Рішення № 82991802, 09.07.2019, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.07.2019
Номер справи
140/2333/18
Номер документу
82991802
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 липня 2019 року ЛуцькСправа № 140/2333/18

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Сороки Ю.Ю.,

при секретарі судового засідання Ткачук І.І.,

за участю представника позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача Піддубного О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в порядку спрощеного позовного провадження, адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Любешівської селищної ради Любешівського району Волинської області про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

15.11.2018 року ОСОБА_2 звернувся з позовом до Любешівської селищної ради Любешівського району Волинської області про визнання дій Залаззівської сільської ради Любешівського району Волинської області при прийнятті рішення №17/23 від 05.03.2017 “Про розробку містобудівної документації “Детальний план території” орієнтованою площею 0,25 га в районі вул АДРЕСА_1 21А, села Залаззя протиправними, скасування рішення Залаззівської сільської ради Любешівського району Волинської області №17/23 від 05.03.2017 “Про розробку містобудівної документації “Детальний план території” орієнтованою площею 0, 25 га в районі вул АДРЕСА_1 21А, села Залаззя, зобов`язання Любешівську селищну раду Любешівського району Волинської області повторно розглянути на засіданні чергової сесії Любешівської селищної ради заяву ОСОБА_2 від 21.02.2017 №38 про внесення змін до генерального плану забудови села.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 21.02.2017 позивач звернувся із заявою до Залаззівської сільської ради Любешівського району Волинської області про підтвердження попереднього цільового призначення земельної ділянки, наданої йому для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд, шляхом внесення змін до Генерального плану забудови села Залаззя.

05.03.2017 Залаззівська сільська рада Любешівського району Волинської області, за результатами розгляду звернення позивача, прийняла рішення №17/23 “Про розробку містобудівної документації “Детальний план території” орієнтованою площею 0, 25 га в районі АДРЕСА_1 А, села Залаззя.

Позивач вважає дії Залаззівської сільської ради, у зв`язку із прийняттям вказаного рішення протиправними, оскільки його зміст не відповідає змісту та суті заяви позивача. Крім того, вважає, що відповідачем не було дотримано порядку та умов розроблення детального плану території, яка передбачає громадські слухання та по даний час містобудівна документація не розроблена, не погоджена у Відділі містобудування та архітектури і не затверджена сільською радою.

На підставі вищевикладеного, просить суд визнати дії Залаззівської сільської ради Любешівського району Волинської області при прийнятті рішення №17/23 від 05.03.2017 “Про розробку містобудівної документації “Детальний план території” орієнтованою площею 0,25 га в районі вул АДРЕСА_1 , 21А, села Залаззя протиправними, скасувати рішення Залаззівської сільської ради Любешівського району Волинської області №17/23 від 05.03.2017 “Про розробку містобудівної документації “Детальний план території” орієнтованою площею 0, 25 га в районі вул АДРЕСА_1 , 21А, села Залаззя, зобов`язати Любешівську селищну раду Любешівського району Волинської області повторно розглянути на засіданні чергової сесії Любешівської селищної ради заяву ОСОБА_2 від 21.02.2017 №38 про внесення змін до генерального плану забудови села.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 20.11.2018 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження та вирішено судовий розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з проведенням судового засідання та викликом сторін.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 24.01.2019 адміністративний позов ОСОБА_2 до Любешівської селищної ради Любешівського району Волинської області про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов`язання вчинити дії, залишено без розгляду.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 22.05.2019, ухвалу Волинського окружного адміністративного суду від 24.01.2019 про залишення позовної заяви без розгляду - скасовано і направлено справу для продовження її розгляду до суду першої інстанції.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 27.06.2019 справу прийнято до провадження та призначено до судового розгляду по суті на 15:00 05.07.2019.

05.07.2019 представником позивача подано до суду клопотання про уточнення позовних вимог в частині стягнення судових витрат, а саме: у разі задоволення позовних вимог просить суд присудити на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Любешівської селищної ради Любешівського району Волинської області сплачений позивачем судовий збір в розмірі 2 114, 40 грн. та витрати на правничу допомогу в розмірі 11 200 грн.

