном ТОВ "ІНВЕСТ+".
Поруч з цим суд зазначає, що на виконання вимог ухвали суду директором ТОВ "ІНВЕСТ+" ОСОБА_5 було надано акт інвентаризації основних засобів станом на 21.06.2019р, акт інвентаризації розрахунків з дебіторами станом на 21.06.2019р., акт інвентаризації грошових коштів та цінних паперів станом на 21.06.2019р., інвентаризаційні описи №1 "Нематеріальні активи", №2 "Матеріальні цінності", №3 "Бланки суворої звітності станом на 21.06.2019р.", річну звітність за перший квартал 2016р.
У визначений господарським судом день та час в судове засідання з`явились представник Головного управління ДФС у Волинській області, представник ТОВ "ІНВЕСТ+" та розпорядник майна Гурін Р.А.
Не дивлячись на належне повідомлення (ухвала суду від 24.06.2019р. про відкладення розгляду справи направлялась ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ПП "ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ "ЮСТЕРРА") сторони/ учасники судового процесу своїх представників в засідання суду не направили, хоча про день та час розгляду справи в суді були повідомлені належним чином, причини неявки представників в судове засідання суду не повідомили.
До початку розгляду клопотань розпорядника майна Гуріна Романа Анатолійовича про стягнення грошової винагороди арбітражного керуючого, про затвердження звіту про здійснення та відшкодування витрат арбітражного керуючого, господарським судом в судовому засіданні розглядалось клопотання представника ОСОБА_3 адвоката Богуцького О.Ю. про відкладення розгляду справи.
За наслідками розгляду в судовому засіданні зазначеного клопотання представника ОСОБА_3 адвоката Богуцького О.Ю. про відкладення розгляду справи, судом прийнято рішення щодо його відхилення.
При цьому судом враховано, що статтею 202 Господарського процесуального кодексу України встановлено наслідки неявки в судове засідання учасників справи.
За клопотанням сторони суд може відкласти розгляд справи з метою надання додаткового часу для подання відповіді на відзив та (або) заперечення, якщо вони не подані до першого судового засідання з поважних причин (ст. 252 Господарського процесуального кодексу України).
Тобто підставою для відкладення розгляду справи за клопотанням учасника справи є наявність для цього обґрунтованих причин.
Представником сторони у суді може бути адвокат або законний представник (ч. 1 ст. 58 ГПК України).
Крім того, за змістом ч. 3 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України, юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Враховуючи викладене, відповідач не позбавлений права і можливості забезпечити участь у судовому засіданні іншого представника, - адвоката або здійснювати самопредставництво.
При цьому суд засвідчує, що представником ОСОБА_3 адвокатом Богуцьким О.Ю. клопотання про відкладення розгляду справи заявляється повторно, береться до уваги й та обставина згідно котрої, будучи повідомленим заздалегідь - 01.07.2019р. про дату, час та місце судового розгляду справи в підсумковому судовому засіданні (про що свідчить поштове повідомлення про вручення рекомендованого відправлення), ОСОБА_3 не скористався наданим йому законом правом та не надав до суду письмових пояснень (заперечень), а також те, що ухвалою суду від 24.06.2019р. явка уповноважених представників сторін в судове засідання обов`язковою не визнавалась.
Поруч з цим суд зазначає, що представництво інтересів ОСОБА_3 здійснювалось також і іншим повноважним представником, а саме адвокатом Шалою Р.М. відповідно до довіреності від 01.03.2017р., яка видана терміном на три роки і дійсна до 01.03.2020р., копія котрої міститься в матеріалах справи.
При цьому суд зазначає, що сторони/учасники судового процесу зобов`язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об`єктивного дослідження всіх обставин справи. У разі неподання учасником судового процесу з неповажних причин або без повідомлення причин матеріалів та інших доказів, витребуваних господарським судом, останній може здійснити розгляд справи за наявними в ній матеріалами та доказами (Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 15.03.2010р. №01-08/140 "Про деякі питання запобігання зловживанню процесуальним правами у господарському судочинстві").
Виходячи з практики Європейського суду з прав людини, справи мають бути розглянуті впродовж розумного строку.
В поняття "розумний строк" розгляду справи, Європейський суд з прав людини включає: складність справи; поведінку заявника; поведінку органів державної влади; важливість справи для заявника.
Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його правта обов`язків цивільного характеру. Право на справедливий судовий розгляд включає в себе право на доступ до суду та право на доступ до правосуддя в широкому розумінні.
Чинні міжнародні договори, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України згідно зі ст. 9 Конституції України. Пріоритетність застосування норм таких міжнародних договорів у господарському процесі встановлена ст.3 ГПК України.
Відповідно до Закону України "Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основних свобод" від 17.07.1997 дана Конвенція та Протоколи до неї № 2, 4, 7, 11 є частиною національного законодавства України.
Відповідно до ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ як джерело права Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини.
Конвенція на відміну від національного законодавства України не запроваджує чітких строків розгляду справи, проте посилання на строк містить ст. 6 Конвенції, яка постулює дефініцію розумного строку розгляду справи.
Критерій розумності строку розгляду справи також наведений в інформаційному листі Вищого господарського суду України від 18.11.2003 р. №01-8/1427 (зі змінами та доповненнями, внесеними в останнє інформаційним листом ВГСУ від 24.07.2008р. №01-8/451). У цьому листі зазначено: "Критеріями оцінки розгляду справи упродовж розумного строку є складність справи, поведінка учасників процесу і поведінка державних органів (суду), важливість справи для заявника".
Визначаючи ці критерії, ВГСУ посилається на рішення Європейського суду з прав людини у справі "Красношапка проти України" № 23786/02 від 30.11.2006 р. (§ 51).
Аналізуючи практику Європейського суду з прав людини, можна дійти висновку, що критерії оцінки розумності строку розгляду справи має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо. Поняття розумності строку розгляду справи можна застосовувати, коли стороною у спорі є орган державної влади.
Відповідно до ст. 2 Господарського процесуального кодексу України, одним із основних завдань господарського судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
За таких обставин, беручи до уваги приписи ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод стосовно розгляду спору впродовж розумного строку та норми ч.ч. 1, 3 ст.202 Господарського процесуального кодексу України, згідно з якими неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час та місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті і суд розглядає справу за відсутності такого учасника, враховуючи той факт, що сторони/учасники судового процесу, у відповідності до чинного законодавства, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, а у суду є всі необхідні матеріали (докази) для розгляд справи в даному судовому засіданні, суд вважає, що справу можливо розглянути у відсутності представників ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ПП "ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ "ЮСТЕРРА" за наявними у ній матеріалами, запобігаючи, одночасно, безпідставному затягуванню розгляду спору та сприяючи своєчасному поновленню порушеного права.
Присутній в судовому засіданні розпорядник майна просить суд за наслідками розгляду справи в підсумковому засіданні прийняти рішення про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення арбітражного керуючого Рабана М.Т. ліквідатором ТОВ "ІНВЕСТ+". При цьому зазначив, що від клопотання №94 від 21.06.2019р. про його згоду на участь у даній справі в якості ліквідатора товариства відмовляється (відповідну відмову було прийнято судом про що постановлено відповідну протокольну ухвалу).
Присутні в судовому засіданні представник кредитора - Головного управління ДФС у Волинській області та представник ТОВ "ІНВЕСТ+" стосовно клопотань розпорядника майна та визнання боржника банкрутом, відкриття його ліквідаційної процедури, призначення арбітражного керуючого Рабана М.Т. ліквідатором ТОВ "ІНВЕСТ+" не заперечили.
Розглянувши матеріали справи, клопотання розпорядника майна та рішення комітету кредиторів ТОВ "ІНВЕСТ+", звіт розпорядника майна та документи в його обґрунтування, заслухавши пояснення арбітражного керуючого Гуріна Р.А., представників Головного управління ДФС у Волинській області та ТОВ "ІНВЕСТ+", судом враховано наступні обставини:
Згідно з положеннями ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражним керуючим Гуріним Р.А 19 червня 2019 року за місцезнаходженням боржника було ініційовано проведення засідання зборів кредиторів ТОВ "ІНВЕСТ+" з наступним порядком денним: 1. Обрання голови зборів кредиторів. 2. Створення комітету кредиторів (вибори членів комітету кредиторів, визначення чисельного складу комітету кредиторів). 3. Делегування повноважень комітету кредиторів ТОВ "ІНВЕСТ+". Присутніми на засіданні зборів кредиторів ТОВ "ІНВЕСТ+" були уповноважені представники ОСОБА_2 (кількість голосів 5000), ОСОБА_4 (кількість голосів 13056) та ПП "ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ "ЮСТЕРРА" (кількість голосів 700).
