Рішення № 82943851, 11.07.2019, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.07.2019
Номер справи
560/401/19
Номер документу
82943851
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 560/401/19

РІШЕННЯ

іменем України

11 липня 2019 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Петричковича А.І. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом від 11.02.2019, в якому просить: 1) визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо відмови у проведенні перерахунку раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії; 2) зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсію з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення, до якого включити: матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, доплату за роботу в нічний час, премії, щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової винагороди за участь в АТО, компенсації за відпустку та інші виплати, з яких нараховано та сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування на підставі довідок № 589 від 26 березня 2018 року та № 2030 від 11 грудня 2018 року, виданих військовою частиною А 2167 Міністерства оборони України, починаючи з 12.03.2018 з урахуванням раніше виплачених сум.

В обґрунтування позовних вимог зазначає про те, що при обчисленні та призначенні пенсії, відповідачем не було враховано щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, грошову винагороду за безпосередню участь в АТО, компенсацію за відпустки, вихідну допомогу та індексацію. 14.01.2019 звертався до відповідача із заявою про здійснення перерахунку призначеної пенсії з врахуванням вищевказаних виплат, однак 29.01.2019 листом № 100/Я-8 Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області відмовило в перерахунку пенсії, посилаючись на те, що вказані виплати не належать до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а тому включенню не підлягають. Вважає, що дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо відмови у перерахунку пенсії є незаконними, протиправними та такими, що прийнятті з порушенням норм пенсійного законодавства, тому звернувся до суду з цим позовом.

Ухвалою суду від 13.02.2019 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

01.03.2019 відповідачем подано до суду відзив на позов, згідно якого в задоволенні позову просить відмовити. Звертає увагу на те, що відповідно до статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад; оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Зазначає, що до складу грошового забезпечення військовослужбовця входять основні види грошового забезпечення, щомісячні додаткові види грошового забезпечення та одноразові додаткові види грошового забезпечення. Вказує, що так як матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальної допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація заробітної плати, доплата за роботу в нічний час, премія, щомісячна додаткова грошова винагорода, грошова винагорода за участь в АТО, компенсація за відпустку не зазначені ні в ст. 43 Закону 2262-ХІІ, ні в п. 7 Порядку, то їх не може бути враховано до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється розмір пенсії відповідно до Закону.

12.03.2019 до суду від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій він вказує, зокрема, що в ч.3 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ чітко прописано про врахування щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування. Виплата щомісячної додаткової грошової винагороди в розмірі 60%, передбаченої постановою № 889, виплачується на постійній основі та є видом грошового забезпечення. Також, звертає увагу на те, що про включення винагороди за участь в АТО для обрахунку пенсії висвітлено в правовій позиції Верховного Суду, а саме в постановах від 26.06.2018 по справі № 420/1232/16-а та від 30.11.2018 по справі № 415/6132/16-а (арк. спр. 73-76).

Ухвалою суду від 04.03.2019 у задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про розгляд справи з викликом (повідомленням) сторін та про залишення позовної заяви без розгляду, відмовлено.

Ухвалою суду від 18.03.2019 зупинено провадження у справі №560/401/19 до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 240/6263/18 (арк. спр. 80-81).

Згідно з постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 11.05.2019 скасовано ухвалу Хмельницького окружного адміністративного суду від 18.03.2019, справу направлено для продовження розгляду (арк. спр. 105-106).

Ухвалою суду від 03.07.2019 продовжено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (арк. спр. 111-112).

З`ясувавши обставини, на які сторони посилаються, як на підставу своїх вимог, так і заперечень, та оцінивши докази, суд прийшов до таких висновків, враховуючи наступне.

Відповідно до Протоколу від 12.03.2018 ОСОБА_1 з 12.03.2018 призначено пенсію по інвалідності. Для обчислення пенсії враховано: оклад - 565,00 грн., військове звання - 40,00 грн., щомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці, в тому числі за особливо важливі завдання - 1969,08 грн., всього 2604,52 гривень (арк. спр. 23).

16.01.2019 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області отримано заяву позивача від 14.01.2019, в якій він просив здійснити перерахунок та виплату пенсії з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення, до якого включити: матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, доплату за роботу в нічний час, премії, щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової винагороди за участь в ATО; компенсації за відпустку та інші виплати, з яких нараховано та сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування. Також, додав довідки № 589 від 26 березня 2018 року та № 2030 від 11 грудня 2018 року, видані військовою частиною А 2167 Міністерства оборони України (арк. спр. 50-51).

