Рішення № 82982980, 26.06.2019, Рівненський міський суд Рівненської області

Дата ухвалення
26.06.2019
Номер справи
569/15613/18
Номер документу
82982980
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 569/15613/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 червня 2019 року Рівненський міський суд Рівненської області

в складі головуючого судді Смолій Л.Д.

при секретарі:Хлуд І.П.

з участю позивача: ОСОБА_1

представників сторін: ОСОБА_2 , ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Рівне цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ДП «Рівненський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України», Служби автомобільних доріг у Рівненській області про відшкодування майнової шкоди,

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з позовом до ДП «Рівненський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України», Служби автомобільних доріг у Рівненській області про відшкодування майнової шкоди.

Свої вимоги мотивує тим, що 24.12.2017 року 12 год. 20 хв. на 125 км 000 м- 125 км 100 м а/д Городище-Рівне-Старокостянтинів він керуючи транспортним засобом марки FIAT DOBLO, державний номерний знак НОМЕР_1 потрапив у дорожньо-транспортну пригоду шляхом попадання передньою частиною автотранспортного засобу у яму (вибоїну), яка знаходилась на проїзній частині, внаслідок чого було пошкоджено його автомобіль, що підтверджено висновком автотоварознавчого дослідження вартості матеріального збитку. Враховуючи те, що обов`язок належного утримання доріг покладено на Службу автомобільних доріг України, та у відповідності до укладеногоо договору між Службою автомобільних доріг у Рівненській області та ДП «Рівненський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» просить стягнути в солідарному порядку з відповідачів вартість понесеного матеріального збитку в розмірі 54596,45 гривень, 2500 гривень за виконання звіту про оцінку матеріального збитку та судові витрати у справі.

В судовому засіданні позивач та його представник ОСОБА_2 позовні вимоги підтримали повністю, просили їх задовільнити.

Представник відповідача ДП «Рівненський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» в судове засідання не з`явився, про день та час слухання справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив, відзиву на позов не подав.

Представник відповідача Служби автомобільних доріг у Рівненській області Цимбалюк О.П. в судовому засіданні позовні вимоги ОСОБА_1 не визнала, подала відзив на позов у якому зазначила, що Служба автомобільних доріг в Рівненській області є неналежним відповідачем у справі оскільки з метою реалізації своїх функцій Службою автомобільних доріг у Рівненській області за результатами (аукціону) відкритих торгів був укладений договір № 1 про закупівлю послуг від 21.02.2017 року з ДП «Рівненський облавтодор» ВАТ «ДАК» Автомобільні дороги України» на експлуатаційне утримання автомобільних доріг державного значення в межах Рівненської області протяжністю 2000,9 км. Відповідно до договору експлуатаційне утримання даної ділянки дороги на момент скоєння ДТП здійснювалось ДП «Рівненський облавтодор» ВАТ «ДАК» Автомобільні дороги України». Відповідно до п. 1.6 договору протягом дії договору та протягом гарантійного періоду виконавець зобов`язувався в повній мірі відповідати за належне утримання доріг, забезпечення умов безпеки руху та нести повну безумовну майнову та іншу юридичну відповідальність в частині відшкодування майнової (матеріальної) і нематеріальної шкоди та компенсації витрат власникам транспортних засобів, іншим учасникам дорожнього руху, якщо ДТП сталась з причини незадовільного експлуатаційного утримання , допущеного з його вини. У зв`язку з чим просить у позові до Служби автомобільних доріг у Рівненській області відмовити за безпідставністю позовних вимог.

Заслухавши пояснення позивача, представників позивача та відповідача Служби автомобільних доріг у Рівненській області, дослідивши матеріали справи, з`ясувавши фактичні обставини справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення частково.

Як вбачається із матеріалів справи 24.12.2017 року 12 год. 20 хв. на 125 км 000 м- 125 км 100 м а/д Городище-Рівне-Старокостянтинів керуючи транспортним засобом марки FIAT DOBLO, державний номерний знак НОМЕР_1 автомобіль під керуванням ОСОБА_1 потрапив у дорожньо-транспортну пригоду шляхом попадання передньою частиною автотранспортного засобу у яму (вибоїну), яка знаходилась на проїзній частині.