Засіданням зборів кредиторів ТОВ "ІНВЕСТ+" (протокол №1 від 19.06.2019р.) було сформовано комітет кредиторів товариства в кількісному складі трьох кредиторів: Шеремети Андрія Ігоровича, ОСОБА_4 та ПП "ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ "ЮСТЕРРА", обрано комітет кредиторів боржника у складі вищезазначених кредиторів.
Засіданням комітету кредиторів ТОВ "ІНВЕСТ+" від 19.06.2019р. (протокол №1) було прийнято рішення щодо обрання голови комітету кредиторів ( ОСОБА_4 ), прийнято рішення щодо звернення до суду із клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, звернення до суду із клопотанням про призначення арбітражного керуючого Рабана М.Т. ліквідатором ТОВ "ІНВЕСТ+", схвалення звіту розпорядника майна про проведену роботу з 28.02.2018р. по 19.06.2019р. та не схвалено звіт про стягнення грошової винагороди арбітражного керуючого та про затвердження звіту про здійснення та відшкодування витрат арбітражного керуючого.
Рішення комітету кредиторів мотивоване відсутністю звернень господарюючих суб`єктів стосовно ймовірної процедури санації боржника, неможливістю застосування іншої судової процедури у справі, а також тим, що задоволення вимог кредиторів є можливим лише внаслідок виконання заходів ліквідаційної процедури.
При цьому на засіданні комітету кредиторів боржника було заслухано інформацію розпорядника майна Гуріна Р.А. про здійснені ним в процесі процедури розпорядження майном заходи, розглянуто та схвалено, прийнято до відома звіт розпорядника майна Гуріна Р.А. про виконану роботу у справі про банкрутство ТОВ "ІНВЕСТ+".
Частиною 8 статті 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено, що до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення щодо звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора).
У відповідності до ст. 27 Закону про банкрутство у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі. До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов`язані прийняти одне з таких рішень:
схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації;
відхилити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов`язання керуючого санацією підготувати план санації;
подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов`язання керуючого санацією підготувати план санації у разі його неподання боржником;
подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури;
подати до господарського суду клопотання про укладення мирової угоди.
У підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень:
ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому статтею 30 цього Закону;
ухвалу про введення процедури санації та зобов`язання керуючого санацією підготувати план санації у разі відхилення плану санації боржника зборами кредиторів або неподання його боржником;
постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;
ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство;
ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду в межах граничного строку, визначеного цим Законом.
З дня визнання господарським судом боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури або введення процедури санації, або затвердження мирової угоди процедура розпорядження майном та повноваження розпорядника майна припиняються.
В даному випадку, з врахуванням матеріалів справи, зокрема, наданих суду протоколів зборів кредиторів та зборів комітету кредиторів ТОВ "ІНВЕСТ+" та підтверджуючих їх документів, факту відсутності пропозицій щодо санації або укладення мирової угоди у справі, господарський суд приходить до висновку про наявність усіх підстав для визнання ТОВ "ІНВЕСТ+" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Визнаючи боржника банкрутом та відкриваючи його ліквідаційну процедуру, господарським судом враховуються обставини неплатоспроможності ТОВ "ІНВЕСТ+", зокрема, те, що за період з моменту порушення провадження у справі про банкрутство та введення процедури розпорядження майном не було встановлено активів, за рахунок яких є можливим погашення в повній мірі вимог кредиторів та відновлення платоспроможності боржника.
Таким чином, задоволення вимог кредиторів може бути здійснено не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
За наслідками розгляду в судовому засіданні звіту розпорядника майна Гуріна Р.А. про здійснені в процесі процедури розпорядження майном заходи встановлено, що арбітражним керуючим з`ясовано, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ІНВЕСТ+" з кодом ЄДРПОУ 38592825 зареєстроване за адресою: 43000, Волинська область, місто Луцьк, вул. Єршова, 11, офіс 408, керівником боржника є ОСОБА_5 , основний вид діяльності товариства - 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, розмір статутного капіталу становить 2300000.00 грн.
