Рішення № 82992328, 12.07.2019, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.07.2019
Номер справи
240/8488/19
Номер документу
82992328
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 липня 2019 року м. Житомир справа № 240/8488/19

категорія 112030100

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Єфіменко О.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії, -

встановив:

06.06.2019 до Житомирського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , у якій він просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови у перерахунку і виплаті пенсії з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих сум індексації за період з серпня 2015 року по липень 2017 року включно згідно з розрахунком виплаченої індексації Житомирського обласного військового комісаріату від 08.05.2019 №9/246;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату призначеної пенсії за період з 03.09.2018, з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих сум індексації за період з серпня 2015 року по липень 2017 року включно згідно з розрахунком виплаченої індексації Житомирського обласного військового комісаріату від 08.05.2019 №9/246.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що йому призначена пенсія по інвалідності з 03.09.2018, однак при призначенні вказаної пенсії ПФУ не були враховані додаткові види грошового забезпечення, з яких сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. Позивачем було отримано довідку у ЖОВК від 08.05.2019 №9/246. Вказує, що він звертався до посадових осіб відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії, однак, відповідачем було йому відмовлено. Вважає дії відповідача щодо неперерахунку пенсії з урахуванням у складі грошового забезпечення. з якого призначається пенсія фактично отриманих ним сум індексації тому й звернувся до суду за захистом свого порушеного права.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 11.06.2019 відкрите провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.

02.07.2019 за вих.№14863/08 на адресу суду від відповідача надійшов відзив на адміністративний позов від 01.07.2019 (а.с. 20-25). В обґрунтування заперечень останній зазначив, що позивач уже звертався до Житомирського окружного адміністративного суду з подібним адміністративним позовом, в якому просив зобов`язати ГУ ПФУ в Житомирській області провести перерахунок та виплату пенсії з урахуванням у складі грошового забезпечення, зокрема індексації, виплаченої у листопаді та грудні 2015 року, згідно з довідкою №1410 від 06.03.2018. Рішенням у даній справі №240/5471/18 від 15.03.2019 вимоги позивача було задоволено частково, зокрема, відмовлено у врахуванні до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, індексації. Крім того, представником відповідача у відзиві на адміністративний позов зазначено, що індексація не належить до щомісячних виплат та додаткових видів грошового забезпечення, що враховуються при обчисленні пенсії, що наведені у ч.3 ст.43 Закону України №2262.

Згідно з ч.4 ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Відповідно до ч.5 ст.250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Згідно з положеннями ч.5 ст.262, ч.1 ст.263 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд дійшов висновку про те, що позов не підлягає задоволенню із таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 проходив військову службу у Збройних Силах України у відділу комплектування та призову (підготовки до військової служби) Житомирського обласного військового комісаріату (далі - Житомирського ОВК), де отримував грошове забезпечення відповідно до статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей».

Наказом Командувача ОК «Північ» від 06.04.2017 №47 позивач був звільнений з військової служби у запас у зв`язку із закінченням строку контракту (а.с. 16).

Наказом військового комісара Житомирського ОВК від 23.08.2017 №186 ОСОБА_1 виключений зі списків особового складу з 23.08.2017 (а.с. 15).

З 03.09.2018 ГУ ПФУ в Житомирській області позивачу була призначена пенсія по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ зі змінами у редакції Закону України від 04.04.2006 №3591-ІV (далі - Закон України №2262-ХІІ).

При призначенні пенсії ОСОБА_1 органом пенсійного фонду не були враховані додаткові види грошового забезпечення з яких сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

ОСОБА_1 у Житомирському ОВК було отримано довідку про розмір виплаченого йому грошового забезпечення, одноразових додаткових видів грошового забезпечення, індексації, тощо за час проходження служби за період серпень 2015 - липень 2017 року від 08.05.2019 №9/246 (а.с. 14).

У подальшому позивач звернувся до ГУ ПФУ в Житомирській області із заявою про перерахунок та виплату призначеної пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» із врахуванням у складі його грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих ним сум індексації за період з серпня 2015 року по липень 2017 року включно згідно довідки Житомирського ОВК від 08.05.2019 №9/246.

У листі від 28.05.2019 №Д-2310 ГУ ПФУ у Житомирській області відмовлено позивачу у перерахунку пенсії, з посиланням на те, що виплати, про які він зазначав у заяві, не входять до складу грошового забезпечення і тому включатися при обчисленні пенсії не можуть (а.с. 12-13).