24.12.2017 року було складено відповідний Акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі працівниками поліції, яким у п. 2 встановлено: «ямковість, вибоїна довжиною 3 м та шириною 3 м, глибиною 7 см.,» а також вказано на те, що зрізаний асфальт, знятий верхній шар асфальтного покриття дороги, огородження місць проведення дорожніх робіт відсутні» Серед недоліків в утриманні та експлуатації ділянки, що визначені в п.5 зазначена відсутність дорожніх знаків «Вибоїни» з лівої сторони дороги

Акт складено за відсутності відповідальної особи за утримання дороги, яка не прибула на виклик працівників поліції.

Постановою Апеляційного суду Рівненської області від 25 липня 2018 року ОСОБА_4 , виконроба Колоденської ДЕД, визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 140 КУпАП, що полягає у порушенні правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, що спричинили створення аварійної обстановки.

Відповідно до звіту про оцінку автомобіля FIAT DOBLO, реєстраційний номер НОМЕР_1 , що складений 10 лютого 2018 року матеріальний збиток, завданий власникові автомобіля в результаті його пошкодження при ДТП з урахуванням коефіцієнту фізичного зносу складових, що підлягають заміні складає 54596,45 гривень з ПДВ.

Відповідно до п.1.1 договору № 1 від 21 лютого 2017 року укладеного між Службою автомобільних доріг у Рівненській області (замовник) та ДП «Рівненський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України» (виконавець) виконавець зобов`язується у порядку та на умовах, визначених цим договором своїми силами і засобами на власний ризик надати послуги згідно технічного завдання викладеного в тендернй документації за рахунок коштів державного бюджету (інших бюджетів) та в обумовлений цим договором термін. Найменування робіт, згідно п. 1.2 зазначеного договору: експлуатаційне утримання автомобільних доріг державного значення в межах Рівненської області протяжністю 2000,9 км.

Відповідно до п. 5.1. Договору, строк надання послуг: з 21.02.2017 року по 31.12.2017 року включно.

Відповідно до п. 1.6. зазначеного Договору на період дії договору та протягом гарантійного періоду, Виконавець відповідно до ЗУ «Про дорожній рух» та норм глави 82 Цивільного кодексу України в повній мірі відповідає за належне утримання доріг, забезпечення умов безпеки руху і несе повну безумовну майнову та іншу юридичну відповідальність в частині відшкодування майнової (матеріальної) та нематеріальної (в тому числі моральної) шкоди та компенсації витрат власникам транспортних засобів, іншим учасникам дорожнього руху, якщо дорожньо-транспортна пригода виникла з причини незадовільного експлуатаційного утримання допущеного з вини виконавця, а також забезпечує повне майнове відшкодування замовнику у разі заподіяння збитків користувачами доріг, та/або в процесі використання смуги відведення юридичними чи фізичними особами на мережі автомобільних доріг, якщо такі збитки завдані з вини підрядника.

Відповідно до абз. «з» п.п. 6.3.3. п. 6.3. Договору, у разі скоєння ДТП внаслідок неналежного виконання умов цого Договору з вини Виконавця, він несе за це відповідальність та бере на себе зобов`язання з врегулювання спорів пов`язаних з таким ДТП, розгляд справ у судових органах, відшкодування завданих збитків.

Статтею 1 Закону України «Про автомобільні дороги» визначено, що автомобільна дорога - це лінійний комплекс інженерних споруд, призначений для безпечного та зручного руху транспортних засобів.

За змістом статті 7 цього Закону передбачено, що автомобільні дороги загального користування перебувають у державній власності.

Відповідно до положень статті 10 Закону України «Про автомобільні дороги» органами, що здійснюють управління автомобільними дорогами загального користування, є: центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами загального користування державного значення; Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні та Севастопольська міська державні адміністрації.

До повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами загального користування державного значення, належать, зокрема, організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення відповідно до державних будівельних норм і стандартів, а також переліків об`єктів та обсягів бюджетних коштів на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт автомобільних доріг загального користування, затверджених Кабінетом Міністрів України; розроблення та участь у реалізації заходів з безпеки дорожнього руху (стаття 11 Закону України «Про автомобільні дороги»).

Відповідно до пункту 3 статті 13 Закону України «Про автомобільні дороги» орган державного управління автомобільними дорогами загального користування відповідає за відшкодування збитків користувачам автомобільних доріг загального користування у порядку, визначеному законом.

За змістом пункту 2 Єдиних правил ремонту та утримання автомобільних доріг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року № 198 (далі - Єдиних правил), ремонт і утримання дорожніх об`єктів (крім залізничних переїздів), що перебувають у загальнодержавній власності, здійснюється дорожньо-експлуатаційними організаціями, які належать до сфери управління Укравтодору.

За змістом пунктів 5, 11 Єдиних правил передбачено, що Власники дорожніх об`єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації, користувачі дорожніх об`єктів та спеціалізовані служби організації дорожнього руху зобов`язані забезпечувати зручні і безпечні умови руху, сприяти збільшенню пропускної спроможності дорожніх об`єктів, запобігати травмуванню учасників дорожнього руху, пошкодженню транспортних засобів і дорожніх об`єктів, забрудненню навколишнього середовища. Власники дорожніх об`єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації зобов`язані: своєчасно і якісно виконувати експлуатаційні роботи відповідно до технічних правил з дотриманням норм і стандартів з безпеки руху, постійно контролювати експлуатаційний стан усіх елементів дорожніх об`єктів та негайно усувати виявлені пошкодження чи інші перешкоди в дорожньому русі, а за неможливості це зробити - невідкладно позначити їх дорожніми знаками, сигнальними, огороджувальними і направляючими пристроями відповідно до діючих нормативів або припинити (обмежити) рух; контролювати якість робіт, що виконуються підрядними організаціями;відшкодовувати в установленому законодавством порядку збитки власникам транспортних засобів, якщо дорожньо-транспортна пригода сталася внаслідок незадовільного утримання доріг.

Отже, у розумінні наведених положень, у разі заподіяння власникам транспортних засобів збитків внаслідок ДТП, яка сталася через незадовільне утримання доріг, такі збитки має бути відшкодовано власниками доріг або уповноваженими ними органами.

Установлено, що ДП «Рівненський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» є уповноваженим органом державного органу, що здійснює державне управління у сфері дорожнього господарства, а також реалізацію єдиної транспортної політики у дорожньо-транспортному комплексі.

Служба автомобільних доріг у Рівненській області утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, є державною організацією, що належить до сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України, яке відповідно до Указу Президента України від 13 квітня 2011 року № 456/2011 «Про Положення про Державне агентство автомобільних доріг України» є правонаступником Державної служби автомобільних доріг України.

Відповідно до п.1.1 договору № 1 від 21 лютого 2017 року укладеного між Службою автомобільних доріг у Рівненській області (замовник) та ДП «Рівненський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України» (виконавець) виконавець зобов`язується у порядку та на умовах, визначених цим договором своїми силами і засобами на власний ризик надати послуги згідно технічного завдання викладеного в тендернй документації за рахунок коштів державного бюджету (інших бюджетів) та в обумовлений цим договором термін. Найменування робіт, згідно п. 1.2 зазначеного договору: експлуатаційне утримання автомобільних доріг державного значення в межах Рівненської області протяжністю 2000,9 км.

Відповідно до п. 1.6. зазначеного Договору на період дії договору та протягом гарантійного періоду, Виконавець відповідно до ЗУ «Про дорожній рух» та норм глави 82 Цивільного кодексу України в повній мірі відповідає за належне утримання доріг, забезпечення умов безпеки руху і несе повну безумовну майнову та іншу юридичну відповідальність в частині відшкодування майнової (матеріальної) та нематеріальної (в тому числі моральної) шкоди та компенсації витрат власникам транспортних засобів, іншим учасникам дорожнього руху, якщо дорожньо-транспортна пригода виникла з причини незадовільного експлуатаційного утримання допущеного з вини виконавця, а також , забезпечує повне майнове відшкодування замовнику у разі заподіяння збитків користувачами доріг, та/або в процесі використання смуги відведення юридичними чи фізичними особами на мережі автомобільних доріг, якщо такі збитки завдані з вини підрядника.