Відповідачем відзив на позовну заяву не подано.

Згідно ч.4 ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

В судовому засіданні 09.07.2019 представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог позивача заперечив, оскільки вважає, що рішення Залаззівської сільської ради Любешівського району Волинської області, за результатами розгляду звернення позивача, прийняла рішення від 05.03.2017 №17/23 “Про розробку містобудівної документації “Детальний план території” орієнтованою площею 0, 25 га в районі АДРЕСА_1 А, села Залаззя прийнято відповідачем у відповідності до вимог чинного законодавства. Просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог позивача повністю.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступне.

21.02.2017 ОСОБА_2 звернувся до Заллаззівської сільської ради Любешівського району Волинської області із заявою про розгляд питання внесення змін до Генерального плану забудови села Залаззя згідно рішення №18/4Б від 28.06.2004 року про виділення земельної ділянки під будівництво індивідуального житлового будинку та будівельного паспорта, звертаючи увагу на те, що на даний час на цій земельній ділянці збудований житловий будинок, який готовий до здачі в експлуатацію та інші господарські будівлі.

05.03.2017 Залаззівська сільська рада Любешівського району Волинської області, за результатами розгляду заяви позивача, прийняла рішення №17/23 “Про розробку містобудівної документації “Детальний план території” орієнтованою площею 0, 25 га в районі вул АДРЕСА_1 21А, села Залаззя.

Вказаним рішенням Залаззівська сільська рада Любешівського району Волинської області надала позивачу дозвіл на розробку містобудівної документації “Детальний план території” для будівництва і обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд в районі АДРЕСА_1 , села АДРЕСА_2 .

Позивач, вважаючи такі дії відповідача протиправними, звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини другої статті 3 Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Повноваження органів місцевого самоврядування у спірних правовідносинах визначені Законом України «Про місцеве самоврядування в України», Законом України «Про основи містобудування» та Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Згідно з частиною першою статті 10 Закону У країни "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Частиною другою статті 2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селиш, міст.

Положеннями статті 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про основи містобудування» при здійсненні містобудівної діяльності повинні бути забезпечені:

розробка містобудівної документації, проектів конкретних об`єктів згідно з вихідними даними на проектування, з дотриманням державних стандартів, норм і правил;

розміщення і будівництво об`єктів відповідно до затверджених у встановленому порядку містобудівної документації та проектів цих об`єктів;

раціональне використання земель та територій для містобудівних потреб, підвищення ефективності забудови та іншою використання земельних ділянок;

охорона культурної спадщини, збереження традиційного характеру середовища населених пунктів;

урахування державних та громадських інтересів при плануванні та забудові територій;

урахування законних інтересів та вимог власників або користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують місце будівництва;

інформування через засоби масової інформації громадян про плани перспективного розвитку територій і населених пунктів, розміщення важливих містобудівних об`єктів;

участь громадян, об`єднань громадян в обговоренні містобудівної документації, проектів окремих об`єктів і внесення відповідних пропозицій до державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій;

захист прав громадян та громадських організацій згідно із законодавством.

Статтею 12 Закону України «Про основи містобудування» визначено, що до компетенції сільських, селищних, і міських рад у сфері містобудування на відповідній території належить затвердження відповідно до законодавства місцевих програм, генеральних планів відповідних населених пунктів, планів зонування територій, а за відсутності затверджених в установленому законом порядку планів зонування території - детальних планів територій. До компетенції виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері містобудування належать: затвердження детальних планів територій за наявності затверджених в установленому законом порядку планів зонування території: визначення територій для містобудівних потреб.

Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено правові та організаційні основи містобудівної діяльності.

