
11.07.2019
ЄУН 331/2090/19
Провадження № 3/331/975/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 липня 2019 року м. Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Клименко Л.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Головного управління ДФС у Запорізькій області у відношенні
ОСОБА_1 , громадянина України, який обіймає посаду директора ТОВ «СПЕЦПРОМ-ТЕХНОЛОГІЯ», адреса проживання не зазначена,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
10 липня 2019 року в провадження Жовтневого районного суду м. Запоріжжя надійшла справа про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 , який відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 322 від 08.05.2019 року, обіймаючи посаду директора ТОВ «СПЕЦПРОМ-ТЕХНОЛОГІЯ», вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду даної справи, судом встановлено, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, посадовими особами Головного управління ДФС у Запорізькій області були допущені порушення вимог КУпАП.
Так, постановою Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 25.06.2019 року, справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП повернуто до Головного управління ДФС у Запорізькій області для належного оформлення протоколу.
Однак, як вбачається з матеріалів справи, вказані недоліки усунуто не було, що свідчить про неналежне виконання працівниками Головного управління ДФС у Запорізькій області законних вимог суду та своїх службових обов`язків.
Так, відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол про адміністративне правопорушення є одним із джерел доказів у справі про адміністративне правопорушення, а тому дотримання правил щодо його складання є обов`язковим.
Отже, саме в ст. 256 КУпАП надається перелік тих даних, що обов`язково повинні бути відображені в протоколі для того, щоб він мав відповідну юридичну силу і щоб його неможливо було заперечувати.
Так, в порушення вищевказаних вимог в протоколі не вказана дата народження правопорушника, що позбавляє суд можливості ідентифікувати особу та належним чином повідомити про дату та час судового засідання.
Крім того, згідно ст. ст. 268, 277-1 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, що притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи. Повістка особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, вручається не пізніш як за три доби до дня розгляду справи в суді.
Як вбачається зі змісту вказаного протоколу, адресу проживання ОСОБА_1 не зазначено. Долучені до матеріалів справи копії поштових повідомлень про направлення ОСОБА_1 рекомендованих листів – запрошення від 26.04.2019 року № 24928/10/08-01-14-06-11 про складення протоколу про адміністративне правопорушення, які надіслані за адресою: АДРЕСА_1 , а саме, за місцем знаходження ТОВ «СПЕЦПРОМ-ТЕХНОЛОГІЯ», суд до уваги не приймає, оскільки юридична адреса підприємства не має жодного відношення до місця проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Крім того, вищевказані поштові повідомлення отриманні особою на прізвище « ОСОБА_2 », при цьому не зрозуміло, яке відношення має вказана особа до протоколу № 322 від 08.05.2019 року.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що адреса проживання правопорушника при складенні протоколу належним чином не встановлена, що в свою чергу позбавляє суд можливості належним чином вручити ОСОБА_1 повістку про його виклик в судове засідання.
Таким чином, оскільки протокол про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 не відповідає вимогам КУпАП, суд не має можливості провести повне й об`єктивне з`ясування обставин справи з дотриманням процесуальної форми його розгляду, тому з метою дотримання передбачених ст. 268 КУпАП прав та охоронюваних законом інтересів особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає за необхідне повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Запорізькій області для оформлення протоколу у відповідності до вимог КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 254, 256, 268, 278, 280 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, повернути до Головного управління ДФС у Запорізькій області для приведення протоколу про адміністративне правопорушення у відповідність до вимог КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.В. Клименко