З метою з`ясування інформації про майнові активи боржника розпорядником майна було надіслано запити та отримано наступні відповіді:
Головне управління Держгеокадастру у Волинській області листом від 27.03.2018р. на запит №41 від 12.03.2018р. стосовно надання інформації про наявність зареєстрованих земельних ділянок повідомляє, що за даними територіальних структурних підрозділів у районах містах Головного управління Держгеокадастру у Волинській області станом на 01.01.2013року за ТОВ "Інвест+" код ЄДРПОУ 38592825 не виявлено зареєстрованих земельних ділянок.
Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області листом від 27.03.2018р. на запит №43 від 12.03.2018р. інформує, що за ТОВ "Інвест+" трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні, причіпні та начіпні машини в Головному управлінні Держпродспоживслужби у Волинській області не зареєстровані та зареєстровані не були.
Управління Держпраці у Волинській області листом від 27.03.2018р. на запит №38 від 12.03.2018р. інформує, що управління Держпраці у Волинській області за даним підприємством ТОВ "Інвест+" об`єктів підвищеної небезпеки, великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, трубопроводів, об`єктів нафтогазового комплексу, а також об`єктів котлонагляду та підіймальних споруд не зареєстровано.
Регіональний сервісний центр МВС у Волинській області листом від 20.03.2018р. на запит №35 від 12.03.2018р. інформує, що за даними ЄДР МВС інформація стосовно реєстрації транспортних засобів за ТОВ "Інвест+".
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України листом від 26.03.2018р. на запит №46 від 13.03.2018р. щодо надання інформації про видачу ТОВ "Інвест+" дозвільних документів, ліцензій у сфері господарської діяльності та в межах компетенції повідомляє, що ТОВ "Інвест+" не отримувало документів дозвільного характеру та ліцензій у сфері зовнішньоекономічної діяльності, а саме: ліцензій на експорт/імпорт товарів, щодо яких застосовано режим ліцензування відповідно до щорічних постанов про переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню ітд.
Волинська митниця ДФС листом від 20.03.2018 на запит №39 від 12.03.2018р. надала інформацію, що ТОВ "Інвест+", не перебуває на обліку Волинської митниці ДФС. Додатково митниця інформує, що ТОВ "Інвест+" за період з 01.01.2014р. по 31.12.2016р. в зоні діяльності Волинської митниці ДФС митного оформлення товарів не здійснювало, податковий борг відсутній.
Національна комісія з цінних паперів листом від 18.03.2018р. на запит №45 від 13.03.2018р. інформує, що станом на 31.12.2017р. ТОВ "Інвест+", серед власників, які володіють значними пакетами акцій емітентів (10 відсотків і більше акцій приватних акціонерних товариств та 5 відсотків і більше публічних акціонерних товариств), відсутнє.
Державна авіаційна служба України листом від 21.03.2018р. на запит №37 від 12.03.2018р. надало інформацію, що відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" та відповідно до вимог пункту 2.13 розділу 2 Авіаційних правил України ітд., відомості щодо повітряних суден, які знаходяться у державному реєстрі цивільних повітряних суден України, розміщуються на веб порталі Державної авіаційної служби України доступ до якого відкрито для всіх користувачів. На дату отримання листа за ТОВ "Інвест+", відсутні будь-які повітряні судна.
Державне космічне агентство України листом від 21.03.2018р. на запит №42 від 12.03.2018р. повідомляє про відсутність зареєстрованих унікальних об`єктів космічної діяльності, космічної техніки у ТОВ "Інвест+", код ЄДРПОУ 38592825. Ліцензія на право здійснення космічної діяльності вказаному підприємству не видавалась.
Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області листом від 19.03.2018р. розглянуло запит №40 від 12.03.2018р. щодо надання інформації стосовно ТОВ "Інвест+" та інформує, що в Єдиному реєстрі документів, що дають право на виконання підготовчих і будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів у запитуваної арбітражним керуючим інформації не виявлено.
Головне управління регіональної статистики листом від 12.04.2018р. на запит №83 від 30.03.2018р. надало інформацію з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України станом на 01.04.2018р. ТОВ "Інвест+", код ЄДРПОУ 38592825 не значиться засновником інших суб`єктів господарської діяльності.
Державне підприємство Київський Експертно-технічний центр Держпраці листом від 11.09.2018р. на запит №135 від 04.09.2018р. інформує, що ДП "КЕТЦ" не надавало реєстри сертифікатів відповідності та не мало договірних взаємовідносин з ТОВ "Інвест+".