Так, статтею 7 цього Закону визначено, що управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється шляхом:

планування територій на державному, регіональному та місцевому рівнях;

моніторингу стану розроблення та реалізації містобудівної документації на всіх рівнях;

визначення державних інтересів для їх врахування під час розроблення містобудівної документації;

проведення ліцензування і професійної атестації;

розроблення і затвердження будівельних норм, державних стандартів і правил, запровадження одночасної дії міжнародних кодів та стандартів;

контролю за дотриманням законодавства у сфері містобудівної діяльності, вимог будівельних норм, державних стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів, вихідних даних для проектування об`єктів містобудування, проектної документації.

Згідно ст.8 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» планування територій здійснюється на державному, регіональному та місцевому рівнях відповідними органами виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування. Планування та забудова земельних ділянок здійснюється їх власниками чи користувачами в установленому законодавством порядку. Рішення з питань планування та забудови територій приймаються сільськими, селищними, міськими радами та їх виконавчими органами, районними, обласними радами, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями в межах визначених законом повноважень з урахуванням вимог містобудівної документації.

Відповідно до статті 17 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту.

На підставі затвердженого генерального плану населеного пункту розробляється план земельно-господарського устрою, який після його затвердження стає невід`ємною частиною генерального плану.

Послідовність виконання робіт з розроблення генерального плану населеного пункту та документації із землеустрою визначається будівельними нормами, державними стандартами і правилами та завданням на розроблення (внесення змін, оновлення) містобудівної документації, яке складається і затверджується її замовником за погодженням з розробником.

У складі генерального плану населеного пункту може розроблятися план зонування території цього населеного пункту. План зонування території може розроблятися і як окрема містобудівна документація після затвердження генерального плану.

Генеральний план населеного пункту розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Для населених пунктів з чисельністю населення до 50 тисяч осіб генеральні плани можуть поєднуватися з детальними планами всієї території таких населених пунктів.

Рішення про розроблення генерального плану приймає відповідна сільська, селищна, міська рада.

Згідно із положеннями статті 19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» детальний план у межах населеного пункту уточнює положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток частини території.

Детальний план розробляється з метою визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території населеного пункту, призначених для комплексної забудови чи реконструкції.

Детальний план території за межами населених пунктів розробляється відповідно до схеми планування території (частини території) району та/або області з урахуванням державних і регіональних інтересів.

Розроблення детального плану території за межами населених пунктів та внесення змін до нього здійснюються на підставі розпорядження відповідної районної державної адміністрації.

На підставі та з урахуванням положень затвердженого детального плану території може розроблятися проект землеустрою щодо впорядкування цієї території для містобудівних потреб, який після його затвердження стає невід`ємною частиною детального плану території.

Частина четверта статті 19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачає, що детальний план території визначає:

принципи планувально-просторової організації забудови;

червоні лінії та лінії регулювання забудови;

функціональне призначення, режим та параметри забудови однієї чи декількох земельних ділянок, розподіл територій згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами;

містобудівні умови та обмеження (у разі відсутності плану зонування території) або уточнення містобудівних умов та обмежень згідно із планом зонування території;

потребу в підприємствах і закладах обслуговування населення, місце їх розташування;

доцільність, обсяги, послідовність реконструкції забудови;

черговість та обсяги інженерної підготовки території;

систему інженерних мереж;

порядок організації транспортного і пішохідного руху;

порядок комплексного благоустрою та озеленення, потребу у формуванні екомережі;

межі прибережних захисних смуг і пляжних зон водних об`єктів (у разі відсутності плану зонування території).

Детальний план території складається із графічних і текстових матеріалів. Склад, зміст, порядок розроблення та затвердження детального плану території визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Таким чином, детальний план території є видом містобудівної документації, положення якого мають узгоджуватися з генеральним планом населеного пункту, деталізувати положення останнього та не суперечити йому.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 21 червня 2018 року у справі № 826/4504/17.

Відповідно до частини першої статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій підлягають громадським слуханням.

Згідно з частиною другою статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», зокрема, затвердження на місцевому рівні містобудівної документації, зазначеної у частині першої цієї статті, без проведення громадських слухань щодо проектів такої документації забороняється.