Так, військова частина А 2167 видала позивачу довідку № 589 від 26 березня 2018 року про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, в якій вказано основні види грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років) та щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавка за виконання особливо важливих завдань, премія) (арк. спр.16).

В подальшому, військовою частиною А 2167 видано позивачу довідку № 2030 від 11 грудня 2018 року, в якій додатково вказано про отримання позивачем таких щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, як ЩДГВ - щомісячна додаткова грошова винагорода (яка виплачувалась щомісячно з травня 2015 року по березень 2016 року), АТО - винагорода за безпосередню участь в антитерористичній операції (виплачувалась у травні 2015 року, та з липня 2015 року по березень 2016 року), ОЗД - матеріальна допомога на оздоровлення (виплачено у березні 2016 року), індексація (виплачувалась з червня 2015 року по листопад 2015 року), вихідна допомога (виплачена у березні 2016 року), компенсація за відпустку (виплачена у березні 2016 року) (арк. спр. 17).

Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області листом від 29.01.2019 за №100/Я-8 повідомило позивача, що оскільки матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, одноразова грошова допомога при звільненні, щомісячна додаткова грошова винагорода, грошова винагорода за участь в АТО, індексація, компенсація за відпустку, не зазначені в статті 43 Закону та у пункті 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393, їх не може бути враховано до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється розмір пенсії відповідно до Закону. Відтак, підстав для здійснення перерахунку та виплати пенсії згідно наданих довідок: від 26.03.2018 №589 за період з квітня 2015 року по березень 2016 року, від 11.12.2018 № 2030 за період з травня 2015 року по березень 2016 року, у головного управління немає. Повідомлено, що доплата за роботу в нічний час не носить постійного характеру і не є щомісячною, а залежить від кількості годин, відпрацьованих особами начальницького і рядового складу у нічний час, підстав для їх включення до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія відповідно до Закону, немає. Також зазначено, що згідно наданих до заяви довідок доплата за роботу в нічний час у грошовому забезпеченні відсутня. При цьому вказано про врахування премії при призначенні пенсії (арк. спр. 52-53).

Пунктом 1 ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20 грудня 1991 року № 2011-XII (далі - Закон № 2011-XII) встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до їх компетенції розробляють та вносять у встановленому порядку пропозиції щодо грошового забезпечення військовослужбовців.

Згідно з ч. 2,3 ст. 9 Закону №2011-XII, до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Отже, до складу грошового забезпечення військовослужбовців входять чотири види складових:

1) посадовий оклад;

2) оклад за військовим званням;

3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення;

4) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Відповідно до п. 1 ст. 15 Закону №2011-ХІІ, пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Однією з умов пенсійного забезпечення військовослужбовців є визначення видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні пенсій.

Так, ч. 3 ст. 43 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-ХІІ від 09.04.1992 (далі - Закон № 2262-ХІІ) визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 7 постанови КМ України від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Таким чином, Закон № 2262-ХІІ, який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення, зокрема осіб, звільнених з військової служби, та має на меті реалізацію цими особами, конституційного права на державне пенсійне забезпечення і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України, передбачає включення до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, лише щомісячні основні види грошового забезпечення, до яких належать: посадовий оклад, оклад за військовим званням, процентна надбавка за вислугу років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Тобто при обчисленні пенсії не враховується такий складовий елемент грошового забезпечення як одноразові додаткові види грошового забезпечення, зокрема щорічні, щоквартальні, разові додаткові види грошового забезпечення, крім щомісячних, або тих, що виплачуються раз на місяць.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 889 від 22.09.2010 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій" (у редакції, чинній на час проходження позивачем служби) щомісячна додаткова грошова винагорода установлюється, зокрема, військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які займають посади у Військово-Морських Силах Збройних Сил та Морській охороні Державної прикордонної служби, посади наземних авіаційних спеціалістів, що забезпечують безпеку польотів літаків та вертольотів, у військових частинах і підрозділах Повітряних Сил та Сухопутних військ Збройних Сил, посади у військових частинах і підрозділах високомобільних десантних військ та спеціального призначення Збройних Сил, і військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) льотного складу Збройних Сил, Національної гвардії та Державної прикордонної служби - у розмірі, що не перевищує місячне грошове забезпечення

Граничні розміри, порядок та умови виплати щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої пунктом 1 цієї постанови, визначаються Міністерством оборони у межах затвердженого фонду грошового забезпечення.

