
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2019 року Справа № 160/9478/18 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіЄфанової О.В. за участі секретаря судового засіданняМанько К.А. за участі: позивача представника позивача представника відповідача ОСОБА_1 , Первухіної І.М., ОСОБА_2 . розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій просить:
Визнати протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області оформлене листом від 27.08.2018 № 808/03-05/19.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до пільгового стажу за Списком 1: виробничу практику на шахті «Сніжнянська» Торезького виробничого об`єднання по видобутку антрациту «Торезантрацит» з 08.09.1980 по 19.12.1980 на посаді підземного електрослюсаря; проходження військової служби в період з 04.11.1981 по 28.10.1983; періоди роботи під землею на шахті «Сніжнянська» з 26.12.1983 по 31.08.1984, з 07.07.1986 по 11.09.1986, 18.06.1987 по 10.08.1987, 03.08.1988 по 10.09.1988, 31.07.1989 по 08.10.1991, до загального стажу період роботи в Промисловій організації орендарів «Ера» з 18.10.1991 по 29.10.1993 на посаді заступника директора по капітальному будівництву та призначити з 15.06.2018 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1, відповідно до ст. 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідачем безпідставно не було зараховано до пільгового стажу період виробничої практики, проходження військової служби, періоди роботи під землею на шахті «Сніжнянська» з 26.12.1983 по 08.10.1991, та до загального стажу роботу в Промисловій організації орендарів «Ера», а тому рішення відповідача про відмову в призначені позивачу пільгової пенсії за віком є протиправним.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.12.2018 року відкрито провадження у даній справі та призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження.
Відповідачем поданий письмовий відзив на позовну заяву, в якому останній проти задоволення позовних вимог заперечує в повному обсязі, посилаючись на те, що в довідці з Єдиного державного реєстру зазначено, що державна реєстрація ДП «Сніжантрацит» (правонаступник шахти «Снежнянська) припинена за судовим рішенням у 2017 році.
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області були направлені запити від 15.06.2018 року № 3667/02.3-11 та від 16.07.2018 року № 4436/02.3-11 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про отримання документів про підтвердження пільгового характеру роботи Позивача з 26.12.1983 по 08.10.1991 рік на шахті “Сніжнянська”.
Листом від 10.08.2018 року № 108/7/02-3 Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повідомило про неможливість надання довідок про роботу Позивача, оскільки згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 року № 1085-р м. Торез, м. Сніжне (територіальне розташування підприємств) знаходиться на тимчасово непідконтрольній території України, де органи державної влади тимчасово не виконують свої повноваження та не мають доступу до місця зберігання архівних документів.
У зв`язку із відсутністю пільгового стажу, листом Головного управління від 27.08.2018 року № 808/03-05/19 на законних підставах було відмовлено Позивачу у призначенні пенсії за віком по Списку № 1.
В судовому засіданні позивач та його представник підтримали позовні вимоги, просили позов задовольнити.
Представник відповідача в задоволенні позовних вимог просив відмовити.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 15.06.2018 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із письмовою заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до вимог ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
27 серпня 2018 року Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надало відповідь №808/03-05/19, в якій позивачу було відмовлено в призначенні пільгової пенсії за віком за Списком №1 відповідно до ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
В даній відповіді відповідач зазначив, що період роботи за Списком №1 з 18.06.1987 по 10.08.1986 не враховано до загального та пільгового стажу у зв`язку з тим, що дата звільнення відрізняється від дати наказу при звільненні. Також згідно довідки з ЄДР зазначено про припинення реєстрації ДП «Сніжантрацит» за судовим рішенням у 2017 році., а оскільки м.Торез, м.Сніжне знаходиться на тимчасово непідконтрольній території України, де органи державної влади тимчасово не виконують повноваження та не мають доступу до місця зберігання архівних документів. Період з 18.10.1991 по 29.10.1993 не зараховано у зв`язку з тим, що на печатці при звільненні не прослідковується назва підприємства. А тому у заявника відсутній пільговий стаж, що унеможливлює призначення пенсії за віком Список №1.
Не погодившись з відмовою відповідача, вважаючи її необґрунтованою та такою, що суперечить нормам чинного законодавства, позивач звернулась до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 2ст. 6 Конституції України, органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.
Згідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до ч.3 ст.23 Загальної Декларації прав людини, п.4 ч.1 Європейської Соціальної хартії та ч.3 ст.46 Конституції України кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист, за роки важкої праці та шкідливих робіт, - яка є основним джерелом існування для них самих та їхніх сімей.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам регулює Закон України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Згідно із ч.3 ст.4 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються види пенсійного забезпечення, умови, норми та порядок пенсійного забезпечення.
