ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
"05" березня 2010 р. м. Київ К-11278/10
Суддя Вищого адміністративного суду України Ю.Й. Рецебуринський
перевіривши касаційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Катеринопільської районної державної адміністрації Черкаської області
на постанову Катеринопільський районний суд Черкаської області від 01.04.2008 р.
та на ухвалу Київський апеляційний адміністративний суд від 08.02.2010 р.
у справі за позовом ОСОБА_1
до Управління праці та соціального захисту населення Катеринопільської районної державної адміністрації Черкаської області
про стягнення недоплаченої суми щорічної разової допомоги
В С Т А Н О В И В :
Касаційна скарга не відповідає вимогам ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України (далі –КАС України), а саме: скаржником не надано доказів сплати судового збору як це і передбачено ст. 89 КАС України та Декретом Кабінету Міністрів України від 21.01.93р. № 7-93 «Про державне мито».
Посилання Управління праці та соціального захисту населення Катеринопільської районної державної адміністрації Черкаської області на п.п. 7 ст. 4 Декрету № 7-93 не може бути прийнято судом до уваги виходячи з наступного.
Відповідно до пункту 7 частини першої статті 4 цього Декрету від сплати державного мита звільняються органи соціального страхування та органи соціального забезпечення - за регресними позовами про стягнення з особи, яка заподіяла шкоду, сум допомоги і пенсій, виплачених потерпілому або членам його сім'ї, а органи соціального забезпечення – також за позовами про стягнення неправильно виплачених допомоги та пенсій.
З вищенаведеного вбачається, що звільнення органів соціального забезпечення від сплати державного мита передбачено лише у конкретних випадках та виключно за умови їх звернення до суду з позовом (участі у справі в якості позивача).
Отже, у разі оскарження рішень судів в апеляційному або касаційному порядках управління праці та соціального захисту населення мають сплачувати державне мито в розмірах, установлених Декретом Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
Зазначена позиція підтверджується судовою практикою та Довідкою Вищого адміністративного суду України від 01.05.09р. «Про вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами законодавства про соціальний захист дітей війни, ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань».
Судовий збір за подання касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України повинно бути внесено або перераховано до відділення Державного казначейства у Печерському районі м. Києва, код ЗКПО 26077922, розрахунковий рахунок 31411537700007, банк одержувача УДК у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 22090100.
Згідно з ч. 6 ст. 214 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Частиною 1 ст. 108 КАС України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Згідно з ч. 2 ст. 108 КАС України (яка за аналогією застосовується до даних правовідносин) якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись ст. 108, ст. ст. 210-213 Кодексу адміністративного судочинства України, –
У Х В А Л И В :
1. Залишити касаційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Катеринопільської районної державної адміністрації Черкаської області без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків касаційної скарги до 05.04.10р.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.Й. Рецебуринський