Головне управління статистики у Волинській області листом від 19.03.2018року на запит №48 від 12.03.2018року відмовило у наданні інформації. 19.04.2018р. Головне управління статистики у Волинській області на виконання п.2 ухвали Господарського суду Волинської області від 04.04.2018року по справі №903/69/18 направило копії фінансової звітності ТОВ "Інвест+" за 2013-2015роки. Додатково надано інформацію, що статистичну звітність із статистики праці за формою №11-ОЗ Звіт про наявність і рух основних засобів, амортизацію ТОВ "Інвест+", в Головне управління статистики не подавало.
Головне управління ДФС у Волинській області на запит від 14.03.2018року надало: витяги в електронному вигляді податкових декларацій з податку на прибуток за 2014-2015 роки, інформацію щодо відкриття рахунків в установах банків, інформацію згідно Податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку форми 1ДФ поданих за період з 1 кварталу2014р. по 1 квартал 2016р., копію акту про результати документальної позапланової перевірки за період з 26.05.2016 року по 01.07.2017р. Згідно до отриманих даних ТОВ "Інвест+" має відкритий розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 у АТ "Райффайзен БАНК АВАЛЬ" у м. Києві; податкові декларації за 2014-2015рік окрім від`ємного фінансового результату - 22142 не відображають здійснення фінансово-господарської діяльності. Актом №7676/14-01/38592825 від 07.08.2017 про результати документальної позапланової перевірки встановлено (описова частина), що на момент перевірки платником не надано даних бухгалтерського обліку (головної книги, зведеної оборотно-сальдової відомості, розгорнутих оборотно-сальдових відомостей, журналів-ордерів за перевіряємий період по рах. 10, 15, 31, 36, 37, 63,68, 701, 702, 703, 704, 901, 902, 903, 91, 92, 93, 94 та інших рахунках бухгалтерського обліку, які ведуться на підприємстві), про що складено відповідний акт від 07.08.2017 №277/14-01/38592825.
З метою виявлення майна боржника розпорядником майна також було здійснено виїзд за місцем юридичної адреси боржника про що складено відповідні акти.
При цьому судом також зауважується, що згідно з положеннями Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суб`єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Частиною 3 ст. 110 ЦК України передбачено, що, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, встановлені законом про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Таким чином, при прийнятті постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, господарський суд повинен з`ясувати наявність або відсутність у боржника ознак банкрутства, зокрема: наявність непогашених, визнаних судом грошових вимог кредиторів; перевищення грошових зобов`язань боржника над його майном (пасиву над активом, порівнявши відомості обох величин та встановивши недостатність майна для задоволення вимог кредиторів (неспроможність); незадовільний результат застосування заходів фінансового оздоровлення боржника.
Відомості про активи боржника на час визнання боржника банкрутом можуть міститися у звіті арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією) про фінансово-майновий стан боржника, що повинен бути наданий комітету кредиторів, та на основі якого комітет кредиторів вирішує питання про введення наступної судової процедури.
Тільки наявність усіх перерахованих ознак дає господарському суду підстави для визнання боржника банкрутом.
Прийняття рішення про доцільність визнання боржника банкрутом, незважаючи на клопотання комітету кредиторів, є прерогативою господарського суду, відповідно до норм Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Станом на дату проведення зборів комітету кредиторів товариства-боржника на адресу розпорядника майна звернення ймовірних кредиторів (інвесторів) щодо санації товариства не надходили, товариство не здійснює виробничу діяльність та неспроможне пропонувати комітету кредиторів укладення мирової угоди, пропозиції від кредиторів щодо укладення мирової угоди арбітражному керуючому не надходили.
Відповідно до ст.ст. 37, 38, 40 Закону про банкрутство у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов`язання встановлена господарським судом. Під ліквідацією розуміється припинення суб`єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
У постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.
В даному випадку, ліквідатором ТОВ "ІНВЕСТ+" комітет кредиторів товариства-боржника пропонує призначити арбітражного керуючого Рабана Микиту Тарасовича.