Відповідно до змісту ст. 5 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», цей Закон регулює відносини, що виникають між суб`єктами системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом визначаються: види пенсійних виплат; умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат.
Приписами статті 8 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачене право громадян на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.
Згідно з вимогами ст. 100 цього Закону передбачено, що особам, які на день введення в дію цього Закону мають стаж на роботах із шкідливими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, мають право на пенсію на пільгових умовах, яка призначається відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством.
Відповідно до п.1 ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Пунктом «а» ч. 1ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Працівникам, які не мають стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»: чоловікам - на 1 рік за кожний повний рік такої роботи.
Згідно п. 10 Наказу Міністерства праці та соціальної політики України №383 від 18.11.2005 «Про затвердження Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» (далі - Порядок №383) для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку.
Згідно до ст.48 Кодексу законів про працю України та ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Аналогічна позиція висловлена в постанові Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» від 12.08.1993 року №637(далі Порядок №637), де регламентовано порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.
В разі, коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків (п.2 Порядку №637).
Згідно п.3 Порядку №637, за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Пунктом 20 Порядку № 637 передбачено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем для підтвердження наявності пільгового стажу були надані, проте не враховані
копія довідки від 14.06.2013 № 1840/13.2;
копія Довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 25.02.2015 № 1626/13.2 та довідка про підземні виходи;
копія архівної довідки № 12-44/252-30 від 20.10.2014.
Довідка від 14.06.2013 № 1840/13.2 зазначає, що підприємство є правонаступником архівних документів шахти «Снежнянська».
Довідка про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 25.02.2015 № 1626/13.2 має запис про те, що ОСОБА_1 працював повний робочий день в період з 08.09.1980 по 19.12.1980 на підземних роботах в шахте «Снежнянська Торезського виробничого об`єднання по добутку антрациту «Торезантрацит» електрослюсарем підземним на період виробничої практики, що передбачена Списком №1 підрозділ 1 Постанови РМ СРСР від 22.08.1956 р. №1173.
Згідно архівної довідки № 12-44/252-30 від 20.10.2014 р. ОСОБА_1 прийнятий в Промислову організацію орендарі «Ера» заступником директора по капітальному будівництву з 18.10.1991 р за звільнений з 19.10.1993 року. Архівний відділ Сніжнянської міської ради знаходиться за адресою: м.Сніжне Донецької області .
Проте, незважаючи на наведені доводи, відповідачем не було взято до уваги зазначені документи позивача та відмовлено останньому у призначенні пільгової пенсії, так як відсутній необхідний пільговий стаж, а саме 7 років 6 місяців.
Суд з даною позицією відповідача щодо пільгового стажу не погоджується, так як відповідно до чинного законодавства основним документом, що підтверджує пільговий стаж є трудова книжка. В разі, коли трудова книжна втрачена або в ній відсутні відповідні записи надаються уточнюючі довідки.
Суд погоджується з доводами відповідача щодо загального стажу та роботи в Промисловій організації орендарів «Ера», оскільки дійсно за печаткою в трудовій книжці при звільненні не прослідковується назва підприємства, а документ - архівна довідка № 12-44/252-30 від 20.10.2014 р. - виданий на непідконтрольній України території.
Що стосується вимоги зарахувати до пільгового стажу проходження військової служби, то відповідач не відмовляв в зарахуванні до стажу цього періоду.
Відповідно до абзацу 2 пункту 1 статті 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачено, що час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Час проходження строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
З зазначеної норми законодавства вбачається, що час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу особа працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Таким чином у разі зарахування виробничої практики в період з 08.09.1980 по 19.12.1980 на підземних роботах в шахті «Снежнянська» Торезського виробничого об`єднання по добутку антрациту «Торезантрацит» електрослюсарем підземним (професія, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах), то як наслідок час проходження строкової військової служби має бути зарахований до стажу роботи.