Відповідно до абз. «з» п.п. 6.3.3. п. 6.3. Договору, у разі скоєння ДТП внаслідок неналежного виконання умов цого Договору з вини Виконавця, він несе за це відповідальність та бере на себе зобов`язання з врегулювання спорів пов`язаних з таким ДТП, розгляд справ у судових органах, відшкодування завданих збитків.

Відповідно до ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Статтею 1166 ЦК України встановлено, що майнова шкода, завдана неправомірними діями чи бездіяльністю майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала за наявності її вини.

Згідно з вимогами частини 2 статті 1172 ЦК України замовник відшкодовує шкоду, завдану іншій особі підрядником, якщо він діяв за завданням замовника.

Для виникнення в особи обов`язку з відшкодування шкоди за змістом вимог частини 2 статті 1172 ЦК України, крім наявності загальних умов (наявність шкоди, протиправність поведінки, вина та причинно-наслідковий зв`язок між збитками та протиправною поведінкою), необхідною є наявність спеціальних умов, які визначаються залежно від суб`єктивного складу відповідних відносин, зокрема наявність договору підряду та дія підрядника за завданням замовника (постанова Верховного Суду України від 28 листопада 2011 року у справі № 3-117гс11).

Судом встановлено, що внаслідок незадовільного експлуатаційного утримання автомобільної дороги загальнодержавного значення позивачу було завдано майнову шкоду.

Таким чином, бездіяльність уповноваженого органу - ДП «Рівненський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України», який не забезпечив належних умов дорожнього руху на переданій йому в управління ділянці дороги є незаконною та такою, що призвела до заподіяння збитків позивачеві.

Отже, позивачу було заподіяно збитку внаслідок бездіяльності ДП «Рівненський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», який є уповноваженим органом власника, що передбачено пунктом 1.6 договору підряду від 21 лютого 2017 року.

Згідно з вимогами статті 22 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є втрати, яких особа зазнала у зв`язку із знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусила зробити для відновлення свого порушеного права.

Посилання представника відповідача Служби автомобільних доріг у Рівненській області Цимбалюк О.П. на ту обставину, що звіт про оцінку автомобіля № 1/18 є неналежним доказом у справі, оскільки матеріальний збиток має бути підтвердженй висновком експерта не заслуговує на увагу суду у зв`язку з наступним.

Частиною 1, 2 статті 76 ЦПК України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.Ці дані встановлюються такими засобами: 1)письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Відповідно до ч. 1 ст. 95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.

Наданий позивачем як письмовий доказ звіт № 1/18 від 10.02.2018 року є належним, допустимим у зазначених спірних правовідносинах, відповідає вимогам ст.ст. 77-79 ЦПК України, оскільки містить інформацію щодо предмета доказування, одержаний з дотриманням порядку, встановлено законом і враховується судом відповідно до ч. 1 ст. 89 ЦПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим кодексом.

Представник відповідача Служби автомобільних доріг у Рівненській області Цимбалюк О.П заперечуючи проти суми матеріального збитку, що визначений звітом про оцінку автомобіля не надала суду доказів на його спростування, клопотання про призначення судом експертизи не заявляла.

Пунктом 8 частини 2 статті 16 ЦК України способом захисту цивільних прав та інтересів може бути відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди.

Посилання представника відповідача Служби автомобільних доріг у Рівненській області Цимбалюк О.П. на ту обставину, що позивач ОСОБА_1 не є особаю, яка має право звертатись із позовом про відшкодування шкоди, оскільки не є власником автомобіля спростовуються положеннями статей 386, 395, 396 ЦК України щодо захисту права власності, які поширюються також на осіб, які хоч і не є власниками, але володіють майном на праві господарського відання, оперативного управління або на іншій підставі, передбаченій законом чи договором (речове право). Такі особи також мають право вимагати відшкодування шкоди, завданої цьому майну. До них належить також і особа, яка керувала транспортним засобом без доручення, але на підставі документів, визначених пунктом 2.1 Правил дорожнього руху України (посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії та реєстраційного документа на транспортний засіб).