Як встановлено судом, позивач під час проходження служби з травня 2015 року по березень 2016 року кожного місяця безперервно отримував щомісячну додаткову грошову винагороду.

Враховуючи наведене, отримувана ОСОБА_1 згідно з довідкою Військової частини А2167 від 11 грудня 2018 року №2030 щомісячна додаткова грошова винагорода, має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії, тому розмір його пенсії підлягає перерахунку з включенням до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, щомісячної додаткової грошової винагороди. Аналогічна правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 06 лютого 2019 року у справі №522/2738/17.

Щодо позовних вимог в частині перерахунку пенсії з урахуванням індексації, суд зазначає наступне.

Згідно з ч.3 ст.9 Закону №2011-XII грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" № 1282-ХІІ індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Статтею 2 цього Закону передбачено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема оплата праці (грошове забезпечення).

У постанові Верховного Суду у складі суддів Судової палати для розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду від 03 квітня 2019 року по справі №638/9697/17 викладено правову позицію, згідно якої, незважаючи на наявність спеціального законодавства, зокрема Закону №2262-ХІІ та відповідних підзаконних нормативних актів, якими врегульовуються відносини щодо обчислення (призначення, перерахунку) пенсій військовослужбовцям та наявність спеціального законодавства, зокрема Закону №2011-ХІІ, яким імперативно визначаються види (складові) грошового забезпечення військовослужбовців, натомість які не врегульовують питання віднесення індексації грошового забезпечення до видів грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, при вирішенні цього питання слід субсидіарно застосовувати положення спеціальних законів щодо механізму проведення індексації, її мети та правової природи (суті), зокрема Закону № 2017-ІІІ, Закону № 1282-ХІІ, та Порядку № 1078.

Субсидіарне застосування зазначених норм права дає підстави для правового висновку, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, а тому вона має бути врахована у складі грошового забезпечення військовослужбовців для розрахунку пенсії за вислугу років, що забезпечує дотримання пенсійних прав осіб, звільнених з військової служби, як складової конституційного права на соціальний захист. В іншому випадку, не врахування індексації при обрахунку пенсії за вислугу років призвело б до застосування для визначення розміру пенсії знеціненого грошового забезпечення.

Отже, в цій частині позовні вимоги також підлягають задоволенню, і до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, слід врахувати індексацію.

Щодо інших спірних складових грошового забезпечення, суд зазначає наступне.

Згідно з пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України № 1294 від 07.11.2007 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (чинній на момент виникнення спірних правовідносин) надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, надавати військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.

Також, відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України "Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій" від 31.01.2015 № 24 (яка втратила чинність згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 року №18), установлено, зокрема, що в особливий період або під час проведення антитерористичної операції військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів військових формувань за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду виплачується винагорода у відсотках місячного грошового забезпечення.

Розмір винагороди визначається виходячи з розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних додаткових видів місячного грошового забезпечення постійного характеру, премії та повинен становити не менш як 3 тис. гривень на місяць. У разі коли військовослужбовець, особа рядового або начальницького складу, що брали безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду менше одного календарного місяця, розмір винагороди визначається пропорційно дням участі виходячи з її розміру, що становить не менш як 3 тис. гривень.

Згідно з п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та поліцейських" від 20.01.2016 року № 18 передбачено, що в особливий період або під час проведення антитерористичної операції військовослужбовцям, зокрема, Збройних Сил, за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду виплачується винагорода у розмірах, визначених керівниками відповідних державних органів за погодженням з Міністерством фінансів та Міністерством соціальної політики, у межах бюджетних призначень.

Розміри винагороди визначаються пропорційно часу участі у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду.

Аналіз наведених нормативно-правових актів свідчить про те, що винагорода за участь в антитерористичній операції є додатковою виплатою військовослужбовцям, яких залучено до участі у ній. При цьому, виплата винагороди залежить від певних умов та лише в означений період. Тобто, така виплата не є постійною і не має систематичного характеру.

Позивач вказує, що про необхідність включення винагороди за участь в АТО для обрахунку пенсії зазначено в постановах Верховного Суду від 26.06.2018 по справі № 420/1232/16-а та від 30.11.2018 по справі № 415/6132/16-а.

Водночас, суд враховує, що правова позиція щодо відсутності підстав для включення до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, винагороди за участь в антитерористичній операції, висловлена Верховним Судом, зокрема, у постановах від 18 квітня 2019 року по справі №431/703/17, від 24 квітня 2019 року по справі №266/2322/16-а, від 24 квітня 2019 року по справі №431/701/17.

