
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
12 липня 2019 року м. Київ № 320/3631/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до ОСОБА_1 про стягнення адміністративно-господарських санкцій,
в с т а н о в и в:
Київське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до суду з вимогами про стягнення адміністративно-господарських санкцій з ФОП Петрика О.І.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Дослідивши зміст позовної заяви та документів, які подані у якості підтвердження заявлених вимог, суд констатує їх невідповідність положенням ст.ст.160, 161 КАСУ.
Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом подання суду позову із викладенням його обставин, зокрема, зазначенням нормативно-правового акту, який дає право на звернення до суду з вимогами до громадянина, з огляду на те, що положеннями ч.4 ст.46 КАСУ визначено, що громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, громадські об`єднання, юридичні особи, які не є суб`єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб`єкта владних повноважень: 1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності громадського об`єднання;
2) про примусовий розпуск (ліквідацію) громадського об`єднання; 3) про затримання іноземця або особи без громадянства чи примусове видворення за межі території України; 4) про встановлення обмежень щодо реалізації права на свободу мирних зібрань (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо); 5) в інших випадках, коли право звернення до суду надано суб`єкту владних повноважень законом.
Відповідно, у позовній заяві повинен бути вказаний закон, яким позивач наділений правом на звернення до суду з вимогами до фізичної особи підприємця в порядку стягнення адміністративно-господарських санкцій.
Крім того, як слідує із позовної заяви остання підписана директором Київського обласного відділення фонду, право підпису позовної заяви якого підтверджено витягом з ЄДРПОУ.
Суд звертає увагу позивача, що витяг із ЄДРПОУ не є належним доказом повноважень керівника установи у розумінні ч.3 ст.55 КАСУ.
Так, цими положеннями встановлено, що юридична особа, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
В контексті ч.1 ст.59 КАСУ, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи.
Отже, виходячи із буквального змісту наведених норм, право керівника на участь у розгляді адміністративної справи, в тому числі і шляхом підписання позовної заяви, повинно бути підтверджено законом, в якому таке право передбачено та/або положенням, яким керівника юридичної особи таким право наділено.
Витяг з ЄДРПОУ лише вказує на зайняття певною особою керівного становища, однак при перевірці повноважень представника позивача встановленню підлягає наявність у особи, яка звернулась до суду правосуб`єктності, яке включає і право підпису процесуального документа.
Відтак, суду необхідно надати копію положення позивача, яке містить право директора територіального відділення фонду СЗІ на звернення до суду та підписання позову та/або посилання на закон, який керівника територіального відділення ФСЗІ таким правом наділяє.
Керуючись ст.ст. 161, 169, 171, 248, 250 КАС України, суд -
у х в а л и в:
позовну заяву Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до ОСОБА_1 про стягнення адміністративно-господарських санкцій, - залишити без руху.
Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Брагіна О.Є.