Клопотання комітету кредиторів боржника щодо кандидатури ліквідатора приймається судом до уваги. При вирішенні питання щодо призначення ліквідатора ТОВ "ІНВЕСТ+", судом враховується факт належного виконання арбітражним керуючим Рабаном М.Т. обов`язків арбітражного керуючого (розпорядника майна, ліквідатора) у справах, котрі знаходились (знаходяться) в провадженні суду, освіта, досвід та організаційно-технічні можливості останнього виконувати повноваження ліквідатора. Також судом береться до уваги здійснена арбітражним керуючим на адресу суду заява про його участь у даній справі в якості ліквідатора, обставини, викладені у заяві.
Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону про банкрутство з дня прийняття судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред`являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов`язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
Згідно з ч. 2 ст. 38 Закону про банкрутство з дня прийняття судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, керівник банкрута звільняється з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, припиняються повноваження власника майна банкрута.
Відповідно до ч. 2 ст. 41 Закону про банкрутство ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред`являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов`язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов`язковому зберіганню на строк не менше п`яти років з дати визнання особи банкрутом; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ч. 6 ст. 41 Закону про банкрутство протягом п`ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов`язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1, 2, 26, 27, 37-40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Процедуру розпорядження майном у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНВЕСТ+" (43000, м.Луцьк, вул.Єршова, 11, офіс 408, код ЄДРПОУ 38592825) та повноваження арбітражного керуючого (розпорядника майна) Гуріна Романа Анатолійовича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1487 від 16.07.2013р., адреса: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_2 ) припинити.
2. Товариство з обмеженою відповідальністю "ІНВЕСТ+" (43000, м.Луцьк, вул.Єршова, 11, офіс 408, код ЄДРПОУ 38592825) визнати банкрутом.
3. Відкрити ліквідаційну процедуру Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНВЕСТ+" (43000, м.Луцьк, вул.Єршова, 11, офіс 408, код ЄДРПОУ 38592825) строком на 12 місяців.
4. Скасувати арешти та інші обмеження по розпорядженню, накладені на майно Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНВЕСТ+" (43000, м.Луцьк, вул.Єршова, 11, офіс 408, код ЄДРПОУ 38592825). Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНВЕСТ+" не допускається.
5. Ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНВЕСТ+" (43000, м.Луцьк, вул.Єршова, 11, офіс 408, код ЄДРПОУ 38592825) призначити арбітражного керуючого Рабана Микиту Тарасовича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 309 від 20.02.2013р., адреса: 43000, Волинська область, м. Луцьк, вул. Б. Хмельницького, 8/3).
З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи-банкрута. Протягом п`ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов`язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.
6. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНВЕСТ+" (43000, м.Луцьк, вул.Єршова, 11, офіс 408, код ЄДРПОУ 38592825).
7. Зобов`язати ліквідатора:
- під час проведення ліквідаційної процедури використовувати тільки один рахунок боржника в банківській установі. Інші рахунки, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури, підлягають закриттю. Залишки коштів на цих рахунках перераховуються на основний рахунок боржника;
- виплати кредиторам з основного рахунку здійснювати у порядку черговості, визначеному ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом";
- здійснювати реалізацію майна банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку передбаченому Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом";
- щомісячно подавати господарському суду та комітету кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНВЕСТ+" звіти про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника, використання коштів боржника;
- на вимогу господарського суду та державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.
8. Відповідні строки по даній справі обчислюються з дати прийняття господарським судом постанови, тобто з 11.07.2019р.
9. Судове засідання з приводу розгляду заяв кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника, проміжного звіту ліквідатора про виконану роботу в ліквідаційній процедурі призначити на "23" вересня 2019 р. на 10:00 год. Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Волинської області (м. Луцьк, пр. Волі, 54а, в залі судових засідань №210).
10. Ліквідатору Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНВЕСТ+" після завершення всіх розрахунків з кредиторами та здійснення ліквідаційної процедури скласти звіт про свою діяльність та ліквідаційний баланс товариства-банкрута, подати їх до господарського суду для подальшого розгляду і затвердження.
У відповідності до ч. 4 ст. 8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" постанова про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, прийняті господарським судом у справі про банкрутство, набирають законної сили з моменту їх прийняття, якщо інше не передбачено цим Законом.
Відповідно до ст.ст. 253, 256, 257 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Північно-західного апеляційного господарського суду, протягом 20 днів з дня складення повного судового рішення (постанови).
Повна судова постанова
складена 15.07.2019р.
Суддя В. А. Войціховський