Позивач, вважаючи дії ГУ ПФУ у Житомирській області про відмову у перерахунку пенсії протиправними, та такими, що порушують його право на отримання належної пенсії відповідно до чинного законодавства України, звернувся з вказаним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку вказаним правовідносинам суд зазначає про таке.

Відповідно до ст.8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Статтею 19 Основного Закону встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію визначаються Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII (зі змінами та доповненнями, далі - Закон України №2262-XII).

У преамбулі Закону України №2262-XII закріплено, що держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до частини третьої статті 43 Закону України №2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" №2011-ХІІ (далі - Закон України №2011-ХІІ).

Військовослужбовцям у зв`язку з особливим характером військової служби, яка пов`язана із захистом Вітчизни, надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Частиною першою та другою статті 9 Закону №2011-ХІІ встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Таким чином, до складу грошового забезпечення військовослужбовців входять чотири види складових:

1) посадовий оклад;

2) оклад за військовим званням;

3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення;

4) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Частиною першою статті 15 Закону України №2011-ХІІ визначено, що пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону України №2262-ХІІ.

Однією з умов пенсійного забезпечення військовослужбовців є визначення видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні пенсій.

Так, частиною третьою статті 43 Закону України №2262-ХІІ визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (далі - КМУ).

Відповідно до пункту 7 постанови КМУ від 17.07.1992 №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 (в редакції, чинній на момент призначення позивачу пенсії, далі - Постанова №704).

Згідно з пунктом 2 Постанови №704 грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Факт сплати єдиного внеску не є безумовною підставою для включення виплати, з якої цей внесок утримано, до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, та має значення лише для включення до цього грошового забезпечення його видів з переліку, визначеного статтею 43 Закону України №2262-ХІІ, який є вичерпним.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 06.02.2019 справа №522/2738/17.

Позивачу з 03.09.2018 призначена пенсія по інвалідності відповідно до Закону України №2262-ХІІ.

Пенсія призначена на підставі документів, які позивач особисто надав до Житомирського ОВК. Зокрема, до заяви про призначення пенсії ним було надано довідку про додаткові види грошового забезпечення від 26.09.2018 №6520. У зазначеній довідці були відсутні суми індексації.

Статтею 43 Закону України №2262-ХІІ визначено, що розмір пенсій, які призначаються військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом обчислюється з окладу за посадою, окладу за військове звання, процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), та премії у розмірах, установлених законодавством.

ГУ Пенсійного фонду України в Житомирській області призначено ОСОБА_1 пенсію у чіткій відповідності до ст.43 Закону України №2262-ХІІ.

Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням, з 1 березня 2018 року та пізніше за останні фактичні місяці служби підряд перед звільненням починаючи з 1 березня 2018 року на кількість таких місяців, що зазначено у постанові Кабінету Міністрів України №393 від 17.07.1992.

Також Постановою КМУ №704 змінено грошове забезпечення з 01.03.2018.

Відповідно до зазначеної Постанови КМУ №704, постанова Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та постанова Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889 «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій» втратили чинність.

Пунктом 2 Постанови КМУ №704 встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Перелік підвищень, надбавок, доплат, винагород, які мають постійний характер, премій, наведений в пунктах п`ятому та шостому Постанови КМУ №704.

Перелік додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, та їх розміри перелічені в додатку 6 до цієї ж Постанови КМУ №704. У ньому наведений вичерпний перелік щомісячних та одноразових додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу.

Оскільки, виплата індексації залежать від певних обставин, їх розмір не є фіксованим, тому вони не належать до щомісячних виплат та додаткових видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні розміру пенсії згідно з Законом України №2262-ХІІ.

Зважаючи на вищевикладене, підстави для врахування ОСОБА_1 до складу грошового забезпечення для обчислення пенсії фактично виплаченої індексації, які зазначені у довідці від 08.05.2019 №9/246 відсутні.

Крім того, вимоги позивача щодо включення до грошового забезпечення для обчислення пенсії індексації суперечать чинному законодавству, а саме вимогам ч.3 ст.43 Закону України №2262-ХІІ.

Так, абзацами шостим та дев`ятим підпункту 2.2 пункту 2 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 13.05.2015 №4-рп/2015 у справі №1-9/2015 за конституційним зверненням громадянина ОСОБА_2 щодо офіційного тлумачення положень ч.3 ст.63 Закону України №2262-ХІІ визначено наступне.