Отже, суд дійшов висновку про відсутність підстав для включення до грошового забезпечення позивача, з якого обчислюється пенсія, отриманих позивачем матеріальної допомоги для оздоровлення, компенсації за відпустку, вихідної допомоги та грошової винагороди за участь в АТО, оскільки вказані виплати не входять до встановленого частиною третьою статті 43 Закону № 2262-ХІІ переліку видів грошового забезпечення, вони не були періодичними виплатами, не виплачувались щомісячно, а отже носять одноразовий характер.

Факт сплати єдиного внеску не є безумовною підставою для включення виплати, з якої цей внесок утримано, до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, та має значення лише для включення до цього грошового забезпечення його видів з переліку, визначеного статтею 43 Закону № 2262-ХІІ, який є вичерпним.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 06 лютого 2019 року у справі №522/2738/17, постановах Верховного Суду від 14 травня 2019 року по справі №235/6153/16-а, від 04 червня 2019 року по справі № 642/2053/17.

Щодо позовних вимог в частині зобов`язання здійснити перерахунок з врахуванням доплати за роботу в нічний час, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та премій слід відмовити, оскільки премія включена до складу грошового забезпечення позивача при обчисленні пенсії, що підтверджується листом Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 29.01.2019 за №100/Я-8. Доплата за роботу в нічний час та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань згідно наданих позивачем довідок йому не виплачувалась. Інших виплат, з яких нараховано та сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, позивачем не зазначено та надані ним довідки не містять.

Відтак, відповідач протиправно відмовив листом від 29.01.2019 за №100/Я-8 в проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням індексації та щомісячної додаткової грошової винагороди у складі грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія. В частині здійснити перерахунок пенсії із включенням до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, усіх видів грошового забезпечення відповідач відмовив правомірно, а саме: матеріальної допомоги для оздоровлення, компенсації за відпустку, вихідної допомоги та грошової винагороди за участь в АТО, доплати за роботу в нічний час, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та премій, підстави чого описано вище.

Відповідно до статті 63 Закону №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Враховуючи, що заява про перерахунок пенсії від 14.01.2019 з додатковими документами надійшла до відповідача 16.01.2019, і було надано додаткові документи, то на підставі наведеної норми пенсія позивача підлягає перерахунку з 12.03.2018 - з дня її призначення. Як наслідок, слід зобов`язати відповідача здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії з 12.03.2018 на підставі довідки Військової частини А2167 від 11 грудня 2018 року №2030 із включенням до складу (розміру) грошового забезпечення, з якого призначається (обчислюється) пенсія, індексації та щомісячної додаткової грошової винагороди, з врахуванням проведених виплат.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин, суд враховує висновки, щодо застосування норм права, викладених у постановах Верховного Суду.

Таким чином, суд, з урахуванням правових позицій Верховного Суду у постановах від 06 лютого 2019 року у справі №522/2738/17, від 03 квітня 2019 року по справі №638/9697/17, від 18 квітня 2019 року по справі №431/703/17, від 24 квітня 2019 року по справі №266/2322/16-а, від 24 квітня 2019 року по справі №431/701/17, від 14 травня 2019 року по справі №235/6153/16-а, від 04 червня 2019 року по справі № 642/2053/17, приходить до висновку, що позивач частково довів позовні вимоги, а відповідач не довів, що діяв у межах закону при відмові в проведенні перерахунку пенсії з урахуванням індексації та щомісячної додаткової грошової винагороди у складі грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, що підтверджено доказами, перевіреними в суді, тому позов задовольняється частково.

Судових витрат, які визначені ст. 132 КАС України і підлягають розподілу, немає, адже позивач був звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 5 Закону України "Про судовий збір".

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області в проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням індексації та щомісячної додаткової грошової винагороди у складі грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, оформлену листом від 29.01.2019 за №100/Я-8.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 12.03.2018 на підставі довідки Військової частини А2167 від 11 грудня 2018 року №2030 із включенням до складу (розміру) грошового забезпечення, з якого призначається (обчислюється) пенсія, індексації та щомісячної додаткової грошової винагороди, з врахуванням проведених виплат.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Судових витрат, які визначені ст. 132 КАС України і підлягають розподілу, немає.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 11 липня 2019 року

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 21318350)

Головуючий суддя А.І. Петричкович