Відповідно до частини третьої статті 21 цього ж Закону сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи зобов`язані забезпечити: оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні з прогнозованими правовими, економічними та екологічними наслідками; оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні та доступ до цієї інформації громадськості; реєстрацію, розгляд та узагальнення пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні (у разі її утворення); узгодження спірних питань між громадськістю і замовниками містобудівної документації на місцевому рівні через погоджувальну комісію; оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні.

Згідно з частинами п`ятою-шостою статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні є підставою для подання пропозицій громадськості до відповідного органу місцевого самоврядування; пропозиції громадськості мають бути обгрунтовані в межах відповідних законодавчих та нормативно-правових актів, будівельних норм, державних стандартів і правил та надаватися у строки, визначені для проведення процедури громадських слухань. Пропозиції, надані після встановленого строку, не розглядаються.

Отже, громадські слухання щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні відбуваються шляхом оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, наданням особам, які мають право на подання пропозицій до проектів містобудівної документації на місцевому рівні, строку для подання таких пропозицій; безпосереднім поданням пропозицій громадськості до відповідного органу місцевого самоврядування; утворенням погоджувальної комісії у разі необхідності та, відповідно, оприлюдненням результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації.

Даний висновок узгоджується з позицією Верховного Суду, викладеною у постанові від 10 липня 2018 року у справі № 369/7675/14-а.

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України від 16.11.2011№ 290 затверджено Порядок розроблення містобудівної документації (далі - Порядок №290).

Зі змісту розділу 4 Порядку №290 вбачається, що рішення про розроблення генерального плану, плану зонування території, детального плану території, яка розташована в межах населеного пункту, а також внесення змін до цієї містобудівної документації приймає відповідна сільська, селищна, міська рада. Рішення про розроблення детального плану території, яка розташована за межами населеного пункту, або внесення змін до нього приймає відповідна районна державна адміністрація, а в разі відсутності адміністративного району - відповідно Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації. Замовником розроблення містобудівної документації з планування території на місцевому рівні або внесення змін до неї є: при розробленні генерального плану населеного пункту, плану зонування території, а також детального плану території, яка розташована в межах населеного пункту, - виконавчий орган сільської, селищної, міської ради, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації; при розробленні детального плану території, яка розташована за межами населеного пункту, - районна державна адміністрація, а в разі відсутності адміністративного району - відповідно Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.

Системний аналіз наведених правових норм дає підстави дійти висновку, що чинним законодавством чітко визначено процедуру та умови для проведення зміни цільового призначення земельних ділянок, розроблення та затвердження детального плану території.

При цьому суд звертає увагу на те, що в даному спорі суд не надає правову оцінку реалізації права позивача на користування земельною ділянкою в селі Залаззя, так само як і не надає правову оцінку повноваженню органу місцевого самоврядування щодо надання чи відмови у наданні позивачу у користування чи власність земельної ділянки в селі Залаззя.

В даному спорі суд аналізує правові засади процедури розгляду відповідачем заяви позивача від 21.02.2017, зокрема, чи дотримано останнім процедурних питань при розгляді заяви та чи розглянуто відповідачем заяву по суті.

Як встановлено судом, 21.02.2017 позивач звернувся із заявою до Залаззівської сільської ради Любешівського району Волинської області щодо підтвердження попереднього цільового призначення земельної ділянки, наданої йому для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд, шляхом внесення змін до Генерального плану забудови села Залаззя. Водночас, у заяві позивач просив розгляд заяви проводити у його присутності.

05.03.2017 Залаззівська сільська рада Любешівського району Волинської області, за результатами розгляду звернення позивача, прийняла рішення №17/23 “Про розробку містобудівної документації “Детальний план території” орієнтованою площею 0, 25 га в районі АДРЕСА_1 21А, села Залаззя.

Однак, зміст вищевказаного рішення не відповідає суті порушених позивачем у заяві від 21.02.2017 вимог.

Так, позивач у своїй заяві від 21.02.2017 просив Залаззівську сільську раду Любешівського району Волинської області внести зміни до Генерального плану забудови села Залаззя, в частині підтвердження цільового призначення земельної ділянки, наданої йому для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд.