Згідно із ст. 137 ЦПК України, витрати, повязані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, повязану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Відповідно до п. 48 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» від 17.10.2014 року витрати на правову допомогу, граничний розмір якої визначено відповідним законом, стягуються не лише за участь у судовому засіданні при розгляді справи, а і у разі вчинення інших дій поза судовим засіданням, безпосередньо пов`язаних із наданням правової допомоги у конкретній справі (наприклад складання позовної заяви, надання консультацій, переклад документів, копіювання документів). Зазначені витрати мають бути документально підтверджені та доведені. Отже, стороні, на користь якої прийняте рішення, для отримання відшкодування витрат на правову допомогу слід довести: факт і тривалість надання їй правової допомоги; факт надання допомоги адвокатом або іншим фахівцем у галузі права; факт оплати правової допомоги.

Відповідно до договору про надання правничої допомоги від 04 квітня 2018 року, що укладений між ОСОБА_1 та адвокатом Іванюком І.В. позивачу у справі надавалась правнича допомога, що оплачена ним у розмірі 4933,20 гривень, що підтверджене квитанцією актом приймання-передачі наданих послуг за договором-доручення № 04/04/2018 року.

А отже, зазначені витрати підлягають до стягнення з відповідача ДП «Рівненський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» на користь позивача.

Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України з відповідача ДП «Рівненський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» на користь позивача підлягають стягненню витрати по сплаті судового збору в розмірі 704 гривень 80 коп.

Відповідно до п.1 ч. 2 ст. 141 ЦПК України інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову на відповідача.

Відповідно до товарного чека № 26 від 30 березня 2018 року ОСОБА_5 поніс витрати на виготовлення звіту про оцінку автомобіля в розмірі 2500 гривень, які підлягають до стягнення з відповідача ДП «Рівненський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» на користь позивача.

Таким чином, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, дослідивши всебічно, повно, безпосередньо та об`єктивно наявні у справі докази, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, достатність і взаємний зв`язок у сукупності, з`ясувавши усі обставини справи, на які сторони посилалися як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позовних вимог в частині їх пред`явлення до ДП «Рівненський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» та відмову в задовленні позовних вимог до Служби автомобільних дорів України в Рівненській області за їх безпідставністю.

Судові витрати, які складаються із судового збору в розмірі 704 грн. 80 коп., в силу ст.141 ЦПК України, слід стягнути з відповідача ДП «Рівненський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 16,22,1172,1166 ЦК, ст.ст. 12, 81, 76-79,137,141,263-265 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ДП «Рівненський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України», Служби автомобільних доріг у Рівненській області про відшкодування майнової шкоди - задовільнити частково.

Стягнути з Дочірнього підприємства «Рівненський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» на користь ОСОБА_1 в рахунок відшкодування майнової шкоди 54596 гривень 45 копійок.

Стягнути з Дочірнього підприємства «Рівненський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» на користь ОСОБА_1 2500 гривень витрат понесених на виконання звіту про оцінку автомобіля.

Стягнути з Дочірнього підприємства «Рівненський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» на користь ОСОБА_1 704 гривні 80 копійок витрат по сплаті судового збору та 4933 гривні 20 копійок витрат пов`язаних з наданням професійної правничої допомоги.

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Служби автомобільних доріг у Рівненській області про відшкодування матеріальної шкоди відмовити.

На рішення може бути подана апеляційна скарга до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд Рівненської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Позивач: ОСОБА_1 , с.Припутні АДРЕСА_1 Ізяславського району, Хмельницької області, РНОКПП2803821893.

Відповідач: ДП «Рівненський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України», м.Рівне, вул.. Остафова, 7, код ЄДРПОУ 31994540.

Відповідач: Служба автомобільних доріг у Рівненськй області , м.Рівне, вул.. Пушкіна, буд. 19, код ЄДРПОУ 25894919.

Суддя: -