Аналіз наведених положень Закону України №2262-ХІІ вказує на єдиний підхід законодавця до визначення видів грошового забезпечення військовослужбовців, які враховуються як при призначенні пенсій (ст.43), так і при перерахунку раніше призначених пенсій (стаття 63).

Граматичний аналіз положень першого речення ч.3 ст.63 Закону України №2262-ХІІ дає підстави стверджувати, що слова "надбавок, доплат, підвищень" є вставленою конструкцією словосполучення "нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення", яка вказує на те, що такими видами є лише надбавки, доплати, підвищення.

При цьому згідно резолютивної частини цього рішення визначено, що до додаткових видів грошового забезпечення належать лише надбавки, доплати, підвищення. Тобто, перелік видів грошового забезпечення, визначений ч.3 ст.43 Закону України №2262-ХІІ є вичерпним та розширеному тлумаченню не підлягає.

Відповідно до ст.43 Закону України №2262-ХІІ, пенсії особам офіцерського складу обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» (далі — Постанова КМУ №393), передбачено, що пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення:

- відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;

- щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії.

Зазначеною статтею 43 Закону України №2262-ХІІ та вищезазначеною Постановою КМУ №393 не передбачено включення до грошового забезпечення для обчислення пенсії індексації.

Із наведеного слідує висновок, що згідно з ч.3 ст.43 Закону України №2262-ХІІ для визначення розміру пенсії враховуються виключно щомісячні додаткові види грошового забезпечення, а саме надбавки, доплати, підвищення. При цьому, вказаною нормою не передбачено включення до складу грошового забезпечення для обчислення пенсії такого одноразового виду грошового забезпечення як індексація.

Згідно ст.151-2 Конституції України рішення та висновки, ухвалені Конституційним Судом України, є обов`язковими, остаточними і не можуть бути оскаржені.

Оскільки, виплата індексації носила разовий характер, вказані виплати неможливо вважати щомісячними, додатковими видами грошового забезпечення.

Відповідно до ст.43 Закону України №2262-ХІІ розмір пенсій, які призначаються військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом обчислюється з окладу за посадою, військовим званням, процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), та премії у розмірах, установлених законодавством.

Оскільки спірні виплати не мають систематичного характеру, залежать від певних обставин, їх розмір не є фіксованим, а виплата не є щомісячною, тому вони не належать до щомісячних виплат та додаткових видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні розміру пенсії згідно з Законом України №2262-ХІІ.

Таким чином, індексація не належить до надбавок, доплат або підвищень, тобто не є додатковим видом грошового забезпечення, а відноситься до інших соціальних гарантій.

При цьому, серед переліку складових грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, наведених у ч.3 ст.43 Закону України №2262-ХІІ відсутні одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Тобто, щомісячна додаткова грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, одноразові премії та компенсації, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні до такого переліку не входять.

Також, суд зазначає, що як видно із довідки Житомирського ОВК від 08.05.2019 №9/246, з сум індексації, отриманих позивачем з вересня 2015 року по серпень 2017 року не сплачувались внески на загальнообов`язкове державне соціальне (пенсійне) страхування.

Крім того, суд зазначає, що 23.11.2018 ОСОБА_1 вже звертався до Житомирського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просив зобов`язати ГУ ПФУ в Житомирській області провести перерахунок та виплату пенсії з урахуванням у складі грошового забезпечення, зокрема індексації, виплаченої у листопаді та грудні 2015 року згідно з довідкою №1410 від 06.03.2018. Рішенням у справі №240/5471/18 від 15.03.2019 вимоги позивача було задоволено частково. Зокрема, відмовлено у врахуванні до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, індексації.

Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Відповідачем на виконання вимог частини другої статті 77 КАС України доведено, а позивачем не спростовано протиправність дій Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови у проведенні ОСОБА_1 перерахунку та виплати пенсії з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, видів додаткового грошового забезпечення, а саме індексації, зазначеної у довідці Житомирського ОВК №9/246 від 08.05.2019, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Зважаючи на відсутність документально підтверджених понесених судових витрат у даній адміністративній справі та на відмову у задоволенні позовних вимог, питання про їх розподіл судом не вирішується.

Керуючись статтями 2, 77, 90, 139, 242-246, 250, 255, 262, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. Ольжича, 7, м. Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 13559341) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення виготовлено: 12 липня 2019 року.

Суддя О.В. Єфіменко