В той час, як відповідач у рішенні від 05.03.2017 №17/23 надав дозвіл позивачу на розробку містобудівної документації “Детальний план території” орієнтованою площею 0, 25 га в районі АДРЕСА_1 , села Залаззя, тобто відповідач прийняв рішення з питання, яке не порушувалося позивачем у заяві від 21.02.2017. При цьому, питання викладене позивачем у заяві від 21.02.2017 по суті відповідачем розглянуто не було.

Також, з матеріалів справи та пояснень представника позивача вбачається, що розгляд заяви відбувався за відсутності позивача, в той час як останній при зверненні до Залаззівської сільської ради Любешівського району Волинської області просив розгляд заяви проводити за його присутності.

Згідно із частиною 3 статті 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

За приписами статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" актами органів та посадових осіб місцевого самоврядування є рішення відповідної ради, рішення виконавчого комітету відповідної ради та розпорядження відповідного голови.

Відповідно до частини 10 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Таким чином, суд приходить висновку, що Залаззівською сільською радою Любешівського району Волинської області заява позивача від 21.02.2017 щодо внесення змін до Генерального плану забудови села Залаззя по суті розглянута не була, а відтак позовні вимоги ОСОБА_2 до Любешівської селищної ради Любешівського району Волинської області про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов`язання вчинити дії є такими, що підлягають задоволенню, шляхом визнання протиправними дій Залаззівської сільської ради Любешівського району Волинської області при прийнятті рішення №17/23 від 05.03.2017 “Про розробку містобудівної документації “Детальний план території” орієнтованою площею 0,25 га в районі вул АДРЕСА_1 21А, села Залаззя, визнання протиправним та скасування рішення Залаззівської сільської ради Любешівського району Волинської області №17/23 від 05.03.2017 “Про розробку містобудівної документації “Детальний план території” орієнтованою площею 0, 25 га в районі вул. Першотравнева, 21А, села Залаззя та зобов`язання Любешівську селищну раду Любешівського району Волинської області повторно розглянути на засіданні чергової сесії Любешівської селищної ради заяву ОСОБА_2 від 21.02.2017 №38 про внесення змін до Генерального плану забудови села Залаззя.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Залаззівської сільської ради Любешівського району Волинської області слід стягнути судові витрати по сплаті судового збору в сумі 2 114 гривень 40 копійок та 11 200 гривень витрат на правову допомогу.

Керуючись статтями 243, 245, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування», суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати дії Залаззівської сільської ради Любешівського району Волинської області при прийнятті рішення №17/23 від 05.03.2017 “Про розробку містобудівної документації “Детальний план території” орієнтованою площею 0,25 га в районі вул АДРЕСА_1 21А, села Залаззя протиправними.

Визнати протиправним та скасувати рішення Залаззівської сільської ради Любешівського району Волинської області №17/23 від 05.03.2017 “Про розробку містобудівної документації “Детальний план території” орієнтованою площею 0, 25 га в районі вул. АДРЕСА_1 , 21А, села Залаззя.

Зобов`язати Любешівську селищну раду Любешівського району Волинської області повторно розглянути на засіданні чергової сесії Любешівської селищної ради заяву ОСОБА_2 від 21.02.2017 №38 про внесення змін до генерального плану забудови села Залаззя.

Стягнути на користь ОСОБА_2 за рахунок бюджетних асигнувань Залаззівської сільської ради Любешівського району Волинської області судовий збір у сумі 2 114 гривень 40 копійок та 11 200 гривень витрат на правову допомогу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його складення.

Позивач: ОСОБА_2 , адреса: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний код: НОМЕР_1 .

Відповідач: Любешівська селищна рада Любешівського району Волинської області, код ЄДРПОУ 04333170, адреса: 44201, смт. Любешів, вул. Бондаренка, 90А.

Суддя Ю.Ю. Сорока

Повний текст судового рішення складено 12.07.2019.