Як встановлено з трудової книжки ОСОБА_1 :
-з 26.12.1983 (наказ № 4/к від 13.01.1984р.) прийнятий учнем гірника з повним робочим днем під землею;
-з 26.03.1984 (наказ № 24/к від 02.04.1984р.) переведено учнем електрослюсаря підземного з повним робочим днем під землею;
-з 08.05.1984 (наказ № 34/к від 07.05.1984р.) по 31.08.1984 (наказ № 68/к від 03.09.1984р. звільнено у зв`язку з виїздом на навчання) працював електрослюсарем підземним 4 розряду з повним робочим днем під землею;
-з 07.07.1986 (наказ № 65/к від 11.07.1986р.) по 11.09.1986 (наказ № 90/к від 15.09.1986р.) працював електрослюсарем підземним 4 розряду з повним робочим днем під землею, на час канікул;
-з 18.06.1987 (наказ №63/к від 18.06.1987р.) по 10.08.1986 (наказ № 89/к від 11.08.1987р.) проходив виробничу практику на посаді електрослюсаря підземного З розряду з повним робочим днем під землею;
-з 03.08.1988 (наказ № 90/к від 05.08.1988р.) по 10.09.1988 (наказ № 106/к від 12.09.1988р.) проходив виробничу практику на посаді електрослюсаря підземного З розряду з повним робочим днем під землею;
-з 31.07.1989 (наказ № 90/к від 01.08.1989р.) прийнятий на посаду електрослюсаря 5 розряду підземним з повним робочим днем в шахті;
-з 10.01.1990 (наказ № 3/к від 10.01.1990р.) переведено механіком на ділянку по ремонту гірських виробок з повним робочим днем під землею ;
-з 27.11.1990 (наказ № 577 від 27.11.1990р.) переведено на посаду механіком на ділянку № НОМЕР_1 з повним робочим днем під землею, звільнено 08.10.1991 (наказ № 62/к від 09.10.1991р.)
Таким чином, вищезазначені роботи мають бути зараховані до пільгового стажу за списком №1 ОСОБА_1
Комплексний аналіз зазначених норм дає підстави дійти висновку, що необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах відповідно до п. «а» ч. 1ст. 13 Закону №1788-ХІІ є формальна констатація факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у Списку №1, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці. Документами, які підтверджують результати атестації робочого місця за умовами праці, можуть бути: карта умов праці, наказ по підприємству про затвердження переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; трудова книжка із записом про витяг із зазначеного наказу або з додатком такого витягу.
Аналогічна правова позиція міститься у постановах Верховного Суду України від 10 березня 2015 року №21-51а15 та від 10 вересня 2013 року №21-183а13, що також кореспондується у постанові Верховного Суду від 03.05.2018 у справі №750/7525/17.
Таким чином, записами у трудовій книжці та уточнюючими довідками підтверджується характер роботи і стаж, який дає позивачу право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, а, отже, рішення відповідача про відмову у призначення пенсії за віком на пільгових умовах є протиправними та такими, що підлягають скасуванню в частині пільгового стажу.
Відповідно до положень ч. 2ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1)на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч.1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу, а суд згідно зі ст. 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Відповідно до ч.2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З урахуванням принципу змагальності, диспозитивності та офіційного з`ясування всіх обставин у справі (ст. 9 КАС України), положення Кодексу адміністративного судочинства України передбачають не лише обов`язок суб`єкта владних повноважень (відповідача у справі) щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності (ч. 2 ст. 77 КАС України), але й обов`язок кожної сторони довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення (ч. 1 ст. 77 КАС України).
Відповідно до ч. 1, п. 3, п. 4 ч. 2 ст. 245 КАС України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково.
Враховуючи викладене вище, повно і всебічно дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, здійснивши системний аналіз норм чинного законодавства України, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.
Частиною 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду з даною позовною заявою понесені судові витрати у розмірі 704,80 грн.
З огляду на задоволення позовних вимог, сплачений позивачем судовий збір за подання позовної заяви до суду в розмірі 704,80 грн. підлягає стягненню з Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області за рахунок бюджетних асигнувань.
Керуючись ст. ст. 243-146, 250 , Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області оформлене листом від 27.08.2018 № 808/03-05/19 в частині незарахування ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до пільгового стажу за Списком 1: виробничу практику на шахті «Сніжнянська» Торезького виробничого об`єднання по видобутку антрациту «Торезантрацит» з 08.09.1980 по 19.12.1980 на посаді підземного електрослюсаря; періоди роботи під землею на шахті «Сніжнянська» з 26.12.1983 по 31.08.1984, з 07.07.1986 по 11.09.1986, 18.06.1987 по 10.08.1987, 03.08.1988 по 10.09.1988, 31.07.1989 по 08.10.1991.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до пільгового стажу за Списком 1: виробничу практику на шахті «Сніжнянська» Торезького виробничого об`єднання по видобутку антрациту «Торезантрацит» з 08.09.1980 по 19.12.1980 на посаді підземного електрослюсаря; періоди роботи під землею на шахті «Сніжнянська» з 26.12.1983 по 31.08.1984, з 07.07.1986 по 11.09.1986, 18.06.1987 по 10.08.1987, 03.08.1988 по 10.09.1988, 31.07.1989 по 08.10.1991.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь позивача судовий збір в розмірі 704,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст рішення суду складений 19 квітня 2019 року.
Суддя О.В. Єфанова